Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos ma jakis pomysl jak zwalczyc to denerwujace VPU Recovery ? Wczoraj w Crysisie srednio co 45min-1h wlacza sie ten irytujacy restart grafiki.

Ja puszczam wentyl na 40%. Gram w sluchawkach, wiec szum mi nie przeszkadza.

 

Mozesz pokombinowac z roznymi ustawieniami predkosci i dac ciut wiecej. Na ustawieniach auto niestety daje o sobie znać VPU Recover.

 

Przy fanfixie na 40 procentach tez potrafi sie gra wylaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo i nie uznali - sam dla jaj próbowałem kupić :D - chociaż pewnie jakby chcieli sprzedać to bym kupił :]

( punkty payback zostały naliczone przy okazji xD )

 

Nie chce mi się tego szukać i przytaczać - w każdym razie po złożeniu oferty piszę wyraźnie, że nie jest to umowa zawarta, umowa zawarta jest jak oni zaktualizują Twoje zamówienie i wszystko przejdzie na tak z ich strony ;) - tak to zwyczajnie anulują zamówienia...

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko , że sklepy zabezpieczają się pisząc , że to ty wysyłasz ofertę do nich , którą oni mogą przyjąć lub nie :)

 

No , ale właśnie zamówienie zmieniło status na w trakcie kompletowania , więc chyba do końca miesiąca będe jadł chleb z dżemem na śniadanie :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. polepszyc chlodzenie, zrobic fanix-a

2. odkrecic grafe na standard

3. zmienic stery na 8.9, bo 8.10 u niektorych zwiekszaja czestotliwosc VPU Rec.

4.Wylaczyc VPU Recover w CCC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko , że sklepy zabezpieczają się pisząc , że to ty wysyłasz ofertę do nich , którą oni mogą przyjąć lub nie :)

 

No , ale właśnie zamówienie zmieniło status na w trakcie kompletowania , więc chyba do końca miesiąca będe jadł chleb z dżemem na śniadanie :D

Dlaczego mieliby Ci nie uznac ceny skoro nadal ta karta widnieje za 529zł i do tego "duza ilosc" na wołczyńskiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. polepszyc chlodzenie, zrobic fanix-a

2. odkrecic grafe na standard

3. zmienic stery na 8.9, bo 8.10 u niektorych zwiekszaja czestotliwosc VPU Rec.

1. Temp w stresie 68 i to jest max po fanfixie. Nic sie nie nagrzewa do temperatur, zeby miec zmartwienia.

2. Grafa wykrecona na tyle ile pozwala GAINWARD, niechce mi sie bawic skoro i tak wszystko chodzi.

3. Najbardziej prawdopobobna opcja i dzisiaj zobacze.

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , pewien problem.

 

Czasem odpalam gry i po paru minutach mam szachownice na ekranie , wylacze , wlacze i moge grac pare godzin. Wyglada to tak jakby tekstury sie lamaly :|

 

Tempy w Warheadzie to 61 stopni , wiatrak na 70% , na boxku 3x80 > wieja na sekcje , vrm , kontrolery. Karta nie jest krecona , to nie Palit.

 

Wie ktos moze o co idzie? Czy pozostalosci po GF moga cos mieszac? Czy to wina tego , ze nie usuwalem ich w awaryjnym?

 

Edit - czyszczenie w awaryjnym , 2h Warheada + 2h rFactora , jedno po drugim , bez problemow.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie moje pytanie, tym razem z małym wykresikiem:

Benchmarkując w FarCry'u 2 zauważyłem ciekawą rzecz...

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Testowane było w takich samych detalach, w różnych rozdzielczościach, tzn:

Run1 - 1280x800

Run2 - 1440x900

Run3 - 1680x1050

 

W jednym momencie różnica wynosi z 10fpsów, gdzieś na początku, a przez resztę testów wynik jest w zasadzie jednakowy...

I teraz pytanie: są to osiągi odpowiednie dla tego Radeona? Czy może jest blokowany przez procesor?

Chodzi mi o to że różnica FPSów po zmianie rozdzielczości jest nikła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 4870 chodzila sobie dosyc dlugo i spokojnie bez zadnych problemow, crysisa przeszedlem wszystko spoko inne gry wszystkie dzialaly,

az tu wczoraj sobie odpailem crysis warhead i juz w tej 1 lodowej misji czerwone kwadraciki, i zielone wyskoczyly na caly ekran, komp sie zresetowal i to byl koniec karty, teraz siedze na s3 trio 64 na 4 bitach .. no nic w pon trzeba odsylac na gwarancje jak wyminia chyba to sprzedaje i gfx 260 kupuje

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak znacznej zmiany wydajności po zmiany rozdziałce to oczywisty symptom ograniczającego proca.

Hmm...

Probować wydusić z mojego 3.2Ghz (dzisiaj udało mi się 3180 stabilnie, prócz pamięci...) czy może lepiej inwestować w nowego proca?

Pozatym, OC 100% - to jest możliwe?! (pomijając FSB z rzędu 1500mhz...)

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadł problem którego nie wiem jak rozwiązać może ktoś pomoże :

 

Sprzęt to co w podpisie.

System VISTA 32BIT PL

 

Problem :

 

Instalacja sterów 8.11 beta - brak CF

Powrót do sterów 8.10 - nadal brak CF ( a był )

 

Vista w menadżerze ma na drugiej karcie wykrzyknik na żółtym tle, pisząc że jakieś tam problemy z softem i zablokował urządzenie ( bez względu na slot w którym są karty )

 

Karty działają osobno ( zmienianie miejscami itp itd. )

 

Prosze o pomoc bo to dośc dziwna sprawa , pomimo powrotu to starych sterów , nadal ma wykrzyknik przy jednej z kart :angry: .

