Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

wiedźmin kaszani, shift nie, bynajmniej u mnie stery 9.11 beta dla ścisłości BattleForge działa jak należy w max detalach i fullhd, zdaje się panowie że w przyszłym tygodniu dołączy do kompletu kolejny hd5870 tylko widzę mały problem bo nie będzie gdzie fizyki zapodać :(, wszystkie karty 2 slotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram sporo w shifta i na 5850 @ 900\4800 nie spotkalem sie z zadnymi artami. Sys to win7 32 bit stery 9.11 beta.

Win 7 x64 - sprawdzałem na sterach dostarczonych z kartą, 9.10 i 9.11 beta - za każdym razem czyszczone driver sweeperem.

Sprzęt dokładny to:

X38 z biosem 1403.

C2D E8500

4x 1gb Crucial.

X-Fi + Support Pack 2.0.

 

Testowałem biosy - Powercolora, Ati, Asusa (obecnie) - za każdym razem podobne efekty.

Całkiem możliwe, że to x64 sypie kwiatkami/artami, na plus - brak problemów z filmami / zwisami komputera / dużym kursorem jak w przypadku Win 7 x32 u niektórych ludzi.

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Shift'a rozwiązana - po zmianie biosu na Asusa, wywaleniu MSI Afterburnera (na guru3d sugerowali to w którymś wątku) i czystej instalce RadeonHD_5800_5700_Catalyst_Vista_Win7.exe arty poznikały.

 

Heaven nadal tak samo - migające tekstury. W trakcie dema wygląda to znacznie gorzej.

 

Ze zmian na gorsze - przy takim zestawieniu Wiedzmin z cieniami na LOW - sypie błędami, czego nie miałem przy secie z 9.11 betą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W shifcie zadnych problemow nie mam wszystko lata na maxa pieknie ladnie, a w gothica tak i tak nie gram wiec mi to nie przeszkadza ,w gta 4 tez mam takie dlugie cienie ale nie wszedzie ,ale to nie sa jakies artefakty czy cos takie cos tez w ogole nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem win7 nowego HP ,i teraz odpalam Vantage i zmienia mi system kolorów ,po czym jak go odpalam żeby robił test to się wiesza ? Na wersji RC 7100 było wszystko ok ,te same stery 13/10/09 ,a na tej wersji win [gluteus maximus]. Ktoś wie czemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartass13 czy występuje microsuttering w crossfire,mam zamiar kupić drugiego 5870 ale, szkoda mnie physx i mam obawy co do microprzycieć w grach, proszę o w miarę szybka odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI, graphics business unit of Advanced Micro Devices, on Monday said that it would increase the price of its ATI Radeon HD 5850 graphics processing unit (GPU) by $20+ due to overwhelming demand towards the new graphics cards as well as increased costs of components and logistics.

 

“Due to the accelerated ramp of the ATI Radeon HD 5800 series products to meet overwhelming demand at a time when a recovering computer industry is limiting supply on some parts, AMD is incurring higher component, memory and logistics costs. While many of our products are impacted by these increased costs to varying degrees, we are only adjusting pricing on the ATI Radeon HD 5850 product at this time,” said Jay Marsden, a spokesperson for the company.

 

Both large suppliers of graphics processors – ATI and Nvidia Corp. – faced rather massive declines in sales of higher-end discrete chips in the last twelve months. As a result, in order to lower the risks, both companies reduced inventory levels and their orders to manufacturers. Furthermore, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) said that the yield of chips made using 40nm fabrication process dropped again to around 40%, which means that the vast majority of 40nm chips ordered go to scrap bin.

 

Despite of the fact that ATI will increase the price of its Radeon HD 5850 GPU by around $20+, the company believes that the demand towards the chips will not get lower since at present ATI Radeon HD 5000-series is the only DirectX 11 product family on the market today. Moreover, actual graphics cards may not become considerably more expensive.

 

“We are confident that even with this price change, the ATI Radeon HD 5850 continues to offer outstanding performance per dollar for the enthusiast community [...] On average you could see a $20+ increase by some partners for their Radeon 5800s. Some partners are already charging that for their boards so the increase will be defined and rolled out by partner” added Mr. Marsden.

 

Originally AMD set manufacturer suggested retail price for ATI Radeon HD 5850 at $399, whereas the cost of the more powerful ATI Radeon HD 5870 was set at $499.

 

Last year ATI and Nvidia started price war in a bid not to lose market share amid the shrink of the market size. It looks like as the recovery in the computer industry becomes more evident, the price war gets reversed.

 

ATI Radeon HD 5870 – the world’s most powerful GPU to date that was previously known as ATI RV870 or ATI Cypress – features 1600 stream processing units, 80 texture units, 32 render back ends and 256-bit memory bus. The chip incorporates unprecedented number of transistors – 2.15 billion and has maximum compute performance of 2.72TFLOP/s. Another version of the chip – ATI Radeon HD 5850 – sports 1440 stream processors, 72 texture units, 32 render back ends, 256-bit memory bus and peak performance of 2.09TFLOP/s.

No to nie ma na co czekac jak ktoś nie kupił - trzeba kupować :)

 

P. S.

 

HD5870 fantastycznie sę spisuje w Test Drive Unlimited... są gry w których wszystko działa....

Ale w FarCry widać błedy w cieniowaniu na niektórych teksturach.... na szczęście jest to bardzo subtelene i niezbyt rzuca się w oczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stwierdziłem przycięć. A ktoś wie czemu ten 3dm Vantage zmienia kolory pulpitu i się wiesza ? od czego to zależy ? Teraz nawet shift mi się nie chce odpalić ,nie kumam tego.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pościągałeś directx z netu ?? Ja musiałem pościągać i zaczęło normalnie chodzić.

