Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Daj komus z mocniejszym GFem sejva z tego miejsca, o ktorym piszesz, opisz screenem i sprawdzisz czy to silnik, czy to stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy w hd5850 kości pamięci są chłodzone? Oglądałem zdjęcia i jednoznacznie sobie nie odpowiedziałem;)

Możecie mi napisać jakie długości mają 5870 i 5850, jestem prawie pewny, że gdzieś to już było napisane, ale szukaj mi nie pomaga, albo ja źle pytania zadaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem HD5850 jest długości HD4870, a HD5870 ma 27cm długości.

Z moich prymitywnych obliczeń wynika, że 5850 powinna mieć 24 cm. Czy ktoś to potwierdzi?

 

A co z pamiątkami?

 

Może przy okazji posiadacze 5850 powiedzą coś na temat głośności w idle, 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z moich prymitywnych obliczeń wynika, że 5850 powinna mieć 24 cm. Czy ktoś to potwierdzi?

 

A co z pamiątkami?

 

Może przy okazji posiadacze 5850 powiedzą coś na temat głośności w idle, 3D.

3 cm ktorsza od 5870, ktora ma 27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe stery dają czadu ale wolałbym aby sie w pierwszej kolejności pozbyli błędów o których wiadomo, dopieszczaniem wydajności zajęli się w drugiej kolejności, puki co idzie śmiało pograć w większość gier w fullhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
3402355[/snapback]

nowe stery dają czadu ale wolałbym aby sie w pierwszej kolejności pozbyli błędów o których wiadomo, dopieszczaniem wydajności zajęli się w drugiej kolejności, puki co idzie śmiało pograć w większość gier w fullhd

Jeśli idzie o tą gre to nie powiedziałbym że to dopieszczanie tylko właśnie naprawianie błędów.

 

http://www.legitreviews.com/article/1130/3/

 

Oby to nie bylo teki poprawianie bledow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas ogladania filmu chyba juz trzeci czy czwarty raz od kupienia (~6 tygodni) zawiesil mi sie komp: czarny ekran, zaciety dzwiek, monitor swieci i gasnie po okolo 30 sekundach. Ktos ma pomysl co to moze byc? Problem nie wystepowal na HD4850, aktualnie jade na W7 64bit, ale to samo przytrafilo mi sie na Viscie 64bit, wiec to na 100% wina grafiki. Stery 9.10, na sterach z plyty bylo to samo. Jak wroce do domu sprawdze co mowi Event Viewer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczatku troche poklalem na ta grafe, ale teraz sie przeprosilismy ;D po odinstalowaniu tego pacza jeszcze ze 2x mi wywalilo sterownik ekranu podczas pracy w windowsie, ale blyskawicznie i bez zawieszki zakonczylo sie jego przywroceniem  :rolleyes:

 

Btw fajne ceny sa teraz na te radki =] nie dosc, ze towaru brak, to wszedzie po 1500  :blink: troche to przypomina sytuacje z 8800 gt/gts 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem pozegnac sie z radkiem a pzeprosic sie z gtx 285 , zadecydowaly finanse ale powiem jedno ze na pewno tdo tego radzia za jakis czas wroce :) , kupilem w vobisie za 1299 a sprzedalem za 1450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem pozegnac sie z radkiem a pzeprosic sie z gtx 285 , zadecydowaly finanse ale powiem jedno ze na pewno tdo tego radzia za jakis czas wroce :) , kupilem w vobisie za 1299 a sprzedalem za 1450

Wymieniłeś 5870 na 285? Przecież to krok wstecz i to całkiem spory. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie na Windowsie 7 x64 mam problem, ze kiedy dzialam na pulpicie nagle w pewnym momencie kursor zmienia swoj rozmiar na bardzo duzy.

Kolejny problem to zawieszanie sie gier takich jak Bioshock, Star Wars Force Unleashed...

 

Moj confg to Gigabyte P55-UD3, Intel i5 750, Power Color Radeon HD 5850. Catalyst 9.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz?

 

P.S.

 

A jednak, w LostPlanet też są walnięte tekstury w niektórych momentach - w 3 misji z tym długaśnym dynksem, na jego brzuchu.... i jak na razie tylko tam...

 

Oj musi Ati nad sterami popracować...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet 530 W, ale to wina sterownikow, przynajmniej jesli chodzi o kursor. Znalazlem na angielskim forum Tom's Hardware, ze problem dotyczy uzytkownikow kart 58xx i Windowsa 7. Chodzi o usluge Power Play w Catalystach, ktora podczas pracy w Windowsie, daje za niskie napiecie i sterowniki sie sypia i stad ten duzy kursor. Rada jest podwyzszenie napiecia Radka dla pracy w Windows np. programem AMD GPU Clock Tool.

 

ATI daje ciala ze sterami poki co...

