Skocz do zawartości
ryba

Problemy w swiecie overclockingu - o tym jak Polak ma pod gorke...

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wyladowal tutaj, aby nie zasmiecac extremalnego. Paru osobom obiecalem zalozenie tego tematu i wyjasnienie ocb...

 

Zapewne czesc z Was widziala o tym konkursie, a w ostatnich dniach widziala te tematy:1 i 2 i 3.

 

Zanim przejdziemy do wyjasnienia ostatnich zdarzen, trzeba wyjasnic pewne sytuacje z pogranicza 2009/2010.

 

Byl piekny i goracy grudzien na Tajwanie. Ja, chew*, youngpro, hiwa spedzilismy kilka dni na podkrecaniu procesorow AMD aby pobic pare WRek. W duzym skrocie wygladalo to tak:

- youngpro ogarnial plyte i SATA 3.0 zeby zrobic cheatowane wyniki w PCMarku05 (on oszukiwanie ma chyba we krwii)

- chew* przebieral procesory w poszukiwaniu najlepszego

- ja staralem sie z HiCookiem dopracowal bios plyty aby mozna bylo podkrecac sensownie pamieci/HTT/NB. Po dwoch dniach staran i dyskusji problem znikl i mozna bylo krecic.

- Hiwa, siedzial obok mnie, caly czas widzialem tylko ze zonglowal procesorami, pamieciami, systemami... mrozil kontener do -196*C, potem ogrzewal i wymianial cos - tak wygladal caly tydzien w jego wykonaniu, zero wynikow, zero logicznego postepowania. Pomimo ze problem z taktowaniem pamieci zostal rozwiazany, chlopak dalej sie z tym mocowal - a przypomne ze bylismy w tym samym pomieszczeniu i rozmawialismy o wszystkim jawnie.

 

Trzeciego dnia eventu poprosilem o tacke sempronow i w ten oto sposob urodzilo sie TO. Kiedy chlopaki slepo starali sie cos ugrac, zajadali sie pizza, bawili i wyglupiali, gdy ja glodny caly dzien trzaskalem wyniki. Teraz nastepuje meritum. Nagle wszyscy (procz pracownikow GBT) byli zli na mnie, przestali sie odzywac, zabrali procesory bez pytania czy juz skonczylem i zaczeli sami starac sie cos zrobic. Przez dwa dni nie udalo im sie nic zdzialac, ani w 2D, ani w 3D tak jak chcieli - tak, skill nie istnieje ;)

 

Najlepsza czesc to ostatni dzien overclockingu: po wszystkim okazalo sie, ze brakuje jednego procesora. Po parunastu minutach ustalilismy numery seryjne brakujacej sztuki i zaczelismy przeszukiwac bagaze. Wszyscy stwierdzili, ze nikt nic nie znalazl, a ja zauwazylem ze brakuje mi przezroczystego pudelka na procka wiec poprosilem o jakis kartonik na prywatna sztuke. Po spakowaniu wszystkiego HiCookie poprosil nas, czy moze sprawdzic nasze bagaze, a my wyrazilismy zgode. Chew* - nic, youngpro - nic, Hiwa (ktory spal na lawce) - ooo, jest procesor. Ten ktory znikl. Typ wstal jak poparzony, zaczol biegac po pomieszczeniu, wrzeszczesc, rozwalac wszystko dookola, zarzekac ze to nie on itd. W rozmowie w cztery oczy, przyznal HiCookiemu, ze to ja mu podrzucilem do plecaka procesor (ktorego defacto nigdy w reku nie mialem) i on nie mial nic wspolnego z tym. HiCookie olal temat, lecz pozostali nie... nikt nie zapytal sie mnie o ten incydent, ale na lewo i prawo rozpowiadali ze to ja ukradlem procesor i podrzucilem Hiwie do plecaka :mur:

 

Jakim to trzeba byc debilem zeby wymyslic taka bajke, a chyba jeszcze wiekszym, zeby uwierzyc, ze ktos moze zrobic taki numer z prockiem za 600zl, ktory w dodatku sie nie kreci. Przez ten incydent mialem wiele problemow i wiele osob przestalo sie do mnie odzywac. Co gorsze, nikt nie zapytal mnie o moja wersje zdarzen. Rozumiem ze nie byli zadowoleni ze swoich wynikow, mogli byc zazdosni, ale zachowywac sie w ten sposob jak banda gowniazy?

 

Druga sprawa, to kiedy z Chaosem przeprowadzilismy te akcje, to zarowno Hiwa i youngpro zaczeli wszedzie szemrac, ze uzywalismy mip map cheatu, bo nasz wynik jest nieprawdopodobnie wysoki. Nawet youngpro napisal PMke do Chaosa z zarzutami na XS.

