Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Pff długo jeszcze będę czekał zanim podejmę decyzję zakupu. Jeśli rzeczywiście podobne arty, co w Wiedźminie, można ujrzeć w innej grze to jest się nad czym zastanawiać. Może to być wina sterowników, ale czy na pewno to nie wiem. Z 4870 z tego co kojarzę też były jakieś problemy. Np. w Crysis Warhead widziałem porównania GF GTX280 z 4870 na jednej mapce. Brakowało HDR:

Click.

 

Mniejsze czy większe problemy mimo wszystko nie powinny w ogóle występować. Coś spie.. i poprawią w kolejnym wydaniu sterów. AMD rzadziej wydaje stery od NV, więc ja na razie mówię dziękuję. A jeśli to coś z samą kartą jest nie tak no to już sprawa przesądzona.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle

 

I'm not going to list all of them here but how it is possible to launch new gfx with so many problems ? From the end user point of view it is unacceptable! I spent my savings on high end card and I got a crap instead of high end card?

To cytat z posta Ojejku. W swietle tego co napisal uwazam ,ze moje % byly na prawde zasluzone i mod wykonal dobra robote , a ten cytat to juz nie moj wymysl i pisze to user ATI , ktory ja kupil - w tym momencie Power tez nie powinien miec obiekcji w stylu "kup to pogadamy". Co pisze wyzej Devil? Wlasnie. Widac jak "moj Crysis" zrobil sie nagle "Wiedzminem , Battleforgiem , GTA4" itd.

 

Teraz Ojejku powinien dostac komentarzem w stylu "troll" bo mial odwage napisac co mu sie nie podoba po wydaniu takiej gotowki. Jesli zamiast pisania postow o tym na AMD bedzie akceptacja tak beda chwalic sie tylko demkami , a stery beda lezec odlogiem.

 

Gratulacje.

 

 

ps :

One more thing (game), because it seems that nobody mentioned here the performance problem with title "Star Wars The Force Unleashed". I know that the game is supported by nvidi with theirs "meant to be played" strategy, but the performance on 5870 (and probably the other generations including 48xx) is far too low

Ponoc podobna akcja jest z Borderlandem.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam malego hinta. Jesli chcesz to mozesz sprawdzic cos jeszcze. Ponoc BattleForge jest darmowa gra - nawet wczoraj widzalem linka do downloadu z okazji jakiejs promocji EA dla DX11 - a skoro tak to moze bedzie Ci sie chcialo zassac i ja. W nim jest ponoc* to samo co z Wiedzminem.

Z ciekawosci sprawdzilem. Problemow tego typu nie zauwazylem aczkolwiek gra w pewnym momencie (gdzies po 20 minutach) po prostu mi sie zawiesila i karta po tym chyba zglupiala. Co ciekawe zaczela mi sie wysypywac przegladarka chociazby przy probie odtworzenia tych filmikow z youtube'a z forum amd do ktorego link podany zostal wyzej. Po restarcie wrocilo do normy. W sumie do tej pory wiekszych problemow nie mialem, w Aionie, Lineage'u, Anno 1404 czy Call of Duty 4 artefaktow nie bylo, problemow z cieniowaniem tez nie. Troche to faktycznie dziwne, ale gdyby byl to jakis blad konstrukcyjny niezalezny od samych sterownikow to powinien wystepowac w wiekszej ilosci tytulow a nie tylko kilku wybranych.

 

Jesli zas chodz o Borderlands to choc nie sprawdzalem ile faktycznie gra wyciaga klatek na sekunde to jednak przy ustawieniu wszystkiego na full jest plynnie, nawet przy wiekszych akcjach z wieksza iloscia przeciwnikow na raz, zadnych zaciec, zwolnien a jedyny problem wynikal z tego, ze na testowych sterownikach 9.11 brakowalo w niektorych miejscach tekstur (rzekomo wystarczy zmienic nazwe execa na ut3), na 9.10 jest w porzadku. Tutaj wiec ciezko mi zgodzic.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jedyny problem wynikal z tego, ze na testowych sterownikach 9.11 brakowalo w niektorych miejscach tekstur (rzekomo wystarczy zmienic nazwe execa na ut3), na 9.10 jest w porzadku. Tutaj wiec ciezko mi zgodzic.

