Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A mowila mamusia zeby kupowac Cruciala albo Intela ;) Swoja droga u mnie M4 tez bez zmian w rejestrze miał zwiechy na kilkanaście-kilkadziesiąt sekund. Ale jedna modyfikacja i po problemie. BSOD-ów nie było na szczeście w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mowila mamusia zeby kupowac Cruciala albo Intela ;) Swoja droga u mnie M4 tez bez zmian w rejestrze miał zwiechy na kilkanaście-kilkadziesiąt sekund. Ale jedna modyfikacja i po problemie. BSOD-ów nie było na szczeście w ogóle.

 

Witam, a możesz powiedzieć jak to modyfikacja w rejestrze zlikwidowała te zwiechy ?. Ponieważ sam zamówiełm tego Cruciala M4.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P67 miał też na samym początku problem intelowską serią G2. Pod kontrolerem SATA 6 te dyski były częściej widoczne niż niewidoczne. Dopiero gdzieś w lutym wyszedł nowy soft rozwiązujący ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z tego rozwiązania, które niby dotyczy C300, ale w M4 u mnie tak samo załatwiło sprawę.

 

Solution: C300 Disk Freeze-ups in Windows 7 solved... - Crucial Community

 

A masz do tego wgrane sterowniki IRST (Intel Rapid Storage Technoplogy) ????

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Corsair też ma F4:

Force Series 3 F120 SSD BSOD Problem - The Corsair Support Forums

 

Dobrze że to wyszło szybko, bo miałem na tym składać komuś kompa...nie ładnie eksperymentować na innych :wink:

Będzie Intel jak mamusia powiedziała :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Corsair też ma F4

Ja po zmianie z Agility 3 na M4 nic takiego nie uświadczyłem. Na tamtym dysku w tym samym czasie pracy miałem już kilka frezów i bsod.

Masz przykładowy test Vertex 3 120Gb

Dołączona grafika

 

Tutaj mój M4 64Gb

Dołączona grafika

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Większość użytkowników poszukujących dysku SSD, zwykle skupia swoją uwagę na konstrukcjach o rozmiarze nieprzekraczającym 60 GB. Taka pojemność w zupełności wystarczy do zainstalowania systemu operacyjnego oraz garści najpotrzebniejszych programów, jednocześnie nie rujnując doszczętnie portfela. Jednak jeżeli oprócz Windowsa zamierzamy także wrzucić na „twardziela” rozbudowane aplikacje albo gry komputerowe, miejsca może dramatycznie szybko zabraknąć. Wówczas warto myśleć perspektywicznie i zainwestować w urządzenie o pojemności dostosowanej do naszych obecnych albo przyszłych potrzeb, żeby ostatecznie nie obudzić się z ręką w nocniku. Jeżeli zamierzamy wybrać model w rozmiarze około 120 GB, to warto wziąć pod rozwagę dyski Corsair Force F120GB2 i G.Skill Phoenix EVO 115 GB. Obydwa reprezentują segment tzw.: środka, aczkolwiek różnią od siebie procesem wykonania zastosowanych pamięć. Jednak czy nowe zawsze oznacza lepsze, szybsze i tańsze?</p>

Test Corsair Force F120 GB vs G.Skill Phoenix EVO 115 GB - PurePC

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stałem się szczęśliwym posiadaczem Crucial m4 64GB, różnica po przesiadce z HDD jest ogromna, system uruchamia się 4 razy szybciej, ogólnie da się zauważyć przyspieszenia działania całego sytemu, nawet amplikacje które w trakcie działania korzystają z HDD działają szybciej.

 

Jak narazie jestem w 100% zadowolony, żdanych zwiech, przycinek, blue screen. A chciałem brać OCZ lub Corsaira. Rzeczywiście świetne te Cruciale.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do sterow AHCI: czy z Waszych doswiadczen lepsze sa te wbudowane w system (Win7 SP1 64-bit) od MS (msahci, plik msahci.sys) czy Intelowskie Rapid Storage Technology (iaStor)? Czym one sie w ogole roznia (np. jakies roznice w wydajnosci/stabilnosci/feature'ach), i ktorych polecacie uzywac na co dzien, zwlaszcza pod katem SSD, ale nie tylko? Te od MS (msahci) sa *chyba* ogolne do roznych kontrolerow AHCI, nie tylko od Intela (np. AMD etc). Jak to wyglada?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z tego rozwiązania, które niby dotyczy C300, ale w M4 u mnie tak samo załatwiło sprawę.

