Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

a jaka płyta główna najlepiej będzie się sprawowała przy procku Intel E7300 i GF9800GT chodzi mi o OC, dajcie mi dobre propozycje musi być jak najlepsza w cenie max 360zł. Jestem zielony w płytach głównych dlatego proszę was o pomoc. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem komplet wentylatorów w obudowie i teraz jest dużo chłodniej :). Zabrałem się za podkręcanie proca. Na razie wszedł na 3,6Ghz (9,5 x 380Mhz), więcej go na razie nie podkręcam bo temp. po 3 godzinach Orthos'a wszedł na 60C, ale nie o to mi chodzi.

Jak najlepiej ustawić pamięci ? Przestawić je na synchroniczny tryb (760Mhz) i zacieśnić timingi (4-4-4-12) ? Czy może poluzować timingi i puścić je asynchronicznie na 1013Mhz ? Która opcja byłaby lepsza/bardziej wydajna ?

Też miałem ten dylemat. Ale lepszym wyborem będzie druga opcja. Czyli asynchro, wyższy zegar i luźniejsze timingi :wink: Ale najlepszym rozwiązaniem jest połaczenie synchro z wysokim zegarem pamięci czyli zaniżenie mnożnika procka i podbicie fsb, np. do 500x7 co daje 1000MHz synchro na ram :D Oczywiście na codzień tego nie odczujesz i warto "normalnie" puścić procka ale do testów najlepsze takie ustawienie.

a jaka płyta główna najlepiej będzie się sprawowała przy procku Intel E7300 i GF9800GT chodzi mi o OC, dajcie mi dobre propozycje musi być jak najlepsza w cenie max 360zł. Jestem zielony w płytach głównych dlatego proszę was o pomoc. Pzdr.

Nie jestem Fanboyem Asusa ale ogólnie sie dużo dobrego mówi o Asusie P5Q PRO, a że nie masz tyle kasy to może ciut uboższa wersja Cie zadowoli :rolleyes: ASUS P5Q-SE Napewno możesz ją wziąć pod uwage przy wyborze ;) Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat. Ale lepszym wyborem będzie druga opcja. Czyli asynchro, wyższy zegar i luźniejsze timingi :wink: Ale najlepszym rozwiązaniem jest połaczenie synchro z wysokim zegarem pamięci czyli zaniżenie mnożnika procka i podbicie fsb, np. do 500x7 co daje 1000MHz synchro na ram :D Oczywiście na codzień tego nie odczujesz i warto "normalnie" puścić procka ale do testów najlepsze takie ustawienie

Bardziej niż na wysokim FSB zależy mi na wysokim mnożniku właśnie, z tego powodu, że jak działa EIST to przy wyższym mnożniku częstotliwość CPU spada bardziej np z 9,5 x 333 = 3.2Ghz normalnie przy EIST 6 x 333 = 2GHz.

Przy niższym mnożniku, a wyższym FSB mamy 6,5 x 500 = 3.2Ghz, przy EIST to jest dalej 6 x 500 = 3Ghz.

Niższe takty w Idle = mniejsze zużycie kW/h + mniej ciepła... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż na wysokim FSB zależy mi na wysokim mnożniku właśnie, z tego powodu, że jak działa EIST to przy wyższym mnożniku częstotliwość CPU spada bardziej np z 9,5 x 333 = 3.2Ghz normalnie przy EIST 6 x 333 = 2GHz.

Przy niższym mnożniku, a wyższym FSB mamy 6,5 x 500 = 3.2Ghz, przy EIST to jest dalej 6 x 500 = 3Ghz.

Niższe takty w Idle = mniejsze zużycie kW/h + mniej ciepła... :)

A no jak masz EIST to racja że sie nie opłaca. Ale to była tylko alternatywa Jak byś mnożnik sztywno ustawił bez EIST i nie musisz tego stosować. Na Twoje poprzednie pytanie odpowiedziałem że lepiej wysokie takty pamięci a bez synchro. I to jest najbardziej słuszne chyba.

