Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet zaczyna mi się podobać ta karta :) ale serie 2600 sterowniki nie uratują podobnie jak 8600GT.kastracja pełną gębą,już nawet na benchmarku piszą 2600 to będzie karta dla niedzielnych graczy :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband

Nie mam pewnosci ,ale w DX10 to chyba informacja o ustawienia PS i VS

jest zapisana w kodzie gry ,to by bylo logiczne i proste ,zreszta zunifikowane szadery

to chyba wymog zgodnosci z DX10 ??

Zunifikowane shadery to nie wymóg Dx10(sm4.0) , dx10 wprowadza geometry shader i to jest wymóg. By dynamicznie przydzielać jednostki pixel , vertex i geometry to w tle musiałby działać jakiś programik(od sterownika) monitorujący obciażenie karty , inaczej tego sobie nie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

ale serie 2600 sterowniki nie uratują podobnie jak 8600GT.kastracja pełną gębą,już nawet na benchmarku piszą 2600 to będzie karta dla niedzielnych graczy :angry:

no to na czym maja grac osoby, ktorych budzet nie przekracza 500-600zl? :| ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wczoraj:

2611284[/snapback]

Sterowniki odwołują się nie bezpośrednio do danej gry, a do API DirectX. W tym przypadku producent układu musi dopracowac porządnie zgodnośc z tym standardem, a sama gra musi odpowiednio odwoływac się do DX.

Właśnie gdzieś to czytałem (tylko nie mogę teraz znaleźć), że polecenia mają być "układane" dzięki nowemu kumplowi AMD - M$, żeby lepiej wykorzystywać GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2611335[/snapback]

Jak ja to lubie :lol::

Warning: mysql_connect(): Too many connections in /home/nh/public_html/new.www.nordichardware.com/skrivelser/index.php on line 4

FAIL

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było pewne. Imo to dopiero poczatek jezeli chodzi o magiczne stery ati ;]

 

...

Z tego co widziałem sterownik o tej "cudownej wydajności" nosił ostatni numerek 2, podczas gdy testy na 0 i 3! wypadały podobnie blado. Możliwe, że akurat Oblivion został lepiej przez nie "obsłużony", ale zastanawia mnie także jak prezentowała się jakośc obrazu na tym sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to dziwne ze nizszy nr ale kij z tym, byc moze wkradl sie blad.

Tak czy siak jest dostepna beta Catalystow 7.5 a wiekszosc testow na stronach jest robiona na 7.4

Z 7.5 Ati dogania GTX. Po podkreceniu jest szybsza niz podkrecony GTX.

W 3dmarkach (w ktorych programisci ati dobrze dopracowali sterowniki) HD2900XT wlasnie bije rekordy swiata. Niech tylko poprawia dzialanie sterownikow w innych grach i mzona smialo powiedziec ze GTS zjada na snaidanie a z GTX (ktory jest drozszy) toczy rowne boje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos widzial moze testy Radka 2900xt na procach jednojajecznych

zblizonych wydajnoscia do mojego Opka ???

Ewentualnie jak sie maja wyniki w marku 06 na C2D 3,5GHz do mojego CPU ?

przypuszczam ze -1,5 - 2 tys pkt ?? moze ktos potrafi to przeliczyc ?

jestem ciekaw ile bym wycisnol markow 06 na ostro podkreconym 2900xt

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy nie czytacie wcześniejszych wypowiedzi? To są te same sterowniki, na których prezentowane są testy tej karty! Nie ma aktualnie szybszych sterowników!

 

Niby 6.38 - ale ATi o nich "nic nie wie".

pewnie miales na mysli 8.38, owszem juz sa i sa piekielnie szybkie ale zarazem mocno zbugowane i dlatego ati narazie odradza je (wyjda poprawione 23 Maja oficjalnie) dzieki ktorymi 2900XT wjedzie w lusterko 8800GTX

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...;postcount=1064

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...p;postcount=869

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...p;postcount=163

 

ALE:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...p;postcount=174

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...;postcount=1067

 

 

PS. looknijcie na wypowiedz typa zeby porownac GF z Ati za pomoca 8.38 i pierwszych driverow na ktorych dzialaly GF8, ati pewnie by zjadlo obie karty na kolacje

W przeciagu paru tygodni zobaczymy prawdziwe pazurki 2900XT

Tylko dziwne czemu programiscie Ati do dzis jeszcze ciezko pracuja nad sterami do 2900xt, bo karta ta maila wysjc juz pol roku temu....

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pisza o tych szybkich sterach, a gdzie sa niby na nich testy w grach bo ja nie widze. Na tym niemieckim nic sie nie zmienilo, chyba, ze ja jestem slepy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg stery tak duzo daja jednak ?

Sterowniki górą! AMD górą! Obek śmiga aż miło. Jeszcze bedziecie zdziwieni, co ta karta potrafi

Masakra jak za tą cene nawet z aa!! Ktoś cos pisał o fx-ach ?

Więc jak widac stery dadzą i to dużo.

Ciekawe...

Teraz pewnie updaty recek się zaczną.

Może taki był plan AMD?

 

To info pochodzi tak właściwe z computerbase.de i na dodatek na xs'e zostało zacytowane wybiórczo.

 

http://www.computerbase.de/news/treiber/gr...eibervergleich/

 

Radzę je przeczytać, bo jeszcze nic nie jest pewne. :?

