Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RBEJ

Podpis cyfrowy ma z 16 stycznia, czyli jest starsza niż 7048.

 

http://www.neowin.net/forum/index.php?show...42178&st=75

 

"In a conference call yesterday with MS, they were saying that build 7050 was being tested. I doubt they are higher than 7051 today."

 

Klucze z bety pasują do 7048.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie komus udalo sie odpalic tuner leadteka z pvr2 pod W7 ?

Bo u mnie sukces w 75%:

pvr2 dziala, tuner wszystko ladnie odbiera , tylko ,ze drobnostka zniknela mi opcja przesylania dzwieku po aux w ustawieniach PVR2 czyli akurat ta ktorej uzywalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawię się W7 od kilku dni i muszę przyznać, że system na prawdę świetny. Przesiadłem się z XP i jestem miło zaskoczony stabilnością, wyglądam, kompatybilnością z programami. Jedynie, co to nie śmigają mi sterowniki od gryzonia Razera. Zainstalowały się poprawnie, lecz mysz nie reaguje na zmiany prędkości kursora, zmiany dpi, przypisania klawiszy w configu.

 

EDIT: ściągnąłem ze strony producenta wersję sterowników 6.02, a używałem wcześniej 5.09 i 6.01 i już jest wszystko w porządku :) Także same plusy :P

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale wiem że są już nowsze stery na stronie nVidia (wczoraj tam zajrzałem):...

Sterowniki są dostępne od jakiegoś czasu, u mnie karta nie przechodziła w tryb 2D. Na 181.00 i teraz na 182.06 (32bit) jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko czemu przy zainstalowaniu 4096 gb ramu pokazuje 3.25 gb.Prosze o pomoc jezeli ktos wie co z tym sie dzieje

Masz system 32bitowy który nie potrafi wiecej zaadresować. Musisz przejsć na 64bit jeśli chcesz, aby obsługiwał całe 4GB i więcej w przyszłości. Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi xp 32bit ktory obsluguje 4gb.... Pisze ze jest 4 ale wykorzystuje max. 3.25gb.

Jakby to ująć ... każdy?

http://www.microsoft.com/poland/technet/ar...art0092_01.mspx

[...]

Mechanizm ten został nazwany AWE – ang. Address Windowing Extensions.

Ale trzeba pamiętać ze pamięć ta nie jest swapowalna!

Ograniczenia mechanizmu AWE związane z przełączaniem się przez mapowane okno do pamięci AWE:

• strony pamięci nie mogą być współdzielone przez procesy,

• ta sama strona fizyczna nie może być mapowana wielokrotnie z wykorzystaniem różnych adresów wirtualnych przez ten sam proces.

Więcej do poczytania w podanym artykule ;) Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to ująć.. G**o prawda. 32 bitowy XP adresuje 4GB, ale przestrzeń adresowa to nie tylko ram, czego efektem jest wykorzystanie przez system tyl;ko 2.75 do 3.8 GB z zainstalowanego ramu.

 

W podanym artykule w ogóle nie poruszono tego problemu, poza tym ze na początku o nim wspomnieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak jest , pewnie od ramu na grafice to zależy :wink: . A g... prawda wsadze karte pci 4mb czy karte 1gb nadal jest 3.5gb , a wystarczy zmienić na innego mobasa , który nie ma dodaktowych urządzeń względem poprzedniego i już widzi 3.25gb. Jakby co to wyciekła wersja 7048 32bit , z tego co widziałem to zamiast poprawić wydajność to popsuli :lol2: względem 7022.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to ująć.. G**o prawda. 32 bitowy XP adresuje 4GB, ale przestrzeń adresowa to nie tylko ram, czego efektem jest wykorzystanie przez system tyl;ko 2.75 do 3.8 GB z zainstalowanego ramu.

 

W podanym artykule w ogóle nie poruszono tego problemu, poza tym ze na początku o nim wspomnieli.

Nie wiem czy doczytałeś ten art do końca, ale bodajże w V części jest wyjaśniony mechanizm o którym wspomniałem.

To właśnie dzięki temu Windows 2000 Advanced Server może adresować do 8 GB pamięci fizycznej RAM - a jest to system 32-bitowy.

 

Z tego co MS podaje:

Mechanizm AWE jest zaimplementowany we wszystkich wersjach systemu Windows, a jego zastosowanie zależy od tego jaką ilością pamięci RAM dysponujemy. Praktycznie wykorzystywany jest, gdy dysponujemy ponad 2 GB pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy doczytałeś ten art do końca, ale bodajże w V części jest wyjaśniony mechanizm o którym wspomniałem.

To właśnie dzięki temu Windows 2000 Advanced Server może adresować do 8 GB pamięci fizycznej RAM - a jest to system 32-bitowy.

 

Z tego co MS podaje:

Czy udało Ci się to kiedyś uruchomić na domowym PC z Windows XP SP2 albo SP3?. Mechanizm AWE wymaga aktywnego trybu PAE. Mi się nigdy nie udało go włączyć. Co więcej PAE rodzi dodatkowe problemy, które w tym artykule nie są opisane. Znacznie prostszym rozwiązaniem jest zainstalowanie 64bitowego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie dzięki temu Windows 2000 Advanced Server może adresować do 8 GB pamięci fizycznej RAM - a jest to system 32-bitowy.

Serwerowe okienka do adresowania powyzej 4GB uzywają PAE. Tryb ten w edycjach domowych jest zablokowany bo duza ilosc sterowników jest niekompatybilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak jest , pewnie od ramu na grafice to zależy :wink: . A g... prawda wsadze karte pci 4mb czy karte 1gb nadal jest 3.5gb , a wystarczy zmienić na innego mobasa , który nie ma dodaktowych urządzeń względem poprzedniego i już widzi 3.25gb. Jakby co to wyciekła wersja 7048 32bit , z tego co widziałem to zamiast poprawić wydajność to popsuli :lol2: względem 7022.

ee ja jadę już na 7048 x64 i jest ok nawet nie zauważyłem aby coś było wolniej ale w sumie używałem wersji 7000 x64 wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz tez mam 7048 x64 i zauwazylem ze w porownaniu do 7022 x86 wiecej ramu jest uzywane. Wczesniej ok 600mb teraz 900...

Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz tez mam 7048 x64 i zauwazylem ze w porownaniu do 7022 x86 wiecej ramu jest uzywane. Wczesniej ok 600mb teraz 900...

To normalne. Wersje 64bitowe zarówno XP jak i Visty używają więcej ramu niż ich 32bitowe odpowiedniki. Z Windows 7 jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługiwały. Być może wyświetlało 4GB ale i tak nie umiało tego zaadresować (max 3.25-3.5GB)

SP1 do Visty zmienil sposob wyswietlania, przed nim bylo tak ze wyswietlal ile obsluguje, teraz wyswietla ile jest wlozone w mobo (zlosliwi twierdza, ze na zyczenie producentow sprzetu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...