A co do EIST to zmniejsza rzekomo stabilność przy ostrym podkręcaniu. Chociaż przy 3600MHz jeszcze jest stabilnie i sam używam EIST przy tej wartości. Dziwnym mi sie wydaje być fakt że jak włączysz EIST to możesz jeszcze wybierać mnożnik, bo ja nie moge... No i jak Ci proc w idle chodzi na 2GHz to jakie dostaje u Ciebie napięcie?? Bo jak mam w stresie przy 3600 napięcie real 1.30v to w idle przy 2275MHz dostaje ~1.25v co jest stanowczo za dużo. Mógłby dostawać spokojnie 1.10v ale nie mam pojęcia jak to zrobić, Chyba nie idzie... :sad:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wielkie dzięki za odpowiedź, zaraz dźwignę pamięci :).

 

Napięcie w Idle: 1,224V

Napięcie w Stressie: 1,232V

Ustawione w BIOS'ie: 1,250V

 

Wszystko to odczyty z CPU-Z, nie wiem gdzie się mogę podłączyć miernikiem, żeby zbadać z napięcie procesora.

To na razie takie orientacyjne ustawienie, sprawdzam stabilność, jutro zacznę schodzić z napięciem do najniższej stabilnej wartości, bo te 1,25V to wziąłem tak na chybił-trafił ;)

 

@EDIT

Puściłem pamięci na 1013Mhz (następny dzielnik dawał już coś 1117Mhz) 5-5-5-15 przy 2,1V. Czym najlepiej testować RAM ?

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te napięcia podałeś z włączonym EIST? Bo wygląda na to jak by był wyłączony. Powinno być niższe napięcie w idle :blink:

Testować RAM najlepiej GoldMemory. Tylko wersje PRO ciężko znaleźć bo jest płatna :D A w darmowej nie masz testu Through (czy jakoś tak) a on najbardziej obciąża pamięci. Napisz na PW to Ci prześle chyba że znajdziesz sam :wink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z którym nie bardzo mogę sobie poradzić

 

bohaterami są: Asus P5B , 2ghz Adata DDR800 i procek E7300 robi 3500 ghz [10x350] @ 1,275

niestety pamięci muszą być 1:1 chodząc na 700mhz każda zmiana dzielnika powoduje niestabilnosć

 

Natomiast przy standartowym @ 2666 ghz , pamięci spokojnie puszczam dzielnikiem na >900mhz

w obydwu przypadkach timingi poluzowane , napięcia NB, FSB na 1,55v , vmem 2,10v

zasilacz enermax 525W

 

Co może być problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cały czas włączony EIST, z tym, że wartośco odczytywałem z CPU-Z.

Dodatkowo jak miałem 9,5 x 333 = 3,2 Ghz i napięcie 1.064V to nie było żadnych wahań, obojętnie czy stress czy idle zawsze ta sama wartość.

To bardzo dziwne, bo jak włączasz EIST to wraz z obniżaniem mnożnika powinni sie obniżać również napięcie procka :blink: nie wiem jak jest w Asusach ale spróbuj znaleźć opcje C1E - to niby zmniejsza również voltarz procka w idle :wink:

Mam problem z którym nie bardzo mogę sobie poradzić

 

bohaterami są: Asus P5B , 2ghz Adata DDR800 i procek E7300 robi 3500 ghz [10x350] @ 1,275

niestety pamięci muszą być 1:1 chodząc na 700mhz każda zmiana dzielnika powoduje niestabilnosć

 

Natomiast przy standartowym @ 2666 ghz , pamięci spokojnie puszczam dzielnikiem na >900mhz

w obydwu przypadkach timingi poluzowane , napięcia NB, FSB na 1,55v , vmem 2,10v

zasilacz enermax 525W

 

Co może być problemem ?

