Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim teście dodatkowym w Vantage - symulacja szumu Perlina przy użyciu jednostek pixel shader - mam dziwne kreski na tym pięknym kolorowym tle... - nie wystepuja w innych testach... czy ktoś z Was ma tak samo?

Tez mialem ten problem na Vista x64 SP2, po zainstalowaniu Vantage zrobilem dwa testy i bylo ok, potem zaczalem OC i pojawily sie te paski, a wynik w tym tescie spadl dwukrotnie. Teraz siedze na W7 i jeszcze nie sprawdzalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczesaniu sieci ludzie sugeruja instalacje bety AMD Beta OpenCL DRV, jak tylko sprawdze dam znac czy to pomaga.

Ktos probowal tych drv z Wiedzminem?

Nie bylbym taki pewny czy te sterowniki beda najlepsze. Przez jakis czas lecialem na betach 9.11 i w niektorych grach (chocby takim Borderlands) brakowalo tekstur. Po powrocie do 9.10 ten problem zniknal. Co prawda Unigine na 9.11 z wlaczana tesselacja na DX11 przechodzil poprawnie, wynik byl w granicach normy i krzakow nie zauwazylem, na 9.10 nie sprawdzalem. Problemow opisywanych tutaj tez nie mam i poki co sprzet chodzi stabilnie totez same sterowniki nie koniecznie musza byc przyczyna tego syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W borderlands na sterach 9.11b4 trzeba zmienić nazwe pliku z borderlands.exe na ut3.exe i problem znika (przynajmniej u mnie).

 

mam jeszcze do Was pytanie.

 

czy to normalne, że niekiedy podczas uruchamiania systemu wentylator karty włącza się na 100%, jest tak przez parę sekund a potem już w normie.

Może mam jakiś problem z kartą, albo jeszcze z czymś innym....

Edytowane przez sparhawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, poza sama zmiana pliku na ut3.exe trzeba chyba jeszcze pogrzebac w .ini, inaczej gierka moze sie w ogole nie odpalic jak to bywa z grami na UE. Jesli chodzi o wentylator to tak, zdarza sie, ze czasem przy starcie ustawia sie na 100%, ale na 4850 tez tak od czasu do czasu mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne, że niekiedy podczas uruchamiania systemu wentylator karty włącza się na 100%, jest tak przez parę sekund a potem już w normie.

Może mam jakiś problem z kartą, albo jeszcze z czymś innym....

Tak, zanim system dostanie info o temp. rdzenia wentylatory beda chodzic na 100% lub mniej w zaleznosci od ustawien producenta. Moj Dell w pracy przy wlaczeniu wyje glosno jak sk... i dopiero po 10 sekundach zwalnia, z tego powodu malo kiedy go wylaczam bo az uszy bola :) Natomiast moja 5850 przy wlaczaniu chodzi "na ucho" okolo 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odpaliles to demo medusa mi to nie działa

Trza zessać odpowiedniego patha i podmienić jeden dll z wypakowanych sterów nvidii :)

 

popatrz na google.pl - nie che podawać linka bo to przecież piractwo - łamanie umowy licencyjnej nVidii.... :oops: i jeszcze mnie ktoś zbanuje.... strach się bać teraz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza zessać odpowiedniego patha i podmienić jeden dll z wypakowanych sterów nvidii :)

 

popatrz na google.pl - nie che podawać linka bo to przecież piractwo - łamanie umowy licencyjnej nVidii.... :oops: i jeszcze mnie ktoś zbanuje.... strach się bać teraz....

ok dalem rade, fpsow zauwazylem wsumie minimalnie ok 38 wedlug frapsa ale bylo ich tez 200 :)

 

ponizej filmik jak to lata wszystko :) przezemnie dodany

 

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, czy testowaliście to:

 

Na podstawie tej i tej informacji z forum amd.com tymczasowym rozwiazaniem problemu Wiedzmina jest ustawienie cieniowania na niskie - artefakty znikają - sprawdzałem na różnych sterownikach, jest OK.

