Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

To 960MHz na GPU to masz stabilne w na Desktopie ?? :)

 

Obecnie katuję Crysisa w 2360x1770 (dzięki zabawie w EDID monitora :)) - najlepszy zamiennik antyaliasingu :D. Ponieważ tutaj nadal działa mi tylko 60Hz, więc przynajmniej zwiększyłem rozdzielczość do maksimum monitora. Zmiana biosu zmienia napięcia na rdzeniu i pamięci, więc jest stabilne, jeśli ma chłodno (60-70% wiatraka na Vapor-X). Artefakty mogą się pojawiać przy około 64-65 stopniach np w Riddick Dark Athena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczolem sprawdzac niskie napiecia dla GPU i narazie uzyskalem to:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Wiem ze karta leci wiecej niz 1000 przy 1.35v

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim progsem moge zrzucic bios z radka ??

i czy wogole jest jakas szansa na odpalenie mojej grafy na innym biosie np tym od MSI skoro moja karta jest na nierwferencyjnym PCB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario gpu-z ma coś takiego, próbować możesz jak nie będzie działać to zawsze możesz przywrócić stary bios

Nuker bawiłem się msi afterburner, mój radziu robi 1ghz przy 1,3v ale 950 na takim napięciu jak ty masz już nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielgachne dzieki

 

GPU-Z dziala i umozliwia zrzucenie , potem drobna edycja w RBE 1.24 i kolejny problem :/

 

Dziwi mnie troche dlaczego w sekcji CLOCK INFO 3 i 0 brak podanych napiec ?

Dołączona grafika

 

ImageShack.us

 

ATI Winflash 2.15 i 2.17 nie rozpoznaje mojej karty , zapodajcie jakies info czym mozna zflashowac bios

 

 

UPDATE

 

Sprawdzone i dziala !!!!

 

z bootowalnego pena pod usb

atiflash -f -p 0 ''bios.bin''

 

i teraz smiga GPU na 940MHz 1300MHz Mem bez zadnego dodatkowego softu

jak narazie bez zmiany napiec , tryb 2D 400MHz

kombinuje dalej ;)

 

 

UPDATE 2

 

Jaka kolwiek proba zmiany napiecia w : CLOCK INFO 3 powoduje wylaczenie trybu 2D

karta na stale pracuje na defaultowych taktach 875/1250 z defaultowym napieciem 1.15 :(

czyli koniec ostrzejszego OC na tym radku , max 940/1300

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario gpu-z ma coś takiego, próbować możesz jak nie będzie działać to zawsze możesz przywrócić stary bios

Nuker bawiłem się msi afterburner, mój radziu robi 1ghz przy 1,3v ale 950 na takim napięciu jak ty masz już nie chce

 

dzis powalcze z napieciami przy 1000 na gpu jak tylko ustabilizuje proca.

 

 

 

@Mario

 

Nie referent = brak regulacji napiec.

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile prawdziwe są poniższe rewelacje z guru3d:

 

10.5 will rock

Ok guys this is a snippet from another forum so I take no credit for this but it does make good reading I assure you

 

Right now, ATI are working on a way to expand tessellation onto the Stream Processors. When they complete that, nVidia is dead. If they get the SP units to work hand in hand as cache and pre/post processors for the tessellation units, then the tessellation performance will SKYROCKET! It technically could be called cheating, but if you want to get the most out of a benchmark with a dedicated tessellation processor, the only way to get more tessellation processor is to assist it. nVidia has no tessellation processor, as tessellation is emulated on the CUDA cores. When the new drivers are finished, likely to be released in the 10.5 beta catalyst drivers, things will change in the benchmark world.

 

Catalyst 11.0 is already in the works, but it is focusing on using the Stream Processors to aid in render on benchmarks and graphics systems, using the tessellation units as a math base cache systems and booster. When these are complete, the HD 5000 series will eat the GTX 480 as a midnight snack, and it will only be the first bite out of the proverbial cake.

