Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

chociasz nie wiem z nowym Call of Duty

5850:

Dołączona grafika

 

Co do DX11 - bez tesselacji wygląda to bardzo ciekawie, jeśli chodzi o wydajność (BTW HD5770 być może w DX11 będzie dorównywał HD4890...), ale z tesselacją... Bez komentarza.

Nie wierze w to z prostego powodu : bandwicz pamieci, a to, ze w tescie yxz jest w danym miejscu podobny framerate to dla mnie zaden znacznik wydajnosci tej karty. Podobnie bylo z 4850 i 4870, bandwicz dobijal 4850. Pamietam, zreszta to samo w tescie na Egieldzie bylo, co bandwicz robi w Core 50, a jak tam lazi 70, no i wreszcie to 70 pozwalala mi grac na wyzszej rozdzielczosci i plynnie, a bandwiczu nie nadrobisz oc : 6x vs 115. Podobnie jest z 5770.

 

czy może ktoś powiedzieć jak rozwiązać problem czarnego ekranu na Radeonie HD5870??

Co 30 minut zawiesza mi kompa i robi się czarny ekran, głównie praca w windowsie(podczas gier jest ok).

Słyszałem, że jakąś aktualizację trzeba odinstalować?? czy to pomaga??

System Windows 7 Home premium 64bit...

Wejdz w podglad zdarzen, moze masz tam jakiegos infosa, moze masz vpu recover i stad opisany problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle karta jest cicha, wentylator kręci się z prędkością 20-21%. W sressie na obrotach auto też jest cicho, generalnie w moim odczuciu do 27% obrotów wentylatora karty praktycznie nie słychać, delikatny szum, powyżej zaczyna być słyszalna, powyżej 30% jest już wyraznie ją słychać z tym że odgłos nie jest jakoś specjalnie upierdliwy, od 35% w górę zaczyna sie suszarka. U mnie karta @950Mhz przy 1,2000V, mam usatwioną "krzywą" obrotów wentylatora w programie afterburner tak że wiatrak maksymalnie rozkręca sie do 33% podczas mocno obciązających testów np. benchmark unigine heaven, a rdzeń nigdy nie przekracza 66 stopni więc temperatura bardzo bezpieczna. Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do bardzo cichych zestawów w stresie karta może się lekko uprzykrzyć, ale jeśli ktoś jest umiarkowanym cichofilem i jest przyzwyczajony do normalnego AC powinien zneść ten hałas. :wink: Co do pamięci to nie do końca wiem o co pytałeś ale 5850 ma te same kości co 5870, zdaje sie że to samsungi.

Z pamięciami to miałem na myśli czy są chłodzone bo na zdjęciach nie widziałem punków styku w 5850??

 

Co do sytuacji na rynku ... chciałem w przyszłym tygodniu kupić 5850 - asus 1039 (cena z przed tygodnia, dzień później 1099), dzisiaj sprawdzam, już 1209 no i brak. Wiec olewam system, kupie 4890, a na wiosnę jak sytuacja się ustabilizuje to sobie sprawie wymarzone dziecko ;). Jak by ktoś miał chęć to niech napisze na PM jakąś sensowną 4890(Żeby of się nie rozrastał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoja puszczona na 930 i 1300 bez zmiany napiecia ,wgrałem biosa asusa i podkrecam w CCC, probowalem sie bawic, dawalem 1.35v i clock okolice 1050mhz, ale już nie było stabilnie, zawieszało sie z biegiem czasu, zwiekszanie napiecia nic nie pomagało, wentyl na 100% puszczony był.

kartę zwoduje za niedługo i zobaczymy wtedy...narazie bez zmiany V 930 i 1300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestuję dziś crosffire 5850 + 5770- bo jeszcze jakies trzy gdziny mam 5850 :-)

 

Mam jeszcze pytanie apropo crossfire, ponieważ nigdy tego nie robiłem jak to jest z podłączeniem do zasilacza.

Hd 5850 jest podłączone poprzez dwa kable z zasilacza a Hd 5770 mogę podłączyć dodaną do pudełka przejścówką

Ma podłączenie do karty i dwa molexy do zasialcza męskie z trzema pinami każdy.

Czy to jest tak że podłączam te piny do dwóch wolnych molexów żeńskich z zasilacza , czy tylko jeden?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak wyglada ten molex 3 pin?