P.S. mam jush te dłuższe taśmy ale jeszcze nie sprawdzałem. Może dzisiaj zdemontuję karcioszki i przełoże w odpowiednie sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnę Directx i zobaczę ,ale do tego nfs shift mi przestaje działać jak wchodzi do wyścigu. Jak by co to dokupię dwie od ciebie.

Nadal to samo zrobię re instal w7

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnę Directx i zobaczę ,ale do tego nfs shift mi przestaje działać jak wchodzi do wyścigu. Jak by co to dokupię dwie od ciebie.

Nadal to samo zrobię re instal w7

Probowałeś reinstalacji PhysicX'a? Może w tym tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa

 

Slyszales jaki procent userow posiada legala Windowsa 7 ? ;)

 

Wrcajac do tematu , czy ktos moze potwierdzic strasznei kulawe osiagi nowego Radka 5870

w grze : Borderlands ponc Radek idzie leb w leb z GF8800 :)

no to by byly jaja jak balony

i policzek dla ATI

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrcajac do tematu , czy ktos moze potwierdzic strasznei kulawe osiagi nowego Radka 5870

w grze : Borderlands ponc Radek idzie leb w leb z GF8800 :)

no to by byly jaja jak balony

i policzek dla ATI

9600gt szybsza od 4890 to dopiero wtopa :lol2: , gierka ma physx na poziomie cpu :wink: . Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane, ale i tak idzie płynnie pograć w tą gre na 5870 czy 5850. 2x4850 co prawda osiągami nie powalają, ale gra się płynnie. "Fiziks" pewnie też robi tu swoje.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiec moze ktos napisze co jest grane ??? az taka optymizacja wzgledem NVidi ??

czy babol w sterownikach ATI ?

Robi Ci to jakas roznice? I tak bedziesz musial czekac na fixa, o ile bedzie jesli nie da sie grac, jesli da z AA/AF na 58xx majac dobry framerate w 16x10/19x12 to olac problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heaven nadal tak samo - migające tekstury. W trakcie dema wygląda to znacznie gorzej.

Odesłałem karte jako zwrot.

 

W międzyczasie nabyłem Sapphire'a. Z ciekawości odpaliłem ponownie benchmark - stery 9.10 - wszystko ok, do tego jakby optycznie płynniej/więcej fps.

Ewidentnie coś w pierwszym egzemplarzu było/jest pierdzielnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie śledził forum ati to odpisał mi moderator forum:

 

@ ojejku

 

New cards have issues DUH because they are new. Deal with it or wait a while to buy new hardware.

 

*sigh* I guess nobody actually searches for things anymore.

 

 

Witcher is fixed in the next drivers, GTA4 is mostly fixed in the next drivers but it is complecated to fix so wont be totally fixed for a while.

 

Star Wars Force Unleashed is limited to 30FPS by the game developers on any graphics card including Nvidia ones. Why they did that you would have to ask them.

Zatem w 9.11 będzie niby Wiedźmin naprawiony i po części babole w GTA4. A dla ciekawych ja mu odpisałem to:

@spyre

 

You got to be joking, right ?

 

New cards have issues DUH because they are new. Deal with it or wait a while to buy new hardware.

This statement only proves that AMD doesn't care about end user at all. This is not an argument, this is an invalid excuse! If you and all AMD/ATI don't understand that whatever end user buys it must work without any malfunction etc, then I have no questions and no offence but you all should simply go study and get some education. End user does not give a sh.t to what you are saying "New cards have issues....". By the way, If they have issues it should be written on the box. Moreover it should be even put in the advertisments! If it was there I and more people would not have bought it!

 

When it comes to Star Wars Force Unleashed, I DO know that it is limited to 30fps, but it DOES run much smoother on the nvidia cards and it is also limited to 30fps on them!

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartass13 czy występuje microsuttering w crossfire,mam zamiar kupić drugiego 5870 ale, szkoda mnie physx i mam obawy co do microprzycieć w grach, proszę o w miarę szybka odpowiedź

nie wiem jak w CF ale zjawisko to występuje w Quake wars nawet na jednej karcie

 

A gdzie pobrać finalną wersję Dx 11 na Vistę?

daraować sobie na 9.10 różnica ponad 10FPS względem W7.

 

Ogólnie grafa szybka,ale faktycznie ma problemy ze sterami jak każda nowość(obojętnie czy r czy g) choć tu jest ich troszkę za dużo widać że śpieszyli się.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne ,że mają cie w d... teraz oni są górą na rynku ,NV nie ma jak na razie alternatywy więc ludzie kupują 5xxx. Ja ostatnio stwierdziłem pewien problem ,podniosłem V w Msi after i podkręcałem za pomocą AMD tool ,karta ogólnie niestabilna powyżej 900/1300 ,ale zaczął mi wyskakiwać jakiś błąd odnośnie pamięci ,rzadko ale wyskakiwał. Na ogół przy starcie i przy zamykaniu kompa ,na szczęście instalowałem teraz w7 na nowo i wszytko śmiga. Ale podejście do sprawy ati mnie wkurza ,ale większych problemów jak na razie nie mam ,teraz chce się zabrać za ostrzejsze granie i zobaczę wszystko w pełni i w innych grach które mam ,a w których wy macie problemy (typu gta itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...