Skocz do zawartości
badboy88

Karta Muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam takie problem, kupiłem karte prodigy 7.1 hifi, posiadam głośniki 4.1, lecz grają mi aby 2 kanały. w ustawieniach windowsa mam ustawione, że posiadam 4 głośniki, w mikserze karty także. Co musze zrobić żeby grały mi wszystkie 4 głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaszaWspraju - po podłączeniu wzmacniacza najbardziej poprawiły się niskie tony, są dużo bardziej szczegółowe, przesunęły się bardziej na przód sceny i nie tworzą już rozmytego tła. Czy lepiej kupić wzmacniacz czy karte to Ci nie powiem, ale jutro chyba wystawiam x-fi na allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem juz 2 opampy : OPA2107AP na kanaly przednie oraz AD8066ARZ. Juz sa w drodze. Jeszcze jakbym sie dowiedzial, ktore JRC odpowiadaja za kanal przedni oraz kanal ostatni (sluchawkowy). Nie mam w domu omomierza i jestem cienki w dziedzinie elektro, poza tym nie chce uszkodzic karty. Moze ktos z Was juz wymienial Opy dla tych kanalow i moze mi powiedziec lub pokazac na zdjeciu ktore mam wymienic, zaoszczedzi mi to duzo czasu i stresu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli używasz windows to musisz wejść w ustawienia dźwięku ale systemowego (mój komputer - panel sterowania) tam ustaw jakie masz głośniki, następnie w mikserze karty prodigy wej w "speakers"

i też ustaw jakie głośniki używasz, ale jeszcze jedno, przy opisie kolorów do podłączenia głośników jest błąd, ja mam ustawione następująco:

pomarańczowy - wyjście central

czarny - wyjście tył

zielony wyjście przód

 

w instrukcji jest podane jako central żółty, a na nim działają słuchawki.

 

Jeśli coś podałem mylnie to przepraszam, ale u mnie tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikiws właśnie mam tak zrobione jak ty napisałem i 2 głośniki mi nie chcą grać, a na poprzedniej karcie (sound blaster live 5.1) wszystko było dobrze :(

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Sami zobaczcie na screen'ach

Edytowane przez cheerful

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie nadal wydaje ze on poprostu nie wie co robi

nie rozumie ze jak puszczasz 2 kanaly to masz 2 kanaly i tyle

aby miec wszystkie kanaly grajace przy odtwarzaniu stereo musisz miec sygnal taki 4 kanalowy ALBO program ktory kopiuje sygnal stereo na inne kanaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie nadal wydaje ze on poprostu nie wie co robi

nie rozumie ze jak puszczasz 2 kanaly to masz 2 kanaly i tyle

aby miec wszystkie kanaly grajace przy odtwarzaniu stereo musisz miec sygnal taki 4 kanalowy ALBO program ktory kopiuje sygnal stereo na inne kanaly

to dlaczego na sound blasterze miałem wszytko OK ??

 

 

Dołączona grafika

 

Zobacz na screen'ie, że tylko jeden wskaźnik pokazuje, że dźwięk wychodzi od głośników 1 i 2, a od 3 i 4 nie

Edytowane przez cheerful

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mi się wyjaśniło - tak myślę - ustawiłeś w systemowym dźwięku głośniki kwadrofoniczne, jeśli wiesz co to było, jest to odpowiednie połączenie wyjścia sygnału stereo na 4 kolumny, miał tak np RADMOR

jeśli ktoś takie radio pamięta, bo nie było nic innego niż stereo.

Nie mam pod ręką instrukcji ale jeśli się nie mylę to co innego jest emulacja na sygnał 4.0 a 4.1, a nie wiem czy prodigy wysyła w emulacji sygnał 4.0, ty powinieneś znaleźć kanały które dadzą ci sygnał 2xstereo ale w emulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cheerful

do jasnej ciasnej chlopie masz glowe na karku?

gdybys ogladal film w kinie domowym w systemie dolby cokolwiek 5.1 a producent by zrobil sygnal tylko dla front L+R to w innych glosnikach bys nie mial sygnalu kapish?