Po zmianie exe wraca wszystko do normy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, to zasugerowal ktos wyzej. Ja wrocilem do 9.10 i problem zniknal, nie kombinowalem nic z execiem, nie grzebalem tez w .ini recznie zmieniajac jakiekolwiek ustawienia. Wszystko dotyczace grafiki zmienialem z poziomu gry. Zainstalowalem tez przed chwila frapsa i w New Haven ilosc FPS jest stala i trzyma sie na poziomie 62fps. Spada jedynie na chwile do 45 gdy patrze na New Haven z daleka, po chwili wraca jednak znowu na 62. Podczas walk tez trzyma taki poziom wiec ciezko to podpiac pod "performance problem".

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

News o 5970 czyli X2.

 

2 najciekawsze rzeczy:

"Karta ma długość 34,29 cm, a więc jest najdłuższą w historii kart dla odbiorców indywidualnych."

 

"Wiadomo jedynie, że w trakcie obciążenia wentylator karty pracuje z prędkość 4700 obrotów na minutę, wytwarzając jednocześnie dużo hałasu."

 

Nie ma co, miniaturyzacja. Niedługo grafa będzie oddzielną obudową i będziemy mieli 2 skrzynki. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

News o 5970 czyli X2.

 

2 najciekawsze rzeczy:

"Karta ma długość 34,29 cm, a więc jest najdłuższą w historii kart dla odbiorców indywidualnych."

 

"Wiadomo jedynie, że w trakcie obciążenia wentylator karty pracuje z prędkość4700 obrotów na minutę, wytwarzając jednocześnie dużo hałasu."

 

Nie ma co, miniaturyzacja. Niedługo grafa będzie oddzielną obudową i będziemy mieli 2 skrzynki. :wink:

 

Ci , ktorzy maja LBX i Zalmany wpakuja ja bez problemow. Inni wywala koszyk na dyski jazda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe no to jest kpina jakaś, mam nadzieję że jeżeli GPU okaże się felerne to sklepy nie będą robiły problemów ze zwrotem pieniędzy.

Ja tam myślę, że jeśli to byłaby wina samej karty, to w większej ilości gier działy by się takie rzeczy (chyba)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca. Winny może być jakiś jeden efekt w grze. I nie koniecznie tu spartolone sterowniki są przyczyną. Ale nawet jeśli to sięgając w przeszłość zawsze były jakieś problemy. Czasem mniejsze, bo ja np posiadając x1950PRO nie miałem zbytnio powdów do narzekania, ale bywały większe. Przykład podałem. Było tego oczywiście więcej. A to AF nie działało, a to po włączenia AA wydajność spadała (HD38xx ?). NV też zresztą odwalała chałe, ale dość szybko błędy w sterach były poprawiane. No akurat tu znów temat Crysisa powraca. Znany problem artefaktów podczas zmiany trybu skafandra w niewidzialny. W Crysis Warhead to w niektórych misjach tak sypało artami,że grać się nie dało. Musiałem instalować chyba z 2 lub 3 wersje różnych sterów. Wiem, że znów wracamy do tego tematu co w starym, ale tu nie chodzi o wykłócanie się. Długo broniłem AMD (Focus coś o tym wie). Ale potem przeszedłem do NV. Na początku nie miałem powodów do narzekań, ale potem też zaczęły się problemy ze sterami. 88GT mam dłużej niż x1950 PRO. Jak bym dalej miał ATI to pewnie bym zaczął psioczyć na ich stery. Po prostu chcę mieć w pełni sprawny produkt za który zapłaciłem. NV tu troszkę bardziej się stara jak widać, bo częściej wydaje stery. Ale nad tym można dyskutować. Oby AMD coś z tym zrobiło i to szybko.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca. Winny może być jakiś jeden efekt w grze. I nie koniecznie tu spartolone sterowniki są przyczyną. Ale nawet jeśli to sięgając w przeszłość zawsze były jakieś problemy. Czasem mniejsze, bo ja np posiadając x1950PRO nie miałem zbytnio powdów do narzekania, ale bywały większe.

