Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu polowałem na tą perełkę - Lian-Li PC-C37 - niestety w Polsce cena była średnio akceptowalna dla mnie :D

 

No i wreszcie ją upolowałem. Wcześniej miałem PC7-SE black, ale jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że wolałbym peceta w mniejszym rozmiarze.

 

Jest obezwładniająco piękna :D

 

聯力工業股份有限公司 Lian Li Industrial Co., Ltd.

 

Pod kątem tego modelu dobierałem poszczególne podzespoły: m.in.:

 

- płytę główną MicroATX: DFI LanParty JR 790GX-M2RS

- tuner TV low profile: Sapphire Theatrix Theather 550 Pro

- SSD: A-Data SSD-300 32GB + Intel G2 160GB

 

Teoretycznie znalazłem kandydatkę na kartę graficzną: Palit GeForce with CUDA GTS 450 Palit 1GB DVI & HDMI (PCI-E) LowProfile

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/108299/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GTS_450_Palit_1GB_DVI_HDMI_PCI_E_LowProfile.html

 

Konstrukcja bardzo fajna, zresztą wymieniona w tym temacie. Ale szkoda, że zabrakło Display Port (HDMI i DVI jest ok, ale zamiast HDMI wolałbym DP). To, że nVidia, trudno - w testach wypada dobrze, a chłodzenie jest wydajne i niezbyt hałaśliwe. Na razie przeżyję brak zewnętrznej grafiki, użyję integry Radka 3200 128MB Sideport.

 

Chłodzenie będzie boxowe od AMD ale docelowo planuję Scythe Shurikena, który będzie pasował do DFI i jest na tyle niski do PC-C37. Zastanawiałem się też, czy aby w przyszłości nie wymienić Phenoma 8450 na PII X4 w wersji energooszczędnej. W obudowie (w komplecie) są zainstalowane dwa wentylatory 70x70 - ale miejsce jest na trzy dodatkowe więc będzie trzeba pomyśleć na czymś 70x70 w miarę cichym.

 

Dzwięk? Nie ma wymagam super-hiper jakości więc integra może być, ale w przyszłości możnaby ją zastąpić Xonarem DX/XD w wersji low profile :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo duza liste plikow muzycznych i ich skanowanie trwa potwornie dlugo. czy mozna wymusic na xbmc zeby poprostu wczytal playliste (albo raz wczytal i pozostawil wczytana) zamiast analizowania za kazdym razem calej playlisty gdy ja odpalam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj HTPC tez jest w trakcie upgrejdu :) nieekonomiczny i nudzący sie Q9400 + ZOTAC 9300-ITX zamieniam na cos bardziej przystosowanego do moich potrzeb

 

na razie dotarło mobo (w końcu 6x SATA i standartowo GB lan)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

niestety ciągle nie ma obudowy (Fractal Design Array R2 Mini ITX NAS) i dysków, ale nie przeszkadza to w testach (zasilka SFX BeQuite 350W jest) - XBMC 10 wrzucona na pena + jakies tam dyski podpiete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Fractal Design Array R2 Mini ITX NAS)

To dość ciekawy model, na dodatek można zmieścić w niej kartę PCIE o standardowej wysokości. Poza tym przy zastosowaniu płyty z podstawką czy to intelową czy AMD można swobodnie zamontować CPU i z w miarę wydajnym coolerem:

 

http://www.workitsecurity.com/2010/04/12/fractal-design-array-mini-itx-nas-case-review-part-2/

 

Patrząc na detale powiedziałbym, że to Lian-Li lub produkowany przez nich OEM :)

 

http://www.workitsecurity.com/2010/03/26/fractal-design-array-mini-itx-nas-case-review/

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda, mini itx jest bardzo fajne, ale wszystko w zaleznosci od potrzeb (ja mam jedna ze slabszych konfiguracji zotac ionitx-b i mi wystarcza w zupelnosci, ale wcale nie jest powiedziane ze Tobie tez by pasowalo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość ciekawy model, na dodatek można zmieścić w niej kartę PCIE o standardowej wysokości. Poza tym przy zastosowaniu płyty z podstawką czy to intelową czy AMD można swobodnie zamontować CPU i z w miarę wydajnym coolerem:

 

@Work @IT @Security

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie efekt jest taki. Czekam jeszcze na potwierdzenie ze strony supportu Scythe czy Big Shurikena można bezproblemowo zainstalować na DFI JR 790GX-M2RS (na M3 mieści się bez problemu). Zastanawiam się czy przypadkiem nie będzie kolidował z główną wiązką ATX 24pin i zatoką dysk 3,5 cala. Chociaż widziałem zdjęcia na których Big Shuriken mieścił się na tej płycie, jak i w tej obudowie - ale nigdy razem ;)

