Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie taką maszynkę chcę zbudować i nie wiem czy jest na to szansa, wymagania:

 

- w idle nie więcej jak 35w i praca na grafice zintegrowanej;

- slot pcie i w nim np. gtx460;

- procek min. 2 rdzenie;

 

Myślałem nad czymś na intelu i3/i5, tylko nie mam pojęcia jakie mobo i czy w ogóle dam radę uzyskać tak niski pobór w idle.

 

Z GTX460 to nie wiem czy jest możliwe to uzyskać. Co do mobo polecam idź w moje ślady :)

 

EDIT

Sama 460 zużywa ok 20W w idle więc nie ma szans http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/gf-gtx460-sli_4.html#sect0

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzylem Asrock OCTuner'a .

Po podmianie dwoch plikow dziala z Asusem 1201N.

Podnioslem FSB ze133 na 166Mhz bez zmiany napiecia co dalo w sumie ok 2000Mhz.

 

A jak z temperatura CPU po tym zabiegu? No i pochwalilbys sie szczegolami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperatura CPU po tym zabiegu? No i pochwalilbys sie szczegolami ;)

 

No to jedziemy z koksem:

- Sciagamy OCTuner (2.2.98) i instalujemy.

-w folderze Program files\Asrock Utylity\OCTuner podmieniamy pliki : Asroc.ini i ION.ini

-uruchamiamy program i " voila "

Co do wzrostu temperatur to nie zauwazylem drastycznego skoku .

 

Jak ktos jest zainteresowany plikami pisac na priv'a :biggrin:

post-24771-040498300 1283881069_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywal ktos Seagate Momentus XT (tego z 4GB SSD jako cache) w HTPC? Teoretycznie powinien dobrze sie sprawowac w HTPC, gdzie uruchamia sie 3 aplikacje na krzyz - a szczegolnie w takim setupie jak moj, gdzie MediaPortal chodzi 24/7 i w zasadzie nie jest wylaczany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest właśnie z 1.5TB WD GP i moge potwierdzić że to świetne połączenie.

@Rafa

 

Ty pisz jak Ci się sprawuje ten maluszek do htpc? Czy boxowe chłodzenie używasz, czy była zmiana?

 

Boxowe było nie do zniesienia. Zamontowałem Scythe Shuriken i kompletna cisza a do tego temp na tyle sa niskie że okazyjnie (np do obliczeń) można go pogonić 4.2GHz i może chodzić 24/7 pod 100% obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja w końcu kupiłem budę HTPC i finalnie takowego złożyłem. Co kupiłem? SilverStone Lascala LC17.

 

Czemu? Przede wszystkim miała to być duża i pojemna buda desktopowa aby zmieeścił się cooler Thermalright Ultima-90. Po drugie obowiązkowo musiało być miejsce dla dwóch napędów optycznych - nagrywarki DVD oraz czytnika Blu-ray. Musiało też być miejsce na dwie obudowy Scythe Quiet Drive.

 

To była jedyna obudowa o rozsądnej cenie, która spełniała wszystkie te wymagania. Dałem za nią 421 zł z wysyłką.

 

 

Montaż ogólnie był dość męczący, mimo iż buda duża to jednak jest w niej dość ciasno. Największe obawy miałem o cooler. Wysokosć budy to 170 mm, ale wraz z nóżkami. Do tego płyta główna montowana jest dość wysoko, bo oprócz tych wkręcanych grzybków na spodzie są jeszcze takie jakby wysepki. Ostatecznie cooler się zmieścił, ale dosłownie na styk.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Drugim problemem był montaż napędu BD, i tu faktycznie był problem. Domyślnie ten napęd ma przymocowaną dośc dużą "zaślepkę" do tacki, która nie mieściła się w otworze z przodu obudowy LC17. Na szczęscie tą zaślepkę dość łatwo odczepić, więc problem się rozwiązał.

