Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

No to raczej mozesz brac w ciemno, podobno kazdy jeden robi ponad 4,5. Intel sie imho nie musi bawic w selekcje procesorow ktore pierwsze "wyciekna" ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Trzeba zarobić na początku, bo wiadomo że masa ludzi dopłaci, nie ma wyjścia. 920 to i tak bez tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SandyBridge IGP HD G3000 review

 

Ceny procków w Japonii:

 

・「Core i5-2300」(TDP95W/2.8GHz/Tb3.1GHz/L3 6MB/Intel HD Graphics 2000)約17,000円

・「Core i5-2400」(TDP95W/3.1GHz/Tb3.4GHz/L3 6MB/Intel HD Graphics 2000)約18,000円

・「Core i5-2400S」(TDP65W/2.5GHz/Tb3.3GHz/L3 6MB/Intel HD Graphics 2000)約18,500円

・「Core i5-2500」(TDP95W/3.3GHz/Tb3.7GHz/L3 6MB/Intel HD Graphics 2000)約20,000円

・「Core i5-2500K」(TDP95W/3.3GHz/Tb3.7GHz/L3 6MB/Intel HD Graphics 3000)約21,000円

・「Core i7-2600」(TDP95W/3.4GHz/Tb3.8GHz/L3 6MB/Intel HD Graphics 2000/HT)約28,000円

・「Core i7-2600K」(TDP95W/3.4GHz/Tb3.8GHz/L3 6MB/Intel HD Graphics 3000/HT)約29,800円

 

O i jeszcze coś do poczytania:

 

asrock-p67-extreme4-intel-p67-review-first-look

asrock-p67-fatal1ty-motherboard-profess1onal-series-intel-p67-review-part-1

asus-p8p67pro-intel-p67-mainboard-review-first-look

biostar-tp67xe-intel-p67-express-sandy-bridge-mainboard-review-first-look

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czytał ktos gdzieś jaki przewidywany pobór prądu bedzie miał taki podkręcony do 4.5Ghz i5-2500k?Ile wedłóg Was mozna sie spodziewac?Co do mobasów do ceny takie Gigabyte UD7 i UD5 są wyrwane z rzeczywistości.1200zł i 1000zł za te płyty to wpychanie sie w sektor premium marki , która przynajmniej w świadomości wielu uzytkowników nadal jest niebieskim gigashitem.Na chwile obecna to tylko UD4 albo ASrocki ,ewentualnie MSI sa warte uwagi.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to chodzi o przyrost mhz przy o/c w stosunku do "lynna", bo "oszczędność energii" to jak wiemy jakieś grosze w skali roku, więc tylko fanatycy "green power" mogą zachwycać się w tej kwestii. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy design chcą wypromować jako premium właśnie, czarna farba dużo kosztuje ;)

 

Co do zużycia prądu mówią o 25% oszczędności w stosunku do Lynnefielda.

 

Ale na stockowych ustawieniach czy zegar w zegar po o/c?

 

W zasadzie to chodzi o przyrost mhz przy o/c w stosunku do "lynna", bo "oszczędność energii" to jak wiemy jakieś grosze w skali roku, więc tylko fanatycy "green power" mogą zachwycać się w tej kwestii. :]

 

Nie do końca precyzyjnie sie wyraziłem...mnie chodzi bardziej o pradozernosci pod katem obciazenia zasilacza niz kwestia tych kilkunastu zlotych rocznie:)Pewnie dowiemy sie jak zniosą nda ale mozna jakies spekulacje poczyniac w kwestii pradozernosci takiego podkreconego na 4.5Ghz proca w stresie.

