Skocz do zawartości
stranded

Steam

Rekomendowane odpowiedzi

26 funtow za wersje PC to taniej niz w Polsce? Wasc raczy zartowac... ;)

 

EDIT: a w zasadzie 27, bo cena jest oczywiscie Ł26.99 ;)

Tak, taniej. W Empiku kosztuje 124,90, w Wirtusie 129. W obu sklepach cena nie uwzględnia kosztów przesyłki. W amazon.co.uk jak sam napisałeś 26,99, czyli po dzisiejszym kursie paypala 126,84zł (a po średnim kursie NBP nawet 123,18), ale już z wliczoną w cenę wysyłką na teren całego kraju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

za 20$ tez bym wzial bez ale... a tak, trzeba poczekac na swiateczne deale... (alez my w tej EU jestesmy bogaci)...

BTW. ciekawe jakie byly wyniki sprzedazy GTA4 w swieta (7,49ojro), nie zdziwilbym sie jakby jednego dnia sprzedali wiecej niz przez caly rok, i czy pojda po rozum do glowy i obniza znaczaco ceny gier, szczegolnie wersji elektronicznych... bo zeby kosztowaly wiecej niz BOXY to juz jest przesada...

Ja tam swoją wersję kupiłem w kwietniu w UK za 9.99 funtów :)

 

Patrząc po multi to chyba dużo osób zakupiło. We Free mode przed świętami było tak z 20-30 serwerów a teraz praktycznie cały czas jest ponad 50 ( pokazuje 50 bo taki limit jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, taniej. W Empiku kosztuje 124,90, w Wirtusie 129. W obu sklepach cena nie uwzględnia kosztów przesyłki. W amazon.co.uk jak sam napisałeś 26,99, czyli po dzisiejszym kursie paypala 126,84zł (a po średnim kursie NBP nawet 123,18), ale już z wliczoną w cenę wysyłką na teren całego kraju...

Fucktycznie, myslalem, ze funt wyzej stoi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, taniej. W Empiku kosztuje 124,90, w Wirtusie 129. W obu sklepach cena nie uwzględnia kosztów przesyłki. W amazon.co.uk jak sam napisałeś 26,99, czyli po dzisiejszym kursie paypala 126,84zł (a po średnim kursie NBP nawet 123,18), ale już z wliczoną w cenę wysyłką na teren całego kraju...

Ależ ja nie twierdzę, że w UK ME2 jest taniej. Czy wersja dostepna obecnie w Polsce jest spolszczona czy można wybrać język? (jeśli jest tylko spolszczona, to wiadomo, dlaczego pozwolili na sprzedaż po niższej cenie niż reszta świata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie twierdzę, że w UK ME2 jest taniej. Czy wersja dostepna obecnie w Polsce jest spolszczona czy można wybrać język? (jeśli jest tylko spolszczona, to wiadomo, dlaczego pozwolili na sprzedaż po niższej cenie niż reszta świata).

Owszem - to ja twierdzę (i dowiodłem), że w UK ME2 jest (nieco) taniej niż w PL. O różnicy między "polskim" (UE), a angielskim Steamem już nawet szkoda pisać - u nas jest o ponad 60% drożej...

Na płycie jest wersja spolszczona ale w steamie można zmienić na eng i pobrać nowe pliki.

Odnoszę wrażenie, że piszesz o innej grze. My tu o Mass Effect 2, a Ty o Modern Warfare 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można usunąć klucz z konta Steam? wiem, że ja tego nie mogę zrobić, ale czy jak napiszę do Steam Support, to mogę liczyć na jego skasowanie?

Klucz kupiłem na keye.pl (a to na pewno nie jest autoryzowany sprzedawca).

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można usunąć klucz z konta Steam? wiem, że ja tego nie mogę zrobić, ale czy jak napiszę do Steam Support, to mogę liczyć na jego skasowanie?

Klucz kupiłem na keye.pl (a to na pewno nie jest autoryzowany sprzedawca).

Jeżeli napiszesz do supportu, to Ci go skasują z konta. No ale nowego nie dostaniesz w zamian.

Btw, ostatnio na odpowiedź supportu czekałem lekko tydzień. Ale niemiecką cenzurę z orange boxa skasowali ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce się go pozbyć, a nie odsprzedać czy aktywować na innym koncie itp.

 

Keye.pl wysłało mi sam klucz na maila, nie dołączyli skanu (bo nie mieli). Teraz tak sobie myślę, że ktoś przecież może go mieć i może spróbować go odzyskać, za pomocą takiego skanu, a wtedy Valve zablokowuje mi konto (na którym mam też inne gry), pod pretekstem kradzieży. W końcu mój mail od sklepu nie będzie wyglądał wiarygodnie w porównaniu do takiego skanu. Confirmation code też nie mam, zapomniałem spisać. Nie chcę ryzykować dla głupiego klucza za 14zł.

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod można tylko raz wklepać na steam, nikt inny go nie może posiadać, bo i tak będzie bezużyteczny.

Doprawdy? A tu twierdzą inaczej. Jeśli zachowujący dla siebie pudełko z grą sprzedawca klucza okaże się nieuczciwy, to jaki problem do skanu dołączyć paragon nie starszy niż 90 dni? Najprościej - wystarczy znaleźć sklep który na paragonie nie wyszczególnia tytułu, a np. pisze "gra komputerowa" i kupić w nim jakąkolwiek (albo zeskanować paragon znajomego). I support Steama klucz przeniesie na posiadacza skanu (czy raczej pudełka i nośnika, bo gdzieś czytałem, że czasem każą sobie je obfotografować z różnych stron żeby wykluczyć posiadaczy jednego skanu), a czy "zniknięcie" gry z listy wcześniejszego użytkownika to będzie dla niego jedyna niespodzianka, to też bym pewny nie był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wg. Ciebie powinienem teraz zrobić?

