Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

OC Athlona na poziomie ~3,8GHz, pobór energii taki sam, może lekko większy od E5x00.

Wygląda dobrze. :)

~3.6GHz robi na box więc jeżeli ktoś nie ma kasy na lepsze chłodzenie to Athlon jest dobrym wyborem.

 

 

Proca trochę taniej.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opson twój test wydajności mnie przekonał, e5xxx jest lepszy w starciu z amd. Exel, najważniejszej aplikacji na której stoją fundamenty naszej cywilizacji. Jest najlepszym benchmarkiem wydajności CPU jakąkolwiek czcigodny bóg stworzył. Jeżeli zaczniemy kupować AMD nasza cywilizacja upadnie. wiec apeluje do was użytkownicy ppc, zamęcie swoje athlony II na intela najlepiej serie e5xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja inaczej podejdę do tematu zegar w zegar z testów wynika, że Exxx są szybsze od athlonów II ale jak bym miał brać nową platformę to wziąłbym athlona II choćby ze względu na tanie płyty ale trzeba powiedzieć otwarcie LGA775 wiecznie żywe i dalej wydajne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przepadku gier znowu mamy się spodziewać radosnej twórczości w postaci 800x600, niskie detale? :lol:

Coś pomyliłeś.

Skoro z góry zakładasz że E5xxx są lepsze od Athlonów II to Twoje testy będą nic nie warte. Z góry mozna przewidzieć co Ci wyjdzie w tych "testach".

Testy głównie robi focus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro z góry zakładasz że E5xxx są lepsze od Athlonów II to Twoje testy będą nic nie warte. Z góry mozna przewidzieć co Ci wyjdzie w tych "testach".

Ja nic nie przewiduje, ponieważ Focus już testy zrobił. Ja czekam tylko na ich publikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie przewiduje, ponieważ Focus już testy zrobił. Ja czekam tylko na ich publikacje

Pojedyncze testy wg mnie to za mało, skoro już widzieliśmy testy gdzie athlon II jest wydajniejszy od E5200 a phenom II 550 wydajniejszy od E7400. Aby teraz wiarygodnie stwierdzić, że należy jednak wstawić E5200 na przestarzałej podstawce trzeba by dowieźć zdecydowanej przewagi tego procesora nad konkurencyjnymi. Czekam więc na testy nie tylko Focusa, ale anandtecha, innych wiarygodnych portali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że ten Wasz test nic nie zmieni. Skoro już on ponoć jest, czemu nie ma publikacji? Szukacie jakiegoś błędu tak jak w przypadku Phenomów II x3?

 

NeoMagNet słusznie zauważył.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwała się elyta AMD...

Testy na egiełdzie to ostatnie na które warto spojrzeć.

 

Ludzie. Po co komu 80 FPSów!? W Kryśkę idzie już przy 25 grać bez ścinek :/ .

PO TO, że jeśli w TYM

2cz5vdl.jpg

będzie płynne 35. Ale jeśli na mapie island będziesz miał "przy 25 grać bez ścinek", to na mapie ice zadowolisz się ilością klatek na poziomie 12.

 

Ale dla was to jest za trudne do zrozumienia.

 

Na tym wykresie, który pokazałeś dokładnie widać, że progi płynności są ustawiane tak, żeby AMD wypadało gorzej.

161ye02.jpg

Patrz, na tym też! :D focus wie, jak poniżać AMD!

Popatrz, załóżmy że próg płynności zmniejszymy o 50%. AMD znajdzie się powyżej tego progu, ale co z tego, jeśli i tak wypada gorzej w bezpośrednim porównaniu do konkurencji intela?

 

Jestem pewien, że ten Wasz test nic nie zmieni. Skoro już on ponoć jest, czemu nie ma publikacji? Szukacie jakiegoś błędu tak jak w przypadku Phenomów II x3?

 

NeoMagNet słusznie zauważył.

Odprawiają modły i msze nad tym procesorem, żeby się słabo podkręcił.