SilverStone daje własne zaślepki które dwustronną tasmą przykleja się do napędów. Z tym jednak muszę poczekać, bo po zdjęciu fabrycznej zaślepki z napedu BD tej od SS się nie da przykleić bezpośrednio, gdyż tacka jest głębiej niż obudowa napędu. Będę musiał kupić grubszą taśmę dwustronną i przykleić kilka warstw, mam nadzieje że będzie się trzymać.

 

 

Trzecia sprawa to kable. Po pierwsze koszyk na napędy optyczne czesciowo zakrywa gniazdo ATX 24-pin na mobo, więc trzeba najpierw wpiąć wtyczkę, potem wyginając kable zamontowac koszyk, z juz zamontowanymi napędami. Kłopotliwe, zwłaszcza jeśli trzeba coś poprawić (np. zdjąć zaślepke z napędu BD, musiałem wszystko wyjmować). Do tej budy lepiej mieć mobo z wtyczką ATX po drugiej stronie płyty.

 

Długość kabli tez była małym problemem. Kabel z wtyczką P4 4-pin ledwo ledwo udało mi się dociągnąć do gniazdka. To samo z wtyczką od wentylatora w zasilaczu, który ze stockowego zmieniłem na Scythe S-Flex. Ledwo udało mi się podpiąć kabelek do gniazdka Chassis na płycie głównej, a chciałem koniecznie do tego żeby móc wentylator zwolnić w BIOS-ie do 500 RPM.

 

 

Poza tym wszystko poszło elegancko. Dzięki płycie mATX idealnie w rogu zmieściły się dwa SQD jeden na drugim, przedzielone m.in. szmatkami podobnymi do gazy. Z pełnowymiarową płytą nie dało by się tego zrobić.

 

 

Tak więc w kompie jest jeden wentylator, który nie mógłby być cichszy (500 RPM i łożyska FDB), do tego pobiera powietrze z zewnątrz. Reszta komponentów może spokojnie pracować pasywnie, i właśnie to chciałem osiągnąć w tej konstrukcji.

Te małe wentylatorki nie są podłączone, ale nie widziałem sensu ich demontować.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Ciszę dokładniej sprawdże po instalce systemu na nowym dysku (w kompie są dwa Samsungi 1 TB 5400 RPM), obecnie jeszcze jestem na 320-tce podłącznej do eSATA przez stację dokującą. Dysk mocno wibruje, a stacja buczy w wyniku tego.

Wcześniej już jednak testowałem taką prawie pasywną konfigutację, i w nocy nie słyszałem zupełnie nic, za oknem było głośniej.

 

 

Ogólnie buda jest super, ale tylko do HTPC (do czegoś mocniejszego jest po prostu za ciasno). Jest prześliczna i idealnie komponuje się z amplitunerem i czarnym regałem.

 

Docelowo jeszcze klawiatura i myszka mają być podłaczone do huba USB, który będzie podłączony przedłużaczem idącym obok regału do tylnych złączy. To ma być tez pomocne rozwiązanie gdyby kiedyś złożył drugiego kompa do gier, łatwo przełaczac sterowanie między nimi.

 

Co do kompa do gier to własnie nie będę już niczym ograniczony gdybym takowego chciał złożyć. Ciszą nie będę musiał się specjalnie przejmować, nie będzie mnie też ograniczał producent GPU, bo obecnie NVIDIA nie nadaje się do filmów w moim przypadku (24 Hz/HD audio itp).

Jednak złozyć kompa do gier musiałbym prawie od podstaw, co wyszło by drogo, więc może będzie mi trudniej się zdecydować. Oby, choc kto wie, głównie zależy to od sytuacji finansowej. Na chwile obecną konsola + HTPC w pełni mi wystarczają. Jeszcze tylko jakiś jeden mebelek, gramofon i będzie full wypas.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury technicznej o ustawienia AC3filter.

