Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dziś wkoncu pojawi sie oficjalnie ios 4.2 przynajmniej tak z tego wynika...http://www.apple.com/pr/library/2010/11/22ios.html

 

ciekawe kiedy bedzie unlock dla 4g...

 

Byly glosy, ze opoznienie wynikalo z tego, ze oficjalnie chca wypuscic 4.2.1 bo ostatnio taka wersja pojawila sie wlasnie dla developerow.

 

 

Mowia, ze jak wyjdzie 3.2 to bedzie unlock dla ostatniego basebandu. Trzeba byc dobrej mysli. Dzisiaj kolega wzial 4G 32GB, dal mi go abym cos pogrzebal i iTunes wywalil, ze jest aktualizacja ustawien operatora. Jakis nowy baseband sie pojawil ? Ja mam w telefonie 02.10.04, w tym z Orange tez taki jest ale tylko dlatego telefonu iTunes informuje o jakims updacie. Na moim kompie i telefonie z Ery nie ma czegos takiego.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie palka sie przegla

Mam nowy system. Zainstalowalem Itunes, podlaczam telefon, archiwizacja...

Wszystko pieknie ladnie, etap 1, etap 2.

 

Ide z telefonem do sklepu a tu zonk, brak numerow telefonow... WTF?

Wracam do domu podlaczam fona, zeruje, przywracam... pieknie, pojawila sie stara tapeta, smsy a kontaktow brak :|

 

W ten oto sposob doszedlem do wniosku ze jedyny kontakt z ta firma jaki chce miec to ipod. Mam juz dosc szopek ze zrypanym oprogramowaniem. 7xx kontaktow z roboty poszlo sie rypac.

Zaluje ze w ogole po upadku wymienialem obudowe i reszte bajbetli. Moglem go od razu wypierniczyc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie palka sie przegla

Mam nowy system. Zainstalowalem Itunes, podlaczam telefon, archiwizacja...

Wszystko pieknie ladnie, etap 1, etap 2.

 

Ide z telefonem do sklepu a tu zonk, brak numerow telefonow... WTF?

Wracam do domu podlaczam fona, zeruje, przywracam... pieknie, pojawila sie stara tapeta, smsy a kontaktow brak :|

 

W ten oto sposob doszedlem do wniosku ze jedyny kontakt z ta firma jaki chce miec to ipod. Mam juz dosc szopek ze zrypanym oprogramowaniem. 7xx kontaktow z roboty poszlo sie rypac.

Zaluje ze w ogole po upadku wymienialem obudowe i reszte bajbetli. Moglem go od razu wypierniczyc ;/

 

Trza było użyć SyncInABlink i problemu by nie było ;)

 

*Aplikacja do synchronizacji grup i kontaktów z kontem Gmail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie czesc rozwiazan jest do [gluteus maximus].

W drugim telefonie najwazniejsze kontakty mam i na karcie i na telefonie.

Zgranie czegokolwiek w ktoras ze ston to sekundy, tu potrzeba kilku programow. Co innego do kontaktow, co innego do muzy... paranoja

 

A tu magia jabluszka i pelno rypania sie z dupnym oprogramwaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak w koncu przenioslem kontakty z 8600Luny do Win7 Kontaktow to pierwsze co to zip i wyslalem na 2 skrzynki pocztowe. Potem normalna synchronizacja. Jakby cos nie poszlo w przyszlosci to mam ich kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie synchronizacja kontaktów z Kontaktami Windows zawsze działała ale ich obsługa/edycja to koszmar, każdy kontakt to osobny plik do edycji z milionem zakładek, po edycji dwóch miałem dość. Od jakiegoś czasu wszystkich zmian dokonuję w Kontaktach Gmail a w telefonie naciskam jeden klawisz w wyżej wspomnianej aplikacji i synchronizacja gotowa, zdecydowanie wygodniej i szybciej. No i najważniejsze edycji mogę dokonać z każdego PC podpiętego do sieci bez znaczenia czy jest na nim iTunes ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas sciema. Po pierwsze nigdzie tam nie wspominaja o simlocku (full unlock nie musi oznaczac simlocka), po drugie nie ma zadnej metody dla wszystkich wersji softu i basebandu a nie wyglada to na odblokowanie przez operatora.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny dzialajacy Jailbreak lub unlock (zdjecie simlocka) to ten, ktory oglosi iPhone dev team i reszta swity oraz tutoriale na ipmart. Jesli tam nic nie ma, to nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 5 starterow z UK

O2 , T-MOBILE , VODAFONE , 3 , ORANGE. Pierwsze 3 nie łapią zasięgu, a pozostałe 2 w ogole telefon ich nie wykrywa (brak karty sim) na nokii dzialaja.

juz mi rece opadaja, jak ja mam sie dowiedziec z jakiej sieci jest ten iphon.

