Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZlyUser

Moze by przeszło. Ale wolę jednak router niz pier()^*(^nie się z wifi na debianie z którego wspaniałomyslnie postanowiono wywalic zamknięte stery ;)

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejną przyzwoitą kartę w stylu Palita low-profile ale z dwoma wentylatorami:

 

Sparkle: chłodny, cichy i niskoprofilowy GTS 450. Benchmark.pl

 

Cena: 100$ ale jak to bywa w Polsce pewnie cena będzie zaczynać się conajmniej od 400 zł wzwyż ;)

 

Jest jeszcze klon Palita od Gainwarda:

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Zobacz_co_GeForce_GTS_450_ma_w_srodku-31003.html

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci pomierzylem sobie moje htpc. miernik to najprostszy za 30pln z allegro. Zestaw to ZOTAC IONITX-B-E, 3 giga ramu (2 kosci) 2x hdd 1,5TB Seagate z tej serii eco + 1TB WD Green + nagrywarka. Obudowa Tacens z zasilaczem z tej obudowy (sfx 300W). Idluje (trnt + peerblock) na 36 - 38W xbmc + 1080p = 41-42W OCCT PSU test 51 - 52W wgrywanie windowsa 61W!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na hd to musisz mieć pełnoprawny dwurdzeniowiec ~800zł z dyskiem

athlon x2 245 + płyta główna matx lub miniitx z wyjsciem hdmi (lub tania pasywna karta pci-e na low profile) + obudowa htpc z zasilaczem + dysk twardy + napęd dvd + klawaitura lub mysz bezprzewodowa albo pilot.

 

dużo zależy od tego co chcesz osiągnąć, za obudowę z zasilaczem klawą i myszką możesz razem dać 100zł , dysk - ze 200zł , naped dvd ( ba nagrywarka nówka - 90zł) , najtańsza płyta matx z wyjściem cyfrowym 80zł + procek dwurdzeniowy 45nm - 150zł

podstawowy pakiet ~ 650zł

 

oprócz tego - dedykowana karta graficzna wspierająca dekodowanie filmów i ich ulepszanie minimum + 100zł

ładna i piękna kompaktowa obudowa htpc + kupa kasy

funkcyjny pilot albo bezprzewodowa mysz(na bluetooth) + trochę kasy

obudowa miniitx + 120zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na hd to musisz mieć pełnoprawny dwurdzeniowiec ~800zł z dyskiem

athlon x2 245 + płyta główna matx lub miniitx z wyjsciem hdmi (lub tania pasywna karta pci-e na low profile) + obudowa htpc z zasilaczem + dysk twardy + napęd dvd + klawaitura lub mysz bezprzewodowa albo pilot.

i tu sie nie zgodze - wszystko zalezy jakim programem bedzie odtwarzal - jezeli uzyje media player classic czy XBMC, wystarcza atom + ION - daje rade z kazdym HD i SD, obudowa - jaka mu pasuje - hdd - niekoniecznie - xbmc mozna na penie postawic i odtwarzac material z kompa stacjonarnego/dysku USB/napedu DVD. Do sterowania (XBMC) wystaczy pilot na irde (najlepiej microsoftu gdyz od razu xmbc jest zmappowane pod niego - ok. 80zl)

 

btw gdyby mozna bylo dostac -> http://www.anandtech.com/show/2718 od razu bym kupil i za tv umiescil + irda i system na penie

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie używam laptopa. Na dłuższą metę oglądanie na nim seriali etc jest męczące. Planuje kupić LCD no i od kliku dni przeglądam to htcp. PC nie potrzebuje bo nie gram w gry. Jedynie multimedia seriale/muzyka/internet. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie nie zgodze - wszystko zalezy jakim programem bedzie odtwarzal - jezeli uzyje media player classic czy XBMC, wystarcza atom + ION - daje rade z kazdym HD i SD, obudowa - jaka mu pasuje - hdd - niekoniecznie - xbmc mozna na penie postawic i odtwarzac material z kompa stacjonarnego/dysku USB/napedu DVD. Do sterowania (XBMC) wystaczy pilot na irde (najlepiej microsoftu gdyz od razu xmbc jest zmappowane pod niego - ok. 80zl)

 

btw gdyby mozna bylo dostac -> http://www.anandtech.com/show/2718 od razu bym kupil i za tv umiescil + irda i system na penie