 

1. Jako że filmy zazwyczaj oglądam wieczorami i coby nie pobudzić już śpiących domowników, głośność mam raczej na średnim poziomie. Przez to, dialogi są słabo słyszalne. Do te pory zwiększałem sobie wartość Voice w zakładce Mixer, zaznaczone na czerwono ( screen 1 ). Czy taki sam efekt da podbicie kanału centralnego w zakładce Gains ( screen 2 )? Teoretycznie jedna i druga opcja robi dokładnie to samo, chociaż ich wartości mogę podnieść niezależnie, więc nie jestem pewien, czy tak faktycznie jest. Gdzie lepiej zwiększyć wartość, żeby dialogi były lepiej słyszalne?

 

2. Ostatnia kwestia dotyczy ustawienia zaznaczonego na niebiesko. Do tej pory cały czas było ustawione 2.0 ( mam głośniki 2.1 ). Z tabeli widać, że dźwięk z LFE idzie na prawy i lewy głośnik, czyli teoretycznie bas powinien iść na satelity ale subik działa. Jak zmienię output na 2.1, to w tabeli LFE idzie już tylko na SUB. Jakaś zmiana w dźwięku jest, wszystko jest wyraźnie głośniejsze. W takim razie, skoro mam system 2.1 to wybrać: 2/0 + SW 2/1 Stereo?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 2.0+SW, skoro masz takie glosniki. Sub dziala pewnie dlatego, ze sterownik w glosnikach ma jakas swoja zwrotnice jeszcze.

 

Swoja droga, ostatnio postawilem sobie XBMC Live. Roznica w szybkosci dzialania wzgledem MediaPortal jest masakryczna, ten ostatni rusza sie przy tym jak woz z weglem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms83,

 

Przede wszystkim odhacz od razu auto gain control, voice control i expand stereo. Pierwsza opcja masakruje poziom głośności i w cichych scenach będziesz miał za cicho, a w głośnych jak walnie to na pewno obudzisz sąsiadów. Pozostałe opcje to zbędne "ulepszacze". Wyjście też ustaw sobie zgodnie z Twoją konfiguracją głośników.

 

Ja używam tylko FFDSHOW + MPC + ReClock, ewentualnie MadVR + PotPlayer, gdy zależy mi na najlepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Głośniki 2.1 mają tylko wejście stereo, dlatego ustawienie 2.0 + SW nie ma sensu. Różnica jest taka, że w przypadku 2.0 + SW zmiksowaniem całości w stereo zajmuje się dźwiękówka. Wszystko wtedy ma głośność 1 czy też 0 dB, czyli nie zmieniony poziom sygnału. W momentach gdzie aktywne są i kanały frontowe i LFE będą przestery (dlatego jest głośniej). Dlatego też AC3Filter zmniejsza głośność LFE żeby przesterów uniknąć, bardzo mądre

 

Możesz też ustawić Dolby ProLogic II. Będziesz miał virtual surround.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz Harry Lloyd, po wybraniu opcji 2.0 + SW jest głośniej. Czyli ta opcja miałaby sens w momencie, gdyby głośnik niskotonowy był podłączany oddzielnie do karty dźwiękowej? Chociaż jedyna różnica między 2.0 a 2.0+sw to jest przeniesienie mocy z kanału LFE. Przy 2.0 LFE idzie na lewy i prawy kanał ( wielkość (0.7071), tak jak na screenie wyżej. Przy 2.0+sw moc LFE idzie tylko do Sub ( wartość 1 ). Więc teoretycznie większe przestery mogłyby być przy tylko 2.0?

Dobrze myślę, czy coś zamieszałem? :wink:

 

 

Marcin_gps

Opcja auto gain control powoduje, że są ściszane najgłośniejsze elementy w scenach, gdzie mogłyby byś przestery. Przy dialogach jak i cichych scenach nic nie robi. Więc akurat ta opcja u mnie się sprawdzi, w momencie wybuchu itp. lekko ścisza.

 

Voice control i expand stereo odznaczyłem, chociaż nie zauważyłem żadnej różnicy między wł. a wył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 2.0+SW, skoro masz takie glosniki. Sub dziala pewnie dlatego, ze sterownik w glosnikach ma jakas swoja zwrotnice jeszcze.

