Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

A jak w menu start można dodać Akcesoria (kalkulator, tablica znaków, paint itp.) Skróty do częściej używanych programów zrobiłem w menu start, ale jak chciałbym włączyć na szybko kalkulator to brakuje mi zakładki jak w XP - Akcesoria. Jedynym wyjściem jak na razie jest c:\Windows\System32\calc.exe

Przecież zakładka "Akcesoria" jest, a w niej kalkulator. Klikamy tam prawym i wybieramy "przypnij do menu start"

Po takim zabiegu kalkulator jest na górze menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w menu start można dodać Akcesoria (kalkulator, tablica znaków, paint itp.) Skróty do częściej używanych programów zrobiłem w menu start, ale jak chciałbym włączyć na szybko kalkulator to brakuje mi zakładki jak w XP - Akcesoria. Jedynym wyjściem jak na razie jest c:\Windows\System32\calc.exe

Przeciez masz akcesoria pod "Wszystkie programy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia ,znowu problemy z PunkBusterem i BF2 w Windows 7 x64

jak jeszcze kilka dni temu moglem pograc nawet i godzine bez wybicia z serverow

to teraz 2-3 minuty i cyk :/

 

ktos sobie robi jaj

 

tyle czasu zeby nie bylo komu do tego fixa zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze znalezieniem sterowników do mojej plyty Asus p5b

[CIACH]

czy ktos wie jakie mosze zainstalowac sterowniki do tej plyty aby wszystko dzialalo

i mam dodatkowe pytanie czy dzialaja na w7 wszystkie programy np everest, kaspersky 7.0 ,nero 7 itp??

Wystarczą najnowsze sterowniki do cipsetu, można zaciągnąć ze strony Intela. Są jakieś bety przeznaczone pod Windows7, ale najnowsza wersja stabilna przeznaczona dla XP/Visty doskonale działa pod Win7 i nie sprawia żadnych problemów.

Ogólnie to, co działa pod Vistą powinno działać również pod Win7. Co do konkretnych programów - zainstaluj, to się przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zakładka "Akcesoria" jest, a w niej kalkulator. Klikamy tam prawym i wybieramy "przypnij do menu start"

Po takim zabiegu kalkulator jest na górze menu.

Właśnie problem w tym, że porządkując Menu Start pod siebie, skasowałem katalog Akcesoria z All Programs i teraz chciałbym go przywrócić.

A nawiązując do swojego wcześniejszego postu na temat nieudanego update i polonizacji, to dalej nie działa. Z ciekawości usunąłem jakąś wcześniejszą łatkę z przed kilkunastu dni, włączyłem skanowanie za update, wykryło skasowaną przed chwilą łatkę i zainstalowało ją bez problemu. Przy ściąganiu pliku polonizacyjnego oraz Test Update for Windows 7 (KB970424) za każdym razem wywala wcześniej zilustrowany błąd. Plik językowy ściąga w całości (~47MB), następnie przystępuje do instalacji-rozpakowywania ów pliku i mniej więcej w połowie zadania kończy się z informacją o niepowodzeniu. Natomiast Test Update for Windows (KB970424), ściąga się ZAWSZE do 8% i FAILED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia ,znowu problemy z PunkBusterem i BF2 w Windows 7 x64

jak jeszcze kilka dni temu moglem pograc nawet i godzine bez wybicia z serverow

to teraz 2-3 minuty i cyk :/

 

ktos sobie robi jaj

 

tyle czasu zeby nie bylo komu do tego fixa zrobic

U mnie działa bez problemu, instalowałem standardowo jak na xp czy też viście, żadnych lagów sprzętowych itp. o których ktoś tu napisał nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia ,znowu problemy z PunkBusterem i BF2 w Windows 7 x64

jak jeszcze kilka dni temu moglem pograc nawet i godzine bez wybicia z serverow

to teraz 2-3 minuty i cyk :/

 

ktos sobie robi jaj

 

tyle czasu zeby nie bylo komu do tego fixa zrobic

Wczoraj grałem ok 3 godzin bez najmniejszych problemów. Sprawdź może proces PnkBstrA odznaczył się jako bez interakcji z pulpitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przy przenoszeniu jednego pliku to samo, patrze na szczegóły a tam obliczanie jakieś, analizowanie...myślę sobie kurka co jest

