Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Do pracy w 3D, XSI Softimage, kumpel mi polecił, w benchmarku na scenie 3d z ok 20mln polygonów w trybie wireframe osiągnął imponujący wynik 22 fps, przy waszych wynikach w ilości klatek w grach to nie wiele ale dla mnie to duzo :) Zastanawiałem się też nad 3850, ale nie mam wyników porównawczych, może się okazać że jest sporo gorsza, a tego bym nie chciał. W sumie pomocne mogłyby się okazać testy Cinebench, muszę poszukać wyników dla obu

Edytowane przez meeras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie dziś przyszedł radek 4850 od gigabyta, lecz muszę poczekać na mobo w moim przypadku esc.pl się nie postarało ; (

no ale do rzeczy:

kartę trochę obejrzałem i martwi mnie ta guma do żucia użyta jako pasta termo przewodząca, z chęcią bym to wymienił ale boję się o gware może ktoś z was zna jakiś odpowiednik tej gumy gdyby (odpukać) kartę trzeba by było odesłać? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W IDLE czy LOAD? Jak się nie wiesza to czym się przejmujesz. Jak cie korci to poczytaj trochę temat i zobaczysz pomysły innych userów.

W IDLE mam 68stopni w czasie pracy nie wiem. Kiedyś jak zrobiłem fan fixa na 65 to temperatura była 58stopni dlatego mnie to niepokoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale praca w w 3D czymś sie różni od grania? Też obciąża kartę, więc też ją grzeje. Nie wiem czemu w tym wypadku nie patrzeć na chłodzenie, a do gier patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam problem z gigabytem 4850. Przeszedłem z 8600 gt na niego bez reinstalki systemu i poprostu mi się komp często wiesza, najczęściej jak włączam muzykę, ale nie ma reguły. No i do tego np w pesie 2008 zdarzają się przyspieszenia. Nie wiecie dlaczego tak się może dziać, format coś zmieni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Kurcze mam problem z gigabytem 4850. Przeszedłem z 8600 gt na niego bez reinstalki systemu i poprostu mi się komp często wiesza, najczęściej jak włączam muzykę, ale nie ma reguły. No i do tego np w pesie 2008 zdarzają się przyspieszenia. Nie wiecie dlaczego tak się może dziać, format coś zmieni??

 

Z pewnością konflikt sterowników, bylo kilka razy, poszukaj pare stron wstecz.. tak, format powinien cos zmienic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale praca w w 3D czymś sie różni od grania? Też obciąża kartę, więc też ją grzeje. Nie wiem czemu w tym wypadku nie patrzeć na chłodzenie, a do gier patrzeć.

Może masz rację, może nie, kumpel, który pracuje w 3D na HD4850 powiedział mi że maksymalne temperatury uzyskuje tylko w czasie grania, w pracy są niższe. Podobnie jak głośność wiatraków.

Obciążenie GPU zalezy od ilości poligonów w scenie, w grach częściej jest ich więcej.

Edytowane przez meeras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj dostałem kartę. Razem z nowym zasilaczem (Enermax Pro+82, chyba najcichszy obecnie zasilacz). Podłączyłem wszystko do kupy. Odpalam iiiii... cisza. Kompletna cisza. Tej karty po prostu nie słychać. W 3D jest podobnie. Wiatraczek przełączył się na wyższe obroty chyba po pół godziny grania w Crysisa. A i tak jest cicho. Nawet bardzo w porownaniu z innymi firmowymi wyjcami. Także polecam lubiącym ciszę. 11768 3D 06smarków na standardowych taktowaniach to chyba nieźle (Procek 2970MHz). Karta ma 47 stopni w idle. Pod obciązeniem (Crysis) jakieś 68 stopni. Także polecam jak najbardziej. Jutro zobaczę jak się podkręca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam Pytanie bo nie mogę sam nic wykombinować.

Czy da się gdzieś w ATI TT ( w jakiś plikach konfiguracyjnych) mniejszą niż 1 % prędkość wentylatora ? A może da się to zrobić przy pomocy fan fixa? Pomóżcie bo już nie mogę kupiłem sobie shafira tego krótkiego z niereferencyjnym chłodzeniem i tak jest głośne ze nie da się siedzieć przy kompie ustawiłem 1% do 55C ale ten 1 % i tak jest głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko zmiana chłodzenia pomoże :/

 

a określ źródło hałasu, bo może to wina mocowania wiatraka, ze przekazuje zbytnio wibracje

