Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Szyny PCI-E się nie kręci, a nawet jak się podkręci do bezpiecznych wartości to nic z tego podkręcania nie będzie, no może malutki aczkolwiek praktycznie niezauważalny przyrost wydajności. Krótko mówiąc, kręcenie szyny PCI-E to przerost formy nad treścią.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki - czyli tak jak przypuszczałem

 

nie zmiania to faktu, ze nieoficjalny Bios 2.02 do AsRock 4coreDual Sata2 R2.0 baardzo pomógł w o/c - względem ostatniego oficjalnego Biosu 2.00 :)

 

mam nadzieję, że dzis zrobie walida z okrągłym 3GHz, co przy moim VID 1.2125 i vdroopie tej płyty (1.17-1.18V po włączeniu kompa 1.14-1.15V pod obciążeniem) bedzie dość słuszne

 

na 2,9GHz Super Pi 1M liczy w 21s, przechodzi 16M, ale wywala 3dMark 03 (nie laduje tekstur), za to przechodzi 06

pokombinuje z napięciem pamięci (aczkolwiek c**j wie co znaczy w AsRocku 'high') i może uzyskam wyniki, na których Radek nie będzie się dławił mimo PCI-E x4 :)

 

wiem - kombinuje jak koń pod górę :/ ale nadal brak kasy na zasłonki i szafki do kuchni, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nic nie zmienialem ;P poprostu zainstalowalem i dzialalo jakos to zostawilem ;)

zaraz sprobuje sie pobawic w ustawieniach

 

edit: w sterownikach wszystko na quality, wina gry raczej odpada bo w TDU nie ma regulacji prawie niczego a w NFS wszystko wlaczone/ustawione na high :/

Wyłącz w sterach catalyst AI i włącz 16xAF bo to co widzę na Twoim zrzucie wygląda jak need for speed z przed chyba ponad 10 lat :] Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba dosc dziwny problem z ta karta, dopiero ja kupilem(sapphire toxic,wczesniej gf8600gt), i po wlozeniu do kompa przestaje dzialac macierz raid, dyski sa widoczne w biosie jesli wylaczy sie raid i czuc ze sie kreca ale maciezy nie ma a co za tym idzie nie ma tez systemu i nic nie mozna zrobic, po wlozeniu spowrotem starego gf komputer uruchamia sie normalnie. Do tego po wlozeniu gf po paru minutach uzywania tylko firefoxa(bez instalacji sterownikow) komp sie zrestartowal co nie zdarzylo sie nigdy wczesniej przez ponad pol roku. Plyta glowna msi p35 procek e2140 zasilacz tagan 430 dyski 2x barracuda 250. Jakies pomysly?

Edytowane przez kino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios 1.9 do plyty pomogl, dzieki za pomoc :)

 

edit: teraz z kolei nie moge zainstalowac sterow, jest kilka bledow po kolei z tego jeden ktory sie nadaje do zacytowania to cannot load aticim.dll czy cos w tym guscie, przy sterach z plytki jest to samo co przy 8.8 z netu :/

Edytowane przez kino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwalem dalej, roznymi programami, pliki, rejestry, watpie zeby cos moglo zostac i dalej ten sam blad, niby karte moge zainstalwoac przez aktualizuj sterownik(nie ma zadnego panelu sterowania) i nawet jakostam dziala(wiedzmin 1920x1200 w wysokiej jakosci ma na oko 20klatek na niekreconym e2140), wolalbym uniknac przeinstalowywania windowsa a nie moge po prostu zainstalowac na nowo bez formatu bo moj sie chyba zaktualizowal do sp3 a oryginal ktory mam to sp1. pokombinuje jeszcze mzoe uda sie to jakos rozwiazac, jesli nie to pewnie format bedzie nieunikniony :/

 

edit: z 8.7 identyczne bledy

Edytowane przez kino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj jeszcze - ludzie wrócą z pracy to może cos wymyslą

 

sam jestem ciekaw, bo planuję przesiadkę z zielonych na czerwonych :)

 

może procedura takiej 'przesiadki bez reinstalu' krok po kroku powinna znaleźć sie w faq?

 

 

czyli co robimy najpierw (ja kolejnosci nie zna - tylko przykładowo):

1. usuwamy sterowniki Nvidia

2. uzywamy driver cleaner'a

3. restart, ponawiamy driver cleanera

4. wyłączamy kompa, zmieniamy grafikę

5. uzywamy driver cleanera ;)

6. instalujemy catalytsty

7. restart i wszystko hula

 

imho w zwiaku z wydajnością i cenami nowych radków duzo ludzi robi takie przesiadki na serie 4, więc takie info w faq w 1wszym poście powinno być

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, czy na 4850 będzie pasował Zalman ZM-VHS1?