 

Kwestia numer trzy: chlopaki chcieli brac udzial w zawodach, ale popalili sprzet i zamiast pogodzic sie z doza porazki, zaczeli kombinowac. Szczegolnie Hiwa, gdyz jak sam otwarcie przyznal, chcial zmiazdzyc moj wynik i nie pozwolic mi jechac na MOA. Kiedy ja bylem w Szecji, zeby zrobic kozacki wynik do LOC mowilem elmorowi, ze Hiwa najprawdopodobniej dostanie wynik od AndreYanga. W niedziele, dzien przed zakonczeniem konkursu, zobaczylem ze pojawil sie drugi wynik jakiegos niemca i jest tylko 89pkt. wyzszy niz moj! Pomyslalem: trudno, ten rok nie jest najlepszy. Trzeba bylo przelknac gorycz porazki i pogodzic sie z tym, ze nie lece na Tajwan w tym roku. Lecz w srode Futuremark odkryl przekret i wywalil nieuczciwe wyniki. A teraz kazdy zgrywa wielce poszkodowanego i skrzywdzonego. A ja sie pytam: WTF?! Taka akcja i ich jeszcze czesc osob broni, zeby niezbyt surowo ich traktowac.

 

Kwestia czwarta: dostalem bana na miesiac od Fuggera, bo mam lepszy park maszyn niz K|ngp|N :lol:

 

Myslalem, ze tylko nasz kraj jest na tyle chory i zepsuty do szpiku kosci, lecz widac na zachodzie panuja te same tendencje... szczegolnie jesli chodzi o Polakow. A co wy myslicie na ten temat?

 

PS. Moze troche chaotycznie, ale jakby ktos mial jakies pytania, to rozwieje wszelkie watpliwosci.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azjaci generalnie sa znani z roznych przekretow. Np powszechnie znane NDA... gdzie wyplywa najwiecej wynikow przed zniesieniem NDA? w azji wlasnie.

Takie akcje uswiadamiaja mnie ze niektorzy OCerzy to banda dzieciakow ktorzy dzieki oszustwu chca byc uznawani za mistrzow OC... a sa po prostu zwyklymi lamerami (patrz opis krecenia przez Hiwa, by ryba).

Niestety ta dyscyplina sportu ma taka wade ze ciezko to jednoznacznie stwierdzic czy wyniki sa zrobione osobisie i czy nie byly oszukane. Dobrze by bylo jak by w tym kierunku jakies zmiany zostaly wprowadzone (powtorki wideo? :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze tylko nasz kraj jest na tyle chory i zepsuty do szpiku kosci, lecz widac na zachodzie panuja te same tendencje...

 

Dlatego nie wychodzę poza PPC. Raz, że nie mam czasu na grzebanie się po kilkudziesięciu forach Polskich i zagranicznych to uważam PPC za ostatni normalny zakątek oc/mod w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie wychodzę poza PPC. Raz, że nie mam czasu na grzebanie się po kilkudziesięciu forach Polskich i zagranicznych to uważam PPC za ostatni normalny zakątek oc/mod w naszym kraju.

 

Aż mnie w dołku ścisnęło :)

 

Wracając do tematu to póki nie będzie nad tym poważniejszej kontroli zarówno od strony technicznej jak i aktualnych badań lekarskich wykonywanych przez specjalistów z dziedziny medycyny sądowej.... nie to - z dziedziny psychologii to zawsze będą zepsute jabłka w koszu zwanym Zawody OC.

bardziej doraźny komentarz widoczny dla wybrańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się wierzyć nie chce. Overclocking to już nie popołudniowe hobby a fałszwy, przepełniony nienawiścią biznes. Po czymś takim ewidentnie odciąłbym się od wszystkich tego typu 'wyspecjalizowanych' forów na rzecz własnej strony/bloga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... scenariusze do filmów o sk...ństwie w czasie różnego rodzaju zawodów jednak znikąd się nie biorą.

Rikki, odcięcie się od wszystkich to nie jest najlepszy pomysł. Dać im świadomość tego, że wygrali? Tak przynajmniej można utwierdzić "profesjonalistów" w świadomości tego, że są nikim, skoro nie potrafią nawet uczciwie współzawodniczyć.

 

(powtorki wideo? :D )

 

Bik brader w hd z co najmniej 6 kamer, w tym na podczerwień- na noc

 

Ryba, Polak ma pod górkę od zawsze. To się chyba martyrologia narodu polskiego nazywa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzic antydoping!!!

Obowiazkowo siusiutesty!!!!

 

Yyyyy to nie ten dzial ;]

 

 

A na serio...

Czego sie spodziewac po bandzie pryszulcow, ktorzy moga dorwac sie do fajnego sprzetu...

