Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

KKND-byłem u wróżki i wywróżyłem jej z fusów że jej upragiony Fermi wyjdzie w 2019 roku :)

Zabiła się z rozpaczy po tym jak sprzedała szklaną kulę jaka nie chciała chodzić w Crossfire:)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._DP_PCI_E_.html

 

NIezła cena.

 

Mam do Was pytanie.

Sprzedałem swojego HD 5870 i mam chwilowo 5770 (miałem też go wcześniej ale teraz wziąłem na testy wersja ze zmieniionym chłodzeniem ASUSA- podovne jak w 5750)

I leci mi przy 1.2 v na 1000 mhz rdzeń 1300 pamięci, wentylaotr na 45 % bardzo cicho chodzi i temeratury są nie duże.

w 3dm Vanatge przy takim taktowaniu zrobiła mi 10004 pkt a na stocku 8697.

Więc jest różnica, po takim O/C prawie tyle leci co HD 4890 .

Ale ma mniejszą przepustowość pamięci jak by nie patrzeć.

Mam możliwosć kupić nówkę HISa HD 4890 iCooler x4 za 700 zł i się zastanawiam nad tym.

Za kilka miechów planuje wymienić na 5870 jak stanieje do rozsądnych pieniędzy a teraz posiedzieć na słabszej grafie (ewentualnie jak dorwe HD 5850 za poniżej 1150 zł to też może wezmę bo po tych moich akcjach z kupnem 5850->sprzedażą kupnem 5870- sprzedażą nie będe w plecy a trochę i do przodu :) )

 

Opyla się brać Hd 4890?

Mam dylemat cholera no:) Po za tym ten HIS nie ma radiatorów na pamięci a chłodzenie jest niskie więc będzie problem z ich zamonotwaniem.

Ale jednak będzie ona lepsza niż 5770 i szczególnie po O/C nie wiele wolniejsza od 5850 a znacznie tańsza.

Ale po co go zmieniac ? 

 

 

Jak tego opchniesz to bedziesz musial doplacic ze 100 do 4890 - imho gra nie warta swieczki bo zysk nie bedzie jakis bardzo konkretny. Lepiej poczekac na 5850/70 w ludzkiej cenie siedzac na tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę że masz tu rację, miałem wcześniej HD 4870 i byłem z niego zadowolony, a faktycznie już mozna nówkę wyrwać

http://www.allegro.pl/item819969755_xfx_ra..._overclock.html

Za dość niską sumę, skoczę dziś oddać 5770 i może dorwę jeszcze taniej na WGE 4870, bo w sumie tak pomyślałem ze potem gdybym chciał opchnąć 4890 to i tak coś czuję ze bym mniej za niego dostał względem tego co mogę dostać za 4870

Dokładnie, 4870 wypadnie lepiej. A tez ma niezłą wydajność. Też Vapora można poszukać.

5850/70 to teraz cenowy żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o swojej karcie i wyczytuje ze mojego asusa 5850 mozna przekrecic z 1,088 V do 1,4 V , 725 MHz do 1050 MHz i pamieci z 4000 MHz do 5200 MHz. Jak dla mnie to fikcja - probowalem osiagnac ten wynik smartdoctorem i max jaki osignalem ( stabilnie dzialajaca karta) to 1.4V 920/4900. Powyzej tych wartosci pojawilo sie klatkowanie i wylaczanie aplikacji 3d. Przereklamowany chwyt czy robie cos nie tak ? Karta nie grzeje sie jakos kosmicznie max poki co widzialem 70 stopni przy 30% obrotow. Oc tylko do celow edukacyjnych raczej nie na stale, ale zastanawaim sie czy da sie osiagnac lepszy wynik jakos inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Sapphira HD 4890, dogadałem się tak że mi się to opłaca, jak będzie obniżka cen 5850/70 to wymieniam i nie tracę na tym :-)

Więc jest git.

A co do śmiesznych cen 5850/70

To sprawdźcie cenę 5970 :D

http://www.allegro.pl/item829577980_asus_r...aextrem_oc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może wie kiedy będzie można kupić HD5850 w esc.pl lub techplanet.pl bo niestety są problemy z dostępnością?