 

ATI is re-working the driver models as we speak. In the end, ATI learned from how nVidia handled tessellation, and uses the multiple SIMD I/O system to destroy the graphics gap. Right now, we are using an older model from 9.1 catalyst where tessellation is only run on the tessellation units. The new model will be a complete re-working of the way the card is run.

 

The beauty of ATI's dedicated cores is the card can be software adapted to do so many things, and with the ECC and tessellation units in place, the sky is the limit.

 

P.S.: We found a way to run CUDA core on FireStream, aka the Stream Processors of the HD 5000 series. This does not mean ATI will license it, but hackers are bound to make custom drivers like they did years back that use OpenCL code to run CUDA on ATI 5000 series processors, namely Cypress and Evergreen. The future of ATI is upon us.

 

HERES THE OTHER BIT:

 

ATI uses 1 hardware tessellation unit. Nvidia uses 16 tessellation units that are emulated within the CUDA cores. Currently, ATI's tessellation is not aided by the Stream Processors, whereas Nvidia's SP's are what does it. This is one of the major reasons the tessellation performance difference in Unigine Heaven bench is so huge; NV's cores are constantly being used for emulating Tessellation, while ATI's are only partially used for everything else and only the 1 hardware tessellation unit is being used for tessellation. Once there are moving players/monsters and fighting going on and physics being processed, those shader cores need to process a lot more so there is less room for processing tessellation. This is why the performance gap is smaller in actual games.

 

Currently, ATI is working on changing this within the drivers so that the Stream Processors will aid the Tessellation Unit with processing tessellation. Supposedly this change will be released with the 10.5 drivers and will be the first large tessellation-based improvement.

 

They're also working to further improve tessellation by making the cache work better between the tessellation unit and the SP's, which is going to be in the 11.0 Catalyst drivers.

 

Also, it's likely they're increasing the amount of Hardware Tessellation units in the 5xxx refresh. Very likely even further improved in the 6xxx series.

 

At this point it's very hard to tell if Nvidia is only 'temporarily' better in tessellation, or if they'll hold on to this for a while. Based on the improvements ATI will be making, I'm not doubting at all that the difference in the near future between both will be much smaller than today, for tessellation performance.

 

GO ATI!!!!

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh chyba sobie kupien tego wielokrotnie wspominanego przez toms83 coolera MK-13, stosunkowo rzadko gram ale jak dzisiaj odpaliłem sobie najnowsze GTA i po 3 minutach włączyła się suszarka (dla przypomnienie posiadam referenta) to mało z fotela nie spadłem ... Najwyższa pora coś z tym zrobić, oczywiście można zablokować obroty ale to obejście problemu a nie rozwiązanie bo wtedy temperatura jest mało ciekawa. Wyżej wspomniane chłodzenie prezentuje się dość ciekawie, na pewno nie będę się bawił w 4x 120x120 ale jakieś 2x 120x120 w dodatku ciche powinno załatwić problem. Plan jest taki:

 

1x Prolimatech MK-13 Multi-VGA Cooler

2x SilentiumPC Zephyr 120 - 13,6 dBA

2x Grill / Filtr z siatką 120mm czarny

 

I podpiąć na stałe na 12v niech się kręci, przy 13,6 dBA nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mardok

 

Pomyśl jeszcze nad czymś dla sekcji, bo te radiatorki w zestawie MK-13 są średnie. Zależy też, jaki montaż wentylatorków, bo jeśli będą wiać od dołu, to powietrze słabo się przeciska przez żeberka i sekcja się mocno grzeje. Jak wentylatorki z boku, jest lepiej, ale bez cudów.

 

Super radiatorki na sekcję, nawet pasywnie chłodzą kosmicznie wydajnie:

- Thermalright radiatory VRM R3;

- Thermalright radiatory VRM R5;

 

Fajny teścik MK-13 i TR Spitfire. Test.

