Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

... pamiętam jak kumpel raz wspominał, jak jechał późno w nocy i widział jak tir sobie pocinał na pełnym gazie i na czerwonym świetle przez skrzyżowanie. Już widzę jak jadąca przez to skrzyżowanie osobówka przecina pędzącemu tirowi drogę ... i co z tej przepisowo jadącej osobówki zostaje po "spotkaniu" z tym jadącym jak najbardziej nieprzepisowo tirem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, debil zawsze się znajdzie w każdym typie pojazdu, ale twierdzenie że wszyscy kierowcy tirów to idioci i mordercy na podstawie tego że widziało się jednego, czy nawet kilku jest dużym nadużyciem. Z mojego doświadczenia na drogach jest nieporównywalnie więcej idiotów w osobówkach niż w tirach.

 

Poza tym nie schodź z tematu, bo z pełną premedytacją wypaczasz go - facet nie tłumaczył na kursie że należy zap*******ć na czerwonym przez skrzyżowanie, czy jeździć bez sprawnych hamulców, ale że kiedy osobówka wymusza na tirze pierwszeństwo, albo jedzie na kamikadze należy najpierw martwić się swoim bezpieczeństwem i swoim interesem a później idiotami w osobówkach.

Edytowane przez KHOT
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, debil zawsze się znajdzie w każdym typie pojazdu, ale twierdzenie że wszyscy kierowcy tirów to idioci i mordercy na podstawie tego że widziało się jednego, czy nawet kilku jest dużym nadużyciem. Z mojego doświadczenia na drogach jest nieporównywalnie więcej idiotów w osobówkach niż w tirach.

 

Poza tym nie schodź z tematu, bo z pełną premedytacją wypaczasz go - facet nie tłumaczył na kursie że należy zap*******ć na czerwonym przez skrzyżowanie, czy jeździć bez sprawnych hamulców, ale że kiedy osobówka wymusza na tirze pierwszeństwo, albo jedzie na kamikadze należy najpierw martwić się swoim bezpieczeństwem i swoim interesem a później idiotami w osobówkach.

 

"Obrońco tirowców" ... czy ten wątek jest tylko o tamtym artykule? Z pełną premedytacją piszę o tym co się mieści w granicach określonych przez tytuł tego wątku.

 

2 metry więc można się wp*******ć przed niego w(...)ra samobójczo się wp******a mu przed ko(...)y osobówka sp*****li i nie

 

Jak dla mnie za dużo "gwiazdek" jak na jeden post. (skąd ta wściekłość?) Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale wyjeżdżanie z takimi przykładami jakie podałeś pod postami o filmie ze szkolenia to takie ładne naprowadzenie na temat: tirowcy to mordercy. Jak już wspomniałem sam nie jestem kierownikiem nawet dostawczaka, co więcej w rodzinie ani znajomych też nie mam "nawet kuriera w transicie", a skąd ta wściekłość? Przede wszystkim z tego co widzę na drodze, z ilości idiotycznych hipokrytów którzy później płaczą po forach jak im tir nie ustąpił pierwszeństwa, nie zjechał przy wyprzedzaniu, itd. Generalnie osobówki trapi ta sama choroba, która jest udziałem motocyklistów: jest sporo normalnych ludzi, ale jest też cała masa debili jadących na drugiej nadświetlnej na szerokość lakieru, którzy są później pierwsi do oblepiania samochodów naklejkami, a for bannerami typu "motocykle są wszędzie", słowem hipokryzja i spychologia.

 

Słowem - cała akcja z prezentacją filmiku to szukanie taniej sensacji rodem z Faktu.

Edytowane przez KHOT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawę tirów pozostawię bez głębszego komentarza- ale dodam od siebie, że okres drogowej dziczy już jest za nami... Ale większość przepisów typu wyprzedzanie na ciągłej i wyścigi przez x kilometrów, są głównie urządzane przez pojazdy z rejestracjami LT, LV, EST... Polscy kierowcy posiadają mózg i ogranicznik prędkości...

 

 

 

Apropos cen paliw- na neste24 PB98 przekroczyła 5.20- a jeżeli tam przekroczyła- to znaczy, że nie chce widzieć tego, co dzieje się gdzie indziej...

