Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

[...]teraz chce się zabrać za ostrzejsze granie i zobaczę wszystko w pełni i w innych grach które mam ,a w których wy macie problemy (typu gta itp).

No to czekamy na info. :razz:

 

I to jest wytłumaczenie tej chorej sytuacji? Przez długi czas obóz przeciwny był górą i takich szopek to nie pamiętam :lol: pzdr

Nie jest wytłumaczeniem, ale co zrobić, jak nas mają w [gluteus maximus] to nic nie poradzimy. Chyba że jakiś magik zacznie sam stery pisać. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Chyba że jakiś magik zacznie sam stery pisać. :razz:

To jest niewykonalne w czasie wielomianowym przy braku szczegółowej dokumentacji technicznej architektury nowych radków. To mniej wiecej tak samo jak z emulacją konsol. Prędzej można się pokusić o "kosmetyczne" zmiany w sterach jak to robią różne grupy wydając modowane sterowniki. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niewykonalne w czasie wielomianowym przy braku szczegółowej dokumentacji technicznej architektury nowych radków. To mniej wiecej tak samo jak z emulacją konsol. Prędzej można się pokusić o "kosmetyczne" zmiany w sterach jak to robią różne grupy wydając modowane sterowniki.

No właśnie, więc nie pozostaje nam zbyt wiele tylko czekać. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...TDU też śmiga jak złoto :)

To to płynnie śmigało na moim 4850 :D

 

Z jednej strony powinniśmy oczekiwać że produkt w sklepie jest dopracowany. Z innej znowuż strony mało jest rzeczy tak skomplikowanych jak karty graficzne więc patrząc otwartym umysłem mogą być z tym problemy.

Tu cieszymy się ciągle nowymi premierami kart a tu narzekamy na ich stopień ukończenia. W odwrotnej sytuacji karty musiałyby się ukazywać nie częściej niż raz do roku żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Żeby zachować równowagę za i przeciw, to ja napiszę o... LostPlanet - wreszcie mogę sobie pograć płynnie dzięki HD5870 :) 1600x1200xAA8xAnizo16xMAX! >40FPS!

 

W tej grze ATI nie ma problemów! TDU też śmiga jak złoto :)

nie tyle zasluga karty co i twojego cepa. LP swietnie chodzi na 4 jajowcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle zasluga karty co i twojego cepa. LP swietnie chodzi na 4 jajowcach.

w jego wypadku karty bo ma stanowczo zamało przy jego CPU.

Wiesz chyba dlaczego w 1600x1200 8x/16 oscyluje 50+ na dwóch jajach.A on powinien mieć 15-20 FPS więcej niż ja.

Dołączona grafika

 

 

Na pewno 10-15% zapasu jeszcze jest w sterownikach ,przykładowo Crysis obciążony maxymalnie 85% w 1680x105 anizo-16 aa4x,w 1280x1024 maxymalnie 78%,zachowanie jak w Crossfire a nie pojedyńczej karty.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jego wypadku karty bo ma stanowczo zamało przy jego CPU.

Wiesz chyba dlaczego w 1600x1200 8x/16 oscyluje 50+ na dwóch jajach.A on powinien mieć 15-20 FPS więcej niż ja.

Hehe, my chyba piszemy o dwóch różnych ustawieniach:

 

Zrób sobie ten screen przy takich ustawieniach:

 

Sterownik:

 

Standardowa : Użyj ustawień niestandardowych.

AA: Użyj ustawień aplikacji, Filtr BOX

Tryb AA: Jakość (Nadpróbkowanie AA).

AF: Użyj ustawień aplikacji

AI: Wyłącz funcję Catalyst A. I.

MipMapa: Jakość.

 

Gra:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i powiedz uczciwie ile masz FPS w tej scenie ze screena przy w/w ustawieniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to odpowiedz sobie sam teraz,jak by gra poprała stosowną łatę to byś miał o wiele więcej FPS ale tej łaty nie pobierze bo do tego jest potrzebna .......... gra.

Brakuje ci pare opcji w menu.Już się chyba domyśliłeś dlaczego masz mniej FPS.

Dołączona grafika

Prosze bardzo

a to z twoimi ustawieniami nie mam pojęcia po jaką Catalyst A. I. wyłączasz.

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Żeby zachować równowagę za i przeciw, to ja napiszę o... LostPlanet - wreszcie mogę sobie pograć płynnie dzięki HD5870 :) 1600x1200xAA8xAnizo16xMAX! >40FPS!

 

W tej grze ATI nie ma problemów! TDU też śmiga jak złoto :)

 

to odpowiedz sobie sam teraz,jak by gra poprała stosowną łatę to byś miał o wiele więcej FPS ale tej łaty nie pobierze bo do tego jest potrzebna .......... gra.

Brakuje ci pare opcji w menu.Już się chyba domyśliłeś dlaczego masz mniej FPS.

Dołączona grafika

Prosze bardzo

a to z twoimi ustawieniami nie mam pojęcia po jaką Catalyst A. I. wyłączasz.

Dołączona grafika

Jednym slowem - lol :lol2: U Ciebie na steamowskiej jest 50 przy znacznie slabszych kartach :lol2: :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 5870 :lol2:

a nie moje CF.Moje CF uzyskuje 17FPS mniej niż 5870 w 1680x1050 4x/16x

A podniesienie napięcia do 1.250 z 1000Mhz na GPU owocuje 50W więcej.

