Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że było tylko nie daje mi to spokoju:

instaluje GTA IV pod W7 RC - wszystko piknie, zapuszczam benchamarka - wychodzi ok 37 k/s - a grać się nie da - tnie się niemiłosiernie, ale co dziwne gra wygląda bardzo ładnie itd. Jadę 2-3 sekundy i drugie tyle klatki ... Po instalacji pierwszego patcha - wogóle nie rusza... Komp z podpisu z prockiem podciągnietym do prawie 3,2 ... grafa i ram nietknięty.

Wina 7 (opcja - instalacja XP) czy nadal wina Radka ?

Chodzi mi tylko o fakt, czy nadal GTA IV ma się ni jak do ATI, czy może mi się krzaczy pod 7. Stery do grafy mam dedykowane pod 7 (sprzed ok 10 dni)

 

ps. do problemu z PB kilkanaście postów wyżej - BF2, BF2142 oraz Quake Wars śmigają i PB nie wywala - co najwyżej gubi mi pakiety ale to ewidentnie wina netu ;) Rozwiązałem problem zaznaczając tylko opcję w procesach PB - interact with desktop (czy jakoś takoś) i restart kompa - od tygodnia zero problemu - wczesniej faktycznie nie ruszało

Edytowane przez Krzysiu1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tapety z Windows 7.W galerii umieściliśmy 150 z nich. Znajdują się w niej standardowe tapety z Windows 7 Build 7048 oraz tapety z wydań krajowych Niemiec, Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Afryki Południowej, USA, Brazylii, Hiszpanii, Francji, Indii, Włoch, Meksyku, Rosji, Turcji i Tajwanu.

 

W tej kolekcji znajdują się między innymi wspaniałe widoki, obrazy wygenerowane komputerowo oraz zdjęcia architektury z całego świata.

download

 

W w7 tapety są pieknie zwłaszcza krajobrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy takie uzycie cpu przez te programy jest na normalnym poziomie bo cos mi sie wydaje ze nie ?

Wpisz sobie w google nazwy tech procesów, co tak obciążają to możesz się dowiedzieć ciekawych rzeczy, np. czy to nie jakiś syf itp. , opera mogła się po prostu zmulić, nieraz jakaś strona jest wypchana flashem i innym badziewiem i potrafiło tak przykatować operkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo nie wiem czy jest sens instalować Windows 7: chodzi mi o to czy pójdzie moje urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart (model C3180)? Konkretnie potrzebuję przynajmniej takich funkcji (mam je w tej chwili w sterownikach od HP):

- drukowanie z opcją używania tylko czarnego pojemnika

- skanowanie obrazka kolorowe do jpg lub png lub do innego formatu zdjęciowego

- skanowanie czarno białe do PDF (bez rozpoznawania tekstu) najlepiej z wyborem rozdzielczości 300 lub 600 dpi

Sprawdziłem że na stronie hp nie ma sterów pod Windows 7 - albo nie umiem szukać.

Planuję Windows 7 64 bit.

 

Proszę o info użytkowników HP photosmart jakie funkcje działają pod W7 (domyślam się że coś tam MS wbudował) ? Aby zainstalować W7 muszę nadpisać obecną Vistę, więc wolę się upewnić co będzie działać.

 

 

Pozdrawiam,

Marek

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dzialac w wymienionym zakresie, do mojego Canona IP3000 sterownik z Windows Update nie rozni sie niczym od tego dostarczonego na plytce z urzadzeniem.

 

OT: na diabla Ci skanowanie w 600dpi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cavea, widows 7 ma (albo ściąga z windows update) sterowniki do prawie wszystkiego co nie ma miliona lat. O płycie ze sterownikami można zapomnieć. Szkoda, że nie ma sterów do mojego 4-letniego sony vaio i nie mogę klawiszy funkcyjnych używać, ale ostatnio stawiałem 7 kumplowi na 2letnim laptopie HP NX7300 i sam zainstalował stery do takich pierdół jak wbudowany modem, klawisze funkcyjne, touchpad, bluetooth itd. Miodzio. Mój kombajn Canon Pixma MP610 też działa idealnie ze sterami z windows update. Ten system to naprawde luxus. XP już na moich komputerach na oczy nie zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dzialac w wymienionym zakresie, do mojego Canona IP3000 sterownik z Windows Update nie rozni sie niczym od tego dostarczonego na plytce z urzadzeniem.