 

Wysnułem nawet teorię spiskową dotyczącą gazu łupkowego, który od czasu do czasu przewija się w mediach. Paliwo idzie w górę- rząd mówi, że to jest be i będzie czynił wszystko, żeby było taniej. Z drugiej strony znowu podwyższa akcyzję na ON(od przyszłego roku), i przebąkuje coś o tym gazie łupkowym- w końcu pompują w to kupę kasy, a jakiś rynek zbytu musi być- więc przewiduję, że w pewnym momencie z nikąd pojawią się stacje do tankowania CNG i stanie się cudowną alternatywą dla PB za 6zł. Część ludzi będzie uradowana, że jest kolejna tańsza alternatywa, a z drugiej strony inni będą krzyczeć, że gaz jest do kuchenek/zapalniczek/pieców gazowych- a nie aut. I... W sumie- to tylko teorie spiskowe z tyłka wzięte połączone z frustracją, że każde paliwo oprócz OO i LPG kosztuje ponad 5zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polscy kierowcy posiadają mózg i ogranicznik prędkości...

 

...w postaci ceny benzyny. Ostatnio mam wrażenie że lewy pas na trasie zrobił się o wiele luźniejszy i... zaczęły z niego korzystać w.w. ciężarówki :lol:

 

 

Nie wiem jak z teoriami spiskowymi, ale ja od dłuższego czasu się już zastanawiam, czy nie zacząć pędzić bimbru i testować go na jakimś 126p. Nawet jeżeli jeżdżenie na nim nie wypali, to przyda się do czego innego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m4r- chodziło mi o tiry bardziej- naprawdę, na 8mce ciężko spotkać osiemnastokołowego kamikadze z Polski...

 

A co do bioetanolu- link do opisu paliwa na wiki / link do artykułu o perspektywach E85, myślę, że może kaszlak by na tym pojechał, tylko- jak daleko...? ;)

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa, to jeżeli tak, to zwracam honor. Myślałem, że o wszystkich piszesz.

Jeżeli chodzi i ciężarowców, to mam to szczęście, że na południowym wschodzie (E40) też na kulturalnych trafiam. Jedynie lokalne buractwo z okolicy (czyt. kierowcy spedytora z Pilzna :evil:) odstawia cyrk próbując wyprzedzać gdzie się da, co się da, czym się da, przy okazji zajeżdżając drogę i nie patrząc na innych. Może brali udział w tych szkoleniach? Diabli wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji podtlenku:...

Skąd wzięliście nazwę podtlenek? I co ma wspólnego z LPG?

 

Podtlenek azotu to rozumiem.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział jego zderzaki? Jak by sobie dup... świnia o nie wycierała, na moim crossie tyle rys nie ma.

Do tego silnik coś tam v12 i ledwo 300KM to chyba połowa garów nie bangla albo wyjęta aby mniej palił, co i tak słabo mu wychodzi.

Sam środek i te plastikowe drewno, wieś tańczy i śpiewa razem z tą skórą na fotelach.

Brakuje tylko łysego karka w dresie i mamy stereotyp o bmw.

Zapomniałem co do przodu, krawędź maski wygląda jak by se gumofilce z błota o nie rolnik skrobał.

Ogólnie wielki czarny strucel + zaciemnione tylne lampy są bardzo sweet.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły User:

1. No tak - wszyscy wiemy, jak rysy na zderzaku wpływają na bezpieczeństwo i prowadzenie. Innymi słowy: to auto ma jeździć. Wygląd to kwestia indywidualna. Mnie to osobiście frega.

2. Ja tam widzę 418KM.

3. W serii 5.4 ma 326KM - silnik bez doładowania, niewysilony - czyli nie do zaje..chania. Konstrukcja ma 15 lat, więc czego oczekujesz? To nie kosiarka od Hondy. Poczytaj, ile mocy mają amerykańskie V8/V12 ze swoich pojemności w wersjach zwykłych - ten silnik jest z limuzyny, a nie z Mki (jak błędnie sugeruje sprzedawca).

4. Kierę i wajchę* można zmienić na oryginalne. Skóra to oryginał i nie widzę tam nic z wioski.

5. Przyciemnionych szyb też nie widzę.

 

* - wajcha i drewno pod nią też chyba jest oryginalne. Drewno pod nią na 100%.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba oglądamy 2 różne aukcje...

Moc silnika (KM): 418

Silnik V12 5,4l o mocy: w trybie Economic 326kM, podobno w trybie Sport 418kM (osobiście zauważyłem że różnica pomiędzy jednym trybem, a drugim jest wyraźnie odczuwalna, zwłaszcza na teście od 0 do 100)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko łysego karka w dresie i mamy stereotyp o bmw.