 

tylko że nie każdy. sorry ale ja naprawde wielokrotnie miałem do czynienia z czymśczego wsparcie sprzętowe nie łapało - i było to dla mnie problemem dopóki nie przerzuciłem się na dwurdzeniowca. Niestety ale kilka procent filmów po prostu nie dało się obejrzeć, oprócz tego trzeba było czasem rezygnować z pewnych dodatkowych funkcji, często z napisów. ion miałby sens gdyby był dużo tańszy a nieestety nie jest - zaś jego możliwości są żałosne. tak - można na penie ale pen nie jest za darmo, tak samo jak dysk usb czy naped dvd - to ja już wolałbym kupić dysk 1TB za 200zł niż dvd. po prostu na pewnych rzeczach w htpc nie warto oszczędzać , owszem można nie kupować dysku do htpc ale ja z góry zakłądam że taki htpc od razu staje się domowym dyskiem sieciowym, prinsterwerem czy bóg wie czym - jeśli tam procesor typu athlon 4450 czy E5200 to nie ma żadnych przeszków.

 

prawda jest taka że najwięcej kosztów jest ze strony pierdół , obudowa HTPC i pilot dają największe koszty. ewentualnie da się inaczej , tylko że będzie brzydko i mało funckjonalnie , bo prawda jest taka że komputer można wziąć z serii pentium 4 ,tak ? tylko że htpc ma być prawie bezgłośne , czyli za zasilacz walniemy ze 100 minimum , o ile będzie miał mieć 100W mocy , i nic więcej.to wtedy bedzie chcicy bo 300W za 100zł to najwyzej chinczyk. niestety HTPC to droga zabawka. Jeśli ma być porządnie to trzeba liczyć 1 kafla.

 

@kamilo: podłącz laptopa do telewizora i już ,co za problem ? do vga albo hdmi , przejściówki kosztują grosze

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na chwile obecną Atoma + ION raczej już nie ma sensu, chyba że chcesz jak najszybciej kupić. Jak ci sie nie pali to poczekał bym na Fusion, może nawet jakieś gotowe komputerki będą z odpowiednimi zasilaczami, bo używanie tego ze zwykłymi ATX-ami to marnowanie prądu. Najfajniejsze było by coś takiego jak pokazał Raptor, tylko właśnie na Fusion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Lloyd - tylko ze na fusion trzeba bedzie win7 postawic zeby akceleracja sprzetowa ruszyla - pod linuxem niestety nie pojdzie (xbmc odpada) a cpu fusiona za slabe do hd

 

@pirez

ja na razie na xbmc (od roku uzywam) nie trafilem na problem z odtwarzaniem.

 

bierzesz pasywnego atoma i masz cisze do tego zasilacz pico i po problemie - atom u mnie pracuje jako NAS/HTPC - bez problemu sobie radzi - 60-80MB/s mam na koncowce po lanie

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie nie zgodze - wszystko zalezy jakim programem bedzie odtwarzal - jezeli uzyje media player classic czy XBMC, wystarcza atom + ION - daje rade z kazdym HD i SD, obudowa - jaka mu pasuje - hdd - niekoniecznie - xbmc mozna na penie postawic i odtwarzac material z kompa stacjonarnego/dysku USB/napedu DVD. Do sterowania (XBMC) wystaczy pilot na irde (najlepiej microsoftu gdyz od razu xmbc jest zmappowane pod niego - ok. 80zl)

 

Popieram, bardzo dobre, budzetowe rozwiazanie. ok. 800zl ze wszystkim.

 

Na pilota trzeba polowac, mi sie udalo na Allegro kupic oryginalny, nowy pilot Microsoftu z odbiornikiem za 35zl. :) Tak naprawde najwazniejszy jest odbiornik - jak sie dorwie taki MS lub HP (taki srebrny, prostokatny) to potem pilota mozna kupic dowolnego zgodnego z MCE. W sumie to i cos takiego powinno dzialac: NOWY PILOT PACKARD BELL WIN MCE XP/VISTA/7 (1427974034) - Aukcje internetowe Allegro

 