Wylacz UAC , pewnikiem on jest powodem problemu bo z nim wlasnie przy duzej ilosci plikow bedzie "zbieral" i analizowal to co tam chcesz przegrac. Generalnie przy duzych tez , ale szybciej to zrobi majac nawet 1 plik paru-gigowy niz pareset majacych lacznie ze 200MB. U mnie z uaciem off wszystkie operacje na plikach jak kopiowanie , zgrywanie ida migusiem ;)

 

 

Gdyby ktos jednak pytal czemu "rezygnuje" z ochrony UACa (pamietam, ze SGJ nie zgadzal sie z tym ;) ) to informuje , ze z UACiem Konnekt nie zapisuje niczego do plikow , nie archiwizuje i nie ma pozniej niczego w archiwum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znalazlem 1 problem :) nie moge wylaczyc podlaczonego do kompa przez s-video telewizora, w windozie opcji nie ma, a sterownikow ati win7 nie slucha, co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu z nudów postawiłem 7 RC1 x64.

Niby zainstalował się szybko, ale sterów do karty wifi niestety nie posiada w zestawie i musiałem szukać płytki. Po wstępnych aktualizacjach i restarcie zmarł, a próba autonaprawy zakończyła się niepowodzeniem :/

Po drugiej instalce wszystko na razie działa jak należy.

Brakuje mi jednak 2 rzeczy z Visty:

Windows Mail (Live Mail to niestety nie to samo)

Galeria Fotografii Systemu Windows - niby proste i większość ludzi narzeka, ale dla mnie najważniejsze jest to, że jest od razu w systemie i nie muszę nic doinstalowywać.

 

Tak poza tym to mniej więcej to samo co Vista. Kodeki wszystkie działają, BestPlayer oraz TVersity również. Gier jeszcze nie testowałem, ostatnio jak gram to tylko na x360.

 

Nie wiem też czy to tak ma być, ale u mnie systemowy firewall nie zgłasza że jakiś program chce dostępu do sieci. Na Viście czy XP przy pierwszym uruchomieniu Skypa czy GG firewall od razu zgłasza czy odblokować dany program, a tutaj musiałem ręcznie dodawać wyjątki w ustawieniach zapory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zapora już "zna" te programy i dlatego nie pyta. Zapyta zapewne gdy jakiś program będzie chciał odbierać połączenia przychodzące.

 

A swoją drogą ciekawe, że wielu osobom przeszkadza brak klienta poczty, gdy z drugiej strony jest takie parcie na usunięcie preinstalowanego IE :)

Sam przestawiłem się na pocztę przez www. Filtrowaniem i sortowaniem poczty wolę obciążać serwer niż własną maszynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz UAC , pewnikiem on jest powodem problemu bo z nim wlasnie przy duzej ilosci plikow bedzie "zbieral" i analizowal to co tam chcesz przegrac. Generalnie przy duzych tez , ale szybciej to zrobi majac nawet 1 plik paru-gigowy niz pareset majacych lacznie ze 200MB. U mnie z uaciem off wszystkie operacje na plikach jak kopiowanie , zgrywanie ida migusiem ;)

 

 

Gdyby ktos jednak pytal czemu "rezygnuje" z ochrony UACa (pamietam, ze SGJ nie zgadzal sie z tym ;) ) to informuje , ze z UACiem Konnekt nie zapisuje niczego do plikow , nie archiwizuje i nie ma pozniej niczego w archiwum ;)

 

 

UAC wyłączony od samego początku. Problemem okazał się NOD i jego stałe obserwowanie operacji na dysku (polecam w zaaw. opcjach odznaczyć w stałej kontroli dyski lokalne, jeśli ktoś będzie miał taki problem).

