Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

A co za różnica? Płytę się kupuje wg własnych upodobań, patrzysz jakie każda ma cechy i wybierasz odpowiednią. Każdy woli inny layout płyty, inne bajery itp. Każda z tych płyt da ci takie samo OC, chyba że planujesz grać w Super PI, ORTHOSa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz wziąć DeLuxe to bierz. Ma kilka fajnych bajerów (16 fazowa sekcja zasilania CPU, P5Q-E ma 8 fazową; własna pamięć flash na Express Gate'a i ciut lepsze chłodzenie mostka południowego (w sumie to bez znaczenia)). Jeżeli różnica w cenie jest większa niż 50 złotych to IMHO nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, probowalem zrobic start z pendrive na Asus P5Q PRO ale nie moge w BIOSie znalezc takiej opcji.

Rozwiazanie problemu - wcisnac F8 jak pojawi sie ekran POST

 

A teraz mam jeszcze jeden temat. Mam postawione RAID0 na dwoch dyskach SATA. Zrobilem podzial partycji:

1. 5GB

2. 5GB

3. 15GB

... itd

 

Wszystkie jako NTSF

 

Na partycji 1 jest zainstalowany Win XP 64. Z poziomu XP usunalem partycje 2.

Jak rozszerzyc partycje 1 (systemowa) o miejsce powstale z usuniecia partycji 2?

 

Probowalem odpalic Hirens BootCD ale nie laduje mi nawet menu, domyslam sie ze nie podoba mu sie RAID i brakuje mu sterownikow. Komus udalo sie opalic Hirensa na plycie Asusa p5q pro z postawionym RAID0 na ICH10R ? Moze trzeba zintegrowac sterowniki RAID/SATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie problemu - wcisnac F8 jak pojawi sie ekran POST

 

A teraz mam jeszcze jeden temat. Mam postawione RAID0 na dwoch dyskach SATA. Zrobilem podzial partycji:

1. 5GB

2. 5GB

3. 15GB

... itd

 

Wszystkie jako NTSF

 

Na partycji 1 jest zainstalowany Win XP 64. Z poziomu XP usunalem partycje 2.

Jak rozszerzyc partycje 1 (systemowa) o miejsce powstale z usuniecia partycji 2?

 

Probowalem odpalic Hirens BootCD ale nie laduje mi nawet menu, domyslam sie ze nie podoba mu sie RAID i brakuje mu sterownikow. Komus udalo sie opalic Hirensa na plycie Asusa p5q pro z postawionym RAID0 na ICH10R ? Moze trzeba zintegrowac sterowniki RAID/SATA?

Hi, ja ostatnio tak ratowalem swojego raida 0, Hirens BootCD odaplal bez problemu, odpalalem miniWinXP i spokojnie widzial partycje na raidzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybka piłka: Czy istnieje jakiś program z poziomu systemu operacyjnego, który odczytuje wartość automatycznie ustawionego przez bios płyty głównej napięcia GTL na mostek północny?

 

Pytam, gdyż od tygodnia czasu jestem właścicielem Asus'a P5Q-E i efektywność mojego oc po 3 dniach zmagań z różnymi ustawieniami BIOS'u na tej płycie osiągnęła zadowalający mnie poziom. Mam tylko jedną 'zagwozdkę' w postaci właśnie napięcia GTL mostka północnego / ; Przy std. wartości GTL ustawionej ręcznie na 0,630x i napięciu właściwym na NB 1,30V jest problem ze stabilnością samego systemu operacyjnego jak i ze startowaniem płyty głównej, BIOS'u [2101], który nie wstaje za każdym razem... / ; Po ustawieniu napięcia NB GTL na Auto komp hula aż miło : ) i właśnie stąd moje pytanie, chciałbym wiedzieć, jaka wartość napięcia GTL zapewnia stabilne działanie kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w którym miejscu biosu P5Q (bios najnowszy) ustawia się obroty wiatraka procka ?? Bo złożyłem koledze kompa na tej płycie i jedyne do czego można się przyczepić, to głośne chłodzenie. Chłodzenie OCZ, 2700 obrotów - to stanowczo za dużo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem sporo stron wstecz ale nie znalazłem odpowiedzi jaki bios jest teraz najlepszy dla p5q dlx. Teraz pracuje na 0803 i FSB 500 daje rade bez ingerencji w ustawienia GTL itd. Dałem tylko troche V na NB, 0 problemów ale jest juz mało aktualny i z tego co czytałem poprawiono np odczyty temp.