 

Masz miec oba laczone, z tym, ze ja laczylem 4 pin-2x6.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o tekstury w Borderlands, to faktycznie sama zmiana nazwt pliku Borderlands.exe na ut3.exe rozwiazuje problem.

Ktos gdzies pisal, ze wydajnosc slaba - ja mam karte niepodkrecona praktycznie i gram na full detalach w rozdzialce 2560x1600 - i nie zauwarzylem ani razu najmniejszego haczenia, klatkowania itp. wszystko plynnie.

Zreszta na razie wszystko idzie bez zajakniecia. Nie testowalem Crisisa.

W Shifcie nie widzialem zadnych blednych tekstur - mam tylko jakies dziwne zwolnienia gry przy jakims masakrycznym walnieciu w sciane - i nie wiem czy to element zamierzony, czy wlasnie cos ze sterownikami.

Jade na W7 64 bit, Catalisty 9.11 beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na P45, ale tetsuje je i jak będe miał problemy to po porstu oddajei kase zwracają mi .

Co do crosffire to z tego co zdązyłęm potestować to Crysis chodzi gorzej niż na jednej Hd 5850

W calatystach pokzuje mi taktowania jednej karty jako 000/000 w Gpu -z ciagle 850/1200 i nie zmiejsza ona swoich wartości, druga normlanie.

Caty 9.10, jak tak dalej będzie to jutro to oddaje i biorę albo Hd 4890 na jakiś czas albo poczekam na jakiejś x300 na zmiany cen.

 

Mam o jakieś 1000 pkt mniejszy wynik w 3d marku Vantage niż na Hd 5850 na stocku ,oddaje te karty

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No na P45, ale tetsuje je i jak będe miał problemy to po porstu oddajei kase zwracają mi .

Co do crosffire to z tego co zdązyłęm potestować to Crysis chodzi gorzej niż na jednej Hd 5850

W calatystach pokzuje mi taktowania jednej karty jako 000/000 w Gpu -z ciagle 850/1200 i nie zmiejsza ona swoich wartości, druga normlanie.

Caty 9.10, jak tak dalej będzie to jutro to oddaje i biorę albo Hd 4890 na jakiś czas albo poczekam na jakiejś x300 na zmiany cen.

 

Mam o jakieś 1000 pkt mniejszy wynik w 3d marku Vantage niż na Hd 5850 na stocku ,oddaje te karty

Gosu, jestes moim idolem. Wielokrotnie pisano Ci w tym temacie, ze SZYNA bedzie dlawic te karty, co sam potwierdziles Crysisem - sprawdz sobie level Core, tam 4850 miala niski framerate wzgledem 4870 bo wychodzil bandwicz kart. Pobawiles sie "testujac" smark i masz wyniki. Najs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I masz jakiś problem co do tego?

Sprawdziłem co chciałem i oddaje grafiki i tyle.

 

Poczytaj testy, bo ja poczytałem ich sporo i jawnie wychodzi na to że Hd 5770 w crossfire jest szybsze w większości wypadkó od hd 5870

Ale te testy są robione na Core i7, podejrzewam że w moim wypadku wkracza procek no a obsługa dwóch kart jest bardziej obciązająca.

Nie ma problemu, jutro oddaje grafiki, odzyskuje pieniądze i tyle.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I masz jakiś problem co do tego?

Sprawdziłem co chciałem i oddaje grafiki i tyle.

Problem? To nie moje "malpy i nie moj cyrk", po prostu podziwiam, ze chcialo Ci sie tracic czas na rzeczy oczywiste.

Poczytaj testy, bo ja poczytałem ich sporo i jawnie wychodzi na to że Hd 5770 w crossfire jest szybsze w większości wypadkó od hd 5870

Testy mowisz? Jakos dawno przestalem wierzyc wiekszosci, ale na papierze da sie udowodnic wszystko. Lepiej wychodzi CF na cietej szynie niz 1 karta bez CF o powalajacej przepustowosci pamieci. Jasne. Mozna i tak. Kij, ze poza testem bedzie dramat, ale wazne, ze w tym 1 specyficznym miejscu - i to nie wiadomo czy dobrze dobranym i bez bledu - jest ok.

