Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko ktory z systemow windows 7 jest lepszy do uzytkowania x32 czy x64 .UZYWAM KOMPA DO NORMALNEJ PRACY INTERNET MULTYMADIA GRY PODSTAWOWE ZECZY;Sprzet ktory posiadam pq3 deluxe wi fi, procek e 8400 karta graficzna 9800 gtx ko; 4gb pamici ocz platinium 1600, dysk twardy samsung 500 gb f1 dvd samsung 223f.K tory z nich jest wydajniejszy i sprawia mniej klopotow. Pozdrawiam

No właśnie i to jest dobre pytanie.

Sam na tym się głowię, w końcu niedługo przy zakupie będzie trzeba się zdecydować w którą mańkę ....

x64 kusi obsługą ramu. Tylko, no właśnie, tylko kompatybilność, sterowniki itd itp.....

x64 jest przyszłością, pytanie tylko kiedy ta przyszłość się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti, x64 używam od jakiegoś roku i jak dotąd nie miałem żadnego problemu z kompatybilnością... Jedyny problem to moga byc stery do starszych urządzeń.

 

W USA 25% komputerów pracujących pod kontrolą Visty to x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos rozwaza zakup Visty/Windows 7 a jest bardziej wymagajacycm uzytkownikiem ( gry/grafika 3D ,filmy HD )

to tylko wersja x64 , przecietnemu zjadaczowi chleba styknie wersja 32bitowa.

Moim skromnym zdaniem ''przesiadka'' tylko i wylacznie na Windows'y tylk o x64

jest juz co najmniej 2 lata spozniona , a przyjdzie nam poczekac kolejne 2-3 lata

na nowy tylko i wylacznie 64bitowy system operacyjny z Microshitu .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem sterowników to nie tylko urządzenia starsze. Np: znalezienie sterowników do wifi nie jest prostą sprawą i trzeba korzystać z modyfikowanych,które nie zawsze działają jak należy albo zmieniać sprzęt.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Przed przesiadką każdy powinien sobie pogooglać pod kątem własnego sprzętu. U mnie akurat stery do WiFi na płytce były w wersji x64 i nie robiły problemu. Jedynie do komórki nie było, więc w końcu sobie kupiłem adapter BT do pieca. W moim przypadku to był cały "ból" przesiadki na x64.

 

No dobra, jeszcze Half-Life 2 muszę uruchamiać z parametrem "-32bit", bo inaczej świruje (ma obsługę x64, która źle u mnie działa)

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, starsze rzeczy.

Lubię sobie odpalić herosów III, w Freelancera gram dość często, mechcommander 1 / 2 .... Zbierze się sporo super gierek starych, które mozna dostać za grosze lub za darmo, wyglądem może i odstają, ale grywalność jest świetna.

Programy - to samo, do zdjęć używam Corela painta X - dodawali do kart pamięci - świetny program, lepszy i bardziej zaawansowany niż zdecydowana większość freeware ....

Sporo programów dołączanych do gazet ma w ograniczeniach - wersja bez wsparcia x64 .....

Sterowniki - tutaj też różnie bywa.

 

Z drugiej strony 3 GB ram w domowym kompie długo będzie wystarczające ....

 

Z trzeciej strony .... i tak można w nieskończoność.

 

x64 to przyszłość, pytanie tylko czy ona już przyszła.

 

Raz już się przejechałem na "przyszłości" - wchodziły odtwarzacze dvd do kompów - "kup pan do nowego kompa, to przysżłość", no i kupiłem .... zapłaciłem 4x drożej niż za cd, po 2 latach siadł, zagościła w nim może z jedna płyta dvd .....

Blue-ray 'a już tak prędko nie kupię ....

 

Nic to, może będą jeszcze dostępne bety x64 i/lub wersje testowe gotowego systemu. Wtedy się "obmaca".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakI jaki masz problem z programami? W x64 nie działają tylko

- wersje 16bit

- wersje uzywające dodatkowych sterowników(programy które mozna policzyc na palcach)

- wersje ze skopanym kodem

 

Z 32 bitowym oprogramowaniem nie ma zwykle problemów.

 

Mam od ponad roku dwie Visty x64(pc i notebook) i nie dał bym ani grosza za wersje x86.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mam drobny problemik. Mam windows live mail zainstalowane i ustawione jako domyślny klient poczty w opcjach internetowych itp

Niestety klikając w hotlink mailowy,np. glupijasio@op.pl wyskakuje mi okno internet explorer z napisem

could not performed this operation because the default mail client is not properly installed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakI jaki masz problem z programami? W x64 nie działają tylko

Nie wiem jaki

Jak ms udostępniał 7000 to nie pomyślałem o ściągnięciu x64.