 

Druga sprawa skoro już wspomniałeś, konnekt. Za każym razem kiedy kliknę na liście kontakt PPM wywala bodajże index error 80 czy coś w ten deseń, nie pamiętam teraz. Po zamknięciu komunikatu menu się normalnie rozwija ale sam fakt błędu mnie już wkurza. Używam tej samej instalacji od lat może stąd problem?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

UAC wyłączony od samego początku. Problemem okazał się NOD i jego stałe obserwowanie operacji na dysku (polecam w zaaw. opcjach odznaczyć w stałej kontroli dyski lokalne, jeśli ktoś będzie miał taki problem).

 

Możesz zrobić screena, gdzie znajdę tą opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi tydzień korzystam z Windows 7 x64 Ultimate RC. Jak na razie jestem zadowolony.

 

Filmy: SubEdit - nie dałem z nim rady, ale przerzuciłem sie na BestPlayera i jest rewelacyjnie. Kodeki to najnowszy K-Lite Pack. Wszystko sie odtwarza jak do tej pory :)

 

Muzyka: bezproblemowo, nawet lepiej niż na Vista, bo Vista nie lubiła mojej integry.

 

Gry: Miałem problem z FM 09. Piracka wersja czasem działała, czasem nie. Kupiłem oryginał, problem zniknął :D PES 2009 działa bez zarzutu z Evolution Patchem 2009. Działą też stary CM 01/02, FM 06, Supreme Commander i gry DOS przez najnowszy DOS Box. Problem był tylko z Seven Kingdoms, a mianowicie problem z paletą kolorów, ale to jest znany problem.

 

Inne programy działają dobrze. Norton Internet Security 2009 (oryginalny) najpierw stwierdził, że zainstalowany system nie jest ani XPkiem ani Vistą i odmówił zainstalowania się, a za drugim razem poszedł bez problemu i działa bez zarzutów. BitLord 1.1 działa, Deamon działa.

 

Sterowniki: Win 7 zaakceptował i obsługuje bez zająknięcia 64 bitowe sterownki z Visty do Radeona 3870 i do drukarki Lexmark Z601. Jedyny problem to nie mogę ustawić drukarki jako sieciowej, bo z innym kompów się nie drukuje. Konflikt sterów występuje. I to mimo dodania ich w wersji 32-bitowej.

 

Co mam do zarzucenia? Nowy pasek szybkiego uruchamiania mi nie pasuje. Przerzuciłem się na RocketDock 1.3.5. Takie coś jak w MACach. Też wolałbym klasyczne menu start, to zaproponowane wraz z pojawieniem sie XPka nigdy mi nie pasowało.

Poza tym ten cały Windows XP mode to właściwie jest po prostu wirtualny XP. Żadna rewelacja. Dość mocno obciąża procesor i nie zawsze działa jak "prawdziwy" XP.

 

Co mi bardzo pasuje? Siódemka mniej miesza dyskiem niż Vista. Nie zauważyłem żeby była szybsza, ale nie jest wolniejsza. hmmm... ponieważ ja należę do nielicznej grupy osób zadowolonych z Visty, to na pewno nie mam zamiaru twierdzić, że Siódemka jest zdecydowanie lepsza. Ale i tak kupię ją jak tylko się pojawi w sprzedaży, bo jest kilka udogodnień, jest troszkę wygodniejsza, "fajniesza" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam czy spotkał się ktoś z takim problemem, że dysk włącza się i wyłącza co jakiś czas (Windows 7.7100 + AHCI). Dodam, że Przy XP SP3 problemów takich nie miałem. Nic mi się nie zawiesza, nic z tych rzeczy, ale takie startowanie głowicy od czasu do czasu mnie denerwuje.

Edytowane przez Nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi ostatecznymi ocenami to polecałbym sie wstrzymac do wersji finalnej. Jak wielokrotnie przypominano to tylko wersja testowa systemu i pozostaje mieć nadzieje że większośc pozostałych problemow zostanie wyeliminowana.

 

@Nethaker - to nie jest żaden problem tylko oszczędzanie energii. Możesz niemal dowolnie zmieniać czas wyłączenia niepotrzebnych dysków jak tez wyłączyć tą funkcje.