 

w szumblasterze miales ok bo to jest marketingowy sprzet ktory domyslnie ustawia emulacje 5.1

 

w mixerze pokazuje ze dzwiek idzie tylko na fronty bo jest tylko sygnal do frontow

 

STEREO 1+2, lewy + prawy a nie 5.1

 

musisz pokombinowac z ustawieniami, wtyczkami do odtwarzaczy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialbym kupic karte do gloosnikow Genius 5.1 SW 5000, do roznych zastosowan: muzyka, film, gry. Prosze powiedzcie czy ta karta Prodigy 7.1 spelni sie w powiazaniu z geniusami, czy odnajde na niej rowniez efekty kina domowego. Czy moze do tych glosnikow i tego typu zastosowan bedzie lepsza inna karta np. Creative extreme music. Bardzo dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie cheerful, mam wrażenie że wiem o co chodzi, jeżeli dobrze zrozumiałem problem. jeżeli w teście głośników grają Ci wszystkie kanały tak jak powinny to bardzo dobrze, jeżeli nie to spróbuj pozamieniać wtyczki. ja sam jak podłączyłem je na początku wg kolorów to nie bardzo chciało to chodzić, ano bo prodigy 7.1 hifi ma 3 wyjścia wspólne, trzeba więc odpowiednio pozamieniać kabelki. to raczej nie powinno sprawić problemu, ale co jeśli teraz odpalasz mp3 i grają tylko frontowe głośniki? ano to jest dlatego, że mp3 nie ma 6 sygnałów tylko 2, w innych przypadkach może to być kwestia choćby playera. możesz ściągnąć sobie odpowiednie pluginy do winampa, jeśli go używasz i będzie wporzo.. (nie wiem, bodajże jakieś bardzo nowe winampy mają te bajerki bez pluginów). co by nie było zawsze pozostają Ci opcje i konfiguracja Twojej karty. jak klikniesz na zakładkę config to będziesz miał w prawym dolnym rogu, w grupie advanced setup opcję clone 4 way from out 1,2. dzięki temu skopiujesz sygnał stereo na pozostałe głośniki. pozatym w windowsie powinieneś mieć ustawione 5.1 a nie głośniki kwadrofoniczne. cały system surround będzie działał tak jak powinien, jeżeli włączysz coś co ma takowe 5.1 a player przez który to odpalisz nie obetnie tego do stereo. w takim np media player classic do oglądania filmów z 5.1 znajdziesz wszystko co będzie Ci potrzebne. pozdr.

 

Drogi Panie cheerful, mam wrażenie że wiem o co chodzi, jeżeli dobrze zrozumiałem problem. jeżeli w teście głośników grają Ci wszystkie kanały tak jak powinny to bardzo dobrze, jeżeli nie to spróbuj pozamieniać wtyczki. ja sam jak podłączyłem je na początku wg kolorów to nie bardzo chciało to chodzić, ano bo prodigy 7.1 hifi ma 3 wyjścia wspólne, trzeba więc odpowiednio pozamieniać kabelki. to raczej nie powinno sprawić problemu, ale co jeśli teraz odpalasz mp3 i grają tylko frontowe głośniki? ano to jest dlatego, że mp3 nie ma 6 sygnałów tylko 2, w innych przypadkach może to być kwestia choćby playera. możesz ściągnąć sobie odpowiednie pluginy do winampa, jeśli go używasz i będzie wporzo.. (nie wiem, bodajże jakieś bardzo nowe winampy mają te bajerki bez pluginów). co by nie było zawsze pozostają Ci opcje i konfiguracja Twojej karty. jak klikniesz na zakładkę config to będziesz miał w prawym dolnym rogu, w grupie advanced setup opcję clone 4 way from out 1,2. dzięki temu skopiujesz sygnał stereo na pozostałe głośniki. pozatym w windowsie powinieneś mieć ustawione 5.1 a nie głośniki kwadrofoniczne. cały system surround będzie działał tak jak powinien, jeżeli włączysz coś co ma takowe 5.1 a player przez który to odpalisz nie obetnie tego do stereo. w takim np media player classic do oglądania filmów z 5.1 znajdziesz wszystko co będzie Ci potrzebne. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszla paczuszka z opkami :) Najpierw musialem dojsc do tego ktory uklad jest przydzielony do kanalow 1/2 oraz drugi do 7/8 (sluchawki). Robilem ta metoda prob i bledow. Po kolei wyciagalem po jednym JRC (jest ich 5 szt.) i tak podpinalem karte spowrotem do kompa i sprawdzalem ktory kanal nie gra. W koncu znalazlem to co chcialem. Wrzucilem OPA2107AP w kanal 1/2, po czym szczeka mi opadla, do teraz nie wierze uszom. Zobaczymy co bedzie pozniej, bo ponoc ma sie wygrzewac ten BB do 200 godzin.