 

Ps - juz pomijam, ze CF mocniej obciaza proca, no ale.."papier" zniesie wszystko ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co racja to racja, no i przekonałem się o tym osobiście :-)

Tylko, ze Ty kasy nie straciles ;) NIe kazdy ma taka mozliwosc, a jesli ktos zakupi swiadomie 5770 do CF zamiast 5870/5850 to po prostu imho straci kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No owszem.

Gdyby mi groziło ryzyko straty kasy na tym to nie kombinował bym a tak to czemu nie.

Widzę jak jest i nie ma się co bawić w CF tych kart, nie sądziłem że przepustowość pamięci daje ąż takiego kopa.

Posprawdzam jeszcze dziś wyniki z o/c i zobacze jak to lata po tym.

Do tego mikoprzycięcia jak cholera w Dragon Age, po wyłączeniu jednej grafy jest ich brak.

Jedna grafa 30 fps na dwóch 60ąt.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Widzę jak jest i nie ma się co bawić w CF tych kart, nie sądziłem że przepustowość pamięci daje ąż takiego kopa.

Przepustowosc, roznica jest przepascia.

Posprawdzam jeszcze dziś wyniki z o/c i zobacze jak to lata po tym.

FPs bedzie ciut wyzszy, ale nadal zachowana bedziesz miec zaleznosc wzgledem 58xx.

Do tego mikoprzycięcia jak cholera w Dragon Age, po wyłączeniu jednej grafy jest ich brak.

Jedna grafa 30 fps na dwóch 60ąt.

Miales struttering? Interesujace, czytalem nawet niedawno o tym tutaj i ponoc wg. niektorych wlascicieli zostalo to calkowicie wyeliminowane, a jak widac nie do konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No owszem.

Gdyby mi groziło ryzyko straty kasy na tym to nie kombinował bym a tak to czemu nie.

Widzę jak jest i nie ma się co bawić w CF tych kart, nie sądziłem że przepustowość pamięci daje ąż takiego kopa.

Posprawdzam jeszcze dziś wyniki z o/c i zobacze jak to lata po tym.

Do tego mikoprzycięcia jak cholera w Dragon Age, po wyłączeniu jednej grafy jest ich brak.

Jedna grafa 30 fps na dwóch 60ąt.

Musiałeś sprawdzić to na własnej skórze , że sli/cf to jak pisałem to jest doraźne rozwiązanie.

 

Posiadacze xpeka 32/64bit ucieszą jape :wink: - wyciekły 9.12 rc2

 

http://forum.guru3d.com/showthread.php?t=309107

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu, jestes moim idolem. Wielokrotnie pisano Ci w tym temacie, ze SZYNA bedzie dlawic te karty, co sam potwierdziles Crysisem - sprawdz sobie level Core, tam 4850 miala niski framerate wzgledem 4870 bo wychodzil bandwicz kart. Pobawiles sie "testujac" smark i masz wyniki. Najs.

Czyli uwazasz, ze w jednej grze polaczone karty moga miec 210% wydajnosci pojedynczej, a w innej przez zbyt waska szyne sie dlawic? Jak wytlumaczyc to, ze w hawx 2 karty elegancko bija 5870, a w crysisie sa wolniejsze od 5850? Jestem noobem w tych kwestiach, ale na logike bym stawial na sterowniki.

 

czy może ktoś powiedzieć jak rozwiązać problem czarnego ekranu na Radeonie HD5870??

Co 30 minut zawiesza mi kompa i robi się czarny ekran, głównie praca w windowsie(podczas gier jest ok).

Słyszałem, że jakąś aktualizację trzeba odinstalować?? czy to pomaga??

System Windows 7 Home premium 64bit...

 

Na viscie trzeba bylo wywalic aktualizacje 952287, ale widze, ze masz 7ke...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli uwazasz, ze w jednej grze polaczone karty moga miec 210% wydajnosci pojedynczej, a w innej przez zbyt waska szyne sie dlawic? Jak wytlumaczyc to, ze w hawx 2 karty elegancko bija 5870, a w crysisie sa wolniejsze od 5850? Jestem noobem w tych kwestiach, ale na logike bym stawial na sterowniki.

Stawiam na to, ze z 58xx jest cos nie tak, a nie na to, ze 5770 jest lepszy w CF. Czekaj, ile usu ma 5770, a ile ma 5850? Stawiac moge na blad w tescie itd. 2 karty hiendowe? Tak, 2 szroty wolniejsze pojedynczo od 4870? Nie*.