 

 

moze JB powodować ,że nie wykrywa prawidłowej karty? bo ktoś mi napisał aby przywrocic ustawienia fabryczne i wtedy sprawdzac karty.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W formie relaxu i odpoczynku do wszystkich Unlocków i innych JB ;)

 

Morina Edit by Mardok

Dołączona grafika

 

*Niestety użyta tu pogoda korzysta z Yahoo które nie ma w bazie mojej lokalizacji co za tym idzie korzystam z tej najbliżej mniej która jest w Czechach ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, iż nie dawno padł mi system i musiałem przeprowadzić restore, które jak wiemy kasuje całą zawartość naszego telefonu a nie sporządziłem wcześniej żadnej kopii... Postanowiłem uczyć się na błędach i napisałem sobie mały skrypt, który automatyzuje cały proces zabezpieczenia podstawowych danych z naszego urządzenia. Aby skrypt działał musimy spełnić kilka warunków:

 

Warunki dotyczące telefonu:

 

:arrow: Oczywiście zrobiony Jailbreak

:arrow: Zainstalowane OpenSSH

 

Warunki dotyczące komputera:

 

:arrow: Zainstalowane WinSCP

:arrow: Zainstalowany WinRAR

 

Edycja skryptu:

 

Po pobraniu skryptu edytujemy linie zaczynające się od SET i znajdujące się na początku skryptu, wprowadzamy tam dane dotyczące naszego urządzenia:

 

:arrow: ip - adres IP naszego telefonu w sieci WiFi

:arrow: pass - nasze hasło do OpenSSH

:arrow: dir - katalog docelowy plików kopii

:arrow: winscp - katalog, w jakim został zainstalowany WinSCP

:arrow: winrar - katalog, w jakim został zainstalowany WinRAR

 

Efekt pracy skryptu:

 

Efektem końcowym pracy skryptu jest jeden plik RAR, którego nazwą jest bieżąca data, w środku znajdziemy kopie następujących ustawień:

 

:arrow: Notaki z domyślnej aplikacji Apple

:arrow: Baza SMSów

:arrow: Historia połączeń

:arrow: Książka adresowa ze zdjęciami

:arrow: Kalendarz z wydarzeniami

:arrow: Listę naszych Repo zapisanych w Cydia

:arrow: Zainstalowane style Winterboard

:arrow: Dzwonki

:arrow: Ustawienia dodanych sieci WiFi

:arrow: Listę zainstalowanych pakietów z Cydia

:arrow: Listę zainstalowanych aplikacji z AppStore

 

Dodatkowe możliwości:

 

Dodatkowo w skrypcie znajdują się cztery linie z REM na początku (są one w tym momencie pomijane, aby ich używać należy usunąć komendę REM) pokazujące, w jaki sposób zabezpieczać ustawienia aplikacji zainstalowanych z AppStore. Na przykładach dwóch aplikacji Palringo oraz SyncInABlink pokazuję, które foldery należy kopiować, aby móc potem odtworzyć ich ustawienia. Do identyfikowania, w którym folderze znajduje się konkretna aplikacja polecam iFunBox. W ten sposób można zabezpieczyć ustawienia praktycznie każdej aplikacji z AppStore należy tylko pamiętać, iż wydłuży to cały proces.

 

Jak to Mardok ma u siebie:

 

Od siebie: jako że lubię mieć zawsze w miarę aktualną kopię wszystkich swoich ustawień dodałem skrypt do Harmonogormu zadań, wykonuje się on codziennie o godzinie 16:00 gdyż jest to godzina w której najprawdopodobniej jestem w domu. W ten sposób nawet nie myśląc o tym mam codziennie zabezpieczane swoje dane z telefonu ;)

 

 

iPBack v0.3

Download!

 

*Skrypt przetestowany na iPhone 4 z iOS 4.0.1/4.0.2

 

 

Miłej zabawy ;)

Edytowane przez Mardok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał, szalejesz i powiem Ci, że niczego mi nie brakuje w ip ale jednak narobiłeś mi smaczka tymi skrinami. Myślisz, że jest sens bawić się w customizację wyglądu na 3g? Dodam, że wydajność to dla mnie priorytet i temu waham się czy winterboard jest najlepszym pomysłem... Z głupoty aktywowałem multitasking podczas jailbrake'a redsn0wem i i tak już mi się czasem aplikacje wysypują (chyba ram się kończy). Myślisz że będzie mocno chrupać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...