Skocz do zawartości
KrOOliK89

Samochód do 10 000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za porady :)

Opel odpadł, chociaż myślałem, ale jednak nie.

 

W sumie ciągle szukałem hondy po swoim województwie. Ale słabo...

Przed weekendem pojawiły się 2 hondy i jedna mazda obok mojego miasta. No to pojechaliśmy :)

 

Najpierw hondy. Obydwie czarne, 1.4, całkiem fajne przebiegi lekko ponad 150tys, ogólnie pozytywnie. Mechanik się przeszedł wokół samochodu, otworzył maske, i stwierdził krótko, że dziękujemy - malowany z każdej strony, stuknięty przód i tył, szyby nieoryginalne, reflektory nieoryginalne. Cieżko... :)

 

Pojechaliśmy zobaczyć mazdę. Spowiedziałem się podobnej sytuacji, a tu miłe zaskoczenie. Nie malowana, nie bita, silnik pracuje ładnie. Przebieg 140tys, rocznik 97. Mechanik obejrzał dokładnie, i powiedział, że do 10tys to bardzo dobra oferta i żeby śmialo brać, bo raczej nie znajdziemy nic lepszego. No cóż, miała być honda... jest mazda :)

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8496840

 

Jutro odbieram, czekają mnie opłaty ;) Ogólnie bardzo pozytywnie, wszystkie elektryczny szyby i lusterka, klima, dużo miejsca. Na pewno więcej będę mógł powiedzieć po jakimś czasie jak już się nim troche pojeździ ;)

 

Na pewno planuje takie drobiazgi jak nowe chodniczki, białe kierunkowskazy, może aluminiowe obręcze na zegary, podświetlenie zegarów na mocniejsze, jeżeli będzie słabe (to się okaze ;) ), nakładki na pedały też byłyby niezłe. Myślałem o centralnym zamku na pilota, bo mam w kluczyku, ale pilot wygodniejszy, tylko że jeszcze nie wiem jakie to koszta ;)

 

Jak zapewne rzuca się w oczy Wam zestaw audio :lol2: musze dokupić jakieś dobre radio Alpine, ładnie wyregulowac moc, przede wszystkim basy, żeby to nie dudniło ;) , no i mam nadzieje bedzie to grało fajnie - chce osiągnać efekt fajnego grania w samochodzie, a nie poza nim :)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt niestety nie jest w stanie tego potwierdzić :) mechanik powiedział, że przebieg raczej taki jak pisze, może leciutko odbiegać, ale obejrzał autko dokładnie i mówi, że na tyle wygląda. Przy hondach powiedział "no, ta ma koło 200" a w tym samym czasie sprzedawca obok do mnie powiedział "na liczniku 170, ale doszliśmy, że kręcone" ;) Ogólnie ufam mojemu człowiekowi :P

 

No i tak jak mówisz, te wszystkie rzeczy będą zrobione :) Samochód zostanie na warsztacie do końca tygodnia, zrobi się tam wszystko co należy, podokręca co trzeba, potem myjnia i porządnie go wypiore :D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusicku, ile głośników.. Jakiś amator sportowo-szybkiej jazdy chyba to miał, końcówka tłumika, felgi, osmolone tylne lampy, brakuje tylko stożka z Tesco :P

 

Ja bym osobiście czegoś takiego nie kupił.. Ale mam nadzieje ze mechanicznie sprawny, reszte można poprawić :)

Szerokości!

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ur8an pomyślałem dokładnie to samo co Ty, gdy pojechałem obejrzeć autko ;P Ale jak widać można i tak, ani nie bite, ani nie malowane, silnik w bardzo dobrym stanie chodzi równo, przebieg mechanik ocenił na oryginalny. Jechaliśmy nim do niego do warsztatu około 10km, było zrywnie, i trzyma się drogi, na puszczonej kierownicy prościutko nigdzie go nie znosiło :) Ja osobiśćie jestem zadowolony, od strony technicznej wystarczy powymieniać płyny, filtry, może rozrząd. Wszystko będę wiedział w przyszłym tyg jak będę odbierał :)

 