 

Swoja droga, ostatnio postawilem sobie XBMC Live. Roznica w szybkosci dzialania wzgledem MediaPortal jest masakryczna, ten ostatni rusza sie przy tym jak woz z weglem...

 

 

Welcome to LinuxMCE

 

testowales ?

 

tutaj propaganda :

LinuxMCE 0704 Demo Video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jest tak jak piszesz Harry Lloyd, po wybraniu opcji 2.0 + SW jest głośniej. Czyli ta opcja miałaby sens w momencie, gdyby głośnik niskotonowy był podłączany oddzielnie do karty dźwiękowej? Chociaż jedyna różnica między 2.0 a 2.0+sw to jest przeniesienie mocy z kanału LFE. Przy 2.0 LFE idzie na lewy i prawy kanał ( wielkość (0.7071), tak jak na screenie wyżej. Przy 2.0+sw moc LFE idzie tylko do Sub ( wartość 1 ). Więc teoretycznie większe przestery mogłyby być przy tylko 2.0?

Dobrze myślę, czy coś zamieszałem? :wink:

Ale co z tego że AC3Filter kieruje LFE na subwoofer, skoro dźwiękówka zmiksuje LFE z dwoma przednimi kanałami, nie zmniejszając jego głośności. Dlatego jest głośniej, i bywają przestery.

 

Przy ustawieniu 2.0 całość miksuje AC3Filter, zmiejszając głośność LFE, i centralnego z jakiegoś powodu (który i tak jest cichszy niż reszta).

 

Możesz sobie ręcznie ustawić rozplanowanie kanałów, centralny ustawiaąc na 1, a LFE na wartość z auto lub podobną. Możesz też ustawić wszystko na 1, ale zmniejszyć master gain, wtedy z kompa sygnał będzie cichszy, ale możesz wyrównać podgłaśniając głośniki, a przesterów nie będzie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację. :)

Dorwałem ze strony głównej ac3 pliki pdf z opisami funkcji i jest dokładnie tak jak piszesz. Tzn. zalecają dla systemów 2.1 podłączanych jednym kablem wybierać opcję 2.0. Dodatkowo LFE to nie są dźwięki, które mają iść na sub, tylko także na satelitki, także przekierowanie LFE na suba może spowodować że część dźwięków sobie zniknie. Więcej info na stronie w plikach z dokumentacją, tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Częśc dźwięków ci nie zniknie, bo całość ci dźwiękówka zmiksuje razem z resztą. Usłyszysz to samo, tylko że dźwięki z kanału LFE będą głośniejsze.

 

Do tego górna granica pasma dla LFE to 120 Hz, podejrzewam że żadne pierdziawki nie mają satelitek które są w stanie reprodukować dźwięk o takiej i niższej częstotliwości. LFE to kanał przeznaczony dla suba, zawiera to samo co kanały frontowe (i ew. pozostałe) tyle że pozwala na dużo wiarygodniejszą prezentację tego pasma, z dobrym subwooferem oczywiście. Odtwarzanie tego kanłu na zwykłych kolumnach nie wiele daje poza ew. przesterami.

 

Ja osobiście w ampli mam włączony subwoofer mimo iż takowego nie posiadam. Po co? Żeby nie słyszeć dźwięku z kanału LFE na kolumnach. Bassu w pozostałych kanałach jest w pełni wystarczająco, i pokrywa się z tym co jest w muzyce czy grach. Bassu wraz z kanałem LFE jest zdecydowanie za dużo. Na słabszym sprzęcie już to wygląda inaczej, nawet z LFE bassu było mało na najniższym ampli Yamahy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ty dysponując lepszym sprzętem odsłuchowym wyraźniej odczuwasz różnice.

 

Czyli ja, na swoich pierdziawkach 2.1 ( podłączanych jednym kablem ) zostaje przy starym ustawieniu 2.0 jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem/uzywam (tzn. mam chwilowo XBMC postawione na penie, a Win7 + MediaPortal na dysku). Sprzet to Atom 330 + ION + 2GB RAM.