 

Prawdopodobnie w ten sam sposób dałoby się uniknąć problemów z Heaven benchmarkiem.

Pojawiające się różnego rodzaju artefakty grach / benchmarkach spowodowane bugiem:

 

The problem is the Depth Texture Formats: DF16 and DF24 ATI FourCC depth texture formats ATI_FOURCC_DF16 ATI_FOURCC_DF24 ?

 

Oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześmiesznie wygląda ta turbinka w takiej karcie :D Oprócz tego, szykuje się całkiem fajny potworek.

Mi sie nie oplaca wymieniac karty wiec zostane przy obecnej konfiguracji... Poczekam pare miesiecy (moze cos warte uwagi wyjdzie w koncu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli majac karte za 1400 gram praktycznie bez cieniowania? Najs :lol2:

Nie do końca Cie rozumiem człowieku - najpierw sprowadzasz wszystko do tematu biednego Crysisa i wałkujesz na okrągło, teraz masz ubaw z tego, że są bugi w driverach.

 

Z drugiej strony patrząc nie zrozumiałeś w pełni mojej wcześniejszej wypowiedzi - na wielu forach w momencie pojawiania się artefaktów ludzie sugerują reklamowanie kart, co świadczyłoby o większym odrzucie produkowanych HD5870|50 niż ma to faktycznie miejsce, ferelnym procesie technologicznym,czy czymkolwiek co powodowałoby takie problemy.

Kwestie softwareowe są do rozwiązania, stąd to oby. Jaśniej pod czaszką się zrobiło, czy nadal uśmieszki zamierzasz słać?

Nie mam zamiaru dokarmiać troli - kończe dyskusje z Toba na ten temat.

 

Wracając do sedna sprawy - komukolwiek sugerowane przeze mnie tymczasowe rozwiązanie pomogło w sprawie Wiedzmina?

 

HD5970 - ciekawe kto w normalnych warunkach domowych zamontuje u siebie takiego potwora, jaka obudowa temu podoła, jak głośno ta karta będzie pracowała i ten pobór mocy - osobiście nie jestem fanem kanapek i rozwiązań w oparciu o dwa układy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca Cie rozumiem człowieku - najpierw sprowadzasz wszystko do tematu biednego Crysisa i wałkujesz na okrągło, teraz masz ubaw z tego, że są bugi w driverach.

1. Ironia , sarkazm.

2. Wszystko? Ponoc komus wyzej pomagalem w kwestii atikdmag.sys...SPRAWDZ dokladniej zanim zaczniesz komus zarzucac cokolwiek.

3. Z bledow nalezy sie nabijac , za to placisz - niech poprawiaja.

4. Zostaw Crysisa, przejdz do Wiedzmina czy BattleForge. To tez tylko moje czepianie sie, nie?

 

Z drugiej strony patrząc nie zrozumiałeś w pełni mojej wcześniejszej wypowiedzi - na wielu forach w momencie pojawiania się artefaktów ludzie sugerują reklamowanie kart, co świadczyłoby o większym odrzucie produkowanych HD5870|50 niż ma to faktycznie miejsce, ferelnym procesie technologicznym,czy czymkolwiek co powodowałoby takie problemy.

Kwestie softwareowe są do rozwiązania, stąd to oby. Jaśniej pod czaszką się zrobiło, czy nadal uśmieszki zamierzasz słać?

Nie mam zamiaru dokarmiać troli - kończe dyskusje z Toba na ten temat.

Zabawne jest to , ze jak komus pomagam dajac konkrety (przypomij mi z laski swojej o czym pisalem wczesniej? Jakie linki dawalem? Skad zroedelka? Do czego i o czym?) to nikt nie wie co napisac , powiedziec , co zaradzic , co doradzic - milkna glosy ekspertow od 3d marka. W momencie , gdy pojawia sie kolejny blad w sterownikach i mam odwage to wysmiac - place , wymagam i nie wazne jaki to producent - tak nagle okazuje sie , ze jestem TROLLEM :lol2: Boli , nie? Boli to , ze nie radza sobie , prawda? Zabawne jak mozna przywiazac sie do kawalka krzemu , plastiku i paru srubek.