 

2) czy do win 7 trzeba zaopatrzyć się w tery do RAID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie chyba wystepuje jakas anomalia, bo na swoich platinumach rev.2 cl4 800mhz, w zoltych bankach nie moglem zrobic stabilnych 850mhz, caly czas cuda wianki - jakies zwisy, resety, bsody (orthos wywalal bledy po kilku sekundach). Przelozylem je do czarnych bankow i wykrecilem je na 1122mhz cl5, nie potrafie tego wytlumaczyc ;]

Edytowane przez qwertyzax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z moją płytą (P5Q-E). Otóż nie mogę załadować windy nawet przy 3.6GHz i wysokich napięciach. Nie wiem o co chodzi, ale po prostu nie ważne co ustawię to i tak kończy się to BSODem lub jakimś błędem zanim się system załaduje. Płytę kupiłem jako używaną i od początku był tam bios 2101, który z tego co wiem nie jest zbyt dobry. Wgrałem wersję od Keta, ale raczej nic to nie dało. Starszego biosu niestety nie potrafię wgrać bo wywala jakiś napis, którego treści dokładnie nie rozumiem, ale raczej chodzi o to, że zabezpiecza mnie przed wgraniem starszego - "gorszego" (według Asusa) Biosu.

 

Procek to E8400 (selekt) i najbardziej dziwi mnie fakt, że kupiłem go od tego samego kolesia czyli procek pracował na tej samej płycie. Pierwsze co ustawiłem to 4GHz na napięciu poniżej 1.2V (nie pamiętam dokładnie) nie ruszając przy tym większości napięć. Przez 10min ORTHOS chodził bez problemów, ale później zrobił się czarny ekran i konieczny był resterat. Później nawet przy 1.35V i kombinowaniu z innymi napięciami nie udało mi się nawet dostać do windy.

 

Przy standardowych ustawieniach często po restarcie również komputer nie chce sie włączyć............ loteria. Bawiłęm się tym dzisiaj 7H i nic mi się nei udało zdziałać. Napisałem jużd o tego kolesia, ale zanim odpisze chcę sie jeszcze Was zapytać co o tym myślicie / gdzie moge popełniać błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem, otóż kiedy wyłączam kompa np na noc (wyłączam także zasilacz) to przy włączeniu jest taki problem że komp się odpala, ale nie wstaje, muszę kilka razy go włączyć/wyłączyć i wtedy rusza.

Pierwszy raz miałem tak jakieś dwa miechy temu kilka razy z rzędu, potem było ok.

Dziś znowu to się stało z tym że tym razem kidy się odpalił ustawienia o/c się zresetowały, na szczęście miałem zapisane je w profilu w biosie i przywrócilem.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym zasilacz, a konkretnie kondensatory w zasilaczu. PSU w komputerach są stabilizowane, tzn. dają stabilne napięcie (po rozładowaniu i naładowaniu kondensatorów przez chwilę np. na oscyloskopie widać skoki napięcia, dopiero po chwili się ono stabilizuje), można to poznać m.in po tym, że jak wyłączysz zasilacz z prądu i włączysz to nie da się od razu włączyć komputera, trzeba odczekać z sekundę. Jeżeli masz uszkodzone kondensatory to najwyraźniej układ kontrolny zasilacza nie dostaje stabilnego napięcia i nie "puszcza" prądu do płyty głównej, trzeba wtedy się bawić w rozładowywanie i ładowanie kondensatorów.

 

Sprawdź komputer na innym zasilaczu ;)

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe komp się włącza od razu, -kręcą się wiatraki, dyski zczytują, itp.

Dziś było znowu to samo :/

Heh mam to samo na P5Q-E, wgrałem inny bios, zrestartowałem i ciemność, przestawiłem zworkę, wyciągnąłem baterie, nic nie pomaga. Wcześniej było tak samo ale po kilku razach zaskoczył, w tej chwili nie ma zamiaru ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie planuje kupić płytę główna ASUS P5Q + Core2Quad Q9550+ OCZ 2x2048 1066MHz Reaper HPC , czy na fabrycznie wgranym w płytę biosie ta płyta obsłuży ten procesor? Od razu planuje update biosu lecz czy fabryczny bios pozwoli mi na uruchomienie komputera na tym procesorze ?? :unsure:

Edytowane przez gilas90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rewizji procesora, jeżeli jest to C1 to wymagany jest bios bodajże 1406 o ile dobrze pamiętam, a płyta będzie miała pewnie wgrany starszy. U mnie Q9550 w rewizji E0 działał normalnie na fabrycznym biosie 1003. Potem sobie go zaaktualizowałem.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Q9550 już dawno temu wyszły, tak więc obecnie sprzedawane płyty na pewno mają aktualny BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim biosie/biosach tak się dzieje ?

Najnowszy czyli 2101, tylko że wgrywałem go przez komendę Afudos...zrestartowałem i ciemność, wentylatory się kręcą, płyta nie startuje. Pozostaje albo wgrać przez cd i autoexec albo oddać na gwarancję. Złom na P45... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najnowszy BIOS nie stwarza problemów, jak na razie, chociaż nie powiem, że podczas pierwszych prób OC po wgraniu nowego BIOS'u często komp 'nie wstawał', w związku z czym po przeczytaniu opinii na forum wgrałem wersję 1406, lecz gdy udało mi się w końcu znaleźć w pełni stabilne ustawienia, wgrałem BIOS 2101 i... żadnych problemów nie stwierdziłem jak do tej pory : ) więc z tymi BIOS'ami bywa różnie [ ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...