 

Na enthusiast.hardocp też można znaleźć drobne info.

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...W50aHVzaWFzdA==

 

 

Z tego co widziałem sterownik o tej "cudownej wydajności" nosił ostatni numerek 2, podczas gdy testy na 0 i 3! wypadały podobnie blado. Możliwe, że akurat Oblivion został lepiej przez nie "obsłużony", ale zastanawia mnie także jak prezentowała się jakośc obrazu na tym sterowniku

Spójrz na siódmy akapit. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość mówi że 2600 bedzie klapa i gorsze od 8600 ale niekoniecznie, może jet bardziej wykastrowany, ale :

 

8800GTS 98SP

x2900xt 64SP ~66% Sp 8800GTS_a a wydajność mniej więcej na tym samym poziomie, trochę wieksza radzia...

 

8600 32Sp

2600 24Sp =75% sp 8600 czyli na to wychodzi że pownna być wydajniejsza od karty Nvidii skoro radeon z 66% jednostek GTS_a dogania go to dlaczego nie miało by być tak w przypadku niższych modeli tym bardziej ze wychodzi jeszcze lepiej dla x2600 ponieważ ma 75% sp karty nvidii (chodzi o 8600)a nie 66%. Ale to tylko przeliczenia, być może się machłem, jak co to poprawic ;)

 

No i wiadomo nie koniecznie to sie musi przeżucić na wydajność w grach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 32Sp

2600 24Sp =75% sp 8600 czyli na to wychodzi że pownna być wydajniejsza od karty Nvidii skoro radeon z 66% jednostek GTS_a dogania go to dlaczego nie miało by być tak w przypadku niższych modeli tym bardziej ze wychodzi jeszcze lepiej dla x2600 ponieważ ma 75% sp karty nvidii (chodzi o 8600)a nie 66%. Ale to tylko przeliczenia, być może się machłem, jak co to poprawic ;)

 

No i wiadomo nie koniecznie to sie musi przeżucić na wydajność w grach;)

To nie temat o tej grafie , ale 2600xt ma 4ropy i 8tmu. A 8600gt/gts ma 8rop - ale działają wydajniej niż w serii 7 , 8tmu - działają jak 12-16tmu w serii 7 , do tego wysoko taktowane shadery. Gdzieś tam był jakiś test to 2600xt miał wydajność 8600gt , więc ta karta to porażka. W tych kartach cały czas rozchodzi o za mała ilość jednostek rop i tmu , a nie shadery. Trzeba czekać na karty typu 2900gt/gto/pro. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale czemu zapominacie, że chyba wszyscy (?) w Polsce testowali właśnie na tych najszybszych sterownikach?

 

Ja rzecz jasna wierzę, że nowsze jeszcze dużo poprawią, ale to się okaże.

wspominałeś, że testy na EG przeprowadzone były na sterach 8.37.4-070419a - takich jakie udostępnione zostały przez AMD-ATI. A to nie jest wersja 8.37.4.2 o której mowa na ComputerBase.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 32Sp

2600 24Sp =75% sp 8600 czyli na to wychodzi że pownna być wydajniejsza od karty Nvidii skoro radeon z 66% jednostek GTS_a dogania go to dlaczego nie miało by być tak w przypadku niższych modeli tym bardziej ze wychodzi jeszcze lepiej dla x2600 ponieważ ma 75% sp karty nvidii (chodzi o 8600)a nie 66%.

oby tak bylo. dodatkowo, 2600 bedzie w 65nm co, jak wszyscy mamy nadzieje, zaowocuje lepszym oc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspominałeś, że testy na EG przeprowadzone były na sterach 8.37.4-070419a - takich jakie udostępnione zostały przez AMD-ATI. A to nie jest wersja 8.37.4.2 o której mowa na ComputerBase.de

Po prostu nie zauwazyłem że są dwie wersje i przytaknąłem, że na takich robiłem - później popatrzyłęm do panelu oraz na plik z któego instalowałem sterowniki i faktycznie była to wersja 8.37.4.2 i na takiej testowałem - zresztą same testy Radeona robiłem dopiero w sobotę / niedzielę, więc chyba najpóźniej jak to tylko było możliwe.

 

 

Na moje pytania nie odpowiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie zauwazyłem że są dwie wersje i przytaknąłem, że na takich robiłem - później popatrzyłęm do panelu oraz na plik z któego instalowałem sterowniki i faktycznie była to wersja 8.37.4.2 i na takiej testowałem - zresztą same testy Radeona robiłem dopiero w sobotę / niedzielę, więc chyba najpóźniej jak to tylko było możliwe.

Na moje pytania nie odpowiadasz?

nie śledzę całego wątku, sporadycznie tu zaglądam - nie zauważyłem pytania adresowanego do mnie.

 

EDIT: w STALKER FSAA nie było, nie ja robiłem wykresy więc z automatu musiał ktoś dopisać FSAA choć był tylko AF. w CoH sprawa była prosta - wymuszenie ze sterów nie dawało rezultatu ale włączenie FSAA w opcjach gry tak (w sterach ustawione na kontrolowane przez aplikację).

Edytowane przez Weelkoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widze w ciągu 24h napisało sie 8 stron o 2900XT , czytam ostanie wypowiedzii linki, i coraz bardziej potwierdzam sie w przekonaniu że nastepne drivery pokażą moc karty, to jeszcze nie koniec testów, ATI powraca do gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...