Nie idzie im, to czemu komus innemu ma isc! yyy smierdzi troszke Polska ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rikki, odcięcie się od wszystkich to nie jest najlepszy pomysł. Dać im świadomość tego, że wygrali? Tak przynajmniej można utwierdzić "profesjonalistów" w świadomości tego, że są nikim, skoro nie potrafią nawet uczciwie współzawodniczyć.

Czy ja wiem? Własna, profesjonalnie wyglądająca strona + hwbot moim zdaniem wcale nie byłaby gorszym rozwiązaniem niż udzielanie się na np. XS + hwbot.

Podobnie jest z designerami - często mają swoje strony z pracami, nie muszą korzstać z gościnności znanych portali. Poza tym jak najbardziej się z Tobą zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba to świadczy o jednym...jestes w tym dobry. IMHO tu nie ma znaczenia pochodzenie, czy narodowość...gdy mówimy o prawdziwej sportowej rywalizacji, chwyty poniżej pasa sa na porządku dziennym....

Wpierw starają sie wykończyć najlepsza konkurencję która im zagraza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to, ze prawie wszyscy wiedza o tym kradzionym procku, ale nikt teraz tego na XS Hiwie nie wypomnial ;) ja nie moge, bo nie mam do 13 sierpnia dostepu.

 

Fugger to samo, GOOC 2009 w Taipei wygral, bo uzywal mip mapu przez rejestr. Najsmieszniejsza akcja w tym jest taka, ze koles podczas Vantaga wylaczal monitor, zeby nikt nie widzial co jest na ekranie :lol2: Wyniki robil na bardzo stabilnych ustawieniach. Ten cheat dawal mu taka przewage, ze niczym sie nie martwil. (czas akcji: poczatek czerwca, Taipei, Computex)

 

Ale juz na finalach MOA 2009 w sierpniu wygladalo to tak: Fugger sie pyta, czy mozna procka szlifowac. Jak dostal odpowiedz odmowna, to momentalnie zrobil sie bardziej blady jak sciana. Od tego momentu przestal byc zupelnie pewny wygranej (a do tego czasu byl 100% pewny). Dlatego wniosek moze byc tylko jeden: chcial uzywac swojego uber selekta. Sprawa skonczyla sie na tym, ze jak przyszlo mu walczyc na gole klaty podczas zawodow, to wymiekl w przedbiegach zabijajac wszystko co mial. :lol:

 

I wez tu panie potem powaznie traktuj tych ludzi. Tak, tych wielkich, znanych i uznawanych na swiecie overclockerow. Dyskusji z nimi nie ma na zadnym polu, oni maja wiecznie racje, a jak sie cos nie podoba = ban na xs ;]

 

Z tego co jeszcze pamietam, to koniec 2009 r. - zarowno Rumuni jak i Ruscy robili mega przekrety w konkursie HWbota i admini nic sobie z tego nie robili.

 

Zobaczymy jak pojdzie mi tym razem w Taipei, chociaz ostatnio moja karma mnie dobija totalnie, to i ostatni moge byc <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem walczyć z takim zacięciem o księżniczkę- dziewicę i pół królestwa, ale jak banda geeków turystycznie i bezcelowo (z wyjątkiem satysfakcji i w miarę drobnych nagród) wyciskająca siódme poty z komputerów, odpierdziela taką kaszanę to to już zaczyna zakrawać na słaby żart... Życzę wam więcej dystansu w całej branży.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem walczyć z takim zacięciem o księżniczkę- dziewicę i pół królestwa, ale jak banda geeków turystycznie i bezcelowo (z wyjątkiem satysfakcji i w miarę drobnych nagród) wyciskająca siódme poty z komputerów, odpierdziela taką kaszanę to to już zaczyna zakrawać na słaby żart... Życzę wam więcej dystansu w całej branży.

 

Sysaczku chyba bardziej pogradliwie traktujesz sprzęt niż kobieta która na pytanie jaki masz komputer odpowiada Niebieski.

Bo to nie jest weekendowe kręcenie ogranizowane przez Urząd Gminy Pcim w ostatni weekend sierpnia. Tylko akcja reklamowa dużego producenta z prawdopodobnym budżetem setek milionów $. Po co AMD chwaliło się 6+ GHz na Phenomie X4? I mieli miejscówkę na zadupiu Sunnyvale? Nie - Las Vegas ( ch.. że mogły być obrzeża ).

 

To jest czysty marketing gdzie kasa leje się przed oczami ludzi w temacie a nie zabawa dzieciaków w kraciastej koszuli z układem pryszczy niczym droga mleczna.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno słowo - piaskownica

 

W polskim pryzmacie oznacza to miejsce gdzie jest niby ładnie a okazuje się że cały syf z kontroli jest poza pojęciem normalnie myślącego człowieka...