 

jesteś pewnien, że regulacja obrotów działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja obrotów działa bo słychać wyraźną różnice między takimi 1% a 20%. Właściwie w 3D ostatecznie przeżył bym suszarkę no ale jak mi się ściąga w nocy coś to koniec spania. Chłodzenia nie chce zmieniać bo nie mam doświadczenia i nie chce stracić gwarancji, a pyzatym acetero z wiatrakami zajmuje więcej niż dwa sloty a to u mnie nie wchodzi w grę. Zastanawiam się jeszcze czy czasem nie jechać na giełdę w sobotę i ją oddać niech mi wymienią na referenta jakiego (tylko tu pytanie czy przejdzie taki numer bo jest co prawda prawo że jak się kupuje przez internet to przez 10 dni można wymienić sprzęt bez podania przyczyny ale czy to działa przy zwykłym kupowaniu nie wiem).

 

 

 

"a określ źródło hałasu, bo może to wina mocowania wiatraka, ze przekazuje zbytnio wibracje"

 

A jak bym podłożył jakieś gumy pod mocowanie wiatraka mogło by pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..] jest co prawda prawo że jak się kupuje przez internet to przez 10 dni można wymienić sprzęt bez podania przyczyny ale czy to działa przy zwykłym kupowaniu nie wiem)[..]

nie działa - bo wtedy działa "widziały gały co brały"

prawo jest na 'towar niezgodny z umową'

 

"a określ źródło hałasu, bo może to wina mocowania wiatraka, ze przekazuje zbytnio wibracje"

 

A jak bym podłożył jakieś gumy pod mocowanie wiatraka mogło by pomóc?

Może pomóc założenie gumowych podkładek - może, ale nie musi

wiatrak wibruje, a radiator jest metalowy i drga dużą powierzchnią - jeśli zajdzie rezonans to to przy pewnych obrotach może byc głosno i to nie z winy wiatraka

 

ale to tylko teoria i moze nie pomóc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze ta karta jest mocno niedopracowana. Po miesiącu szukania powodu wyłączania się monitora, lub mini przeskoku wraz z wylanczaniem się na ten czas wiatraka nie pozostaje nic innego jak ją sprzedać. Fajnie ze 95% ludzi nie ma takiego problemu ale pozostałe 5% ludzi nie może go rozwiązać. Wiec jak ktoś coś wie na ten temat niech pisze, poczekam jeszcze tydzień i pozbywam się tego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przegooglowałem ludzie polecają sprawdzić zasilacz, zmienić sterowniki do karty, update biosu płyty głównej, przełożenie kabla od monitora do drugiego wyjścia na karcie. Ja miałem kiedyś problem z modemem, gasł kiedy chciał, i jedynym rozwiązaniem był restart kompa (windows się nie chciał wyłączyć po tym) miałem jakiś konflikt IRQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem jak Sisay1982. Przez ponad dwa tygodnie szukałem rozwiązania, przekopałem mnóstwo for, nie tylko polskich, zrobiłem więcej testów niż niejeden użytkownik komputera przez całe życie. Zrobiłem wszystko co poradził Duelist, oprócz wymiany zasilacza, ale niestety tego nie mogę zrobić obecnie, żaden z moich znajomych nie ma tak mocnego zasilacza.

 

Pisałem na kilku forach (również na tym!) i jedyne co uzyskiwałem to przekonywanie mnie, że karta się przegrzewa - heh to jest po prostu śmieszne. Pomijam fakt że innym osobom karta działa nawet przy 100*, ale dobra. Czemu WIEM że karta się nie przegrzewa? Ano, bo pisząc że zrobiłem mnóstwo testów, nie żartowałem. Testy na 3 rodzajach sterowników, różnych ustawieniach biosu płyty głównej, różnych ustawieniach taktowania itp itd. Zrobiłem nawet najgłupszy test świata (ach ta desperacja) - otwarta obudowa (2 wiatraczki w niej), wiatrak na karcie ustawiony fanfixem na, uwaga, 80% (startujący odrzutowiec), dodatkowo na kartę wiał z pełną mocą, ustawiony obok kompa wiatrak stacjonarny. Oczywiście bez rezultatu, karta w stresie osiągała 48* ;] a i tak problem występował.

 

Co ciekawe, naprawdę mimo że jest margines osób którym takie cuda się dzieją, to jednak tych osób jest coraz więcej, zaobserwowałem to po pojawiających się tematach na zagranicznych forach. Na początku praktycznie nic nie znalazłem - po 3 tygodniach wystarczy wpisać "radeon 4850 problem" i już mamy mnóstwo wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...