 

W Crysisie gigantyczna role odgrywa bandwicz pamieci, szybkosc z jaka tekstury moga byc przesylane. HAWKA nie znam, mozliwe, ze ma mniejsze "zapotrzebowanie", mozliwe, ze z 58xx jest cos nie bardzo co i w Shifcie bylo na ATI, czy Wiedzmnie.

 

 

*to, ze FPS bedzie np. "fajny" nie oznacza, ze komfort grania bedzie zachowany - zobacz co pusal Gosu. Tego test ze slupkiem nie wskaze, a ja caly czas pamietam jak mi sie gralo na 4850, a jak na 4870, gdzie durne GDDR5 pokazaly w czym rzecz. Bandwiczu nie przeskoczysz.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czuje że jutro kupię Hd 4890 i resztę kasy jaką odzsykam za te hd 5770 odłożę na kupno grafy w pózniejszym terminie.

Albo wezme Hd 4870 tak jak miałem przed hd 5850 bo róznice cenowe są jednak spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli nie ma sensu dokładać do 4890 np Vapor-x?

To juz raczej zalezy od Ciebie i tego ile chces zaoszczedzic. W sumie moglbys zrobic "partyzantke" i wyrwac cos ala GTX260 z Allegro bo mozna Pality miec po 420 zl. Skoro chcesz przyosczedzic to albo kupujesz najtansza i olewasz granie, albo srednia i masz jeszcze mozliwosc grania. Wiem, ze 4890 jest wydajniejsza karta od 4870, ale jesli za 500 mialbym nowego 4870 z 1GB, a do 4890 musialbym dokladac ze 100 to olalbym to.

 

Aha, nie kupilbym na pewno niektorych non refow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czy może ktoś powiedzieć jak rozwiązać problem czarnego ekranu na Radeonie HD5870??

Co 30 minut zawiesza mi kompa i robi się czarny ekran, głównie praca w windowsie(podczas gier jest ok).

Słyszałem, że jakąś aktualizację trzeba odinstalować?? czy to pomaga??

System Windows 7 Home premium 64bit...

Na viscie trzeba bylo wywalic aktualizacje 952287, ale widze, ze masz 7ke...

 

No właśnie i tu jest problem co mają zrobić posiadacze W7? Jest to bardzo wkurzające, może macie jakieś własne sposoby?? :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z czarnym ekranem. Nagle ekran gaśnie słychać muzykę po czym komp wisi i trzeba wciskać reset :/ Występuje losowo w Empire Total War, w COD MW2, Assassin's Creed co ciekawe nie zdarzył mi się podczas gry w Crysis Warhead. Posiadam q9650, 4GB RAM, P35 DS3 Gigabyte, asus EAH 5870, Corsair 650W, buda Antec Gamer Nine Hundred Case, system Win 7 Home Premium 64 bit, stery 9.11 beta. Wcześniej miałem w budzie gtx 280 i takie kwiatki się nie zdarzały. Po przesiadce na win7 spadek klatek na monitorze 24" był nie do zniesienia dlatego wymieniłem NVIDIA na ATI. Teraz już nie wiem skopany Windows czy stery od ATI a może karta :/

Edytowane przez Sound

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy wywalania sterownika atikmdag.sys, takze tym powinniscie sie kierowac w poszukiwaniach na google... z windowsem 7 moze byc problem, bo do tej pory nie jest znane stuprocentowe lekarstwo nawet dla visty. Teorii jest z multum. Niektorzy twierdza, ze to kwestia podkrecania i niestabilnego systemu, inni mowia ze windowsa, jeszcze inni, ze ati. Na gf tez ten problem jest znany, tylko tam wywala inaczej nazywajacy sie sterownik :x Powodzenia z kombinowaniem...

 

btw niektorzy z tym walcza od 2007 roku  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem problem z tym atikmdag.sys, i probowalem wielu teorii zeby rozwiazac ten problem. jedyna ktora przynosila jakies efekty to 100% stabilnosc podkrecania grafiki i reszty w kompie. jedni mowia ze to przez ccc ale odinstalowalem go i wystepowalo to troche rzadziej. jedyne co pomagalo to odkrecenie kompa i karty. wiec testowalem do upadlego wszystko i teraz nie wystepuje to w wiekszosci gier podczas OC.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...