Ogólnie niewiem w czym tkwi Twój problem, ale jak masz fsb na 1,55v to życze powodzenia. Nie dawaj więcej jak 1,2v a już wogóle więcej jak napięcie dla procka. Może spróbuj podnieść napięcie dla RAMu do 2,2v - to jeszcze w pełni bezpieczne a może pomoże... Zwiększ alphatimingi, czyli te niby 'mniej' ważne, mi to pomogło przy wyższym zegarze. I może przestaw strapa na 333 Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne, bo jak włączasz EIST to wraz z obniżaniem mnożnika powinni sie obniżać również napięcie procka :blink: nie wiem jak jest w Asusach ale spróbuj znaleźć opcje C1E - to niby zmniejsza również voltarz procka w idle :wink:

Sorry, pomyliło mi się, włączone mam C1E. EIST'a nie potrafię znaleźć w BIOS'ie, niby nazywa się to SpeedStep, ale u mnie jest niedostępne (wogóle takiej opcji w BIOS'ie nie ma), chociaż w instrukcji do płyty pisze, że jest.

Jeszcze jest opcja CPU TM Function, która, jak wynika z opis, obniża taktowanie i napięcie przegrzanego procka, mam ją na [Enable].

Asus oferuje LoadLine Calibration, rzekomo ma to niwelować efekt VDropa, ale nie wiem do końca jak to działa.

 

PS

Zszedłem z napięciem na 1.192V przy ustawieniu 9,5 x 380Mhz :D. Na razie Orthos zaczyna drugą godzinę pracy, zobaczymy jak dalej :)

 

Mam problem z którym nie bardzo mogę sobie poradzić

 

bohaterami są: Asus P5B , 2ghz Adata DDR800 i procek E7300 robi 3500 ghz [10x350] @ 1,275

niestety pamięci muszą być 1:1 chodząc na 700mhz każda zmiana dzielnika powoduje niestabilnosć

 

Natomiast przy standartowym @ 2666 ghz , pamięci spokojnie puszczam dzielnikiem na >900mhz

w obydwu przypadkach timingi poluzowane , napięcia NB, FSB na 1,55v , vmem 2,10v

zasilacz enermax 525W

 

Co może być problemem ?

Spróbuj ustawić "na sztywno" częstotliwość pracy pamięci. Jak zaczynałem podkręcać procesor, to ustawiłem pamięci na [Auto], a timingi na 4-4-4-12. Myślałem, że skoro pamięci są ustawione na [Auto] to bedą pracować synchronicznie z FSB. Tymczasem okazało sie, że BIOS wrzucił agresywny dzielnik i pamięci próbowały startować na 470Mhz przy CL4. Długo się zastanwiałem dlaczego komputer się nie uruchamia przy wyższym FSB. Potem się okazało, że musze ustawić ręcznie częstotliwość pracy DDR2.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego ale płyta Asus P5B z pamięcią ADATA nie lubi się przy dzielniku 2:3...

 

Przy 3:5 wszystko ok , testując dojeżdżam do 900mhz przy timingach z SPD

przy 2:3 komp bootuje na 800, dojeżdżam do 820mhz i wyżej nawet na najluźniejszych komp się nie włącza.

Przy 1:1 oczywiście też wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pomyliło mi się, włączone mam C1E. EIST'a nie potrafię znaleźć w BIOS'ie, niby nazywa się to SpeedStep, ale u mnie jest niedostępne (wogóle takiej opcji w BIOS'ie nie ma), chociaż w instrukcji do płyty pisze, że jest.

Jeszcze jest opcja CPU TM Function, która, jak wynika z opis, obniża taktowanie i napięcie przegrzanego procka, mam ją na [Enable].

Asus oferuje LoadLine Calibration, rzekomo ma to niwelować efekt VDropa, ale nie wiem do końca jak to działa.