 

Win7, jak to Win7 - ze sterownikami problemu nie ma. Po zaaplikowaniu odpowiednich kodekow dziala jak trzeba DXVA, rowniez w playerze wbudowanym w MediaPortal. Przez jakis czas uzywalem playera zewnetrznego (tzn. MediaPortal wywolywal MPC-HC), ale ze wzgledu na dziwnego radiowego pilota, ktory musial byc skonfigurowany w specyficzny sposob (sterowanie wylacznie MP) musialem z tego zrezygnowac.

 

Oba spokojnie radza sobie z odtwarzanie 1080p z DXVA.

 

Samo MP (1.1.0 final, obecnie jest 1.1.2 i 1.2.0 alpha, a wkrotce bedzie 1.2.0 beta):

+ porzadne wsparcie dla TV "out of the box"

+ wydaje sie byc duzo bardziej tolerancyjny jesli chodzi o nazwy plikow przy indeksowaniu biblioteki

+ oddzielna kategoria dla anime

+ duzo wygodniejsza konfiguracja pluginow (graficzne interfejsy, latwa mozliwosc recznego poprawiania wpisow w bibliotece)

+ rozbudowane opcje dostepne z backendu (zero edycji plikow)

+ spory wybor pluginow, ale narzedzie autoinstalacji ma tylko wycinek oferty, reszte trzeba instalowac recznie

+ TV dziala w architekturze klient/serwer, wiec mozna z HTPC streamowac telewizje po sieci w calym domu albo miec serwer TV w jednym miejscu, a HTPC w drugim

+ duzo latwiejsza konfiguracja pilota (spora baza urzadzen, wbudowany edytor) - w XBMC trzeba grzebac w XML albo uzywac aplikacji zewnetrznych (a pod linuxem jest tylko to pierwsze)

- dziala ociezale, mimo uzywania dosc lekkiego skina widac powolne reakcje i brak "lekkosci", takie odczucie jakby robil wszystko z wysilkiem; przy bardziej wypasionych skinach typu StreamedMP juz jest tragedia; podobno nowy build cos poprawia w tej materii, oczywiscie na lepszych CPU bedzie lepiej

- brak wsparcia DXVA przy ogladaniu TV na zywo (a niestety nawet SD z DVB-T chyba sprawia Atomowi problemy, tuner mam na USB wiec wszystko robi procek)

- malo opcji dostepnych z poziomu interfejsu, konieczne wychodzenie z MP zeby cos poprawic, jak sie ma podlaczonego tylko pilota to jest to uciazliwe

- dosc dlugo wstaje

- kazdy plugin ma oddzielna konfiguracje, wiec postawienie wszystkiego troche trwa. Do tego MP pokazuje, co potrafi dopiero po zaaplikowaniu paru pluginow (MPTVSeries, Moving Pictures, Fanart Handler to minimum), wiec konfiguracja jeszcze bardziej sie wydluza, bo pluginy nie wspoldziela baz danych ani ustawien

- obowiazkowy timeshifting, nie da sie skonfigurowac serwera TV tak, zeby z tego nie korzystal

-+ tylko Windows (ani to zaleta, ani wada - po prostu cecha)

 

XBMC (Dharma LiveCD zainstalowana na penie):

+ to po prostu zapier...a; interfejs jest pisany w OpenGL, wiec grafika nVidii dostaje skrzydel. Calosc dziala blyskawicznie, be zadnych oporow, nawet jak w tle leci sobie film FullHD. Interfejs reaguje zwawo, bez wzgledu na skina i nawet na penie wczytywanie danych z biblioteki nie ejst wolniejsze niz w MediaPortal