Dodaj jeszcze kilo kokainy w schowku, martwą dziwkę w bagażniku oraz kij bejsbolowy w kieszeni na drzwiach. Fenomenalne, jeszcze nie kupiłem E46, a już mi się to podoba :> Opierając się na dwóch informacjach na mój temat - chodzę na siłownię, szukam BMW - w głowie powstaje taki obrazek:

Dołączona grafika

Zdobyte dyplomy i kwalifikacje mogę sobie niniejszym wsadzić, jak sądzę, ot dresiarz i burol :>

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonas: Martwa dziwka w bagażniku nieeee - gdzie się zmieści woofer z umcy umcy? :E

 

Podobno... po zmianie trybu pracy skrzyni zwiekszyla sie moc... Ladne bajki.

 

Hmm...

 

- mamy silnik.

- mamy skrzynię z dwoma trybami. Żeby było łatwe do ogarnięcia, nazwijmy je "econo" i "sport"

- silnik ma pmax przy 5000rpm równą 300 koni

- silnik ma pmax przy 6000rpm równą 400 koni

- w trybie "econo" skrzynia zmienia biegi przy 5000 rpm

- w trybie "sport" skrzynia zmienia biegi przy 6000 rpm

- Tryb sport = 400 koni na każdym biegu, tryb econo = 300 koni na wszystkich z wyjątkiem najwyższego (chyba że odcinka też jest przy 5000 dla econo).

 

Dobrze ogarniam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że w ECU mamy wgrane dwie mapy- jedną ekonomiczną, która rozkłada moc i moment na bardziej "grzeczną" wersję, i po zmianie trybu pracy skrzyni czy czegokolwiek na sport- wrzuca mapę "ostrą" na której mamy zapisaną zupełnie inną charakterystykę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie jednak wydaje, ze to sciema, sorry. Sam sprzedawca nic nie potwierdza, napisal tylko, ze podobno 100 koni wiecej bo czuje roznice w przyspieszeniu jakas. Z mojej strony EOT, nie ma co robic niepotrzebnego flejma, jak ktos chce kupic ta fure to kupi i tak.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z jednej strony racja, ale z drugiej strony... skąd akurat liczba 418KM? O ile się orientuję, to nie ma takiej mocy żadna fabryczna jednostka.

 

Jak ktoś wkłada V12 do E34 (co nie jest wcale łatwe) + skrzynię, to zrobienie drugiego programu ECU + przełącznika jest kaszką z mleczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma LPG

 

Dlatego jest na allegro :lol:

 

... a tak poważnie za te kasę w tym stanie? Dziękuje postoje wolał bym kupić zwykłe E39 w dobrym stanie niż pchać się w pseudo Mke, która nawet na zdjęciach do ogłoszenia się nieciekawie prezentuje no ale co kto lubi...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik w tym bmw jest prostą i starą konstrukcją, nie ma możliwości by za pomocą zmiany map w ecu bez sporej modyfikacji mechaniki uzyskać skoki rzędu 100km... by dławić moc silnik musiał by się legitymować nominalną mocą na poziomie tych 418km a tak nie jest. Więc te pierdy co tam wypisuje ten gość to można między baje wsadzić, nie znam technologii bmw ale pewnie to tylko zmiana pracy skrzyni na przerzucanie biegów przy wyższych obrotach - może się to przekładać na przyśpieszenie, szybkość wkręcania się jednostki itd. ale nie na 120 konne skoki...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez dzis podchodze do okna w robocie i co widze?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

"Hej, mam Jaguara, moge parkowac za 2!"

 

Czesto widze takie kwiatki, najlepsi sa ci z rana, parking caly pusty, no miejsca od groma, a oni parkuja na 2 a czasem 4 miejsca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji podtlenku:

Porsche i Jaguar też pojadą na gaz

 

macie te swoje "stać mnie na samochód, więc i stać na benzynę".

 

Troche dziwny ten artykuł:

1. Niby jest tam o samochodach dla milionerów, a piszą o jakiś cayenne i xj które raczej nimi nie są.

2. Butla w kole zapasowym (42l), przy spalaniu 30l/100km? Dobre żarty, biorąc pod uwagę standardowy zbiornik ok 100l

3. Zakladac gaz do nowego samochodu za pol banki i od razu utracic gwarancje? Troche dziwne rozumowanie.

4. Samochody z lpg maja przepustke do niektorych europejskich... super. Reka do gory kto widzial w centrum paryza czy londynu limuzyne na gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...