 

Niepozorna aplikacja może wydawać się wielu zupełnie śmieszną pozycją do testu procesorów. Okazuje się jednak, że doskonale reprezentuje wszelkiej maści aplikacje biurowe typu Word / Excel, w których zamierzamy zamienić całą grupę słów / znaków na inny ciąg. Niezależnie od użytej aplikacji jest to zadanie bardzo czasochłonne, wykorzystujące tylko jeden rdzeń oraz bardzo zależne od czasu dostępu do pamięci RAM jak i pojemności pamięci

cache.

Niektórzy dużo pracują z tekstem i taka wydajność również może ich interesować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada gorzej ale na egieldzie. Testy z egieldy nie mają tutaj żadnego znaczenia. Gdyby focus i opson tak nie pozjeżdżali po AMD i nie wychwalali Intela to może z ich testami ktoś by się liczył a tak to są dobre żeby się pośmiać.

 

Według mnie próg płynności ustalony na 80FPS to debilizm i to do potęgi. Grałem na moim sprzęcie w Crysis, 80FPS nie widziałem, ale przy np 30-40 nie było ŻADNYCH przycinek. Zresztą takie progi płynności to tylko na egieldzie są. Żaden gracz nie powie, że jest mu potrzebne 80FPS żeby było płynnie bo to nie prawda tylko bzdurny wymysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Proszę bardzo. Oto mój wykres. Ja uważam że on jest bardziej poprawy niż te z egiełdy. I co teraz? Tak na prawdę są one tyle samo warte. Jeśli ktokolwiek chce dowieść że ma racje, to niech nie sypie testami swoimi (z własnej strony), tylko jakimiś innymi, załóżmy ów Andatech.

 

Poza tym ludzkie oko nie wychwyci więcej niż 60 fpsów, więc po co próg na 80? Powyżej 30 i tak już prawie różnicy nie jest widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i Panie,

 

Skończyła się mi już cierpliwość do kilkunastu z Was. Ten topic zrobił się jednym, wielkim tematem o niczym.

Przypominam słowa autora:

"Proszę tutaj się wypowiadać na temat poradnika na portalu i poradnika na forum. "

 

Nie widzę tu napisu, by rozmawiać o testach w UK czy co wyjdzie jutro na innym portalu. Nie rozumiecie, więc od dziś śledzę ten temat i zgodnie z regulaminem wywalę kilku z Was z tego forum na zawsze. Panowie z Egieldy, trochę mi się skończyła cierpliwość, również co do waszego zachowania. Kilka razy użytkownicy pisali do Nas o waszym grubiańskim zachowaniu, podejściu do tematu i wychwalaniu pod niebiosa samych siebie. Sorry, tu panami nie jesteście więc przystopujcie albo wylecicie bezpowrotnie. Dalsze rozmowy co do tego tematu możecie prowadzić ze mną via tel lub mail. Kontakt jest dostępny wszędzie więc to nie trudne.

 

Informuje, że wprowadzimy od następnego wydania zestawów nowy porządek z tematami co do zestawów. To coś, bo tematem tego nie nazwę, nie będzie już miał prawa istnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem zainteresowany w najbliższej przyszłości kupnem zestawu za około 5 - 5,5 - 6 tys. zł. W tej chwili moje aspiracje zmierzają ku zestawowi z purepc'owych zestawów na sierpień 09, jednak niewykluczone, że we wrześniowym zestawieniu znajdzie się coś ciekawego. Mam parę pytań dotyczących takiego zestawu:

 

- Czy wszystkie te podezespoły dobrane są tak by nie zaszła potrzeba modernizacji w niedalekiej przyszłości? Mam na myśli to, że bez sensu byłoby kupować dany sprzęt by za pół roku dowiedzieć się, że już nie daje rady. Nie lepiej zainwestować w wyższe modele Core i7? Proszę o polubną odpowiedź nie jestem, aż takim ekspertem od sprzętu ale swoje wiem.