No ale HP instaluje razem ze sterami (jednocześnie) programy do skanowania obrazów/pdf dostępne potem w "Centrum Obsługi HP". Czyli rozumiem że w Windows 7 będzie taka funkcjonalność? Bo alternatywnie musiałbym szukać programów zastępczych najlepiej freeware (lub tanich).

A słyszałem że Windows 7 pozwala zainstalować program w trybie kompatybilności z XP/Vista - czy można w ten sposób zainstalować oprogramowanie HP?

 

OT: na diabla Ci skanowanie w 600dpi?

Czasem jak są drobne litery to nawet nie sprawdzam jak wyjdzie na 300DPI tylko od razu daję 600. Przy jedno-dwu kartkowych dokumentach pliki wychodzą w znośnej objętości.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HP Deskjet F380.

Stery pod Vistę instalowane w trybie kompatybilności z 'Windows Vista' + run as administrator.

Wsio się zainstalowało, wsio działa.

Tzn drukowanie only czarny pojemnik, skanowanie przez soft instalowany przez stery;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też

mi też

 

tyle że nie wiem czemu za kazdym razem sie pyta czy uruchomić daną aplikację....tj grę ze skrótu na pulpicie, z prawami admina zaznaczonymi....

chyba kontrola nie na tym powinna polegać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem RC na innej partycji (specjalnie wydzielonej pod ten sys) i testuje. Na razie znalazłem wałek z moją starą, ale dobrą drukarką HP LaserJet 6L. W systemie nie ma sterów do niej, a jak ręcznie ładuje stery pod XP, to wywala podczas instalacji. Chciałem wgrać stery pod Viste, ale nie ma na stronie producenta, bo ponoć są wbudowane w Viste i nie trzeba ich publikować. Wiem, że drukarka jest stara, ale do tekstu jest bardzo dobra i ekonomiczna.

 

Inny wałek, to problemy z odpaleniem Thunderbirda - nie uruchamia się, jedynie w trybie awaryjnym. Próbowałem również BAT'a ale tam też pojawiły się problemy z kasowaniem kont. Pyt o hasło, choć żadnego nie ustawiałem.

 

Na koniec dodam, że pomoc techniczna nie działa i wywala błąd, choć pewnie dla tego, że mam wrzucone spolszczenie, które nie poprawia pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Inny wałek, to problemy z odpaleniem Thunderbirda - nie uruchamia się, jedynie w trybie awaryjnym.

U mnie chodzi bez problemow , zasysa mi maile z interii + gmaila. Uzywam tej - wersja 2.0.0.21 (20090302)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi z kolei nie działa Superbike 09 :angry: , próbowałem trybów kompatybilności i uruchomienia jako administrator i nic , poprostu klikam na ikonke i nic sie nie dzieje , chwile dysk mieli i dalej nic :/. Jak coś to windows 7 RC x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem RC na innej partycji (specjalnie wydzielonej pod ten sys) i testuje. Na razie znalazłem wałek z moją starą, ale dobrą drukarką HP LaserJet 6L. W systemie nie ma sterów do niej,

U mnie podobna sytuacja z drukarka HP LaserJet 5 ale zainstalowalem *wybralem z listy* "na pałe" HP LaserJet 5200 series PCL 5 .... i dziala bez problemu - wiec sproboj takiego manewru ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Sorki jeżeli już ktoś pytał ale potrzebuje odpowiedzi, a musiałbym przejrzeć 65 stron w tym temacie. Gdzie muszę sie zarejestrować na stronce Microsoftu żeby otrzymać cd-keya do Windows 7 RC ? Szukałem i znalazłem tylko opcję zalogowania. Będe bardzo wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie wiem czy to na pewno właściwy temat ale lepszego nie znalazłem.

