Skocz do zawartości
ath

Radeon Hd 4650/4670

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś zamiennika dla mojego 8600GT, generalnie coś co zjada mało W idle/stress, gdyż gram średnio na jeża i nie chce, żeby podczas 90% w necie karta zjadała niepotrzebnie duże ilości prądu.

 

Czy to wydajnościowo jest na poziomie 8800gs, czy może bardziej 8600gts ?

 

Foty z naszego portalu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

specs:

  • * Shader Processors: 320
  • * Texture Units: 16
  • * Manufacturing Process: 55nm
  • * Core clock: 701MHz
  • * Memory clock: 900MHz
  • * Memory Bandwidth: 28.8Gbps
  • * Processing Power: 450GFlops
  • * Memory Configurations: 512MB, 1GB
  • * Size: 150mm2
  • * TDP: 70W
  • * Outputs: DVI, DisplayPort, HDMI supported
  • * UVD2 video decoder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na specyfikację przypomina mi to HD 3850/3870 w zmniejszonych gabarytach.

tylko jak pamiętam ma być szyna 128bit - choć gdzieś czytałem że wydajność ma być nawet większa <_<

za jakieś 250 zyla będzie na pewno ciekawą propozycją :rolleyes: niskie zużycie gwarantuje mniejsze temperatury i będzie można jakiegoś pasywka walnąć na nią

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak pamiętam ma być szyna 128bit - choć gdzieś czytałem że wydajność ma być nawet większa <_<

za jakieś 250 zyla będzie na pewno ciekawą propozycją :rolleyes: niskie zużycie gwarantuje mniejsze temperatury i będzie można jakiegoś pasywka walnąć na nią

POZDRO

No właśnie o to chodzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik jest dość stary, myślę że już cosik sterowniki dopracowali, mam nadzieje, że karta nas pozytywnie zaskoczy, podobnie jak 4850/70. Karty zadebiutują we wrześniu, z tego co pamiętam 4670 pojawi 10 września, a 4650 chyba 26 września (co do tego drugiego to pewnien nie jestem).

 

Mocniejsza 4670 ma TDP 70W, myślicie że partnerzy ATI dadzą dość szybko pasywkę? W 3850 TDP wynosi 95W, a pasywek jest jak na lekarstwo i są drogie. Zamierzam tą kartę kupić jak by co :D tylko żeby AMD dało fajną cenę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ogólnie 4600 ma być konkurentem dla 9500 GT, tylko chyba aż tak różowo nie będzie i konkurować będzie HD 4650, a HD 4670 pewno będzie droższy. Celuję, że 4670 wystaruje za 250 zł i zacznie szybko tanieć do około 200 zł. Wydajnościowo to okolice GF 8800 GS więc i cena musi być podobna. A tak między nami forumowiczami to cicho liczyłem na wydajność zbliżoną do 3870, trochę się przeliczyłem :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe karty, jednostki TMU podwojone, przy tym maly i chlodny rdzen, jeszcze okaze sie za tydzien jaki speed. Jesli to mialo powalic konkurencje NVIDII w 128bit to bedzie nokaut, w cenie 200-250 zł jako zamiennik 8600GT idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że liczyłem na więcej myślałem, że to będzie lepsze od HD3850... Mam nadzieję, że AA będzie poprawione tak jak w 48xx to wtedy się nada jako zamiennik na moją 8600... No i cena około 200zł wtedy wezmę jak wyższa to olać to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak pamiętam ma być szyna 128bit - choć gdzieś czytałem że wydajność ma być nawet większa <_<

za jakieś 250 zyla będzie na pewno ciekawą propozycją :rolleyes: niskie zużycie gwarantuje mniejsze temperatury i będzie można jakiegoś pasywka walnąć na nią

POZDRO

Szyna jest węższa ale podobno wydajność wyższa dzięki usprawnieniom typowym dla serii 4xxx. Trzeba poczekać na miarodajne testy, ale ogólnie będzie to coś na poziomie 3850.

No tak, ale 3850 nie jest tak htpc friendly ;)

Sam się zastanawiam nad jakąś grafą low profile do swojego zestawu.

jest co prawda 9800gtx low profil ale pożera dużo prądu, za to mało energii ma zużywać produkowany jako pierwsza karta ati w 40 nm procesie 4450 (4550) nazwa jeszcze nie jest potwierdzona. Grafa ta jest low profil ciągnie zaledwie 20W w stresie i ma 120 procesorów strumieniowych czyli tyle ile miał 3650 a do tego ma usprawnienia serii 4xxx zwiększające wydajność. Dostępność prawdopodobnie na przełomie października i listopada. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że liczyłem na więcej myślałem, że to będzie lepsze od HD3850... Mam nadzieję, że AA będzie poprawione tak jak w 48xx to wtedy się nada jako zamiennik na moją 8600... No i cena około 200zł wtedy wezmę jak wyższa to olać to...

Lepsze 128bit w tym samym procesie i na tych samych kosciach co 3850, tak to tylko w erze. Wazne, ze udalo sie dorwac te 256bit suszary, a dlugosc i wielkosc karty na powazne znaczenie dla cen i mozliwosci zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te testy co ostatnio wypłyneły, 4670 zwykle przegrywa z 3850 o 1 - 2 klatki (tam gdzie liczba ktatek jest ważna) wiec dla mnie to jest żadna różnica, a z AA i AF pewnie karta bedzie szybsza od 3850 i to sporo. Ciekawe jaką cenę dadzą :D napalam się na tą kartę bo to będzie następca GF 8600 GT, którego jakis czas temu się pozbyłem :D

 

Tak spojrzałem na skąpca, i wnioski są takie:

 

Radeon HD 3850 512: 227 zł

GeForce 9600GSO 384: 253 zł

GeForce 9600GT 512: 280 zł

 

Wieć powyżej 200 zł nikt HD 4670 kijem nie ruszy, szczególnie, że GF 9600 GT ma wydajność na poziomie HD 3870 i do tego lepsze AA / AF, więc jeżeli RV730 XT będzie np. po 230 zł to każdy zdrowo myślący dopłaci i będzie miał AMD w czterech literach.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare informacji z Tom's Hardware Guide:

http://www.tomshardware.com/news/ati-amd-n...d4600,6277.html

 

Ja jestem zawiedziony :( Myslalem ze dzieki tym kartom HD3850 w sklepach potanieje (teraz dorwac go ponizej 300zl DDR3 512MB to chyba tylko Gainward), a te karty beda od niego po prostu slabsze... I niech nie wkrecaja tutaj o procesach technologicznych serii HD4800, obcinaniu szyny danych mowimy stanowcze NIE!

 

Pozostaje czekac na reakcje rynku. Oby 3850 poszlo w koncu w dol zamiast w gore :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...