+ bardzo duzo dziala od razu po starcie - LiveCD ma juz skonfigurowane VDPAU (linuksowa wersja DXVA dla nvidii, dla Intela/Ati jest VAAPI), postawiona baze danych, obsluge pilota (standardowy MCE remote we wszelkich jego odmianach, inne piloty moga dzialac roznie - w moim dziala polowa przyciskow) itd. - zero instalacji sterownikow, nawet tuner mi wykryl od razu; jesli tylko jest modul w jadrze, to urzadzenie zadziala

+ nie ma problemu kodekow, wszystko dziala od kopa (lacznie z RMVB) - nie wykluczam, ze na czyms sie moze wylozyc, ale jeszcze nie trafilem

+ wszystkie potrzebne rzeczy da sie wyklikac w menu, dopiero bardziej zaawansowane rzeczy wymagaja zajrzenia pod maske (nie trzeba wychodzic do systemu)

+ wreszcie poprawili buga z poprzedniej wersji, tzn. dopisanie tytulu filmu recznie powoduje sprawdzenie tego tytulu w bazie i sciagniecie informacji

+ moze dzialac w trybie plikow, bez budowania biblioteki

+ jako, ze to linux, to instalacja na penie jest przenosna - wstanie na kazdym kompie bez rekonfiguracji (wczyta sobie przy starcie odpowiednie biblioteki, jesli tylko sa w jadrze; instalka jest oparta na Ubuntu 10.04)

+ zastepuje shella systemowego, wiec wstaje szybciutko nawet z pena

+ standardowo dostepny web interface, serwer SSH, web interface do uslugi TV (o tym zaraz) - mozna zdalnie poprawiac biblioteke i grzebac w systemie

+ nie wymaga restartow, wszelkie zmiany sa aplikowane na zywo, albo robimy cos zdalnie, albo sie przelaczamy konsola/XBMC; dotyczy to zarowno zmian (i to nawet dosc powaznych, typu update calego XBMC) jak i np. grzebania zdalnego w bazie danych

+ wszelkie dodatki i pluginy dostepne z poziomu interfejsu XBMC

+ dostepny na Linuxa/Win/Maca, do tego sa aplikacje pilota na iPhone/iPad/Android

+ stream TV dostepny po sieci na standardowych protokolach (brak koniecznosci uzywania dedykowanego klienta)

+ bardzo duza swoboda konfiguracji wyjsc, szczegolnie audio (np. zdekodowane 5.1 po HDMI, strumien po optyku i downmix do stereo na wyjsciu sluchawkowym - naraz); zaleta tylko linuksowa, wynika z cech systemu

- jesli czegos nie ma w opcjach, to czeka nas przygoda z konsola tekstowa; oczywiscie w normalnej dystrybucji mozna miec tez srodowisko graficzne

- edycja bardziej zaawansowanych opcji (w tym konfiguracja pilota, jesli cos nie dziala jak chcemy) to koniecznosc grzebania w plikach (najczesciej advancedsettings.xml); znow patrz punkt wyzej, ale mozna sobie wyedytowac pliczek na innym kompie, przegrac po FTP i podmienic

- bardziej niz MP restrykcyjny, jesli chodzi o nazewnictwo plikow; mozna to do pewnego stopnia poprawic, dopisujac sobie dodatkowe wyrazenia regularne do konfiguracji, ale patrz punkt wyzej; do tego jesli nazwy plikow nie zgadzaja sie z tytulami, to czeka nas droga przez meke przy poprawianiu biblioteki

- w oficjalnej wersji obsluga TV jest slaba - da sie TV ogladac, ale nie ma porzadnego podgladu EPG, a nagrywanie trzeba ustawiac zdalnie przez web interface demona od streamingu TV

- mniej elastyczny jesli chodzi o kategorie - jest rozroznienie na filmy/seriale (oczywiscie muzyka i zdjecia sa oddzielnie), ale zeby podzielic to bardziej, trzeba kombinowac z tagowaniem i playlistami

- doinstalowanie czegokolwiek spoza samego XBMC to wycieczka do konsoli i sciaganie z repozytoriow

- wsparcie dla grafik AMD/Ati i Intela duzo gorsze niz dla nVidii (wada tylko pod linuksem, chodzi o sterowniki)

- czasami problemy z poprawnym ustawieniem obslugiwanych trybow wideo (grzebanie w xorg.conf) - tylko linux

 

To tyle ogolnikow, jak ktos ma bardziej szczegolowe pytania niech pisze.

