Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup monitora głównie do gier i internetu, sporadycznie filmów. Max 700 zł. Co powiecie o tym ASUS VC239H-W? Możecie podać jakieś inne opcje. Najbardziej chciałbym IPS do 24". Dobrze, żeby miał głośniki i złącze hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, żeby miał głośniki

 

Z doświadczenia wiem, że głośniki w monitorach są arcy-podłe (no przynajmniej na takie trafiałem). Już nawet pierdziawki Creative za kilkadziesiąt PLN grają znacznie lepiej.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.displaywars.com/24-inch-16x10-vs-25-inch-21x9 nie bardzo ma to sens. Ale, fakt, dodatkowe linie i inne proporcje robią swoje jednak mając już 24" 16:10 nie kupowałbym.

 

http://www.displaywars.com/24-inch-16x10-vs-29-inch-21x9 to i owszem. a dopiero ten:

 

http://www.displaywars.com/24-inch-16x10-vs-34-inch-21x9 - zrobił by Ci sporą różnicę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam aktualnie starego dobrego NECa 20WGX2. Chciałbym kupić coś w rozmiarze 23-24". Jaki monitor polecacie oferujący zbliżoną jakość obrazu i nie kosztujący majątku? Najchętniej kupiłbym dwa żeby mieć do pracy  :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary zgadza się, dobry...hmm.. na tamte czasy, nawet go kiedyś rozważałem.

 

Bez budżetu nie doradzę ci ale... jak masz to kup sobie Dell U2413 lub Dell UP2516D.

 

No może idealny nie jest, ale napewno lepszy niż popularne teraz budżetowe IPSy :)

 

Propozycje przez Ciebie podane trochę dla mnie za drogie. Chciałbym się zmieścić w max 1300zł. Na monitorze grał będę sporadycznie, bo jeśli już gram to zwykle podłączam TV i gram na padzie. Filmów na nim też nie będę oglądał. Główne zastosowanie to przeglądarka + edytor. Co powiesz na della U2415 lub U2515H?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może idealny nie jest, ale napewno lepszy niż popularne teraz budżetowe IPSy :)

 

Miałem NEC 20 WGX2 (chyba z dopiskiem pro) i jest gorszy niż dzisiejsze budżetowe IPS. Pamiętam miał słaby kontrast (na dzisiejszym LG 21,5" IPS za ~500zł jest lepiej), miał paskudne nierównomierności na czarnym (na owym LG jest lepiej), kolorami też nie powalał i chyba nawet przy regulacji R/G/B wpadał w zdecydowany banding (co widać było na obrazach testowych). ... no i pamiętam ta powłoka-lusterko tak mi przeszkadzała, że go ostatecznie, wraz z pozostałymi wadami (kontrast poniżej oczekiwań) odesłałem w 3 diabły.

 

Propozycje przez Ciebie podane trochę dla mnie za drogie. Chciałbym się zmieścić w max 1300zł.

 

Dell P2416D, Asus VX24AH - oba poniżej 1300zł, IPS, 2560x1440. Poczytaj ich recenzje i wybierz który lepszy.

 

.... no i jest jeszcze Dell U2715H z ceną poniżej 1000 PLN (jeśli wszystko dobrze przeczytałem)

http://www.sklep-dell.pl/dell-monitor-u2715h-27-5-letnia-gwarancja-210-ajdq-5yppg.html

- 27" IPS, 2560x1440 .

Co powiesz na della U2415 lub U2515H?

 

Dell U2515H zbiera dobre opinie. Natomiast Dell U2415 (94ppi) powinien mieć bardzo subtelnie większy piksel/mniejsze zagęszczenie pikseli od NEC 20" 1680x1050 (99ppi).

Ja bym wybrał coś o większej rozdzielczości niż 1920x1200, a jeśli chodzi o rozmiar, to nawet 23,8" 16:9  będzie większy na wysokość od 20" 16:10

 

http://www.displaywars.com/23,8-inch-16x9-vs-20-inch-16x10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor kupuje się zazwyczaj na dłuższą zabawę, a szeroki gamut to jak tego nie doświadczyłeś to nie zrozumiesz, tym bardziej, że 20WGX2 swoje kosztował na tamte czasy.

za 1300 zł już możesz np mieć LG 21:9 29". Taka alternatywa.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję monitora pod AMD RX 470 najlepiej z technologią FreeSync. Wolałbym by nie była to matryca TN, chyba, że jest jakiś model warty uwagi. Kwota która mogę przeznaczyć oscyluje do 800zł. Póki co moją uwagę przykuły:

 

https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24f350fhuxen-773879/

 

https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24e370dl-ls24e370dl-en-773151/

 

Proszę o opinię lub pomoc w dobrze monitora.\

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bedzie pogarszac, po pierwszym dniu zapomnisz ze ekran jest wykrzywiony. Matryca VA bedzie nieporownywalnie lepszym rozwiazaniem do gier i filmow (szczegolnie do filmow) z racji rewelacyjnego kontrastu i glebokiej czerni.