W sumie teraz widzę, że nie można z góry zakładać kto jeździł, jak jeździł. Te hondy co oglądałem były w kiepskim stanie, bite z przodu, z tyłu, malowane, tragedia. No a były bez żadnych audio czy tłumików :) To taka rada dla kogoś, kto będzie w podobnej sytuacji - jak niedaleko, to obejrzec, popatrzeć z kimś kto się zna, może sytuacja będzie podobna jak z moją Mazda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor turkusowy (klik)

Rocznik 97, silnik 1.5 90km, przebieg 140 tys jakbyś jeszcze chciał spytać :)

Ogólnie to w końcu hula mi zestaw audio :D mianowicie woofer w bagażniku i basowe głośniki też tam z tyłu, one akurat były popalone i trzeba było wymienić, w drzwiach mam seryjne i nie spieszy mi się z wymianą bo to więcej roboty i kasy pójdzie w warsztacie, ale za to to co jest teraz to jest klaasa :) jednak co car audio to nie seria ;D

Fotki wrzuce myślę niedługo, pogoda się poprawia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to są fotki :)

 

Odsyłam do tego tematu, żeby tu nie zaśmiecać zdjęciami ;)

 

No cóż, wszystko chyba już powiedziałem o tym aucie, ogólnie jak w temacie do 10k bardzo polecam :) Różne wersje kolorystyczne, bardzo fajne wyposażenie, tylko szukać ;)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie (koniec stycznia) będę chciał zakupić samochód. Kwota taka jak w temacie - 10 000 zł. Warunek konieczny: instalacja gazowa. Nie potrzebuję masy elektryki, zamiast tego wolę systemy podnoszące bezpieczeństwo - ABS, poduszki powietrzne itp. Przeprowadziłem już pewne rozpoznanie i w oko wpadły mi takie wozidła: Volvo s/v40, Skoda Octavia, Mercedes C180, Mitsubishi Lancer V, Nissan Primera P11. Dużą zaletą Volvo w moich oczach jest fakt, że można sprowadzić z krajów beneluksu naprawdę zadbany egzemplarz z fabryczną instalacją gazową. Co powiecie na temat moich propozycji, czy ktoś może miał styczność z tymi modelami? A może zaproponujecie coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie 10k zł to raczej nie ma co wybrzydzać, tylko brać coś w dobrym stanie i nie starsze niż dekada.

 

Na otomoto są ładne oferty, tylko że wszystko benzyna:

http://otomoto.pl/kia-clarus-okazja-ideal-...m-C9879672.html

http://otomoto.pl/kia-clarus-salon-pl-C7752501.html

http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-C10601135.html

http://otomoto.pl/rover-416-perfekcyjny-st...-C10504476.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie (koniec stycznia) będę chciał zakupić samochód. Kwota taka jak w temacie - 10 000 zł. Warunek konieczny: instalacja gazowa. Nie potrzebuję masy elektryki, zamiast tego wolę systemy podnoszące bezpieczeństwo - ABS, poduszki powietrzne itp. Przeprowadziłem już pewne rozpoznanie i w oko wpadły mi takie wozidła: Volvo s/v40, Skoda Octavia, Mercedes C180, Mitsubishi Lancer V, Nissan Primera P11. Dużą zaletą Volvo w moich oczach jest fakt, że można sprowadzić z krajów beneluksu naprawdę zadbany egzemplarz z fabryczną instalacją gazową. Co powiecie na temat moich propozycji, czy ktoś może miał styczność z tymi modelami? A może zaproponujecie coś jeszcze?

A ta "fabryczna instalacja" to na pewno na LPG? Bo czytalem o przypadkach sprowadzania takich aut, a potem na stacji bylo zdziwienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@d0nMD

Jakoś nie mam przekonania do KIA z tamtego okresu :) . Alfa odpada, ogólnie samochody tej marki są fajne ale z tego co wiem dość awaryjne. A Rover ciekawy, tylko tak jak zauważyłeś, bez gazu.

