Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

DLA ZAINTERESOWANYCH zmianą chłodzenia w HD6900

 

Moj radeon 6950@6970 mial pewne problemy z chlodzeniem. Mianowicie czy zmodowany czy nie temperatura w crysis 2 i innych grach dochodzila do 91-93*. Pomagalo nieznacznie podkrecenie wentylatora na karcie ale nawet na 100%% predkosci bylo kolo 87*. Chlodzenie bylo montowane kilka razy ... zawsze cos zle dolegalo i pasta odciskala sie krzywo na rdzeniu. Usunelem termal pady z chlodzenia i posmarowalem je pastą ... w taki sposob założony cooler pozwala pograc w miare normalnie (87* max przy normalnych obrotach). Jednka stwierdzilem ze cos jest nie tak po prostu z samych chlodzeniem. Próby z blokiem wodnym dawaly dobre temperatury wiec zainteresowałem sie zmianą chłodzenia.

 

Jako ze nie ma zbyt wiele rozwiązań dedykowanym bezpośrednio rodzince 6900 trzeba bylo sie rozejrzec dalej. Lektura róznych tematów na forach internetowych nie przyniosła zbytniego efektu bo mimo ze ludzie podawali swoje typy to nie znalazlem nigdzie fot zamontowanego chlodzenia.

W moim przypadku padlo na zalmana VF3000A. Po dokladnych ogledzinach mojej karty oraz porównaniu jej PCB z 5870 doszedlem do wniosku ze samo chlodzenie wchodzi bez problemu. Jedynie radiatorki trzeba bedzie przerobic.

 

Roboty nie ma dużo.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

skutek? Furmark max kolo 77*

w grach kolo 65-67*. Na minimum skrecony cichutki. Na maxa rozkrecony co prawda szumi ale glowy nie urywa..

polecam każdemu

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przedwczoraj Radka 6570 1GB DDR3 (low profile) - HIS 6570 Silence 1GB DDR3 PCI-E DVI/HDMI/ VGA < HD 6500 Series < Desktop Graphics < Products | HIS Graphic Cards

 

Mam dylemat czy ta karta będzie wystarczająca do gier w rozdziałce 1920x1080? Gram bardzo rzadko, ale jak już to dobrze aby grafika była płynna :) Chciałbym też dokupić monitor 22 - 24 cale i zastanawiam się czy lepiej będzie zamówić 22 cale (1680x1050) czy 23-24 cale (1920x1080) do tego Radka.

 

PS. Ta byłaby lepsza, ale jest za długa - AFOX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli tytułów pokroju Crysis, Metro 2033 czy Battlefield'a 3 :) Wystarczy aby najnowsze Tomby chodziły płynnie ;) Do tej pory mordowałem się z Radkiem HD 3300, który z 1280x1024 miał problemy i to z wyłączoną większością efektów. Na Radeonie 4650 było bardzo dobrze, więc i z 6570 nie powinno być problemu z wyższymi rozdzielczościami. Może i z Full HD da radę.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestey karta HiS Radeon HD 6570 1GB low profile jest tylko niskoprofilowa z nazwy. Aby zmieścić ją w obudowie - radiator wystawał ponad pół centymetra poza obrys obudowy. Musiałem zatem sięgnąć po brzeszczot i papier ścierny :D Niestety w ten sposób pozybyłem się około 40% powierzchni radiatora i będę musiał zaopatrzyć to w wentylator w przyszłości. Trzeba było brać Asusa (tylko ten z kolei miał mikroskopijny wentylator) albo w GTS'a 450 low profile :|

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś może mi napisać czy Asus 6950 1GB DirectCu II ma dual BIOSa? Jest przełącznik, ale służy on aktywowaniu wyjść z karty - DVI/Display port. Jednak czy nie jest to związane ze zmianą BIOSu? Tzn. jeżeli inne wyjścia są aktywne to jest inny BIOS?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka odnośnie tej karty HIS 6750 Fan 1GB GDDR5 PCI-E DP/DVI/HDMI < HD 6700 Series < Desktop Graphics < Products | Karty graficzne HIS

Czy wentyl na tej karcie jest cichy? Szukam czegoś, co w idle będzie bardzo ciche.

Czy pogram na tym komfortowo w 1920x1080 na średnich detalach np w Left 4 Dead 2?

 

EDIT: Biorę jeszcze pod uwagę wersję od Sapphire http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1073&pid=1189&psn=&lid=1&leg=0

 

Które chłodzenie będzie cichsze?

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy są jakieś podstawy aby się łudzić, że gdzieś dostanę jeszcze nową 6950 którą da się przerobić na 6970, czy to już bardzo rzadko spotykane egzemplarze?

Jest jakiś sposób aby je odróżnić, muszą to chyba być referenty, ale troche czasu mineło i nie jestem pewien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wynik mojego 6950 2GB: AMD Radeon HD 6950 video card benchmark result - Intel Core i5-2500K Processor,ASUSTeK Computer INC. P8P67 PRO score: P5961 3DMarks

Karta chłodzona wodą a temp w stresie to:

- GPU: 48,5*C

- sekcja zasilania: 50*C

Blok to Alphacool NexXxoS HD6970/6950. Aha no i nie podnosiłem napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO bardzo dobrze że ten test się pojawił, referent jest tam tylko jako tło. Właśnie kupiłem 1 gigowego R6950 i serio: znaleźć cokolwiek o tych kartach jest sporym problemem - wszyscy testują wersje 2gb, a tańszy odpowiednik mają w rzyci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu sprzedałem swojego HD 6950 1 GB niemodowalnego za 760 zł. A miesiąc temu sprzedałem takiego samego (miałem dwa) za 790 zł.

 

Tak że myślę, że do 850 zł można zaplacić za modowalnego 2 GB, więcej to raczej bez sensu.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafić się na pewno da, gdzieś czytałem, że ktoś tydzień temu na newegg nabył modowalnego, ale to czysta loteria z nienajwiększymi szansami, tym bardziej w PL. Raczej nastawiałbym się na używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...