Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek najważniejszy jest w tym wszystkim wynik 4K który jak sobie porównasz masz zbliżony do SATA3 tak więc i wydajnośc masz podobną uwierz, że na lepszej płycie pewnie nie odczułbyś różnicy prócz transferów liniowych ;)

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym kupić sobie dysk msata (50 milimetrowy), który ma >300mb/s zapisu i >500mb/s odczytu i zamontować go przez adapter (22 pinowy; nie mylić z mikrosata 1,8'), do komputera.

Poleci ktoś SPRAWDZONE adaptery, które nie ograniczą mi prędkości? Jakoś mam wątpliwości, co do adaptera ze standardem sata III za niecałe 40zł na allegro.

 

Adapter dopasowany do obudowy 2,5' lub mniejszy, choć sama obudowa jest zbędna. Ebay też wchodzi w grę. Jak wspomniałem, szukam czegoś sprawdzonego z wysokimi prędkościami.

Edytowane przez dyskm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial MX100 zalicza u mnie "rękę w twarz" roku, kto pomyślał zeby logo było na spodzie dysku, ze stony od której go przykręcamy ? Będe miał w okonie jeden dysk normalnie z logiem, drugi do góry nogami z naklejką znamionową.
SanDisk, Plextor, Samsung, OCZ, Kingston, GoodRam, wszyscy noramlnie mają.

 

Ps

 

Wiadomo kiedy Samsung załata EVO ?

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 Października miał wyjść nowy firmware i tak jak obiecali... już jest!

https://www.samsung.com/global/business/semiconductor/samsungssd/downloads/Samsung_Performance_Restoration_v10_Installation_guide.pdf

Samsung Magician podnosi firmware bezinwazyjnie, więc nie ma obawy o utratę danych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wyniki EVO na nowym firmware ? Mam nadzieje, ze wszystko jest jak być powinno. Wrócę od dentysty to napisze jak tam transfery bo ostatnio byly gorsze niż na 830 64 GB

 

Dobra jest :D wszystko jest jak nalezy :) minimalny transfer na poziomie 430 MB/s ;)

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka Samsunga robi dwie rzeczy. Instaluje nowy firmware a następnie przeprowadza operację nazwaną "performance restoration" czyli robi prawdopodobnie dokładnie to samo co DiskFresh.

Tak naprawdę dopiero za miesiąc dowiemy się czy nowy firmware spełnia swoje zadanie i dyski działają jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam który z dwóch dysków SSD wybrać to już starsze konstrukcje ale jak dają to biorę :-) tylko mogę wybrać jednego

 

SanDisk Extreme

OCZ Agility 3

 

OCZ jak by trochę mniej używany

 

za odp. z góry dziękuję

żadnego, dyski są ledwie używane, a już mają reloki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego, dyski są ledwie używane, a już mają reloki

Żaden z tych dwóch dysków nie ma relokowanych sektorów. Wartośc "Treshold" to tzw. próg wartości.

Patrzymy na wartość "Raw Values", gdzie w zakładce relokowanych sektorów widnieje dokładnie " 0 ".

 

Zmień sobie w programie w zakładce Funkcje/Advanced Feature/Wartość Raw/10 [DEC] - wtedy można odczytać poprawnie wartości.

Z obydwoma dyskami wszystko jest jak w najlepszym porządku, ale który z nich wybrać, to już ciężko mi doradzić ;)

Edytowane przez yoshi89
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam który z dwóch dysków SSD wybrać to już starsze konstrukcje ale jak dają to biorę :-) tylko mogę wybrać jednego

 

 

 

SanDisk Extreme

 

OCZ Agility 3

Oba dyski są na tym samym kontrolerze, tylko chyba pamięci mają inne bo patrząc po testach Sandisk wypada zdecydowanie lepiej. Gdybym ja miał wybierać brałbym Sandiska.

Edytowane przez LoCtoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych dwóch dysków nie ma relokowanych sektorów. Wartośc "Treshold" to tzw. próg wartości.

Patrzymy na wartość "Raw Values", gdzie w zakładce relokowanych sektorów widnieje dokładnie " 0 ".

 

 

 

heh faktycznie, mój błąd,  :mur:  chyba nie mogę oceniać SMART na kacu, cofam swój koment zatem

mea culpa :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...