Zastosowanie monitora? Zakladam ze do gier i innych multimediow skoro chcesz Freesync.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten freesync działą z kartami nvidii?

W marcu padła mi po 6 latach Iiyama. Rozleciał się zasilacz. Nie mogę znaleźć nic na części. Więc pomyślałem o nowym monitorze w cenie jakiś 700zl. 24", 1920x1080 i tak dalej. Nie gorszy niż poprzedni. Okazuje się, że po 6 latach, znowu płacę ~700zł, a monitor wcale nie jest lepszy od tego z 2010r :D Ino ledy ma bo zwykły już prawie nie istnieje. Matryca nadal TN.

Póki co wylukałem, tylko 

 

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2488hs-b2-649008/

 

Ale posiada ten bajer od amd. Ten samsung, który zalinkował @kelcior też wygląda fajnie, ale znowu amd. Wymagania niewygórowane film, gra, przeglądanie netu. Proszę o jakieś sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani producenci...

Zostało mi, tylko kupienie monitora bez wszelakiego sync? W ogóle są jeszcze takie? Bo jak patrze to wszędzie to ustrojstwo od amd, a i nie chcę wiązać się monitorem do konkretnego producenta karty graficznej. Wiadomo co będzie za parę lat ... Już jestem zmuszony kupować monitor pod grafę. Co za czasy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz. Tego to nie wiedziałem :) Myślałem, że jest jakaś blokada, że jedno z drugim musi trybić, żeby w ogóle zadziałało. Co mnie wielce nie ździwiło, bo dzisiaj można się wszystkiego spodziewać. To tak jak kiedyś konsole ps3 i monitory sony czy tam telewizory.

Dzięki wielkie! Trochę mi się rozjaśniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dumpmuzgu

 

Mam dokładnie ten monitor Iiyamy, który podałeś, kupiłem niedawno. Podłączyłem do niego PS4, kolory bez rewelacji, jak na matrycę tn przystało, ale ogólnie daje radę za tą cenę. Z racji, że jednego portu HDMI muszę kupić jakiś działający, chiński splitter na ebayu, żeby podłączyć Xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Który z tych modeli polecacie wszystkie 24" 144Hz, 1ms, 1920x1080,  TN, lepiej wybrać najtańszy czy może lepiej dopłacić a może znacie jakieś inne modele warte polecenia.
1. Acer XB240HBMJDPR  1099zł

2. AOC G2460FQ  999zł

3. LG 24GM77-B  1129zł

4. iiyama G-Master GB2488HSU Red Eagle  1299zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dumpmuzgu

 

Mam dokładnie ten monitor Iiyamy, który podałeś, kupiłem niedawno. Podłączyłem do niego PS4, kolory bez rewelacji, jak na matrycę tn przystało, ale ogólnie daje radę za tą cenę. Z racji, że jednego portu HDMI muszę kupić jakiś działający, chiński splitter na ebayu, żeby podłączyć Xboxa.

Nie mam odniesienia, więc ze swojej starej Iiyamy na TN byłem zadowolony. Z nowej na TN też pewnie byłbym. Ogólnie to nadal nic nie kupiłem i mnie, tylko nerwi ten temat. Inne, nowsze matryce jak nie porównam z czymś innym to nadal nie będe wiedział co mi bardziej podchodzi. Więc chyba szkoda kasy na ipsy, plsy i to tam jeszcze wymyślili.

W sumie to znów kupuje stary monitor TN ale z ledowym podswietleniem. Ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napaliłem się na monitor 24" koniecznie z G-sync144hz a wiadomo takie monitory są drogie i kupiłem w koću  BenQ XL2430 Zowie 24" 144Hz bez G-Synca i to był strzał w dziesiątke, dobrze że nie przepłaciłem tyle kasy na gsynca bo ustawiłem w sterowniku odświeżanie na fastsync i gra mi się na prawde komfortowo we wszystkie gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad wyborem pomiędzy

https://www.morele.net/monitor-iiyama-x2483hsu-b2-593921/ https://www.morele.net/monitor-iiyama-xub2390hs-b1-712862/?utm_source=newsletter_20170130&utm_medium=e-mail&utm_campaign=IN_Newsletter i orientuje się ktoś czy gwarancja 30 dni od bad pikseli jest zależny od sklepu w którym kupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o modelu Dell P2417H ?

 

Obecnie użytkuje od wielu lat Dell 2209WA ( 1680x1050 ) i jestem bardzo zadowolony więc szukam czegoś w podobnej jakości wyświetlania obrazu ( oby nie gorszej ).

 

Monitor głównie do grania i przeglądania internetu - od czasu do czasu jakiś film/ serial. Odległość ok 50 - 70 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor nie będzie dużo lepszy. Gęstość pikseli podobna, wysokość ekranu praktycznie identyczna co na 22" 16:10, tylko po prostu trochę szerszy. Moja rada: albo wymieniaj na coś wyraźnie lepszego, albo siedź na tym co masz (bo po co zmieniać na prawie to samo). Też mam 22" 1680x1050 i bym się nie przesiadał na 24" 1920x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...