 

Instaluję właśnie [a raczej próbuję...] Win 7 RC 7100. Niestety instalacje nie rusza :S

Po włożeniu płyty z nagranym obrazem ISO i ustawieniu bootowania z DVD Win pisze mi że "Windows wczytuje pliki", potem pojawia się logo Windy i przerzuca mnie na niebieski ekran gdzie mogę sobie jeździć kursorem... Co skopałem? >.<

 

Ten niebieski ekran...

 

Panowie , zmuszony jestem powrocic do tego. To nie jest kwestia zle nagranej plyty. Tutaj idzie o cos wiecej , ale nie mam w ogole pojecia o co. Dzis juz kilka godzin probuje zainstalowac Sevena - caly czas dokladnie w tym samym momencie mam problem. Nagrywalem plyte kilkukrotnie - nic to nie pomaga. Przygotowalem botowalnego pendrive - nic to nie pomaga. Nie mam w ogole pomyslu. Mial ktos podobna akcje? Zle nagranie plyty w ogole odpada z racji tego , ze mam DVDRW , nadto na DVDR nagralem obraz jako iso , sprawdzalem rowniez MD5 po nagraniu i przed - zgadzaja sie. Problem jest.

 

Panicznie potrzebuje instalnac to od nowa by sprawdzic sobie truecrypta ale w ogole nie moge zainstalowac :| MS chyba zwalil w tym buildzie botowanie , albo wykrywanie dyskow bo to objaw taki jakby nie wykryl mi dysiora przez co nie mam mozliwosci akceptacji licencji i instalacji :|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Sorki jeżeli już ktoś pytał ale potrzebuje odpowiedzi, a musiałbym przejrzeć 65 stron w tym temacie. Gdzie muszę sie zarejestrować na stronce Microsoftu żeby otrzymać cd-keya do Windows 7 RC ? Szukałem i znalazłem tylko opcję zalogowania. Będe bardzo wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Zacznij ściągać 7, bodajże przeniesie cię na stronę do wygenerowania klucza. Oczywiście musisz być zarejstrowany na stronie Microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , zmuszony jestem powrocic do tego. To nie jest kwestia zle nagranej plyty. Tutaj idzie o cos wiecej , ale nie mam w ogole pojecia o co. Dzis juz kilka godzin probuje zainstalowac Sevena - caly czas dokladnie w tym samym momencie mam problem. Nagrywalem plyte kilkukrotnie - nic to nie pomaga. Przygotowalem botowalnego pendrive - nic to nie pomaga. Nie mam w ogole pomyslu. Mial ktos podobna akcje? Zle nagranie plyty w ogole odpada z racji tego , ze mam DVDRW , nadto na DVDR nagralem obraz jako iso , sprawdzalem rowniez MD5 po nagraniu i przed - zgadzaja sie. Problem jest.

 

Panicznie potrzebuje instalnac to od nowa by sprawdzic sobie truecrypta ale w ogole nie moge zainstalowac :| MS chyba zwalil w tym buildzie botowanie , albo wykrywanie dyskow bo to objaw taki jakby nie wykryl mi dysiora przez co nie mam mozliwosci akceptacji licencji i instalacji :|

heh, może to głupi pomysł, ale miałem coś podobnego z xp. zaczynał się instalować i zawsze stawał w tym samym momencie. po dłuższych kombinacjach okazało się, że jest problem z ramem (memtest). wystarczyło przełożyć kości w slotach. dziwne rozwiązanie problemu, tym bardziej że nikt nie grzebał bebechach od czasu złożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ram odpada , wczesniej instalowalem Sevena , jak i kazdy system w takiej samej konfiguracji i poszlo - kazdy idzie tylko Seven staje w tym samym miejscu. Teraz od dobrych 30 minut studuje www i ten problem nie tylko mnie dotyczy - widze , ze jest to czeste i to na najrozniejszych konfiguracjach z intelami , amdkami , na gfach oraz na radkach. Juz nie mowie , ze niektorzy nawet sugerowali , ze to wina kabla DVI bo i na tym ponoc stawal instalator. To jest totalny bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...