E, e , bo sie pogniewamy :P

 

Miales, albo raczej nie widziales. Przypomnij sobie taka gre o nazwie Cold Fear - wydajnosc przez cieniowanie DST byla tragiczna. O ile dzis DST tez nie jest idealne (Mass Effect) o tyle nie razi ale przede wszystkim - nie tracisz na wydajnosci. W przypadku x1xxx nie bylo tak rozowo :P

 

 

Poruszyles kwestie sterow - nV przewaznie zanim wypusci jakis QHQL to daje ze 3 bety. Wlasnie sam smigam na 195.39, ktorych to nie ma jeszcze jako WHQL. Tak z moich obserwacji to powiem, ze sa ze 2-3 bety i 1 oficjalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wracajmy do Cold Fear ok, bo znowu się rozpęta piekło ;). Swoje zdanie w tej sprawie miałem, kto chce niech przejrzy moje stare posty. Po prostu nie miałem zbyt wielu powodów do narzekań w przypadku x1950 PRO. Dla mnie to była naprawdę udana karta. W zasadzie to druga, bo wcześniej miałem 9800PRO, z którego też byłem zadowolony. Ale jak napisałem im dłużej bym ją posiadał, albo przerzucił się na HD3870,jak planowałem zresztą, to pewnie bym narzekał bardziej. Nvidia też dała mi parę powodów do lekkiej frustracji, ale jak sam napisałeś sterowniki wydają częściej. Gdyba AMD się sprężyło ze sterami to bym kupił tego 5850. Bo jest IMO naprawdę wydajny.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest IMO naprawdę wydajny.

Jesli to jest priorytetem to olej sprawe sterow i lepiej pospiesz sie. W cennikach to zaczyna drozec i to w przeliczeniu z funta. Popyt , slaba dostepnosc badz co badz i cena poleci w gore. Swieta tez zrobia swoje - zaplacisz wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest priorytet. Karta ma działać sprawnie. A sterowniki są dla mnie jej częścią, że to tak nazwę. Dlatego na razie się wstrzymuję. A muszę zmienic grafę, bo po kupnie LCD niektóre gierki już tak płynnie nie śmigają. I nie chodzi mi tu akurat o Crysisa, bo ten i tak potrafił chrupać na 1024x768. Po za tym grę przeszedłem te 2-3 razy i mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki są dla mnie jej częścią, że to tak nazwę.

Wiesz, problem w tym, ze de facto nie kupisz karty, ktora nie mialaby problemow w niczym. O AMD i ich sterach wiesz z tego tematu, nic wiecej nikt tutaj w temacie porady nie napisze ;)

 

U nV jest o tyle dobrze, ze nawet jesli gra na starym drajwerze lazi wolniej o tyle lazi... (choc dla przeciw-wagi powiem, ze pod Vista laza gorzej niz na XP co sie nie zdaza przy ATI, a np. 195x39 wzgledem 185x85 w Mirrorsie pod XP to 10-12 FPS nizej - pod Vista wiem, ze bedzie dramat bo framerate ma sie tak, ze na XP min to 50, a pod Vista 30 to sredni na tym samym drajwerze, a skoro nowy ma 10-12FPS nizej to z 30 robi sie 18...-pewnie bedzie w ogole dramat bo 185x85 to , choc plusa tez maja w samym Mirrorsie i to znacznego, ale mniejsza o to).

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sprobuj wylaczyc AA i Anizo - osobno. Takie pasy to "ficzer" jednego z nich. Jesli wymusiles to sterem - sprawdz w grze.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

 

Gothic 3 + 1.73 path

 

AA i Anizo pod kontrolą aplikacj.

 

Windows 7 64 bit + directx_aug2009_redist , te sterowniki zainstalowane....

Pisałem o tym wcześniej - info tu.

 

Ponownie The problem is the Depth Texture Formats: DF16 and DF24 ATI FourCC depth texture formats ATI_FOURCC_DF16 ATI_FOURCC_DF24, gdzie tu mowa o Anizo i AA :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

E, mi wystarcza benczmark, ktory robilem kiedys. W nim 5770 w RE5 mial okolo 63FPS, na GTX260 mial prawie 100. Juz widze jak 5770 jest lepszy niz 5870. Zwlaszcza dzieki szynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pisałem o tym wcześniej - info tu.