 

P.S Im bliżej premiery tym bardziej człowiek sie niecierpliwi i zamiast siedziec na [gluteus maximus] i czekac to zadaje coraz więcej pytań :rolleyes:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to chodzi o przyrost mhz przy o/c w stosunku do "lynna", bo "oszczędność energii" to jak wiemy jakieś grosze w skali roku, więc tylko fanatycy "green power" mogą zachwycać się w tej kwestii. :]

 

Nie chodzi tyle o rachunki za energię, tylko o ilość wydzielanego ciepła. Procesor który nie wydziela wiele energii w postaci ciepła łatwiej cicho schłodzić.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem płytkę msi p67a-gd65 ,dobre spojrzenie ,ale czy ta płytka będzie pod nowe procesory wystarczająca? cena nie jest wygórowana 657zł z przesyłką kurierską ,ale teraz się zastanawiam czy do podkręcania wystarczy 6 faz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem płytkę msi p67a-gd65 ,dobre spojrzenie ,ale czy ta płytka będzie pod nowe procesory wystarczająca? cena nie jest wygórowana 657zł z przesyłką kurierską ,ale teraz się zastanawiam czy do podkręcania wystarczy 6 faz :/

 

powinno być ok, ale taki ud4 gigabyte ma tych faz 12 a cena ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic nowego w tym, że liczy się jakość sekcji zasilania a nie ilość faz. Od dobrych kilku lat tak jest. Poza tym od dawna też układy zasilania już na średnio niedrogich płytach sa wystarczające do mocnego OC a te super wielo-mega-fazowe układy w drogich płytach to głównie zagrywka marketingowa żeby można było podnieść cenę (pomijając ekstremalne OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mocnymi procesorami typu i7 870 + OC na 4.4ghz ,sekcja padała w P55 GD65 ,nie wiem jak będzie z P67A GD65 ,bo to tylko manipulacja mnożnikiem w tej odsłonie procesorów i chipsetów :) ,jestem skłoniony do kupna ASUSA Maximus 4 pod P67 i nie wiem czy dużo bym zyskał w OC ,szczególnie renderuje grafikę 3D w C4D ,a benchmark tego programy to Cinebench i wersja R11.5 ,a core i7 2600k przy 5ghz robi wrażenie ,bo ok. 10pkt ,to już konkurencja i7 980x :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie?

 

Już wszyscy producenci płyt głównych mają na swoich stronach przedstawioną pełną gamę produktów pod s.1155.

 

Oo widzę, że Asrock ma opcję montowania chłodzenia z s.775. Co prawda mam gówienko, a nie chłodzenie, ale od mikroskopijnego boxa będzie znacznie lepsze. Na początek wystarczy.

 

Tak sobie przejrzałem na prędce manuale u Gigabyte i żadna płyta, nawet UD7 nie ma UEFI. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak asrock ma kosztować tyle co asus gb czy msi to naprawdę trzeba być fanem marki ;)

Do tego tylko topowe modele maja cydrowa sekcję zasilania niestety.

 

 

Co do kręcenia się procków to jest inaczej procek będzie się kręcił tak samo na (prawie) każdej płycie, ale nadal wszsytko będzie zależało od konkretnego egzemplarza ;)

 

 

Nie wiem też co w tym nowego procki na 1156 też lecą bardzo podobnie czy to na taniej płycie na h55 czy na topowej na p55 ;)

 

 

 

 

Swoją drogą Asus P8P67 jest po ok 550zł, msi gd55 też poniżej 600zł, więc liczę na spadek cen także u gigabyte :wink:

 

 

O asrockach czy biostarze w Polsce na razie cicho.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wszystkie miały by się tak samo kręcić?

 

A widziales gdzies zeby sie krecily na znosnych napieciach na 5 ghz? Za to na roznych plytach robia do 4.8 ghz. Raczej kupno maximuxa 5,5 za 1200 zl nie sprawi, ze procesory zaczna potrzebowac mniejszego napiecia i przestana byc ograniczeniem... to moze miec sens w przyszlosci, bo nie wierze, zeby intel nie wydal innych, lepiej krecacych sie procesorow na sandy bridge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...