 

Odnosnie TV w XBMC - w oficjalnym buildzie mozna sobie tylko podlaczyc strumien z serwera TV (mythTV/tvheadend/VDR/MediaPortal - pierwsze trzy tylko linux), ale jest dostepny nieoficjalny build, w ktorym do wersji oficjalnej jest dokompilowana porzadna obsluga telewizji - oddzielna zakladka, EPG, nagrywanie itd. Dzis sobie to postawilem i poki co dziala, i to dziala calkiem sympatycznie. I co dla mnie najwazniejsze - dziala VDPAU, wiec nie ma problemu niedomagajacego procesora; owy build testowy ma tez w menu opcje aktywacji VAAPI, ale ze mam grafe nvidii to sie nie interesowalem.

Jako serwera TV uzywam TVHeadend (dostepny w standardowej instalce, dziala od razu) - konfiguruje sie go tylko i wylacznie przez WWW (bardzo fajny interfejs), albo z lokalnej maszyny albo zdalnie, potem w XBMC sie tylko zaznacza opcje "serwer tvheadend" i sam sobie z niego sczytuje kanaly, EPG, zaplanowane i wykonane nagrania itd. Takze jesli okaze sie, ze jest to na dluzsza mete stabilne, to przewaga MP w tej materii odpadnie (a przynajmniej mocno zmaleje). Minus tego rozwiazania jest taki, ze trzeba sie trzymac domyslnego skina albo recznie uzupelniac inne (tzn. dzialaja, ale traci sie zakladke Live TV).

 

Ogolnie linuksowa wersja XBMC podoba mi sie duzo bardziej, glownie ze wzgledu na szybkosc dzialania, wyglad (podstawowy skin jest bardzo ladny, nie musze sie od razu bawic w szukanie innego; mam tez wrazenie, ze skiny do XBMC jednak maja wieksze mozliwosci, ot chocby pelnoekranowe odtwarzanie w tle) i mimo wszystok latwiejsza konfiguracje. Ok, co sie naklalem i natracilem czasu to moje (linuxa praktycznie nie znam) - ale duza czesc z tego to moja niewiedza i/lub dziwne eksperymenty. W samym XBMC msialem tylko ustawic lokalizacje dla prognozy pogody i wybrac region (ustawienie czasu i jednostek metrycznych/imperialnych), reszta to dlubanie za roznymi rzeczami w konsoli. Ale nawet mimo tego, to robilo mi sie szybciej, bo logowalem sie po SSH i efekty wszelkich zmian widzialem od razu, a nie zamknij MediaPortal-poklikaj-uruchom MP-zamknij-poklikaj-uruchom i tak w kolo Macieju. Upierdilwe jest to szczegolnie, gdy sie okaze, ze jakies filmy nam zle zindeksowalo i trzeba recznie poprawic wpisy w bazie, a nie da sie tego zrobic przez interfejs MP.

Niestety cos czuje, ze bede musial jednak uporzadkowac troche biblioteke, ale na szczescie jakies 85-90% wykrywa mi poprawnie, a pozostale 10-15% moze uda sie opedzic jakims automatem.

 

Jesli chodzi o zrodla danych w necie, to oba korzystaja z tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, dzieki za rzeczowa odpowiedz. temat tv jest mi zbedny wiec moge go sobie odpuscic. na chwile obecna wszystko dzial sprawnie (po uporaniu sie ze struktura katalogow z serialami). jedyne co mnie denerwuje to to ze jak odpalam playliste z plikami audio, na ktorej sa zawarte wszystkie pliki audio (spora ilosc) to za kazdym razem chce je skanowac co trwa dosc dlugo, a ja klikam "anuluj" to i tak na chwile sie przycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...