 

PS

Zszedłem z napięciem na 1.192V przy ustawieniu 9,5 x 380Mhz :D. Na razie Orthos zaczyna drugą godzinę pracy, zobaczymy jak dalej :)

Czyli co bo nie kumam. To mówiłeś, że masz włączone EIST a tymczasem piszesz że nie możesz włączyć bo nie masz takiej opcji w biosie. Spróbuj zaktualizować bios. Musi sie pojawić SpeedStep.

A co do tego napięcia. To Ty masz na 3,6GHz go przy 1.19v ?? :blink: Tak sie składa że ja też mam procka na 9.5x380 puszczonego ale przy napięciu 1.28 - 1.29v realnie w stresie w cpu-z :sad: Też bym chciał żeby mi chodził tak przy 1.2v... :unsure:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co bo nie kumam. To mówiłeś, że masz włączone EIST a tymczasem piszesz że nie możesz włączyć bo nie masz takiej opcji w biosie. Spróbuj zaktualizować bios. Musi sie pojawić SpeedStep.

A co do tego napięcia. To Ty masz na 3,6GHz go przy 1.19v ?? :blink: Tak sie składa że ja też mam procka na 9.5x380 puszczonego ale przy napięciu 1.28 - 1.29v realnie w stresie w cpu-z :sad: Też bym chciał żeby mi chodził tak przy 1.2v... :unsure:

Czekam na komplet wentylatorów i wtedy będę i aktualizował BIOS i dalej się bawił, bo na razie temp. mi dochodzi do 58C.

 

Dołączona grafika

(Sorry za rozdzielczość, ale siedzę narazie na starej 15" CRT)

 

Co do pierwszej części posta, to jest dokładnie tak jak piszesz, C1E do wyboru w BIOS'ie i jest na [Enable], EIST (w Asussiie "SpeedStep") jest nie do znalezienia, chociaż dynamiczna zmiana mnożnika działa. Co do wzrostu VCore w Stressie to - wydaje mi się -, że jest to wina LoadLine Calibration, zaraz to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego ale płyta Asus P5B z pamięcią ADATA nie lubi się przy dzielniku 2:3...

 

Przy 3:5 wszystko ok , testując dojeżdżam do 900mhz przy timingach z SPD

przy 2:3 komp bootuje na 800, dojeżdżam do 820mhz i wyżej nawet na najluźniejszych komp się nie włącza.

Przy 1:1 oczywiście też wszystko ok.

Odpowiadam sobie samemu - przełożyłem kości ze slotów zółtych(kanał A) do czarnych (kanał B) i problem zupełnie zniknął - 1000mhz @ CL5

potem jeszcze raz wróciłem do zółtych i znowu wyżej niż 820mhz nie szły.

 

Co do kolegi powyżej - zgadza się, jeśli mnożnik nie jest na [AUTO] wtedy opcja Speedstep znika :/

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nadszedł ten czas by coś zdziałać z moim e7200. Aktualne ustawienia na jakich jadę od 2 dni:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Efekt podniesienie FSB skutkuje bluescreenem podczas obciążenia procka Orthosem.

 

Asus P5k

Mushkin DDR2 PC6400 2x1024MB EM 800MHz CL5.0

Chieftec GPS-350EB-101A 350W

8800 GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matthaios84 może zmień mnożnik na 9, podciągniesz tym samym trochę FSB. Poza tym mój proc np. jest stabilniejszy na 9 niż na 9,5. Ładna sztuka ci się trafiła nawet, założę się że do 4ghz nie potrzeba mu więcej niż 1,35v także baw się dalej ;-) Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Was pytanie,opisze problem chciałbym się dowiedzieć czy to może być nagły problem z prockiem czy może to wina SP3 do Win Xp.