 

Nie pomogło odinstalowanie + DCP , zaraz jeszcze skorzystam z ASHAMPOO i wyczyszcze rejestr i zainstaluje 8.9 .

 

Ma ktoś jakieś pomysły ???

 

 

EDIT : Powrót do 8.9 załatwiło sprawe !!!

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Probować wydusić z mojego 3.2Ghz (dzisiaj udało mi się 3180 stabilnie, prócz pamięci...) czy może lepiej inwestować w nowego proca?

Pozatym, OC 100% - to jest możliwe?! (pomijając FSB z rzędu 1500mhz...)

Co do zmiany proca to po co ? Przeciez na wykresie w zadnym miejscu nie schodzi ponizej 30 fpsow.

 

Ale jak juz bedziesz zmienial to na e8400 conajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany proca to po co ? Przeciez na wykresie w zadnym miejscu nie schodzi ponizej 30 fpsow.

 

Ale jak juz bedziesz zmienial to na e8400 conajmniej.

Tak, owszem nie schodzi.

Tylko takie małe porównanie, iż kolega na swoim E2180 podkręconym do 3325Mhz i GF 8800GT gra sobie w takich samych detalach, płynnie, i w dodatku z AAx4...

Mi po włączeniu AA, nie dość że dostaje kosmiczne opóźnienia myszki, to jeszcze na ogół gra trzyma się poniżej 30fpsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FarCry2 poniżej 30fps jest straszny input lag myszki nie wiem może to błąd sterów czy czegoś tam bo w crysie na 21fps dało się spokojnie grać.

I rzeczywiście aax4 i drop fps jest ogromny jakby gpu nie wyrabiał albo ram się na grafie kończył. Ja gram wszystko na max dx10 oprócz cieni(vhigh) i aaoff co daje 35-50 średnio.

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już na MSI HD4850 + s1 rev.2.

 

Problem natury czysto technicznej:

1) W takiej obudowie mam właśnie tę kartę. Niestety 18cm szerokości jest niewystarczające i ozdobny plastik kończy się niemal równo z obudową, przez co zastanawiam się, czy zamknięcie drzwi bocznych nie wywoła jakiegoś nacisku na kartę? Może po prostu usunąć ten czarny plastik?

2)http://img376.imageshack.us/my.php?image=nosinksgf5.jpg

Radiatory z s1 dałem w miejsca oznaczone krzyżykiem, a w miejsce dwóch kwadratów poszły niebieskie radiatorki Zalmana z popularnego kompletu na VGA. Niestety po montażu w obudowie radiatory odpadły, ale wciąż dmucha w to miejsce jeden z wentylatorów z Turbo Module. Czy koniecznie powinienem dokleic te radiatory z powrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 dniach 4850 padl. Artefakty na pulpicie , w grach , w filmach.

 

Czyli dziekujemy tym kartom juz na stale. 7 lat na nV i zero problemow , tutaj od poczatku w biosie kaszanka , pozniej uspokoilo sie na troche , a dzis juz dramat. Zabawne bo w Crysisie po 2h na gpu 61 , radiator cieply ale nie goracy , sekcja tak samo - nic sie nie grzalo , na boku 3x80 full. Widze , ze referenty sa po prostu zwalone , pewnie ramy przewoltowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu trafiles na padake.

Jesli ktos zastanawia sie nad 4870 z glaciatorem, to z gory mowie, ze pomysl to bez sensu. Nie ma radiatorow na pamieciach, wiec grzeja sie one ochoczo do 70-80 stopni, zas sam cooler jest nieslyszalny ale tylko do 15% obrotow :damage_wall: Oryginalnego biosu nie da sie edytowac, tzn da sie o ile ktos chce pocwiczyc flashowanie po omacku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 dniach 4850 padl. Artefakty na pulpicie , w grach , w filmach.

 

Czyli dziekujemy tym kartom juz na stale. 7 lat na nV i zero problemow , tutaj od poczatku w biosie kaszanka , pozniej uspokoilo sie na troche , a dzis juz dramat. Zabawne bo w Crysisie po 2h na gpu 61 , radiator cieply ale nie goracy , sekcja tak samo - nic sie nie grzalo , na boku 3x80 full. Widze , ze referenty sa po prostu zwalone , pewnie ramy przewoltowane.

Po jednej padnietej karcie od razu skreslasz firme? Ja mam dokladnie na odwrot, 2xgf mi padly bez przyczyny, a 3 radeony krecone na maxa z vmodami smigaly az milo i zadnych problemow nie bylo. Ale ja mimo to nie przekreslam nv i jezeli w przyszlosci beda miec dobra karte w dobrej cenie to chetnie skorzystam. Osadzenie caloksztalu firmy na podstawie jedenj wadliwej sztuki jest dla mnie smieszne po prostu, no ale to Twoj wybor. W myslales co zrobisz jak Ci sie trafi walniety gf w przyszlosci? Przesiadzesz sie na integry od intela? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 dniach 4850 padl. Artefakty na pulpicie , w grach , w filmach.

 

Czyli dziekujemy tym kartom juz na stale. 7 lat na nV i zero problemow , tutaj od poczatku w biosie kaszanka , pozniej uspokoilo sie na troche , a dzis juz dramat. Zabawne bo w Crysisie po 2h na gpu 61 , radiator cieply ale nie goracy , sekcja tak samo - nic sie nie grzalo , na boku 3x80 full. Widze , ze referenty sa po prostu zwalone , pewnie ramy przewoltowane.

Tak tak, referenty na 100% są zwalone i pewnie mój też tylko jeszcze o tym nie wiem. Zachowaj takie uwagi dla siebie, bo referenty raczej zwalone nie są.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...