Ja bym olał i zostawił jak jest - w najgorszym razie będziesz się mógł wytłumaczyć supportowi; w końcu nie spisałeś klucza z rozerwanego pudełka w sklepie, a kupiłeś i to nie od jakiegoś bobka, a w sklepie, na co masz dowody: jakieś maile, pewnie potwierdzenie przelewu. Jeśli to do nich nie dotrze, to Ci co najwyżej skasują tego CSa (tak jak niedawno skasowali MW2 zarejestrowane z azjatyckich kluczy kupionych bodajże na G2Play), bez blokady konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi wyżej nie pisz do Steam Supportu o usuwanie cd-keya gier, będą cię pytali 4 razy zanim to zrobią to raz, a dwa nie chce mi się wierzyć, że ktoś ci zrobi takie świństwo.

 

Znam ludzi, którzy kupili wiele gier (Orange Box, CS:S, CS1.6, HLe i wiele wiele innych, nawet gifty!) na allegro a to było dwa lata temu i do dziś nie mają problemów.

 

Olej to i zapomnij ;-)

 

Ciekawostka: Po zresetowaniu klucza cd-key u Valve (koszt 10usd) możesz go odsprzedać ale tylko razem z pudełkiem do gry, którą rejestrowałeś.

 

Muszę uaktualnić pierwszą stronę tematu widzę :D

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z allegro CS:S, a za jakiś rok, może trochę więcej, ktoś mi gwizdnął, nie wiem w jaki sposób. Po kilku miesiącach znalazło sie z banem VAC w hlstatsx jakiegoś szwabskiego serwera. :) Teraz kupiłem konto od kumpla, który miał cdkey ale mu przepadł :mur: działa drugi rok

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że nie wiadomo skąd te klucze pochodzą, i czy sprzedają je temu sklepowi uczciwi ludzie (bo sam sklep wydaje się być uczciwy, mają wiele pozytywnych opinii). Może będą chcieli je sprzedać jeszcze raz, pewnie nie wszystkie, bo było by to podejrzane, ale zawsze może paść na mnie, w końcu jestem z tych co nie dostali skanu. A ja, jak pisałem wyżej nie chcę ryzykować dla głupich 14zł, szczególnie, że na tym koncie dalej będę kupował gry.

 

No i czemu mam do nich nie pisać? grozi mi to czymś? ukażą mnie za kupowanie kluczy w taki sposób? (banem, usunięciem konta?) ...bo wydawało mi się, że w najgorszym wypadku nie spełnią mojej prośby.

A jak to ma być tylko upierdliwa procedura, to będzie to mała cena za święty spokój.

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi, którzy kupili wiele gier (Orange Box, CS:S, CS1.6, HLe i wiele wiele innych, nawet gifty!) na allegro a to było dwa lata temu i do dziś nie mają problemów.

Kupiłem z 3 lata temu konto STEAM z CS:S, DOD:S oraz 2x HL2... Żadnych problemów nie miałem, trzeba po prostu kupować od sprawdzonych sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co bać stary. Poza tym:

 

Na podobnych zasadach współpacujemy z CD Action, Battlenet.pl, RaidStatus.com, WoWSpace.info i wiele innych serwisów.

Poważnie, olej sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostawię ten klucz w spokoju. Możesz mi jeszcze powiedzieć czy ryzykowne jest proszenie Valve o usunięcie klucza kupionego od takiego sprzedawcy (nieautoryzowanego), nie posiadając np. skanu? ...grozi to banem/skasowaniem konta?, czy w najgorszym razie nie zgodzą się na jego usunięcie, pytam już tylko z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz do nich napisać, że np. nie chcesz już tej gry na koncie i wspomnieć o kluczu. Bardziej naciskacj w rozmowie na usunięcie gier z konta a nie wspominaniu o kluczu jeżeli już chcesz to zrobić. A jak spytają o zdjęcie pudełka pieszesz, że zgubiłeś ale możesz dać byle jakie inne a tym samym potwierdzić, że to ty jesteś właścicielem konta.

 

Co oni zrobią to zależy na kogo trafisz w supporcie ale wydaje mi się, że w najgorszym wypadku stracisz tylko te gry, których dotyczy CD-Key.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych gier jest aż 9, są to popularne klucze masowo sprzedawane przez nieautoryzowanych sprzedawców na całym świecie, Valve ten "problem" na pewno doskonale zna. I pewnie wiedzą, że w Polsce te gry w takim zestawie nie były dostępne (Half-Life: Platinum Collection), mogą pomyśleć, że coś ściemniam z tym zgubionym pudełkiem, a sam klucz chyba mogą sprawdzić.

 

A może gdybym tak spytał czy mi pomogą usunąć ten klucz? Na razie nie podawałbym nr. tego klucza i swoich danych, w końcu mogę założyć zupełnie inne konto na steam support. Napisałbym też, że mogę udowodnić że kupiłem ten klucz, tak jak i inne gry (będzie to też dowód, na to że jest to moje konto). W ten sposób dowiedziałbym się jak reagują na takie pytania.

 

Zresztą sam już nie wiem :)

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...