Aha, jakby ktos chcial uzywac tego: Pilot RADIOWY Cert Microsoft MCE Windows7 + GRATIS (1419980232) - Aukcje internetowe Allegro z XBMC pod Linuxem to odradzam - da sie to zmusic do wspolpracy, ale jest to droga przez meke metoda prob i bledow, a nuz za ktoryms razem lirc to zobaczy. Pod Windowsem nie ma takich problemow - sa sterowniki, dziala z MediaPortal i XBMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod win7+xbmc nie trafilem jeszcze filmu ktory by nie dzialal a mowie tu o mkv 720 i 1080 ale rowniez i o pelnych bluerayach. trzeba podkreslic ze mam jednordzeniowego (!) atoma + ion i wszystko lata pieknie czy z napisami czy bez.komp robi tez za printserver + torrent i mimo jednego jajca nie marudzi. dla mnie do typowego htpc ladowanie sie w dodatkowe karty graf i athlona x2 jest bezcelowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy prawdą jest że ION ma dużo gorsze wsparcie filmów mkv niż np. pełnoprawny typu HD4350 ? nie wiem czy dobrze pamietam - ale zdaje mi się że czytałem test gdzie porównywano obraz - chodzi mi o wygładzanie i wyostrzanie, ewentualnie poprawę kolorów.

a ion puszczony na 720p z materiału 1080p robi interpolacje po bicubic 2.0 czy nie daje rady?

 

jestem ciekaw, bo ja obecnie mam takie htpc że spokojnie mógłbym sprzęta przełożyć do rack 4U, bo do 2U by się nie zmieścił a 3u są tradycyjnie drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/show/4134/the-brazos-review-amds-e350-supplants-ion-for-miniitx

 

Bardzo fajna płytka, chociaż układ chłodzenia nie powala i nie ma wifi - ale poczekajmy na testy Asusa.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy prawdą jest że ION ma dużo gorsze wsparcie filmów mkv niż np. pełnoprawny typu HD4350 ?

 

nie wiem gdzie o tym czytałeś ale na dobrą sprawe od jakiegoś czasu obie firmy oferują prawie identyczną jakość obrazu przy dekodowaniu materiału wideo (stary art, nowszy test)

 

poza tym ION to tak naprawdę GeForce 9400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie o tym czytałeś ale na dobrą sprawe od jakiegoś czasu obie firmy oferują prawie identyczną jakość obrazu przy dekodowaniu materiału wideo (stary art, nowszy test)

 

poza tym ION to tak naprawdę GeForce 9400

 

to były takie odkrywcze rewelacje na zagranicznych forach.

 

ION to 9400m , ale bez dedykowanej pamięci - stąd obawy

 

zresztą

OVH.net frazpc pl/artykuly/264351,NVIDIA-ION---idealne-polaczenie.html

1. purevideo nie działa dla .x264 na ion ? dziwne

2. karta jest tak słaba że pada przy ogladaniu blu-ray bitrate powyzej 30MB/s, co jak dla mnie dyskwalifikuje takie urządzenie. wolne żarty ale nie kupiłbym htpc za 1000zł do którego nawet do kupieniu napedu blu-ray , blu-ray nie obejrze.

 

cały sens kupowanie htpc polega na tym żeby odtwarzać obraz lepiej niż stacjonarne odtwarzacze dvd/ blu-ray i byle badziewny laptop podłączony do telewizora. ION jak widać jest za słaby.

 

moim zdaniem całe to gadanie to sztuczne wywyższanie ion i atom bo atom ma pobór 2watt, ion pewno z 10watt a chipset pewno ze 20w. no i co z tego że ion pochłania 2w , skoro nawet wiadomo że w stresie jest to DUŻO więcej.

lepiej kupić 45nm procesor, E5200 czy 4450e , które nawet po przykręczeniu w dół bedą 5 razy szybsze i bedą zużywać co najwyżej kilka wattów więcej. a koszt identyczny.

 

pytanie ile prądu ściąga telewizor, czy ten drugi komputer po lanie...