 

Solution: C300 Disk Freeze-ups in Windows 7 solved... - Crucial Community

 

 

Jeszcze jestem przed aktualizacją fw swojego cruciala 64gb. Czy jeżeli nie korzystam z intel rapid storage, to też muszę robić ten myk czy sama zmiana fw wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtiam

 

Mam pytanko, dlaczego mam taki niski odczyt i zapis w teście 4K-64Thrd :/.

I co oznacza to 31KB - BAD :(.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dodam że nie stawiałem na nowo sytemu po przesiadce z HDD na SSD. Komp z podpisu.

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtiam

 

Mam pytanko, dlaczego mam taki niski odczyt i zapis w teście 4K-64Thrd :/.

I co oznacza to 31KB - BAD :(.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dodam że nie stawiałem na nowo sytemu po przesiadce z HDD na SSD. Komp z podpisu.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Byc moze nie trafiony alignment.

Przenosiles system wg tych instrukcji:

 

Windows 7 Vortal - Nowości

Your Beholder

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze nie trafiony alignment.

Przenosiles system wg tych instrukcji:

 

Windows 7 Vortal - Nowości

Your Beholder

?

 

Ouuu...., szczerze mówiąc nie myślałem że trzeba wykonać taką operacje przy przenoszeniu systemu z HDD na SSD, wykonałem to zwyczajnie Ghostem.

 

Chyba będzie trzeba zainstalować system od nowa. Bo już jakiś czas temu troche syfu się nazbierało :/

 

Dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do sterow AHCI: czy z Waszych doswiadczen lepsze sa te wbudowane w system (Win7 SP1 64-bit) od MS (msahci, plik msahci.sys) czy Intelowskie Rapid Storage Technology (iaStor)? Czym one sie w ogole roznia (np. jakies roznice w wydajnosci/stabilnosci/feature'ach), i ktorych polecacie uzywac na co dzien, zwlaszcza pod katem SSD, ale nie tylko? Te od MS (msahci) sa *chyba* ogolne do roznych kontrolerow AHCI, nie tylko od Intela (np. AMD etc). Jak to wyglada?

 

nikt nie porownywal ich/nie wie, czym sie roznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie porownywal ich/nie wie, czym sie roznia?

 

Świeżutki M4 128GB na iaStor (nie systemowy):

post-153908-0-60863800-1307625655_thumb.png

Jak postawię system na SSD, zamieszczę wyniki na sterowniku Microsoftu i Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zainstalowałem Intela, jednak system ładuje się szybciej. Dodatkowo wyłączyłem LPM w rejestrze i wyniki w AS SSD jeszcze się poprawiły.

 

Intel Rapid Storage Technology na Crucialu M4 faktycznie wypada lepiej niż sterowniki Microsoftu z Windowsa 7.

 

P.S. Dysk wymiata. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dodatkowo wyłączyłem LPM w rejestrze"

 

co to takiego to LPM? napisz cos wiecej, co daje wylaczenie tego etc..

 

i jaka konkretnie wersja Intel Rapid Storage Technology?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dodatkowo wyłączyłem LPM w rejestrze"

 

co to takiego to LPM? napisz cos wiecej, co daje wylaczenie tego etc..

 

i jaka konkretnie wersja Intel Rapid Storage Technology?

 

LPM - Link Power Management. Jest to funkcja zarządzania energią urządzeń SATA. Wyłączenie LPM usuwa przycięcia Cruciali C300 na sterownikach Rapid Storage Intela, podobno tyczy się to również M4-ek. Była już o tym mowa w tym wątku, tutaj natomiast jest źródło na forum Cruciala: LINK. Sterowniki Microsoftu mają tę funkcję defaultowo wyłączoną, przez co zużycie energii przez dysk jest trochę większe.

 

Używam sterowników Intel Rapid Storage Technology 10.1.0.1008. Są też nowsze 10.5.0.1027, spróbuję je dzisiaj potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, dlaczego mam taki niski odczyt i zapis w teście 4K-64Thrd :/.

I co oznacza to 31KB - BAD :(.

 

Miałem kiedyś to samo wystarczy sformatować partycje i będzie jak nowy :)

 

 

Swoją drogą minął już miesiąc odkąd system stoi na SSD, wrażenia z użytkowania nie do opisania :)

Trochę zaskakują mnie wyniki ASSSD. Co o tym sądzicie? Pierwszy po instalacji 2 screen z dziś (sterowniki w obu przypadkach te same).

Dołączona grafikaDołączona grafika

A było jeszcze w połowie miesiąca tak

Dołączona grafika

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...