 

Wracajac - nie sugeruj mi czegos czego wg. Ciebie nie zrozumialem jesli w ogole nie wiesz czemu to mialo sluzyc bo ja o odrzucie nic nie pisalem , a patrzac na temat 1 usera z kolorowymi kropeczkami wiem nawet wiecej , ze jest to konflikt softwarowy nazywany STEROWNIKIEM , ktory da sie rozwizac , a to , ze ktos na jakims portalu nie wie , nie umie , nie rozumie to juz w ogole nie moj problem i wisi mi to co z tym robia jesli sami nie potrafia sprawdzic , zwlaszcza jesli jest to problem obserowany np. w 1 grze.

 

Tak , bede nadal slac usmieszki bo bez cieni to ja gralem w erze FX5200. Nie pamietam bym na 4870 musial je wylaczac np. w Wiedzminie , w ktorego gralem jeszcze w marcu tego roku. Jesli dla Ciebie dobrym rozwiazaniem jest ciecie detali w grze YXZ , z powodu bledow w sterowniku , tak mozesz nadal zyc w przeswiadczeniu , ze to dobra metoda i ludzic sie , ze kiedys to moze poprawia (zamiast napinac do supportyu i meczyc ich o to) tak jak latali openGLa pod Kotora , tak jak latali AF , z ktorym widac non stop cos jest nie tak , a mieli juz naprawiona rzecz w kwietniu.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacjcie, aby nie przekroczyć dobrego smaku dyskusji. ;)

Aaa, wielki brat czuwa. :wink:

 

A żeby nie było ot, wydaje mi się że 5970 ( czyli x2 ) już niestety nie będzie taki miły jak 5870. Jak dobrze dopracowany pojedynczy układ by nie był, tak 2 na jednej płytce będą robić problem. Będzie głośno i ciepło. W końcu ponad 350W do odprowadzenia. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot mam ciekawostkę.... Odpaliłem inną HD5870 na Win7 RTM + te same sterowniki i... nie ma pasków w Perl.... :blink:

 

Polecam wszystki cicholubom zjechanie z napieciem do 1.1 mamy od 3% do 7% wolniej obrazający się wentyl :)

robiłem test perliny i nie mam żadnych kresek, ściągam demo wiedźmina (oryginał zaginał w niewyjaśnionych okolicznościach :() i sprawdzę czy są jakieś arty

 

demo zainstalowane, wszystko na max artefakty że łeb urywa, mam nadzieję że to wina sterowników, jeśli się okaże że to błędy w architekturze gpu to niech się lepiej amd już modli

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, wielki brat czuwa. :wink:

 

A żeby nie było ot, wydaje mi się że 5970 ( czyli x2 ) już niestety nie będzie taki miły jak 5870. Jak dobrze dopracowany pojedynczy układ by nie był, tak 2 na jednej płytce będą robić problem. Będzie głośno i ciepło. W końcu ponad 350W do odprowadzenia. :blink:

I dobrze żę czuwa :)

 

5970 - toż to aż błaga o WC!

Mam pewna obserwacje i ciekaw jestem czy kto może potwierdzić. 5870 która miałem chwilowo moim zdaniem miała lepszą jakość obrazu (być może tylko mocniejsze nasycenie barw) niż dwa różne modele 4850 od Asusa. Wrażenie potwierdziło się na dwóch monitorach (SPVA i TN). Przy wszystkich kartach były te same sterowniki. Nie wiem czy zwidów nie miałem :) w każdym razie obraz wydawał się cieplejszy, lepszy w odbiorze pod względem barw.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem test perliny i nie mam żadnych kresek, ściągam demo wiedźmina (oryginał zaginał w niewyjaśnionych okolicznościach :() i sprawdzę czy są jakieś arty