Dzis zamawiam adapter z SO8 na DIP8 i jak przyjdzie wrzuce AD8066ARZ na kanal sluchawkowy.

Zdaje sobie sprawe z tego, ze zrobilem to dosc prymitywnie (XXI wiek, era elektroniki, miernikow i komputerow :] ), ale osiagnalem zamierzony cel i jestem very happy :)

Karta na 5+, byloby 6 jakby miala lepszy support oraz 5 BurrBrownow 2107AP w standardzie :) :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bas przesunal sie bardziej w nizsze rejestry, jest go duzo wiecej i jest lepiej kontrolowany. Ogromna dynamika, srednica cieplejsza, wysokie mniej jaskrawe, ciemniejsze ale nadal przejzyste. Ogolnie dzwiek BB bardziej mi sie podoba od dzwieku z JRC. Scena sie rozciagnela w szerz i w glab i to odrazu rzuca sie w oczy (uszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że ogólnie dźwięk się troche ocieplił. Ja na przykład wole żeby basu było tyle co w rzeczywistości jest czyli po prostu skromnie, za to powinien być szybki i kontrolowany (jak w kolumnach zamkniętych). Nie znosze rozłażącego się dudnienia.

W każdym razie dobrze znać wpływ zmiany jakiej dokonałeś na ta karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja,

nie wiecie jak to cudo wypada w porownaniu do tego co mam w podpisie?

Na twoim miejscu nie bawiłbym się w żadne karty muzyczne no bo to nie ta półka jakościowa i zastosowanie no bo na dźwięku wielokanałowym z tego co wiem ci nie zależy ,moim zdaniem "DAC by Stelmach" zje te wszystkie karty muzyczne i PCM-ki :D no i ma możliwość podłączenia po USB do komputera.

 

jest w stanie konkurować z przetwornikami odtwarzaczy z okolic 6000-8000 zł, a w dziedzinie definicji dźwięku nawet z Meridianem G-07.

Przetwornik posiada również wejście USB i chociaż o tym nie wspominałem, to już chociażby dla niego warto go kupić - dźwięk z komputera przechodzi transformację i naprawdę zaczynamy wierzyć, że to może być przyzwoite źródło dźwięku...

Cena: wersja "wewnętrzna" - 627 zł

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0506/dac.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem ci ten przetwornik ponieważ myślałem że skoro pytasz o porównanie PCM'ki z Prodigy to być może planujesz w najbliższym czasie jakieś zmiany na lepszy sound Quality i czegoś szukasz :) .

A co do tego testu z tego linka co podałem wyżej to z tego co się orientuje to był dopiero prototyp ,później była już dopracowana wersja finalna tego przetwornika , jednak potem jeszcze znacznie udoskonalona a teraz ma być całkiem nowa i lepsza konstrukcja na najnowszych elementach .

Co do studyjnych kart muzycznych typu E-mu 0404 usb to tam się przede wszystkim płaci za obróbkę sygnału wejściowego i oprogramowanie , no bo są one przede wszystkim przeznaczone do recordingu ,według mnie pod względem jakości nie dorastają one do pięt samodzielnym przetwornikom typu "Stelmach" lub Zhaolu :D .