Edytowane przez norbikz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze czy hd5850/70 beda kompatybilne z chlodzeniami pasujacymi na serie hd48x0? Glownie chodzi mi o accelero S1. Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedz.

 

pozdrawiam

Z tego co widzialem na wielu zdjeciach to tak, trzeba tylko bedzie uciac/wygiac blaszki w jednym miejscu, okolo 1cm

 

 

Found my old Accelero off my 4870 at the back of a draw last night, bent a couple of fins and it fits perfect.

The fan on top is only 600rpm, with the GPU running at 1ghz, 1.3v it never goes over 54C in games and in absolute silence!

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś 5870 na 285? Przecież to krok wstecz i to całkiem spory. :unsure:

zgadza sie wiem o tym doskonale ale potrzebowalem kasy a 650 zl piechota nie chodzi , za 800 zl kupilem bardzo fajnego gtx 285 evga ktory ma u mnie taktowania 727@shader1635pamiec1455

 

moze wrzuce sprzedam lepiej niz kupilem i poczekam gdzie bedzie dostepny radek 5850

 

w ogole ktos sie orientuje czy gdzies sa te radki ?? , w ogole jakas dotawa bedzie czy cos bo wszdzie po sklepach netowych patrze to on jest ale wirtualnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

BeQuiet 530 W, ale to wina sterownikow, przynajmniej jesli chodzi o kursor. Znalazlem na angielskim forum Tom's Hardware, ze problem dotyczy uzytkownikow kart 58xx i Windowsa 7. Chodzi o usluge Power Play w Catalystach, ktora podczas pracy w Windowsie, daje za niskie napiecie i sterowniki sie sypia i stad ten duzy kursor. Rada jest podwyzszenie napiecia Radka dla pracy w Windows np. programem AMD GPU Clock Tool.

 

ATI daje ciala ze sterami poki co...

1. LOL.

2. Czy zamiast tej rady nie prosciej jest wywalic PowerPlaya? Owszem, tracimy oszczedzanie energii, ale jednak nie pajacujemy z napieciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet 530 W, ale to wina sterownikow, przynajmniej jesli chodzi o kursor. Znalazlem na angielskim forum Tom's Hardware, ze problem dotyczy uzytkownikow kart 58xx i Windowsa 7. Chodzi o usluge Power Play w Catalystach, ktora podczas pracy w Windowsie, daje za niskie napiecie i sterowniki sie sypia i stad ten duzy kursor. Rada jest podwyzszenie napiecia Radka dla pracy w Windows np. programem AMD GPU Clock Tool.

 

ATI daje ciala ze sterami poki co...

To nie sterowników wina. Sterownik ustawia dane takty i napięcia jakie ma w biosie , jest to wina zbyt niskiego napięcia - niestabilna praca. Pod win7 jest wddm 1.1 , który nie co bardziej wykorzystuje gpu pod pulpitem. Jest to duże niedopatrzenie , wręcz amatorka ze strony amd.

 

Problem pewnie dotyczy tylko pewnego procenta kart , na których siedzi gorsza sztuka gpu pod względem oc. To właśnie przekłada się na to , że ta część kart wysypuje się na tak niskim napięciu. Znając amd to przyznają się do tego , nie dadzą poprawionych biosów. Tylko w sterowniku wymuszą pracę karty na mniejszym poziomie oszczędzania :wink: .

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz przytoczylem co napisali na tamtym forum. Czyli co robic, wywalic PowerPlay (jak?) czy cos innego?

 

Wyglada na to ze to szerszy problem

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...threadid=120766

 

Dotyczy ludzi ktorzy maja mobo Gigabyte P55 (ale nie tylko) + HD 5850

Do tego dochodza problemu z odtwarzaniem streamowanego video np z gametrailers.com na full screenie. Probujac to zrobic, monitor staje sie czarny wlacza i wylacza sie i takie tam. Tez mam ten problem :)

Edytowane przez norbikz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało w 3dMark`u 06. konfiguracja jak nizej i było prawie 17 koła. Teraz po zakupie Windows 7 Professional 64bit + Sapphire 5870 jest 15321. TAK MA BYĆ??

a jak myslisz?

malutko masz , ja mam ponad 29k na tym co w podpisie.

cos masz nie teges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że to nie karta G..jest winna tylko jakieś ustawienia w Biosie

Po zmianie ustawien pamięci jest 17359

 

Już jest lepiej pamięci w Biosie ustawione na 1600 a procek na 3.4GHz. Wyszło 18176 w 3dm 06

Bo bałem sie ze karta do bani

Edytowane przez bodzio.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sprzedales za 1200, kupic zas chcesz cos wolniejszego od 4870 w identycznej cenie jako, ze 5770 kosztuje okolo 600-620 zl i zrobisz CF ze 128bit, ktore to, jak pisalem wczesniej, sa mniej wydajne przy tej samej cenie.

 

Genialny zakup.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...