 

demo zainstalowane, wszystko na max artefakty że łeb urywa, mam nadzieję że to wina sterowników, jeśli się okaże że to błędy w architekturze gpu to niech się lepiej amd już modli

Mam malego hinta. Jesli chcesz to mozesz sprawdzic cos jeszcze. Ponoc BattleForge jest darmowa gra - nawet wczoraj widzalem linka do downloadu z okazji jakiejs promocji EA dla DX11 - a skoro tak to moze bedzie Ci sie chcialo zassac i ja. W nim jest ponoc* to samo co z Wiedzminem.

 

 

*of koz to ludzie pisali, nie moj wymysl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze żę czuwa :)

 

5970 - toż to aż błaga o WC!

Mam pewna obserwacje i ciekaw jestem czy kto może potwierdzić. 5870 która miałem chwilowo moim zdaniem miała lepszą jakość obrazu (być może tylko mocniejsze nasycenie barw) niż dwa różne modele 4850 od Asusa. Wrażenie potwierdziło się na dwóch monitorach (SPVA i TN). Przy wszystkich kartach były te same sterowniki. Nie wiem czy zwidów nie miałem :) w każdym razie obraz wydawał się cieplejszy, lepszy w odbiorze pod względem barw.

Pewnie zwidy albo podkręcony jest avivo color w sterach. Ostatnio byłem u gościa który przez rok jechał na na 4850 z standardowym avivo po dvi bo myślał, że Ati nie ma korekcji koloru dla połączenia cyfrowego. Także może ktoś w Ati wpadł na pomysł aby trochę podbić standardowe wartości bo juz zwiększenie tej opcji o 10-20 daje wymierne korzyści ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwidy albo podkręcony jest avivo color w sterach. Ostatnio byłem u gościa który przez rok jechał na na 4850 z standardowym avivo po dvi bo myślał, że Ati nie ma korekcji koloru dla połączenia cyfrowego. Także może ktoś w Ati wpadł na pomysł aby trochę podbić standardowe wartości bo juz zwiększenie tej opcji o 10-20 daje wymierne korzyści ;)

Imho ta sama relacja zachodzi na nV pod Sevenem. Wystarczy machnac dokladnie ta sama tapete i odpalic XP, pozniej 7 - na 7 obraz jest bardziej nasycony, zywszy. By to samo miec pod XP trzeba podregulowac nasycenie cyfrowe (czy jak to sie dokladnie nazywa) w panelu sterow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pod Sevenem mamy większe nasycenie na starcie niż na XP również na ATI.

O, dokladniej by nie wymyslac to w anglojezycznej wersji sterow pod nV nazywa sie "digital vibrance" - ruszajac to ma sie zywszy obraz, mocniejsze nasycenie kolorow pod pulpitem. Wystarczy zwiekszyc do o 10-20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho ta sama relacja zachodzi na nV pod Sevenem. Wystarczy machnac dokladnie ta sama tapete i odpalic XP, pozniej 7 - na 7 obraz jest bardziej nasycony, zywszy. By to samo miec pod XP trzeba podregulowac nasycenie cyfrowe (czy jak to sie dokladnie nazywa) w panelu sterow.

Vista/Win7 ma inny schemat kolorów bardziej pod lcd , dlatego obraz jest ciemniejszy przez co ma się złudzenie bardziej nasyconych kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dokladniej by nie wymyslac to w anglojezycznej wersji sterow pod nV nazywa sie "digital vibrance" - ruszajac to ma sie zywszy obraz, mocniejsze nasycenie kolorow pod pulpitem. Wystarczy zwiekszyc do o 10-20.

U Ati to się nazywa avivo color jak pisałem wyżej idealne usatwienie to między 130-140 wyżej można także ale zależności od filmu pojawia się banding bo na pulpice nie ma znaczenia jak ktoś lubi przejaskrawione barwy to i 200 może usatwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...