Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie większość z nas tez sie przeniesie na cos większego wydajniejszego w nowym roku jak ceny spadną ale warto wiedziec czemu jest taki duży zapis zawsze można wtedy coś usprawnić

 

ps. WIELKIE dzieki dla wszystkich którzy polecali mi kingstona na system warty każdej złotówki :) blaszak dostał duuzego kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie ma, dla Vertexa także, ani ilości zapisu ani godzin. Szkoda, byłoby fajnie pokazać niedowiarkom, że ssd jeszcze żyje po ponad np. 20 000h, a tak licznika nie ma. :razz:

To samo pomyślałem :lol2: Ale na Kingstonie będzie szansa. Tyle że przy tempie w jakim zmieniam dyski to końca ich i tak pewnie nie zdążę zobaczyć.

 

Co do przyszłości dysków, mnie większy niż 160GB w ogóle nie jest potrzebny i wcale na takie nie czekam. Za to chętnie zobacze dysk który będzie podobnie zapisywał/odczytywał małe pliki w takim tempie jak przy sekwencyjnym :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez testy dysku programami. Jak wlaczylem as ssd, w tle intel toolbox i odswiezalem smarta podczas testu to po kilku sekundach bylo juz 1,6 GB wiecej. W poprzednim tescie mialem 270GB, teraz mam 285GB. Ojej, chyba zaczne sie martwic ;(((((((((((

Spokojnie. Ja np pytałem tylko z ciekawości, no ale w sumie skoro rafa poprzeniosił wszystkie "temp", to raczej wynik niemiarodajny ;) Ja nawet nie myślę, żeby tak świrować. Po to kupiłem SSD, żeby było szybciej. Dysk, jak dysk, ma służyć. A to, że będzie się na nim dużo zapisywać, to nawet lepiej... jak siądzie za 3 lata to Kingston wymieni mi na 128GB, bo 40GB już nie będą produkować LOL.

Poza tym, logicznie myśląc, to nawet gdyby każda komórka wytrzymała tylko 1000 zapisów, to mamy 40TB do zapisania... nie dajmy się zwariować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Vertex chodzi jako systemowy od czerwca, system to xp bez optymalizacji. Oczywiście prędkość spadła z powodu zapełnionych komórek ( każdy następny zapis musi najpierw oczyścić komórę ) a procedur "czyszczenia" nawet już nie robię, bo nie widziałem żadnych efektów i poprawy w pracy systemu. Jak będę miał na zbyciu trochę grosza, to kupię 64 GB od Kingstona i wsadzę do kompa gdzie pracuje torrent/emule. To będzie dobry test. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Kingston ma 395 GB zapisow z czego 200 stracilem na zabawe w instalowanie roznych wersji visty po vlicie, ze trzy kompletne odbudowy systemu z obrazu itp atrakcje.

 

Imho przyjecie ok 200 GB obciazenia na dysk miesiecznie jest sensowna wartoscia jesli jest systemowy.

I to jest wartosc bez uzycia tweakow, ramdiskow, przenoszenia cachu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Ja np pytałem tylko z ciekawości, no ale w sumie skoro rafa poprzeniosił wszystkie "temp", to raczej wynik niemiarodajny ;) Ja nawet nie myślę, żeby tak świrować. Po to kupiłem SSD, żeby było szybciej. Dysk, jak dysk, ma służyć. A to, że będzie się na nim dużo zapisywać, to nawet lepiej... jak siądzie za 3 lata to Kingston wymieni mi na 128GB, bo 40GB już nie będą produkować LOL...

Ej spokojnie, podałem tylko informacyjnie ile mam zapisów bo mnie o to pytano. WinRar tez podałem informacyjnie a do tego nigdzie nie napisałem że po przenosiłem wszystkie tempy...nie przekręcaj bo ja nie mam żadnej paranoi ;)

 

Jednakże zmiana temp dla winrar może mieć sens i to ze względu na szybkość operacji! Jak wiemy najsłabszym punktem Kingstona jest zapis sekwencyjny.

Dla kogoś kto dość często robi operacje na wielo gigowych plikach szczególnie z małą ilością plików wewnątrz archiwum ustawienie na hdd który ma 80-100MB/s średnio da przyrost szybkości rozpakowywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty piszesz... Miałem SSD jeden dzień :) OCZ CORE 64Gb

Już sprzedałem.

