Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pussik

Witam wszystkich posiadaczy Quadów.

 

 

Mam do was pytanko ostatnio nabyłem procesor Q9550 rewizji 0, nie bawiłem się nigdy w żadne podkręcanie procka i nie wiem dokładnie co i jak ustawić na swojej płycie ASUSA, komputer mam jak w ustawianiach, nie chcę jakiegoś mega mocnego OC robić, chcę porostu aby nie zwalniało mi karty graficznej, myślę że jak bym ustawił go ładnie na 3500 to by było super ale od czego zacząć. Co proponujecie na początek ustawić jeśli chodzi o moje podzespoły.

 

Oczywiście komputer jak w sygnaturce

 

Mam tą samą płytę co ty. Aby zrobić 4GHz na Q9450 C1 wystarczyło zmienić tylko dzielnik i timingi pamięci a w napięciach jedynie napięcie procesora na 1,4V/1,425V. Wszystko zostawione na auto. :)

 

Na codzień było u mnie 3,76GHz, wszyskto auto, a CPU 1,325V (wg. odczytów 1,312V).

Zmiana GTL na x0,61 nic nie przyniosła, ale też nie zaszkodziła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt z sensor test: Core 0: 7. Core 1: 6, Core 2: 9, Core 3: 9 – co to oznacza?

Ha, to oznacza że diody raczej są w porządku, minimalna zmiana to 6, różnica pomiędzy max a min to 3, więc jeszcze w normie. Ale, jak sami twórcy RealTemp się zastrzegają, Intel nie zaleca używania odczytów diod termicznych do pomiaru temperatury procka... Może jesteś właśnie takim przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, odpuszczę sobie te diody, tym bardziej że mogę zaufać chłodzeniu opartemu na Noctua NH-C12P - to solidna chłodziarka i mam pewność że jest właściwie założona, bez tych denerwujących plastikowych kołków, które nie zawsze odpowiednio dociskały wentylator do procka. Testy na stabilność procek przechodził, różne – w tym najnowsze gierki bez zacięć. Chociaż, jednak chciałbym wiedzieć jaka jest właściwie temperatura na rdzeniach…

Dzięki za pomoc…

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dysponuje teraz procesorem q9400 nowka zlozony zestaw zostal w sklepie internetowym

dzisiaj przykolu moja uwage temperatory w realtempie i coretempie

 

core 0=33 core=34 1 core 2=41 core 3=34

 

sa to temperatury w idle zawsze mniejsiwecej 6-7 stopni roznicy core 2 do innych

 

wiec uzylem sensor test w realtempie i ukazal on wyniki(po backsleshah sa wyniki z kolejnych prob)

 

core 0=7 /7 /8

core1=6 /6 /5

core 2=0 /0 /0

core 3=4 /3 /4

 

jak widac wyglada jakby wlasnie z rdzeniem 3-cim(core 2) byl jakis problem

mial ktos pordobne wyniki??? nie dosc ze jeden z rdzeni przyjmoje wartosc 0 to do tego co kilka pomiarow roznice w wyniku sa okolo 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was ponownie, mam do was pytanie czy warto w biosie wyłączyć opcję tak aby procesor non stop działał z pełnymi obrotami ? Czy jest to wo gule niepotrzebne i tylko nie potrzebnie będzie zjadać energię ?

 

Mam także troszkę problemów z ustawieniem sobie tego biosu, nie wiem dlaczego ale podczas gry bardzo często mam zawieszenie całego komputera. Nie podkręcałem ale słyszałem że to może być wina pamięci RAM OCZ Reaper

 

 

Kolejne pytanie dotyczy aplikacji3Dmark. zbiłem sobie na standardowych ustawianiach testy z uwagi na fakt iż uważam że mój sprzęt jakoś dziwnie działa, może to poprzez brak OC, jakoś zamula ten komputer ogólnie a przecierz jest nowy. Testy robiłem na Windows XP 32 bit bez żadnego podkręcania, chłodzenie posiadam karakunum, bardzo was proszę o poradę czy wszystko jest ok ?