 

Teoretycznie powinno to pasować, a nawet musi, bo na cpu mam 59C, system 42C i NB 74C :lol2: Do tego dojdzie wymiana/dołożenie czterech Fanderów Roxo (wydajniejsze niż fabryczne Lian-Li i mają kable w oplotach). Nawet po obniżeniu napięcia, Phenom X3 8450 mocno się grzeje (na boxowym coolerze) już nie wspominając o NB/IGFX Radeon 3200. Mam nadzieję, że Big Shuriken będzie także owiewał radiatory NB i sekcji zasilania. Z własnej inwencji to tylko umieściłem kabelki od przycików i diód w oplocie HGP i na końcówkach zgrzałem koszulki termokurczliwe. Trochę dziwne, że taki producent jak Lian-Li nie oplata tych kabelków, tak jak choćby w Fanderze.

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie się mieści ten cooler w tej obudowie. Płyta inna tylko.

 

Te Fandery Roxo to hałaśliwce, fabryczne są cichsze. Mam i te i te, musiałem je wszytskie przez panel regulacyjny podłączyć i na minimum. W Fanderach szczególnie łożysko słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słychać łożyska w Roxo (terkoczą?), to w takim razie muszę poszukać czegoś innego 70x70. Ale jeśli to tylko szum, ale nie świst to mogą być. Wolę aby było odrobinę głośniej niż piekarnik w obudowie ;)

Wybór w sumie niewielki, poza Fanderem z nowych pozostają: SilentiumPC Zephyr, Acutake/AAB? - ale te też wykorzystują łożyska FDB.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czyli ciach!iane wentylatory, skoro łożysko FDB slychać. Scythe na S-FDB są absolutnie niesłyszalne przy odpowiednich obrotach, no tyle że oni 70-tek akurat nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak muszę wybrać - może zamiast czterech, wybiorę dwa i pozostawię te, które dołączyło Lian-Li. Może uda mi się jakoś porównać przynajmniej Roxo z Zephyrami przed zakupem.

 

Tak czytam o AMD Fusion i zastanawiam się czy nie warto byłoby skupić się na takim rozwiązaniu. Skoro będę miał do dyspozycji APU z czterordzeniowym CPU (na poziomie Phenoma II) + GPU o parametrach zbliżonych do Radeona 5570? Peceta wykorzystuję przede wszystkim do poważnych zastosowań, głównie pracy, a jak już zagram w coś to kilka razy na rok. Taki APU poradziłby sobie i obsługą systemu, filmami FullHD, grafiką 2D i w mniejszym stopniu 3D. Byłby powiedzmy chłodzony przez Big Shurikena. Mniej hałasu, mniej ciepła rozproszonego w obudowie, lepszy obieg powietrza. Zapowiada się ciekawie. A gdyby faktycznie wydajność w 3D/grach kulała to można w ostateczności zaopatrzyć się w GPU w postaci karty low-profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wadą tej obudowy są te mało popularnego rozmiaru wentylatory. Żeby wygospodarowali miejsce na 80mm...

 

U mnie CPU jest bardzo chłodny i na szczęście nie muszę wiele wyciągać z obudowy nawet po długotrwałym 100% obciążeniu. Wentyle podciągam dopiero jak zaprzęgam HTPC do liczenia i kręce go do powyżej 4.0GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki osprzęt audio masz, ampek i kolumienki?

 

Onkyo SR608 + Harmany HKTS 7 bo na większe nie mam miejsca. Ale do filmów spokojnie dają rade. Nawet Muzyka brzmi nieźle a już szczególnie koncerty, np na MTV HD Rock am Ring ma się wrażenie bycia przy scenie. Polecam jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie jak na plycie z ION2. Zastanawia mnie wydajnosc tego wynalazku AMD, pewnie jak w IONie bez wsparcia GPU sie nie obejdzie.

 

Bez szaleństw, ale nie jest źle:

 

http://hothardware.com/Reviews/AMD-Zacate-E350-Processor-Performance-Preview/?page=1

 

http://www.anandtech.com/print/4023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Domowy router bez wifi mija się z celem w obecnych czasach, dlatego sam mam do sieci po prostu wpięty serwer na Intel D510MO. Jedna sieciówka wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...