Po pierwsze:

Nie wiem czy wzrost wydajności w porównaniu do raid 0 w moim przypadku jest wart 850zł

Po dwa:

Windows sam psuje pliki na SSD chkdsk włacza się czasami sam nie proszony i robi istny wietnam z plikami

Po trzy

Ja miałbym takie dziwne przeczucie za każdym razem gdy włączam kompa czy może to właśni dziś jakaś komórka na ssd wyzionie ducha :)

Czesc! Calkiem niedawno kupilem ssd corsair 64GB 220 0dczyt i 200 zapis. podzielilem na dwie partycje. Kupilem tez nowa plyte glowna asusa maximusII gene. Do kompletu mam wina7 pro. procesor e6300 2X2.8 GHz (mozna by bylo cos lepszego) Jestem naprawde pod wrazeniem. instalacja win intuicyjna z wygladu wygladzony xp. Wszystkie sterowniki bezproblemowo mial lub sciagnal z sieci. komputer dostal kopa w predkosci. Zastanawiam sie nad kupnem ssd titan 256GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skromne początkowe wyniki na SSD Samsung MLC MMCRE28G5MXP-OVB 128GB :

 

 

Wiem ze to troche offtopowo, ale chciałem pokazac jak szybko "dysk" moze dzialac. Na dniach cos ciekawego bede testował dogłębnie. cos co pozwala na osiaganie takich wyników.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Astral699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak wyjdzie nowy FW do Kingstona. Bo może się okazać że podnieśli sekwencyjne kosztem losowych...i tak np mógł powstać Intel 40GB

 

Jeszcze się nie ma czym jarać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Możliwe, że jednak to jest inna konstrukcja, jedynie obniżona pojemność w stosunku do wersji 80 GB, nie jak w przypadku Kingstona.

Ciekawe tylko kiedy Kingston wypuści nowy FW...

Tyle że ten Kingston jest właśnie po obniżeniu pojemności. Po prostu nie zakładano połowy kostek z 80ki. A spadek wydajności jest tego automatyczną konsekwencją.

 

wiemy że:

- 160ka to zapełnione kostkami obje strony pcb 10 kanałów

- 80ka zapełniona jedna strona pcb 10 kanałów

- 40 Kingston połowa jednej strony pcb 5 kanałów

 

Teoria:

- 40 Intel po obu stronach pcb po 1/4 kości 10 kanałów,

 

tyle że nie da się umieścić 2.5 kostki na stronę, z drugiej strony dałoby sie umieścić po 3 i zablokować pojemność w FW ew zostawić większy Spare Area

 

EDIT

Teoria bez sensu, musieliby użyć kości o połowę mniejszej pojemności w układzie identycznym do 80ki.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub użyli mniej pojemnych kości :/ Albo błąd w specyfikacji... Ale raczej ciężko, żeby wszystkie sklepy się pomyliły. To co piszesz o blokowaniu pojemności w FW by dodatkowo podniosło koszty więc wątpie czy taki zabieg firma zastosowała... No nic, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na jakieś testy - mam nadzieję, że będą szybko :) Lub może ktoś się skusi na zakup ;)

Edytowane przez Ralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyśleliście, że transfer w Kingstonie jest zmniejszony programowo (poprzez firmware) ?

Mnie się wydaje, że to najkorzystniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o koszta produkcji.

Po co zmieniać elektronikę, ścieżki na PCB, czy modyfikować kontroler ?

 

A jeszcze chciałbym powiedzieć o moich doświadczeniach z Kingstonem. Pomyślałem, że wyzeruję mu wolną część przestrzeni dyskowej na jednej partycji (systemowej)...

Używam tylko systemu Linux, więc wykonałem bardzo prosty zabieg: cat /dev/zero > /file

Zapełniłem całe wolne miejsce wyzerowanym plikiem, po czym oczywiście usunąłem plik aby znowu było te kilkanaście giga wolnego, no i okazało się że transfer odczytu pogorszył się o 30 MB, bo było około 185 MB/s a po zabiegu 155 MB/s.

O dziwo po kilku dniach mam dziwne uczucie, że system działa jeszcze szybciej mimo wszystko i nie wiem czy to złudzenie i czy zerowanie miało na to jakiś wpływ :)

Ogólnie po tych kilku tygodniach jestem ciągle w 100% zadowolony :)

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma o czym myśleć bo dokładnie wiadomo jak jest w Kingstonie ;)

Nie zmieniano żadnych ścieżek, PCB czy elektroniki tylko zamontowano mniej kości pamięci, kropka.

Poza tym, co to za opłacalność sprzedawać to samo za mniej?

 

BTW dodałem do porównania dysków na 1-ej bardzo popularne ostatnio Samsungi F3

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym są spowodowane spadki na załączonym wykresie HD Tach , zużyciem dysku ? ( programy w tle wyłączone )

 

 

testy robione w tygodniowych odstępach

 

 

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...