 

coś tak czułem że jak klikne temat HTPC to tam wszyscy przerzucają się ION-ami, i atomem na którym co najwyzej da się obejrzeć 10 letnie DVD

 

ps. jest wiele generacji purevideo tak jak i avivo, i nawet tutaj są różnice - choć największe różnice są wraz z nowszymi sterownikami - to wiem z doświadczenia

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi ilu userow bedzie ogladalo blue ray a ilu mkv? Ja nie mam absolutnie zadnych problemow z zadnym plikiem na xbmc, ale Ty starasz się mnie przekonac że mam. 10 letnie dvd? Tego to już calkiem nie wiem jak skomentowac. Aha a propo poboru pradu. Zloz mi pc wg Twoich zalecen ktory przy odtwarzaniu 1080 bedzie bral 42W a przy sciaganiu 31-32W (z 2 dyskami 3,5 cala i nagrywarka 3,5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pirez

 

miałem E5200/E7200/Q9400 + zotac 9300-ITX i miało to cholerna wade - grzało się mimo skrecenia proca na minimum - jedynym wyjsciem bylo założenie dodatkowego wentylatora - mimo użycia 12cm noiseblokera i tak było za głośno dla mnie. Po drugie nie widze sensu strzelania do muchy z armaty - mogłbym wrzucić gtx570 do htpc tylko po co ? skoro wystarcza mi atom/celeron/fuzion - jeżeli nie czytałeś tego tematu od początku to miałem juz kilkanascie HTPC w roznych konfigach, z dodatkowymi grafami i bez nich, nawet komp z 4890CF był podpiety pod TV i służył do grania/ogladania. Na dzisiaj ION + atom jest najtańszy i daje sobie rade z dekodowaniem wszystkiego - jak znajde chwile sciagne nieskompresowane bluray i spróbuje puścić na ion, chociaż nie wiem czy widać różnice pomiedzy 30-40GB bluray a mkv 1080 ważącym 8-10GB.

Oczywiście to twoje pieniądze i wydasz je jak chcesz.

 

co do 2óch kompów/lanu - to był przykład.

 

U mnie HTPC ciągnie dane z netu, udostępnia dane i robi za backup dla lapka i stacjonarki, i służy rozrywce. Guzik mnie obchodzi czy ciągnie 5W czy 85W - ważne jest bezglośny (ssd, dysk na download 2.5" 5400, dyski magazynu 7200 w sleep używane jedynie gdy coś sciągam/wysyłam na HTPC)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tak czułem że jak klikne temat HTPC to tam wszyscy przerzucają się ION-ami, i atomem na którym co najwyzej da się obejrzeć 10 letnie DVD

To kup sobie kompa z 4 jajcami i dwoma grafami i przestan marudzic...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ION i inne tego typu wynalazki nie są wcale złym rozwiązaniem. Jeżeli działa wsparcie dla sprzętowego dekodowania ( a dlaczego miałoby nie działać? ) to nie ma większej różnicy czy dekodowanie na cpu czy gpu. Odpowiedni program i jazda, wspomniane tutaj MPC-HC i XBMC sprawdzą się bez gadania. Żeby nie było, ja śmigam na cpu. :lol2: bo dla mnie to bez różnicy a jest mniej zabawy. Dodatkowo bsplayer którego używam nie ma wsparcia dla gpu z poziomu programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja się przerzuciłem z BsPlayera na MPC-HC. Problem z tym drugim był z napisami, miałem coś włączone co powodowało przycinki. Teraz odtwarza idealnie w każdym odświeżaniu, także 23.976 Hz.

 

Z DXVA jeszcze nie miałem żadnego problemu, nie trafiłem na żaden plik który by nie był kompatybilny, mimo iż czasami w teorii niektóre nie powinny być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W texture settings miałem zaznaczone oba checkboksy i wtedy cieło, po ich odznaczeniu jest ok.

 

A ReClock z tym playerem nie jest potrzebny, chyba że potrzebujesz zmienić framerate filmu (np. DVD do 23/24). Nie wiem jak po tym odznaczeniu by było na NV, ale na Radeonie jest idealnie bez ReClocka.

 

ffdshow to do DivX-ów używam, bo ma wyostrzanie i post-processing. Do MKV używam wbudowanego, bo w sumie nie ma po co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki renderer w mpc używacie? Mi się łamie obraz na vmr9. Ale to jeszcze xp jest, więc jest szansa że na win7 będzie to bez problemów działać. Znowu jestem 100 lat za murzynami. :razz:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

moim zdaniem całe to gadanie to sztuczne wywyższanie ion i atom bo atom ma pobór 2watt

 

A mi się wydawało ze to zaelzy od konkretnego modelu cpu....

http://ark.intel.com/ProductCollection.aspx?familyId=29035

 

Oczywiscie pomijamy kwestie starszych konfiguracji na atomie gdzie starusienki chipset ciągnie 10x więcej niz cpu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...