 

TAKI

 

Kurde, sam juz nie wiem co dawac na ta sekcje, takie radiatorki pentagrama co wiekszość daje wygladaja naprawdę mizernie:/

A chcę byc w 100% pewien ze bedzie wszystko ok:/

Najlepiej IMO przezentuje się oryginalny ucięty fragment standardowego chłodzenia, ale nie chcę gwary tracić:/

Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, czy na 4850 będzie pasował Zalman ZM-VHS1?

 

TAKI

 

Kurde, sam juz nie wiem co dawac na ta sekcje, takie radiatorki pentagrama co wiekszość daje wygladaja naprawdę mizernie:/

A chcę byc w 100% pewien ze bedzie wszystko ok:/

Najlepiej IMO przezentuje się oryginalny ucięty fragment standardowego chłodzenia, ale nie chcę gwary tracić:/

Ryzyk fizyk hehe;) Ja jakoś się tym nie przejąłem i szybciutko z oryginału uciąłem ten kawałek na sekcje;) Jakby coś się stało to od czego są koledzy z forum:) Panowie mam takie pytanie, mianowicie ostatnio sobie poradziłem z chłodzeniem mojej karciochy( Ci którzy mają wysokie temperatury z S1- sprawdzcie jeszcze raz jak dokręciliście to ustrojstwo- Jak dokręciłem na maksa temperatura spadła o kolejne 20st!! Szczególnie ta MEMIO- teraz jest już wszsytko ok)Ale przejdzmy do mojego problemu, coś mnie ewidentnie blokuje, i znowu zastanawiam się nad płytą głóną, powiedzcie czy zbyt gorące NB może powodować zwiechy, bo u mnie ten radiator aż parzy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Otóż po zainstalowaniu Ati Tray Tool wyskakuje mi komunikat "Can not connect to low level driver". Co z tym zrobić??

Bylo kilka stron temu napisane co zrobic... :mur:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3081473

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie jak w podpisie - Coolink GFXChilla

IDLE - 38 stopni C

Stress (2 h Furmark) - 62 stopnie C GPU (DISPIO), 69 stopni VRAM (MEMIO) - 680/1080 MHz, wiecej na V stock nie bangla bez artow

W kwestii radiatorow - pamieci i sekcja obklejone radiatorami z kompletu i radiatorki nawet po kilku h grania w Crysis przy taktach j.w. nie parza - sa gorace, ale paluch da sie utrzymac na nich. Wiec nie ma chyba takiej tragedii z tymi radiatorami...

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2 x 120 mm w budzie + 120 mm w zasilce + 120 mm na procku - nieslyszalne ;)

Powaznie - napewno cichsze niz stockowa suszarka puszczona na 35 % obrotów. Przy trzech 120 puszczonych na 50 % (buda + procek) nadal szum z tych dwoch 80 na karcie zlewa sie z tlem.

Narazie wszystkie wentyle wpiete w plyte, wypowiem sie madrzej jak jakis kontroler obrotow zakupie (niedlugo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak słabo ;O

Na moim Twin Turbo, z radiatorem od GF4MX/440 na kostkach i AC na zasilania mam

Idle 40°C na 40% wentyla

Stress 55°C na 60% wentyla

Memio, dispio, shaderio nie przekraczają 55°C w stresie ;]

 

Gdzie wentyl na 100% to mniej więcej 35% na stockowym (jeżeli chodzi o ciszę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak słabo ;O

Na moim Twin Turbo, z radiatorem od GF4MX/440 na kostkach i AC na zasilania mam

Idle 40°C na 40% wentyla

Stress 55°C na 60% wentyla

Memio, dispio, shaderio nie przekraczają 55°C w stresie ;]

 

Gdzie wentyl na 100% to mniej więcej 35% na stockowym (jeżeli chodzi o ciszę).

Czym obciążasz karte? Jakie masz temperatury na 100% wiatraków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ncixus.com/products/32726/H485QT512P/HIS/

 

HIS Radeon HD 4850 ICEQ4

 

224$ przeliczając na złotówki daje nam 500zł. ciekawe ile policza sobie w PL

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16814127370

 

Ciekawe jak smiga ta MSI

 

Ja narazie zaopatrze sie chyba w 2szt. Toxica

 

pozdro

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Strasznie mnie wkurzają recenzje na tweaktown, a konkretnie pomiar temperatury i głośności. Nie mówi mi to zupełnie nic, a patrząc na liczby wychodzi że to chłodzenie jeszcze głośniejsze od referencyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna podkrecac ile karta da rade :D

jak temperatura bedzie za wysoka (chyba 105°) to wiatrak sie wlacza na 100% (nawet jak sztywno mniej ustawimy)

Ale optymalna temperatura pracy raczej tego nie mozna nazwac ;)

/chyba ze nie o podkrecanie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...