 

 

@ -=YoGi=-

 

Ty jesteś fachura od wentylatorków, to byś polecił na MK-13? :)

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, to ma być do poziomu, więc na pewno nie zephyr :P Skoro mówimy o takim chłodzeniu, to warto do tego dobre wentylki zapodać. Jeśli chodzi o 120mm, to Typhoon, Kama Flow 2, Silent Wings, ewentualnie Roxo (również dobre łożysko, ale nie wiem jak będzie się spisywać po czasie) - jeśli patrzymy na cenę. 92mm też podobnie. Podstawą do tego będzie łożysko FDB (lub kulka, jeśli mówimy o Typhoonach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile prawdziwe są poniższe rewelacje z guru3d:

 

Na twitterze CatalystMakera juz ktos o to pytal. Rzekomo ten post jest pelny niedomowien i nie nalezy go brac na serio totez lepiej poczekac na jakies sprawdzone informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę zapytać się po raz kolejny (bo widziałem już wcześniejsze odpowiedzi) o Radeona 5870 od PowerColor (referent nie PCS+). Najbardziej bedę wdzieczny za opinie użytkowników:

- czy nic nie piszczy w nim (cewki?)?

- czy jakość wykonania nie budzi wątpliwości (np. pod kątem zmiany chłodzenia)

- wszelkie uwagi / spostrzeżenia za które z góry dziekuję

 

Pierwotnie myślałem o 5850 ale podrożały i ten model mogę dostać w niewiele wyższej cenie.

 

Update: Czy warto dopłacić 50zł do Gigabyte'a lub szafirka?

Edytowane przez Yorick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie to niestety loteria, PowerColor to jest taki sam referent jak inne tylko naklejka się różni i pudło. ;)

Ogólnie to chyba nie ma z nimi żadnych nadzwyczajnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę zapytać się po raz kolejny (bo widziałem już wcześniejsze odpowiedzi) o Radeona 5870 od PowerColor (referent nie PCS+). Najbardziej bedę wdzieczny za opinie użytkowników:

- czy nic nie piszczy w nim (cewki?)?

- czy jakość wykonania nie budzi wątpliwości (np. pod kątem zmiany chłodzenia)

- wszelkie uwagi / spostrzeżenia za które z góry dziekuję

 

Testowałem dla klientów kilka referentów Powercolor i żadnego nadmiernego piszczenia nie zaobserwowałem, nie było również problemu z zielonymi pikselami i każdy przeze mnie testowany egzemplarz osiągał takty powyżej 950 MHz na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zabrałem się za kręcenie MSI 5850 dla kuzyna, ale niestety bardzo wysokie jak na moje oko temperatury uzyskuje. Podczas testowania ATI Tool temperatura sięga 87 stopni na taktowaniach 850/1175(1,15V). Tak przy okazji zapytam się jakie napięcia i tepmeratury są bezpieczne dla tej karty i tak pi razy drzwi dla 900MHz w jakich okolicach powinno być napięcie?

BTW temperatura nie zmienia się od 800 do 850 wciąż max to 86/87 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wentylator jakie obroty osiąga? bo to właśnie jest sensowna granica. ati przewiduje chyba jeszcze wyższy poziom temperatury ale tych ~85 nie zaszkodzi nie przekraczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam Setsugena (130zł) + VRM-R3 (ciekawe czy się zmieści pod Scythe'a, wg tego -> link- niby tak).

Nie mam zamiaru czekać nie wiadomo ile na Accelero 5870 (wersja 5970 "zabija" jedno DVI, warto poszukać na forum bodaj hardocp), Zalman jest 3 slotowy i pewnie podobnie jak Accelero średnio będzie sekcję zasilania chłodzić.

Ryzyk fizyk - słabo będzie się sprawować (lub nie będzie pasować), sprzedam, kupię AC5870 albo VF3000A.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...