Jeszcze do wtorku pomęcze tego 5870 i się z nimi żegnam :wisielec:

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to odpowiedz sobie sam teraz,jak by gra poprała stosowną łatę to byś miał o wiele więcej FPS ale tej łaty nie pobierze bo do tego jest potrzebna .......... gra.

Brakuje ci parę opcji w menu.Już się chyba domyśliłeś dlaczego masz mniej FPS.

Ale draka, faktycznie, nie miałem zainstalowanego patcha!!! masakra... po jego instalacji mam dodatkowo opcje w menu + test wydajności!!! Dzięki za wskazówkę!!!

 

Natomiast teksty o "do tego jest potrzebna .......... gra." zachowaj dla dzieci Neostrady...

 

Wież mi NIE JEST POTRZEBNA... patch pobrany i zainstalowany :wink:

 

P. S.

 

FPS podskoczył i to znacznie!

 

EDIT:

 

Wbudowany test: Snow: 78 FPS Cave: 98 FPS

 

Ile Wy macie?

 

Path instaluje się automatycznie o ile na to zezwolę - jestem świadomym użytkownikiem!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niewykonalne w czasie wielomianowym przy braku szczegółowej dokumentacji technicznej architektury nowych radków. To mniej wiecej tak samo jak z emulacją konsol. Prędzej można się pokusić o "kosmetyczne" zmiany w sterach jak to robią różne grupy wydając modowane sterowniki.

Nie martw się, odkąd AMD przejęło ATi, to wywalili stary dział techniczny i stworzyli nowy - dokumentacja techniczna karta zaczyna być tworzona od ok. roku - mamy już własne sterowniki na linuxie :) (tworzone na podstawie opublikowanej dokumentacji technicznej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 5870 :lol2:

a nie moje CF.Moje CF uzyskuje 17FPS mniej niż 5870 w 1680x1050 4x/16x

A podniesienie napięcia do 1.250 z 1000Mhz na GPU owocuje 50W więcej.

Jeszcze do wtorku pomęcze tego 5870 i się z nimi żegnam :wisielec:

Dołączona grafika

Dlaczego opychasz? Na ile ją kręciłeś, sporo poszła? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem niesamowitą przypadlość w Dragon Age i nie chce mi się wierzyć że to jest kwestia karty graficznej.

Chodzi o FPS zazwyczaj mam tam 60 fps, czasem spada do 50 ale i czasami do 30 co mnie dziwiło, nigdy poniżej 30 nie spadł.

Gram ze wszystkim na max aa x8 faa x16 i 1900x1200

I przy ustawieniach taktów karty na 725/1000 stwierdziłem że sprawdzę o ile fpsy poleca w górę jak wezmę na 930/5000

Moje zdziwienie było niesamowite bo nagle z 30u zrobilo się 50-54 !!!

Ale to nie koniec, zmieniłem zegary na 900 na rdzeniu i nadal 5000 na pamięciach i fps 30!, dopiero od 906 rósł do około 50u, nawet jak pamięci są stockowych to jedynie podnoszenie zegara do 906 i wyzej daje przyrost, pomiędzy 725 a 900 na rdzeniu go nie ma.

Wiecie co to może oznaczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obniża taktowań, włączenie/wyłączenie VsCyna nic nie zmienia.

 

Bawiłem się również z powerplayem z tego poradnikka, i nic to nie dało.

Dziwna sytuacja.

To nie możliwe żeby podkręcenie rdzeńa dawało dodatkowe 24-30 fps !

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem niesamowitą przypadlość w Dragon Age i nie chce mi się wierzyć że to jest kwestia karty graficznej.

Chodzi o FPS zazwyczaj mam tam 60 fps, czasem spada do 50 ale i czasami do 30 co mnie dziwiło, nigdy poniżej 30 nie spadł.

Gram ze wszystkim na max aa x8 faa x16 i 1900x1200

I przy ustawieniach taktów karty na 725/1000 stwierdziłem że sprawdzę o ile fpsy poleca w górę jak wezmę na 930/5000

Moje zdziwienie było niesamowite bo nagle z 30u zrobilo się 50-54 !!!

Ale to nie koniec, zmieniłem zegary na 900 na rdzeniu i nadal 5000 na pamięciach i fps 30!, dopiero od 906 rósł do około 50u, nawet jak pamięci są stockowych to jedynie podnoszenie zegara do 906 i wyzej daje przyrost, pomiędzy 725 a 900 na rdzeniu go nie ma.

Wiecie co to może oznaczać?

Wiemy, ale to nie zegary i ameryki nie odkryłeś ;). Wyłącz synchronizację pionową i zobaczysz że Ci skoczy z tych 30 na okolice 60. Mi też tak spadło po raz pierwszy jak poszedłem do lasu z elfami. Wcześniej spadków nie było. Wyłączenie synchronizacji załatwiło sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale bez włączonej synchronizacji fatalnie wygląda przesuwanie ekranu, dziwi mnie fakt wydajności po O/C

 

Zauważyłem też że kiedy mam te 30 fps jak np stoję przed inną postacią w oddali jest świat itp i przesunę trochę widok myszą np w lewo/prawo MINIMLANIE to rośnie do ponad 40, po czym kiedy znowu wracam na tamtą pozycję jest 30.

Albo stery albo silnik gry.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...