 

Ponownie The problem is the Depth Texture Formats: DF16 and DF24 ATI FourCC depth texture formats ATI_FOURCC_DF16 ATI_FOURCC_DF24, gdzie tu mowa o Anizo i AA :rolleyes:

Popatrz na tego posta :4102

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=7322645

 

4870 max. Widzisz gdzies wyzej wspomniany problem? Gdyby to byl faktycznie problem tekstur to mialbys to samo na 48xx bo to ta sama architektura tylko w slabszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja to mam i każdy posiadacz 58xx to ma. O tym pisałem na forum ati też, czytaj posty w tym topicu na przyszłość :rolleyes: Karta nie pada to się nazywa ATI. Naprawdę nie pamiętam, żeby po wejściu 4870 na rynek było tyle problemów, a wtedy kupowałem też zaraz po premierze.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na tego posta :4102

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=7322645

 

4870 max. Widzisz gdzies wyzej wspomniany problem? Gdyby to byl faktycznie problem tekstur to mialbys to samo na 48xx bo to ta sama architektura tylko w slabszej wersji.

Jesli mam być dokładny - na forum Ati wyraznie napisany jest temat 5870 - issues with games/apps - list with pictures , to samo tyczy się tego wątku i do tego się odnoszę.

Gdzieś tam wspominaja o HD48XX? :lol:

W praktyce wychodzi trochę inaczej z obsługą tych samych sterowników przez serie HD48XX /58XX.

 

Jeśli po pobraniu DX11SDK będą na testach u mnie arty/migające tekstury czy cokolwiek - odsyłam kartę i czekam na nową. Ciekawe czy inny egzemplarz wyeliminiuje część błędów, czy np dostane w bonuspack'u zwisy w testach / jakieś dziwne opcje z 'wielkim kursorem' itp. :rolleyes:

 

Z innych ciekawych akcji - NFS: Shift - sieczka na ekranie w stylu Wiedzmina - ktokolwiek ma/miał tego typu przypadłość?

 

Ojejku - miałem wcześniej sporo kart Ati radka 8500 / 9700 / 9800 / x1900xt / hd4870 (w międzyczasie jakieś-tam nvidii również, ostatnio gtx 285) i jakoś nie przypominam sobie aż takich akcji z driverami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dajcie trochę oddechu ati , poprawią błędy , ale musicie poczekać ze 3 miesiące .

Zgodze się z Toba, z jednym małym ale - ilość błędów pojawiająca się w moim przypadku jest conajmniej dziwna - praktycznie każdy nowy tytuł = błędy graficzne ala te w Witcherze.

Czytając różne fora nie spotkałem się z taka kumulacją błędów na 1 maszynie - obecnie nie kręconej, problemów z zasilaczem też nie mam - po włozeniu gtx 285 wszystko śmiga bezproblemowo.

 

Dodatkowo - sprawdziłem różne demka z SDK DX11 - wszystko ok, poza niektórymi prezentacjami teselacji. Drivery 9.11 beta, przeczyszcze system i posprawdzam na 9.10.

 

Kolejny motyw - przy niektórych testach karta dziwnie piszczy/syczy. Jak długo posiadam PC'ta jest to pierwszy egzemplarz z takim dodatkiem audio.

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

 

Gothic 3 + 1.73 path

 

 

 

Opcje graficzne na max.

 

AA i Anizo pod kontrolą aplikacj.

 

Windows 7 64 bit + directx_aug2009_redist , te 3396207[/snapback]

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=566

 

 

ciekawa sprawa - według tego testu 2 radki 5770 w cf są szybsze od radka 5870 - coś mi tutaj nie gra i to mocno....

Tak samo ciekawe że GTX260 przegrywa z 5770 i 4870,patrząc na analize wyników.Ciekawy też jest HAWX i wyniki najwyrażniej z kosmosu albo anizo im nie zaskakuje. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych ciekawych akcji - NFS: Shift - sieczka na ekranie w stylu Wiedzmina - ktokolwiek ma/miał tego typu przypadłość?

 

Gram sporo w shifta i na 5850 @ 900\4800 nie spotkalem sie z zadnymi artami. Sys to win7 32 bit stery 9.11 beta.

 

W świetle 2 powyższych postów, w sumie przedstawiających dwie różne opinie ( jedni mają problem, inni nie ) to może być problem ze sprzętem.

 

Może spróbować zrobić coś takiego. Ustalić jakie gry mają problem ( wiemy że Wiedźmin i Shift ) i koledzy z radkami mogliby, w miarę możliwości, sprawdzić na tych samych sterach czy faktycznie się kaszani czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...