- No i jeszcze chciałem zapytać jaką obudowę wybrać, żeby zmieścić to wszystko. Mam na myśli ogromny cooler procka i dość dużych rozmiarów grafikę. Pytam ze względu na to, że chciałbym mieć dość dobrą cyrkulację powietrza w środku. Nie lubię kiedy komputer robi za grzejnik w pokoju, wolałbym, żeby wydobywał się z niego lekki chłodek, lub przynajmniej letnie powietrze - nie ciepłe czy gorące. Nie zależy mi przy tym na ciszy więc wentylatorów mogę kilka wrzucić. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje do konkretnej obudowy - czyli jakie wentyle i gdzie (przód,góra, doł?) to też proszę.

 

Z góry dzięki

Edytowane przez d00mer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu wychodzi i5, który choć ma nie być lepszy, to ma być trochę tańszy i bardziej dla mas - S1366 ma być podstawką dla bogatych (z Core i9 czyli 6 rdzeni za dużą kwotę).

 

Zestawy są dobrane pod kątem podkręcania procesora, czemu to takie ważne - zobacz np. moje mini-testy w sygnaturze... Nie opłaca się brać droższych modeli - lepiej wziąć wolniejszy i podkręcić. To jest zbyt proste, żeby tego nie robić.

 

Co do obudowy - może być na przykład Antec Three Hundred. Ogólnie każda obudowa, która ma wentylator z przodu i z tyłu obudowy. Z przodu wpada zimne powietrze, a z tyłu wypada ciepłe z obudowy - tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- No i jeszcze chciałem zapytać jaką obudowę wybrać, żeby zmieścić to wszystko. Mam na myśli ogromny cooler procka i dość dużych rozmiarów grafikę. Pytam ze względu na to, że chciałbym mieć dość dobrą cyrkulację powietrza w środku. Nie lubię kiedy komputer robi za grzejnik w pokoju, wolałbym, żeby wydobywał się z niego lekki chłodek, lub przynajmniej letnie powietrze - nie ciepłe czy gorące. Nie zależy mi przy tym na ciszy więc wentylatorów mogę kilka wrzucić. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje do konkretnej obudowy - czyli jakie wentyle i gdzie (przód,góra, doł?) to też proszę.

 

Z góry dzięki

Antec Three Hundred spełni twoje wymagania. Jest przestronna więc pomieści duże coolery a co do wentylacji to myśle że jest bardzo optymalna. Ma nie tylko wentylatory na froncie i tyle ale również na górze obudowy co jeszcze bardziej polepsza obieg powietrza bo przedni wentylator wsysa powietrze z zewnątrz obudowy, ten umiejscowiony na górze obudowy ,,podciąga,, je do góry by na końcu ten umiejscowiony na tylnej ściance wyrzucał to powietrze na zewnątrz obudowy. Masz jeszcze CoolerMaster RC-690. Również bardzo dobra.

 

Co do obudowy - może być na przykład Antec Three Hundred. Ogólnie każda obudowa, która ma wentylator z przodu i z tyłu obudowy. Z przodu wpada zimne powietrze, a z tyłu wypada ciepłe z obudowy - tak to działa.

Tak to ma nawet badziewny Codegen z 2002 roku :wink: Liczy się też wykonanie, przestronność, ergonomia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich zmianach ciężko jest cokolwiek zarzucić obecnym zestawom. Choć jak widzieliśmy powyżej to karkołomne zadanie nie jest niewykonalne ;)

Ja bym jednak bardziej umiarkowanie krytykował. Zestawy są po prostu dobrze dobrane do multimediów i gier. Excel nie ma tu nic do gadania.

Jedynie zastanawiał bym się nad dwiema zmianami. Przywrócenie kart ATI@AMD w szczególności tanich powercolor, póki są. Wiem, że mogą się skończyć, ale póki są wg mnie mogły by być bo są wydajniejsze cena/jakość od konkurencyjnych.

Drugie to zestaw za 2500 zł da się już złożyć na Q9550 z kartą ATI 4870 za 499zł i płytą Ascocka. Płyta może nie jest najlepsza, akurat ten asrock ma duży vdrop. Ale wydajność w sumie wzrośnie więc... Można też znaleźć inne dobre płyty do 350zł i zmieścić się w 2500.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...