 

Ja uważam że na domowe potrzeby Karta prodigy jest w zupełności wystarczająca :) :) :)

Zgadza się jednak zewnętrzny przetwornik pomijając znacznie lepszą jakość jest też wygodniejszy w użytkowaniu bo oprócz kompa możesz też do niego podłączyć poprzez SPDIF np tanie DVD nawet taka mantę i masz dźwięk na najwyższym poziomie i w połączeniu z TV poprzez OSD z DVD masz wizualizację katalogów muzycznych w folderach i wygodnie nawigujesz sobie z pilota siedząc na kanapie :D w końcu nie zawsze chce się odpalać kompa i czekać aż się system załaduje.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam ze Prodigy do domowych zastosowan jest zupelnie wystarczajaca. Zrobilem malego moda w postaci wymiany dosc kiepskich wzmacniaczy JRC na AD8066 i OPA2107 i dzwiek zyskal na jakosci jeszcze bardziej. Jednak czuje niedosyt podczas czytania postow o PCM-kach oraz na temat projektow A. Stelmacha itp. Jednak teraz uswiadomilem sobie ze za bardzo zapedzilem sie w tematy audiofilskie i zaczalem sluchac kabli, interkonektow, zamiast sluchac poprostu muzyki. Zszedlem na ziemie po przeczytaniu wielu watkow na bardzo dobrym forum : www.trioda.com

Teraz jestem zdania, ze jezeli ktos potrzebuje taniej a dobrej karty to warto zaczac od PCM-ki, a nie pakowac sie w komercyjne i czysto marketingowe produkty jakimi sa karty np. Creative-a czy inne pseudo-audiofilskie.

Jezeli potrzebujesz karty wylacznie do sluchania muzyki w stereo to tylko PCM lub inny DAC (najlepiej zewnetrzny), bedziesz zadowolony z dzwieku a za reszte pieniedzy zabierzesz swoja ukochana do teatru, kina czy na piwko.

Pozdrawiam

Edytowane przez fastpinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fastpinio

Prosze cie , przeczytaj regulamin i dostosuj do niego swoj "sig" :wink: Edit : thx.

 

Btw, wiec jaka pcm do 350 zl zamiast Prodigy 7.1 Hi-fi, na DAC Zhaolu D-2.5 CS-4398 jescze mnie nie stac :P

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz poprawilem siga. Sorki, dawno regulaminu nie czytalem.

 

Mam jeszcze takie pytanie do userow Prodigy 7.1 HIFI. Przed instalacja karty czytalem zeby lepiej zmienic sterownik HAL na standardowy komputer PC (wczesniej mialem komputer PC z interfejsem ACPI) i mam maly problem, nie wiem czy to jest zwiazane z tym HAL.

Podczas sluchania muzyki, nieraz komputer lapie zawieche (wczesniej na Fortissimo i Soundstormie tego nie mialem). Podam przyklad: Slucham muzyki np. przez 2-6 godzin i jest OK a nieraz po 2h komputer przestaje odpowiadac (totalna zawiecha) i slychac buuuu z glosnikow. Po restarcie odpalam foobara i playlista jest inna tzn. wczesniejsza niz ta co sluchalem przed zawiecha.

Nie wiem co jest przyczyna.

Sterowniki przeinstalowywalem kilka razy, zmienialem sloty dla karty i dalej to samo.

Ustawienia mam standardowe (latency default itp.)

Moze ktos mial podobny problem. Prosze o porade. Dodam ze nie chce mi sie reinstalowac windy bo jest ladnie dopieszczona a srodowiska HAL nie zmienie w locie z komputera bez ACPI na ACPI (co innego odwrotnie).

Pozdroofki

Edytowane przez fastpinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze nie chce mi sie reinstalowac windy bo jest ladnie dopieszczona a srodowiska HAL nie zmienie w locie z komputera bez ACPI na ACPI (co innego odwrotnie).

A masz włączony w BIOS-e APIC? IMHO ACPI + APIC to najlepsza kombinacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź, jak Ci się rozkładają przerwania. To można zobaczyć w Menadżerze Urządzeń, Widok->Zasoby według połączeń, i rozwinąć drzewko "Żądanie przerwania (IRQ)". Optymalnie jest, jeżeli każdy sprzęt ma osobne przerwanie. Jeżeli karta dźwiękowa ma takie samo przerwanie jak coś innego, to spróbuj przełożyć kartę do innego slotu PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...