Stąd nie wiem jak to działa, stąd pytanie.

Jak jeszcze będzie dostępna wersja testowa to z chęcią wypróbuje, na razie mogę tylko się pytać.

Skoro wszystko działa, to ok.

Pamięci znowu tanieją, może dokupię 2x2gb i wtedy x64 miałby sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki

Jak ms udostępniał 7000 to nie pomyślałem o ściągnięciu x64.

Stąd nie wiem jak to działa, stąd pytanie.

Jak jeszcze będzie dostępna wersja testowa to z chęcią wypróbuje, na razie mogę tylko się pytać.

Skoro wszystko działa, to ok.

Pamięci znowu tanieją, może dokupię 2x2gb i wtedy x64 miałby sens.

Sprawdź na MS, czy dają jeszcze seriala. Jeśli tak, to wersję 7000 znajdziesz chyba w Sieci.

Chociaż beta była dostępna niby do 10 lutego, to ja dostałem klucz z MS 21 lutego (patrząc na datę plików startowych). Pod nim była informacja, iż Download jest już niedostępny. Skoro jednak mam klucz od MS, a beta ma chodzić do 1/2 sierpnia, to nie widzę przeszkód, aby ją pobrać i zainstalować.

 

Wracając do tematu, to rzeczywiście widzę postęp w stosunku do Visty. Są jednak 2 problemy:

- w Firefox 3.0.4(lub 3.0.5 - nie pamiętam) nie można zainstalować Flash Playera - Defender go blokuje, spróbuję nowszej wersji Foxa o ile jest...

- nie można zainstalować pobranego ze strony MS (sic!) Active Sync (także Defender się uczepił)

 

Jednym z ciekawych błędów jest to, iż po instalacji GG 7.7 i dodaniu jego ikonki na pasek, historia i zakładki oraz okna IE są przypisywane właśnie do ikonki GG. Zapewne ma to związek z korzystaniem z obiektu IE przez GG. Z nowym GG tego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystąpił też wystąpił problem z Nowym GG 7. Muszę uważać w co klikam w Menu Start z ostatnio otwieranych programów :wink:

 

Poza tym śmiga aż miło.

Ciekawe kiedy pojawi się oficjalnie RC na serwerach MS do pobrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest w ogole potrzebne do czegokolwiek?

Modyfikacji sprzętu PDA/smart opartego na Windows CE i Windows Mobile - np taka NAVIA NV45. ;]

 

BTW: Rozumiem, że nie ma możliwości aktualizacji b7000 do np. b7032 lub innej (przez WU)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jeśli chodzi ci o przewijanie okienek w "trybie 3D" to klawisz Windows+Tab

Ale z odpalonym aero , bez nie dziala - wzgledem Visty :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie można zainstalować pobranego ze strony MS (sic!) Active Sync

Pewnie dlatego ze od Visty uzywa się Windows Mobile Device Center(Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile) a nie starego ActiveSync dla XP i starszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7:

 

Windows 7 build 7061 - najnowsza znana kompilacja z 11.03.2009

Windows 7 RC Escrow - 4.tydzień kwietnia br.

Windows 7 RC1 - publiczne wydanie do końca maja br.

Windows 7 pre-RTM Creative Test - ostatni tydzień lipca 2009

Windows 7 RTM @ Technet/MSDN - sierpień 2009

Windows 7 / Windows Server 2008 R2 - oficjalna prezentacja na IT Forum w listopadzie 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 7 wyłącza mi się dysk na którym mam system.

Występuje to tylko i wyłącznie na tym systemie więc kwestia sprzętowa odpada...

 

Macie jakieś sugestie co może być przyczyną?

Nie chciałbym znów go na gwarę oddawać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego ze od Visty uzywa się Windows Mobile Device Center(Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile) a nie starego ActiveSync dla XP i starszych.

Nie wiedziałem o tym pewnie dlatego, iż Vista to dla mnie wpadka na miarę ME, a jako takiego "What's new in Windows" nie czytałem... ;]

Poza tym jakoś nie widziałem żadnego powiadomienia w systemie, że cokolwiek zostało podłączone i wykryte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Kto i z jakiego powodu usunął mój temat o tym?

Z powodu takiego że te buildy 7048 7057 są zamkniętym beta testami czyli niedostępne dla zwykłego śmiertelnika, a skoro się nimi chwalisz to wiadomo z jakiego źródła je posiadasz. Co znaczy, że instalować można, ale chwalić się nie wypada. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...