Bardzo przydatna/ekologiczna rzecz szczególnie kiedy masz kilka dysków i np jeden z nich lub dwa przez cały dzień nie są wogóle Ci potrzebne do pracy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w laptopie też słychać coś takiego jak długo nie ruszam drugiej partycji i nagle chcę coś z niej odpalić ;) chociaż nie zawsze to się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam czy spotkał się ktoś z takim problemem, że dysk włącza się i wyłącza co jakiś czas (Windows 7.7100 + AHCI). Dodam, że Przy XP SP3 problemów takich nie miałem. Nic mi się nie zawiesza, nic z tych rzeczy, ale takie startowanie głowicy od czasu do czasu mnie denerwuje.

 

U mnie w laptopie też słychać coś takiego jak długo nie ruszam drugiej partycji i nagle chcę coś z niej odpalić ;) chociaż nie zawsze to się zdarza.

Opcje oszczędzania energii > wyłącz dyski twarde > NIGDY. (standardowo jest ustawione po 20 minutach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą ciekawe, że wielu osobom przeszkadza brak klienta poczty, gdy z drugiej strony jest takie parcie na usunięcie preinstalowanego IE :)

Sam przestawiłem się na pocztę przez www. Filtrowaniem i sortowaniem poczty wolę obciążać serwer niż własną maszynkę.

Chyba kwestia lenistwa pogłębiającego się z wiekiem :)

Dawniej bawiłem się w różne konfiguracje, pluginy, różne przeglądarki, odtwarzacze i tak dalej.

A teraz po prostu mi się nie chce, już nawet się przyzwyczaiłem do WMP, tak że od mniej więcej roku nie instalowałem innego programu do muzy (nawet udało mi się zmusić WMP do współpracy z iPodem).

Jedynie Firefox pozostał jak do tej pory niezastąpiony, choć przez trzy miesiące testowałem IE8 to jednak jeszcze nie to.

 

Wiadomo, że każdemu się nie dogodzi, dlatego przy instalacji systemu powinna być opcja wyboru jakie składniki chce się zainstalować. Ja wybrałbym prawie full, kto inny mógłby instalować goły system i dodawać sobie programy takie jak mu pasują.

 

Tak przy okazji - po instalacji goła siódemka x64 zajmowała mi 15.5 GB - normalne to czy coś za dużo?

Bo świeża Vista mająca ciut więcej programów i opinię rozpasionego systemu zajmuje niewiele ponad 13GB.

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić screena, gdzie znajdę tą opcje?

Mogę ale jak wrócę do domu z pracy. A na chwilę obecną postaram się jaśniej opisać.

 

 

Przestaw GUI w tryb zaawansowany (może że w prostym też jest, sprawdź) w Ustawieniach [wybieranych z pionowego menu po lewej] masz "zaawansowane ustawienia ochrony antywirus i antyspyware" klikasz w to. Otwiera Ci się nowe okno z ustawieniami i jeśli dobrze pamiętam to nie trzeba nigdzie dalej przechodzić i szperać. Powinny tam być zaptaszkowane opcje dyski lokalne, urządzenia wymienne i inne jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi tydzień korzystam z Windows 7 x64 Ultimate RC. Jak na razie jestem zadowolony.

 

Filmy: SubEdit - nie dałem z nim rady, ale przerzuciłem sie na BestPlayera i jest rewelacyjnie. Kodeki to najnowszy K-Lite Pack. Wszystko sie odtwarza jak do tej pory :)

Również porzuciłem SubEdita na rzecz BestPlayera z przyczyn znanych chyba każdemu. Programik jest naprawdę wdobry i nie sprawia żadnych problemów tak jak allplayer, bsplayer i subedit w 7.

 

Co mam do zarzucenia? Nowy pasek szybkiego uruchamiania mi nie pasuje. Przerzuciłem się na RocketDock 1.3.5. Takie coś jak w MACach. Też wolałbym klasyczne menu start, to zaproponowane wraz z pojawieniem sie XPka nigdy mi nie pasowało.

Poza tym ten cały Windows XP mode to właściwie jest po prostu wirtualny XP. Żadna rewelacja. Dość mocno obciąża procesor i nie zawsze działa jak "prawdziwy" XP.