 

3dmark 2003

 

Dołączona grafika

 

3dmark 2006

 

Dołączona grafika

 

3dmark 2006 FULL HD TEST

 

Dołączona grafika

 

DODAM ZE SPRZĘT POSIADAM DOKŁADNIE TAKI JAK W PODPISIE

Edytowane przez lukaszintel86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac wyglada jakby wlasnie z rdzeniem 3-cim(core 2) byl jakis problem

mial ktos pordobne wyniki??? nie dosc ze jeden z rdzeni przyjmoje wartosc 0 to do tego co kilka pomiarow roznice w wyniku sa okolo 4

Ja mam 0 na 3 i 4 rdzeniu... Po prostu czujniki są padnięte. Swoim czujnikiem się nie przejmuj, choć ten 4 też wygląda na uszkodzony, bierz pod uwagę raczej te, które są sprawne...

 

@lukaszintel86

 

Jakie napięcie masz ustawione w biosie? Bo zapewne co najmniej 2.1V te pamięci wymagają...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

witam

dysponuje teraz procesorem q9400 nowka zlozony zestaw zostal w sklepie internetowym

dzisiaj przykolu moja uwage temperatory w realtempie i coretempie

 

core 0=33 core=34 1 core 2=41 core 3=34

 

sa to temperatury w idle zawsze mniejsiwecej 6-7 stopni roznicy core 2 do innych

 

wiec uzylem sensor test w realtempie i ukazal on wyniki(po backsleshah sa wyniki z kolejnych prob)

 

core 0=7 /7 /8

core1=6 /6 /5

core 2=0 /0 /0

core 3=4 /3 /4

 

jak widac wyglada jakby wlasnie z rdzeniem 3-cim(core 2) byl jakis problem

mial ktos pordobne wyniki??? nie dosc ze jeden z rdzeni przyjmoje wartosc 0 to do tego co kilka pomiarow roznice w wyniku sa okolo 4

Czujnik 2 masz walnięty, to się często zdarza u mnie emp trzeciego rdzenia jest źle odczytywana.

Jednak krzem ma tak dobrą przewodność cieplną, że jeden rdzeń będzie miał co do stopnia taką temp jak jego fizyczny bliźniak, czyli w zasadzie w quadach występują tylko dwie temperatury rdzeni.

 

 

witam

 

mozecie napisac jakie macie temp. na q9550/q9650 przy taktowaniu 4.0-4.2 na stress prime??

 

celowo nie pytam o napiecie ..bo ja mam wysokie napiecie a niskie temp..podajcie kilka waszych wynikow.

 

bede wdzieczny

Q9450 to Q9550 z mnożnikiem 8, u mnie C1 na WC (Swiftech Apogee GT) ma temp. 61-62st. przy 1,41V, na powietrzu miał 75+.

Przy chłodnicy zanurzonej w wodzie o temp. 5 stopni, miał 40stopni.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Po skręceniu proca do 2,4GHz i 0,98V w Idle temp. nie spadła ani o 1 stopień (37-38st.) względm 1,31V 3,76GHz, za to w stresie było 41. Czyli 10stopni mniej.

 

Niestety filmy HD 1080p. się cięły (przy 4 rdzeniach 2,4GHz!!! O,O), a użycie proca wynosiło 25%.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszintel86

 

Jakie napięcie masz ustawione w biosie? Bo zapewne co najmniej 2.1V te pamięci wymagają...

 

 

tyle mam ustawione w biosie i ustawiałem także parametr lighter, niebawem przymierzam się do jakiegoś OC, powiedz mi szczerze bo narazie nic nie mam podkręcone czy według was te temperatury które mam obecnie na karakunum to są niskie temperatury ?