Niedawno padł mi dysk(Seagate 7200.11) na którym miałem i Vistę i Xpeka,no i zaintalowałem sobie Xpeka +Sp3 i kiedy odpalam na nim Orthosa przy ustawieniach jak z sigu

to nie przejdzie nawet 5ciu sekund bez błędu,jak skręciłem procka z 3740 mhz na 3520 a ram został tak samo nie było problemów orthos sobie szedł.

Wcześniej przy 3740 mhz stabilnośc testowalem nawet po 8em godzin w Orthosie,na tym samym priorytecie (5 bo jeszcze w tle chodzilem na necie,oglądalem filmy itp)

I było ok,zero błędów.

I nagle od tak sobie nie przechodzi kilku sekund

Ustawienia to 440x8,5=3740 mhz przy napiecu 1.352

Nb na 1.28 FSB Termination Voltage na 1.20

Pamięci na 1103 mhz przy 5.5.5.18 i napiecu 2.1 v do tej pory wszytsko było ok,nagle się tak zaczelo dziać a Orthosa odpaliłem bo mi się komp zresetował nagle niespodziewanie.

Czy to mozliwe ze procek pada?

Temeratury są ok w stresie nie wiecej niz 50 stopni(orthosem)a tak to 25-35 (wskazania ASUS Probe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ci sie degradować czasami. Zależy od jego przeszłości. Katowałeś go kiedyś (nawet niedługo) na napięciu 1.4 lub wyższym? Ja miałem tak kiedys na athlonie xp że jak go podkręcałem extremalnie to tylko chodził 2 tygodnie a potem stopniowo obniżała sie jego podkręcalność... Dlatego teraz E7200 nie puszczam nigdy wyżej niż 1.35 - 1.36v (nieraz vdroop na 1.37v ale myśle że to ujdzie). Miałem 1.39v ale tylko 15 minut i więcej tego nie zrobię. Oczywiście u Ciebie może być to inna przyczyna, choć SP3 powinieneś wykluczyć, niemożliwe żeby o powodował niestabilność ale spróbuj na Viście też :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,na 1.4 leciał mi 3.8 ghz,a co dziwne 3740 robi przy 1.352 więc tak sprawa wygląda.

Ale to kilka godzin tylko przy 1.4 było.

Sprawdzę jeszcze parę opcji.

Może być to kwestia zasilacza?

 

Prime 95 przerwałem po 7u minutach torture testa,i zero błędów.

A Orthos pada od razu.Nawet jak zwiększyłem napięcie na procka,względem tego przy jakim i tak chodził stabilnie wczesniej.

Co to może być?

Mam Wersję Orthosa pobraną tutaj http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm

Poszukam innej,no dziwna ta sprawa jest,komp wczesniej bez problemu przechodził Orthosa.

 

EDIT

Cholera, jak odpaliłem Prime priorytet 5 to po jakims czasie mi blue scrren wywaliło.

 

EDIT 2

Ustawiłem Gromacs Core i leci już ponad 4y minuty,bez błędu na priorytecie 5c,w tle ściagama parę plików z netu,i oglądam film.

Dziwne,jak brałem Stress Cpu And Ram,malbo samo CPU to wyywałao błąd,co to może być?

MOżliwe ze ram coś skonocił?Chodził też na tych ustawieniach dobrze,ale wtedy testowlaem kilka godzin pod Xp z SP 2 nie 3,mam wrażenie ze serio SP3 coś miesza.

 

EDIT 3

Gromacs Core chodzi i ponad godzinę,ale inne testy się wywalają,cholera nie wiem może pamięci wysiadly,wyciągałem obydwie kości i pojedyńczo testowalem w slotach w każdym mozliwym i ciagle to samo,czy parami czy pojedyńczo.