 

Co mi bardzo pasuje? Siódemka mniej miesza dyskiem niż Vista. Nie zauważyłem żeby była szybsza, ale nie jest wolniejsza. hmmm... ponieważ ja należę do nielicznej grupy osób zadowolonych z Visty, to na pewno nie mam zamiaru twierdzić, że Siódemka jest zdecydowanie lepsza. Ale i tak kupię ją jak tylko się pojawi w sprzedaży, bo jest kilka udogodnień, jest troszkę wygodniejsza, "fajniesza" itp.

 

Nie wiem co Ci tak nie pasuje w nim jest naprawdę bardzo mądrze pomyślany. Do niezaśmiecania pulpitu używam Y'z Dock najbardziej przypadł mi do gustu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam do zarzucenia? Nowy pasek szybkiego uruchamiania mi nie pasuje.

A ja po prostu sobie dodałem klasyczny pasek szybkiego uruchamiania, taki jaki jest w XPeku i Viście wg 3292634[/snapback]

Też wolałbym klasyczne menu start, to zaproponowane wraz z pojawieniem sie XPka nigdy mi nie pasowało.

Nowe menu start po przejściu z XP przyjąłem wyjątkowo bezboleśnie. Może dlatego że szybko da się przejść do wszystkich zainstalowanych programów, czyli namiastkę klasycznego Menu Start mam i jak widać wystarczy aby być szczęśliwym :) Muszę sprawdzić jak to działa pod XPekiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do korzystajacych z konnekta. Czy jak rozmawiacie z kilkoma osobami na raz to mozecie swobodnie przelaczac sie miedzy oknami alt-tab? Bo jak "migaja" mi dwie osoby na pasku to alt-tab juz nie bangla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nowe menu start (już od Visty) odpowiada. Zainstalowane programy mam "rozprowadzone" między multimedialne klawisze, "przypięte" i pulpit. Przy szukaniu tych rzadziej używanych nie klikam we "Wszystkie programy", czy "Akcesoria", zazwyczaj wystarczy ze 3 pierwsze literki w szukajkę wpisać + Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pytanie do korzystajacych z konnekta. Czy jak rozmawiacie z kilkoma osobami na raz to mozecie swobodnie przelaczac sie miedzy oknami alt-tab? Bo jak "migaja" mi dwie osoby na pasku to alt-tab juz nie bangla

Uzywam zakladek do rozmow , nie mam rozwalonych kilku okien po pasku. 1 okno konnekta - kilku wspolrozmowcow i klikanie na wybrana osobe z 1 okna , wierz mi , ze jest to znacznie bardziej wygodne ;) Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa dźwięk. Udało się komuś uruchomić muzykę w DTS? Mam sprzęt jak w sigu - Asus Xonar DX+Logitech Z-5500 via Toslink. Na xp sp3 muzykę w dts otwierałem allplayerem (winampa i foobara nie moglem skonfigurowac) i na panelu od glosnikow mialem ukochane "DTS DIGITAL". Teraz jak otwieram plik *.dts w winampie to mam przyspieszone tempo i kiepską jakość, w allplayerze mam charakterystyczny szum. Mam kodeki klite codek pack 64bit (instalka widoczna w okienku eksploratora windy), real alternative, quicktime alternative. Jak dam "speakers" jako domyślne urządzenie to mam do wyboru później tylko bity i kHz, jak dam "Digital output - Asus Xonar DX Audio Device" to później mogę wybrać tylko "2ch 24bit-96kHz" , nie mogę wybrać 5.1, nie ma takiej opcji i wtedy każde mp3 stereo leci na 2 głośnikach, jak dam speakers jako domyslne urzadzenie to juz mi gra na 5.1 . Ale dts nie mogę włączyć, tak samo filmów HD (.mkv) z dts. Ktoś wie jak to rozwiązać?

 

Druga sprawa, że nie mogę zainstalować AI Suite (ani SixEngine) do płyty głównej i nie mogę przez to regulować prędkości wiatraków obudowy i mam przez to niezłą suszarkę (ps. nie wiem czemu nigdy mi nie działało spowolnienie wiatraka cpu, zawsze ma ok1380rpm). W biosie jakoś też nie mogę wybrać prędkości wiatraków, tylko albo 1380rpm albo ignored.

 

Ktoś wie jak rozwiązać te problemy?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...