 

w jednym się pomyliłem bo włożyłem ram jedna kość w żółty slot natomiast 2 w czarny i nie działają w dualu ale jutro to uczynię dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie posiadam q9650 i maximus 2 formula, pamieci to corrsair 1066 , chcialbym podkrecic procesor tak do wartosci 4 ghz.I moje pytanie jak to zrobic, tzn chodzi mi glownie o pomoc w dobraniu jak najmniejszych odpowiednich ustawien napiec , gdyz jesli ustawie fsb na 450, spokojnie mam te 4 ghz ale napiecia na auto i martwi mnie troche ze plyta moze poprostu zapodawac za wysokie napiecia.Dlatego tez prosze Panstwa o podanie napiec od ktorych powinienem zaczac testowac stabilne ustawienia, nie oczekuje gotowych rozwiazac tylko poprostu wskazowki jakie napiecia nalezy "ruszyc" z trybu auto i manualnie ustawic,testowac i od jakich minimalnych granic powinienem to robic.Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie posiadam q9650 i maximus 2 formula, pamieci to corrsair 1066 , chcialbym podkrecic procesor tak do wartosci 4 ghz.I moje pytanie jak to zrobic, tzn chodzi mi glownie o pomoc w dobraniu jak najmniejszych odpowiednich ustawien napiec , gdyz jesli ustawie fsb na 450, spokojnie mam te 4 ghz ale napiecia na auto i martwi mnie troche ze plyta moze poprostu zapodawac za wysokie napiecia.Dlatego tez prosze Panstwa o podanie napiec od ktorych powinienem zaczac testowac stabilne ustawienia, nie oczekuje gotowych rozwiazac tylko poprostu wskazowki jakie napiecia nalezy "ruszyc" z trybu auto i manualnie ustawic,testowac i od jakich minimalnych granic powinienem to robic.Z gory dziekuje za odpowiedz.

coś jeszcze <_<

 

podkręć na te 4ghz, jak wstanie wejdź ponownie do biosu ... zobacz jakie masz ustawione napięcia automatycznie, spisz je, a potem na sztywno od tych wartość obniżaj w dół - do uzyskania oczekiwanego efektu

Edytowane przez ajeto75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zmieniłem pamięci tak aby działały w dualu, niebawem pora na podkręcenie z uwagi na to iż mam rewizję 0, proszę o informację gdyż nie chcę z maszyny 7 potów wyciągać, do ilu najlepiej jest wykręcić tego procka aby nie spowalniał karty graficznej?

 

3500 wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, bardzo was proszę o informacje aby osiągnąć na tym Procku 3,600 i uczynić to w miarę stabilnie, co proponujecie na mojej płycie wstępnie ustawić, jaki dać V procesora ? czy ramy te OCZ jeszcze pościć z 2.1 na 2.2 czy jest ktoś kto ma P5Q PRO i bawił się Q9550 rev 0 na tym BIOSIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, bardzo was proszę o informacje aby osiągnąć na tym Procku 3,600 i uczynić to w miarę stabilnie, co proponujecie na mojej płycie wstępnie ustawić, jaki dać V procesora ? czy ramy te OCZ jeszcze pościć z 2.1 na 2.2 czy jest ktoś kto ma P5Q PRO i bawił się Q9550 rev 0 na tym BIOSIE

prosić możesz, tyle że gotowej recepty nie dostaniesz <_<

każda płyta i cep ma swoje widzimisię i inaczej reaguje na v ... także do zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie posiadam q9650 i maximus 2 formula, pamieci to corrsair 1066 , chcialbym podkrecic procesor tak do wartosci 4 ghz.I moje pytanie jak to zrobic, tzn chodzi mi glownie o pomoc w dobraniu jak najmniejszych odpowiednich ustawien napiec , gdyz jesli ustawie fsb na 450, spokojnie mam te 4 ghz ale napiecia na auto i martwi mnie troche ze plyta moze poprostu zapodawac za wysokie napiecia.Dlatego tez prosze Panstwa o podanie napiec od ktorych powinienem zaczac testowac stabilne ustawienia, nie oczekuje gotowych rozwiazac tylko poprostu wskazowki jakie napiecia nalezy "ruszyc" z trybu auto i manualnie ustawic,testowac i od jakich minimalnych granic powinienem to robic.Z gory dziekuje za odpowiedz.