 

@costi

Na pewno są to instalacje LPG. CNG w silnikach benzynowych to raczej rzadkość, ale przed zakupem na pewno zapytam się sprzedającego :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda Fabia wydaje się też ciekawą propozycją. Martwi mnie tylko to, że jest trochę mała (mam 190 cm i ważę 100 kg) i w większości montują do niej strasznie słabe silniki, które na pewno stracą jeszcze na wigorze z powodu instalacji gazowej. A co powiecie o Astrze II lub Vectrze B? Jak z trwałością silników i blach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy, peugeot 206, 3 drzwiowy, `98 rok, klima, elektryka, abs, 2poduchy, centralny zamek jest warty wydania 8500zl ?

jeżeli jest w miare zadbany i stan pozwala na użytkowanie go, to uważam to za sensowny zakup. Pugi ładne auta, chociaz zalezy od gustu. Jaki motor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest w miare zadbany i stan pozwala na użytkowanie go, to uważam to za sensowny zakup. Pugi ładne auta, chociaz zalezy od gustu. Jaki motor ?

zapomnialem napisac - benzyna 1,4

 

a cos innego godnego polecenia w podobnej kwocie? wymagania - hatchback, elektryka, klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem napisac - benzyna 1,4

 

a cos innego godnego polecenia w podobnej kwocie? wymagania - hatchback, elektryka, klima

 

może japoniec ? corolla e11, mitsu colt ? mysle, ze roczniki 99-2001 sa dostepne w tej cenie, civic VI jeszcze jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się kiedyś orientowałem Pugi 206 z początków produkcji mają bardzo kiepską tylną belkę skrętną. Regeneracja takiej belki swoje kosztuje ;)

 

Do samochodów podanych przez jc dorzuciłbym jeszcze rovera 200 i suzuki baleno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Pracy Peugeoty 206 z różnych lat.

Z belką to prawda.Dodatkowo chyba mają problemy ze sprzęgłami-mój z przebiegiem 120tyś dogorywa ze sprzęgłem.

Chyba nawet na ich forum o sprzęgle się dowiedziałem co by nie było na mnie,że ja je załatwiłem.

W środku plastic fantastik.Auto zwinne do miasta w środku w trasie powyżej 100km/h dość głośne.

Auto dwuosobowe jak wysoki kierowca i pasażer bo z tyłu mało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może japoniec ? corolla e11, mitsu colt ? mysle, ze roczniki 99-2001 sa dostepne w tej cenie, civic VI jeszcze jest ;)

corolla w tej cenie to prawie tylko liftback ktory jest straszny :), civic, baleno rowniez srednio mi podchodzi :)

 

a corsa b, clio 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corolla w tej cenie to prawie tylko liftback ktory jest straszny :), civic, baleno rowniez srednio mi podchodzi :)

 

a corsa b, clio 2?

raczej clio 2, kaj dla mnie to ładniejsze niż corsa B. A może punto ? fieste po lifcie z końcówki produkcji? focus?

 

@misie kolorowe

 

o fieste mi chodzilo :P myslalem o czym innym a napisalem babola :plom:

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

 

Szukam autka do 10k. Wstępnie napewno coś gdzie bagaznik otwiera sie razem z szyba czyli hatchback albo kombii. Potrzebuje tego zeby rowery do srodka chowac na weekendowe wypady. Na tygodniu raczej auto bedzie niewiele jezdzone do pracy mam 15min spacerkiem :) Głownie weekendy to juz po 200-300km. Celuje w coś co bedzie robilo 100km za maks 30-40zł więc może gaz?. Wstępnie coś takiego znalazłem :

 

Volvo V40

VOLVO V40 2,0+LPG KLIMA grz.fotele ogł.prywatne (1018211204) - Aukcje internetowe Allegro

Volvo V40 2.0 klimatyzacja, skóra, gaz (1016024463) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ford Focus

FORD FOCUS GHIA, 1.8, benz + gaz, 1999 (1009002183) - Aukcje internetowe Allegro

Ford Focus zarejstrowany, zadbana, LPG, 1999r., 1988cm3, 130KM - otoMoto

 

Opel Vectra

Opel Vectra kombi LPG sekwencja LIFTING, 1999r., 1800cm3, 115KM - otoMoto

 

 

Coś takiego wstępnie. Jakieś sugestie porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...