Czemu pytasz na forum internetowym a nie u zrodla?  ...pewnie sam nie wiesz :P w kazdym badz razie jezeli ktos chcial kupowac 5870/50 to zaraz po premierze byl idealny moment... Juz teraz sa nieoplacalne, a ceny jeszcze bardziej poleca w gore. Imho troche glupota jest sprzedawanie tych kart w tym momencie, dopiero ~15 grudnia, kiedy sie zacznie najwieksza goraczka zakupow bedzie mozna najlepiej zarobic. W sumie j*** ta karte, 4 stowki piechota nie chodza :D w ciagu kilku miesiecy malo co spada tyle na wartosci, a tutaj zyskaly w ciagu tygodni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś się wydarzy w tej materii. 5850 osiągnie ten sam frame rate przy 24xCFAA co GTX275 przy 16xCFAA @fullHD i nawet 5750 da rade z AAx8.

Licze na poprawe też w serii HD4XXX

 

@schranzer to Twoje pierwsze OC w życiu? Przecież nie ma czegoś takiego jak norma w OC. Każdy egzemplarz jest inny i inaczej się kręci! Widocznie trafiłeś na słabszy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Poprawa działania: NFS Shift: + Cat 9.12 + patch (wychodzi 1.12.)

 

Wiecej na: http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=308760

 

Poprawa powiadasz? O sterach juz jest, 9.12 :

Um, all I noticed is a mediocre increase in minimum frames, and a drop in max frame rates and a drop in average frame rates. What's everyone jumping up and down about?

 

I never had a problem with the overall frame rates in shift, it's usually above 50fps. It's the ridiculous slow downs that occur for no apparent reason no matter the graphics setting.

 

I notice that they never even address the fact that the game is broken for ATI card. I will believe this when I see it first hand.

i:

for me the performance with NFS:Shift is very bad on HD5850 @ 1920x1080 all maxed, FPS would drop to 40FPS in some areas and the game is not smooth, hope the coming patch fix that.

A pacz to dopiero wyjdzie :

http://www.hardocp.com/news/2009/11/23/nfs...patch_2_update/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Napisdalem ze 1.12 wyjdzie. I poczytaj sobie temat.

LOL, ja go czytalem - stad cytaty. Rozumiem, ze ludzie, ktorzy wpisali te powyzsze cytaty TESTOWALI na betach 9.12 i stad wpisy. Nie uwazasz, ze to wynika z logiki? Jesli wpisal sie w temat o 9.12 i narzeka na 9.11 to chhyba cos nie halo.

 

Co do pacza - wiem o tym, kontekstem bylo to, ze "poprawa dzialania gry wynika rowniez z pacza przy ati" wiec na niego sobie jeszcze poczekaja. Masz 24.11 wiec do grudnia jeszcze troche, sprawdz kalendarz.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widziałem takie podsumowanie: "We did find however, that most of the performance improvements came by way of the new beta Catalyst 9.12 driver in this game. We were definitely very happy to see improved performance for AMD video cards; the performance was very noticeable. It took already fast video cards and made them even faster, easily surpassing the competition, by a wide margin. Thank goodness AMD is working on driver performance improvements. This gives us hope for further game performance improvements in this and future drivers."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin na nowych sterach catalyt_9.11_8.673.1_hotfix_vista_win7_nov26.exe chodzxi ok :)

o to się biły wszystkie dziewczęta w wsi, w końcu ati zaczęło słuchać swoich użytkowników, mam nadzieję że 9.12 dadzą trochę kopa nowym kartą a także wyeliminują resztę błędów tak że Firekage zacznie polecać ati i przestanie nas męczyć swoimi geforcami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem demko na gratach z sygnatury wszystkie ustawienia do oporu (co sie dało to na ultra) msaaX4 1920x1200 średni fps 57.4, minimalny 52.1, nie wiem czy to demo obsługuje dx11 bo w menu żadnego wyboru nie ma ale generalnie jakiś super hiper efektów nie widzę, grafika mocno przeciętna nawet powiem monotonna, prawdę mówiąc do grand turismo 5 to się nie umywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...