Se poczytaj masz tyle podanych przykładowych ustawień, że na pewno coś dla siebie znajdziesz :rolleyes:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...Maximus+Formula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem temat i widzę że q9550 z E0 kręcą sie całkiem sympatycznie. Mam tylko pytanie czy taki quad z napięciem >1,3V może lecieć 24h/7 i jaką bariere można uznać za wmiare bezpieczną 1,4V? , MAm okazje kupic tanio q9550 ale bez gwary dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 1.4V to takie max. Swojego Quada też kupiłem bez gwary, a dawałem mu papu na poziomie 1.44V i śmiga bez problemów.

 

Jak dobra cena, to kupuj.

 

-------

 

Coś mało się mówi o Q9400, może dlatego, że są dość drogie... Nadszedł czas, żeby zaprezentować swoje wyniki, może komuś się przydadzą.

 

Proca kupiłem miesiąc temu za 700zł :D , więc interes zrobiłem nie najgorszy... A oto, co mi się udało z niego wycisnąć:

 

Dołączona grafika

 

Ustawienia:

 

vcore - 1.3625V

CPU GTL REF0 - 0.8005V

CPU GTL REF1 - 0.8007V

vMCH - 1.352V (nad tym trzeba jeszcze popracować...)

MCH GTL REF - 0.8005V

VTT - 1.34V

vICH - 1.52V

 

Ogólnie sztuka średnia, dałoby się pewnie jeszcze coś wyciągnąć, ale po co... W każdym razie jestem zadowolony :rolleyes: . Wynik miał być między 3.6-3.8GHz i jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieźle wyrwałeś ;) Widziałem wcześniej że miałeś e7200 bodaj ? Jakie odczucia po przesiadce w grach etc ? Testowałeś coś ?

Tak, miałem E7200@3.9GHz. Sprzedałem za 400zł (kupiłem latem za 315...) i miałem czekać na swoim E2140@3.1GHz do lata i kupić wtedy Q9550, no ale zobaczyłem tego Q9400 i kupiłem :wink: .

 

W grach jeszcze nie testowałem, głównie gram w GTA IV, ale zacząłem grać jak kupiłem Quada, więc różnicy nie stwierdzę. Ale tak śmiga, że aż chce się grać :rolleyes: , więc jest dobrze.

 

Na obu grałem w FC2, a tam jestem w stanie stwierdzić, że mam ok. 5kl/s więcej.

 

Na razie głównie podkręcałem, a za inne gry wezmę się w najbliższych tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś bencha w gta ? Bo interesowałoby mnie jaki jest framerate na tym quadzie.

Robiłem, zaraz na początku, więc nie pamiętam dokładnie, ile tych fpsów było, ale coś powyżej 40kl/s, w 1600x1200, większość na high, reszty nie pamiętam. Jak chcesz, jutro zrobię tego benchmarka i prześlę ci konkretną liczbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem bencha w GTA 4. :)

W skrócie 52 FPS średnio przy 1680x1050, detalach High/Very High, View distance 37 i VSync Off.

"Wyciąg" z pliku: :D

Statistics

Average FPS: 52.17

Duration: 37.41 sec

CPU Usage: 69%

System memory usage: 77%

Video memory usage: 87%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Very High

Reflection Resolution: High

Water Quality: High

Shadow Quality: Very High

View Distance: 37

Detail Distance: 72

Definition: Off

VSync: Off

 

Co sądzicie o tym wyniku? Sprzęt z sygnaturki, procek Q9550 przy 3,6 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten procek, bez zmiany napiecia tj w biosie ustawione na 1.2500 robi ~3,7GHz, (4GHz na tym napieciu tez wstaje ale vista sie sypie) Wiecej chyba dla tej grafy nie trzeba ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Robiłeś bencha w gta ? Bo interesowałoby mnie jaki jest framerate na tym quadzie.

Jesli zastanawiasz sie czy bedzie duzy skok po przesiadce z obecnego procka to powiem tak... na starym E2160 wszystko na min i dalo sie grac spokojnie tylko na 1szej wyspie ;] Teraz wszystko max i gra nabrala innego wymiaru ;)

 

 

Troszke takie techniczne pytanie, ale jakie "zle" skutki moze miec przekroczenie na takiej plycie Rated FSB? wiecej niz 1600??

Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...