Może chipset się grzeje za bardzo?jak dotykam radiatora jego to parzy,ale i w biosie i w Asus Probe temeratura wskazuje nie więcej niz 37-39 stopni,napięcie na nim mam 1.28

EDit4

No,wychodzi na to że to jednak procek stabilnie chodził dopiero przy 1.39v !Zamiast 1.35 v na 3740 :/

A na 3600 mhz potrzebuje teraz 1.35 v zamiast 1.3 ,miał ktoś z Was kiedyś podobnie?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o temp. procesora... właśnie podniosłem 7300 do 3.6 na mnożniku 9 i na samym początku obciążania temp wzrasta do 70 stopni... to normalne? myślałem że karakorum da sobie rade - i teraz pytanie czy może być to wina lipnej pasty dołączonej do chłodzenia, czy może obudowa za mało przewiewna? pierwszy raz się bawię w oc i nie chce nic schrzanić :huh:

Edytowane przez kosciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małego zonka, od tygodnia proc przestał mi chodzić po OC. Tzn wali cały czas BSOD w windzie, nawet jak odkręcę go na 3ghz!.

 

 

Leciałem na 4ghz@1.39V...

 

 

Zmiana systemu nic nie daje :/ Czyżby procek się zdegradował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o temp. procesora... właśnie podniosłem 7300 do 3.6 na mnożniku 9 i na samym początku obciążania temp wzrasta do 70 stopni... to normalne? myślałem że karakorum da sobie rade - i teraz pytanie czy może być to wina lipnej pasty dołączonej do chłodzenia, czy może obudowa za mało przewiewna? pierwszy raz się bawię w oc i nie chce nic schrzanić :huh:

 

Coś masz nie tak moim skromnym zdaniem, mam identyczna konfiguracje (patrz podpis) i max temperaturę miałem 53 stopni po godzinie w othrosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o temp. procesora... właśnie podniosłem 7300 do 3.6 na mnożniku 9 i na samym początku obciążania temp wzrasta do 70 stopni... to normalne? myślałem że karakorum da sobie rade - i teraz pytanie czy może być to wina lipnej pasty dołączonej do chłodzenia, czy może obudowa za mało przewiewna? pierwszy raz się bawię w oc i nie chce nic schrzanić :huh:

Ja mam E7200 ustawionego na 9,5 x 380. Temperatura po 4 godzinach w Orthosie się wahała między 62-63C. Buda jest dość dobrze wentylowana:

- tzry Acutake 80, dwa na przodzie, jeden wyciąga powietrze z tyłu.

- trzy Acutake 120: jeden na CPU i dwa z boku obudowy, jeden bezpośrednio wdmuciach!e powietrze z zewnątrz na wentylator z CPU i drugi dmucha na GPU.

 

Problemem jest chłodzenie na procesorze, kupiłem Pentagrama 120, ale nie Karakorum, tylko tego zwykłego ;)

Natomiast temperatura GPU zmalała o ok. 5C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem co już z moim prockiem się stało, jak go testuje na 3300 mhz przy pll auto igtl auto reszta napiec ustawiona to orthos leci sobie ladnie.

Jak pll ustawilem na 1.5 (min) i gtl na 0.63 (mam jeszcze 61,65) to padł po kilku minutach przy napiecu 1.24 przy tym samym ale z tymi parametrami na auto leci.

Czyli płyta na auto pewnie dowalila za duze pll i gtl i dlatego procek padl jesli chodzi o wlasciowsci o/c zdegradowal się.

Cholera kupuje teraz e8400 jak te plle i gtle ustawic zeby nie bylo problemow i z nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że akurat GTA4 bardzo wygrzewa procka ... :damage_wall:

ogolnie wiecej nie widzialem

orthosem sie nie bawie bo sensu nie widze po tym jak na 0,71V orthos prio1 nie przechdodził sekundy a doslownie zadna aplikacja nie była w stanie go zawiesic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to już jest degradacja ? Miałem stabilnie ustawione 9x400 1.3v i wszyto było ok przez 3 dni później zaczęły wyskakiwać bluscreny i othros się sypał po 20 sekundach musiałem podnieść napięcie do 1.3250v jest się czym martwic ? Czy może to przez dużego vdropa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...