 

IMHO analogia jest zbyt delikatna. Bo nikt nie wali w osiedlowym piasku klocka a później zwala winę na drugiego ubranego nie tak jak reszta.

 

 

chyba brak nikotyny zaczyna wpływać na moje procesy myślowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO analogia jest zbyt delikatna. Bo nikt nie wali w osiedlowym piasku klocka a później zwala winę na drugiego ubranego nie tak jak reszta.

 

Mysle ze bardziej maniakowi chodzilo o dziecinade :) a Ty tu jakies koprofilskie teksty wypuszczasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba, prawda jest taka, że jesteś lepszy od nich, a oni nie mogą Ci tego darować. Więc wymyślają przekręty aby pozbyć się konkurencji lepszej od nich.

Prawda stara jak świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bardziej maniakowi chodzilo o dziecinade :) a Ty tu jakies koprofilskie teksty wypuszczasz

 

Możesz mieć rację. Muszę przejrzeć wszystkie rzeczy które wczoraj pisałem po 8 wieczorem bo mam wrażenie że mogły mi puścić wszystkie hamulce ;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację. Muszę przejrzeć wszystkie rzeczy które wczoraj pisałem po 8 wieczorem bo mam wrażenie że mogły mi puścić wszystkie hamulce ;]]]]

 

OT. jak rzucasz palenie to proszę, nie na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hura! Skoro tak mozna, to od jutra zaczynam znowu podkrecac i walczyc o pierwsze miejsca :D . Gdzie moja płyta z photoshopem ;) ?

 

W sumie te cheaty na HWBocie sam pamiętam i w sumie strasznie mnie to mierży. Trzeba przecież coś zadziałać i cheaterów zbanować :-P

 

Drobne przekrety dla 10 punktow to jedno, oszukiwanie zeby dostac sporo sprzetu/kasy czy wygrac zawody to drugie. Balansowanie na krawedzi regulaminu czy wykorzystywanie rzeczy w ktore nie sa w nim ujete uwazam za cos normalnego - tak jest w kazdym sporcie i jest to element rywalizacji.

 

Nie pierwszy i nie ostatni raz przekrety robią Ci znani, z "najwyzszej" półki. Tak było jest i będzie, aby byli czesciej przyłapywani i ośmieszani ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell w sumie racja - jak zasady są takie a nie inne i nie ma klarownie powiedziane co można - hulaj dusza. To nie jest bo nie wypad tylko ludzie odpowiedzialni za event powinni jasno i klarownie powiedzieć uczestnikom co mają robić a co jest zabronione.

 

Wszędzie tam gdzie jest kasa = ogólniki w zasadach robią kwas. Ale to jest poza tematem gnębienia Europy Centralnej przez resztę Świata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Europa centralna, tudzież wschodnia, choć na siłę takze południowa to także Rumunia, część Rosji? Oni raczej nie są ciemiężeni.

 

W zasadzie na usta ciśnie się jedynie stwierdzenie, że taka postawa ryby jest finezyjna, rzutka, zdawkowa, żmudna, brawurowa, skondensowana i koherentna.

 

A wyczyny cheaterów są bynajmniej nie chybkie, nie spolegliwe, ale jakie są?

miaaałkie! :lol:

 

I jedyne co im można zrobić to samochód chłodnia.

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba, tym którzy będą walić w Ciebie [xxx], mów że to nie mnie (czyli Ciebie) zbanowali na HWbocie i wywalili z imrezy, po czym odwróć się na pięcie i olej typów płynnym [xxx].

 

btw, brawa dla futuremark za podjęcie działań, i graty że jednak Ci się udało ;) Korzeniowski też kiedyś zdobył złoto olimpijskie, za brak dopingu :D

 

a xs bym po tej akcji totalnie olał, i założył własnego bloga. tak jak radzi Rikki ;)

Edytowane przez romek
trzymajmy poziom wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba, średnio Cię lubię, ale mimo wszystko dałbym w [xxx] tym, co mówili, że podrzuciłeś jakiegoś marnego CPU komuś do plecaka. To jest jawne [xxx] i tyle w temacie. A za fałszywe wyniki powinna być roczna dyskwalifikacja na wszystkich poważnych imprezach. Po próbie dostania się na lewo, przez kogoś, pod fałszywym nickiem następny rok banicji.

 

Dawania Tobie banów nie skomentuję, bo to przechodzi wszelkie pojęcie.

 

Powodzenia w walce o sprawiedliwość i dobre imię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powstrzymajcie trochę słownictwo bo wychodzicie dość mocno poza obyczaje panujące na tym forum.

 

Na takich imprezach zdarzają się mniejszą bądź większe przekręty ale trzeba pokazywać kto się brzydko bawi i komu dać po łapkach za takie podwórkowe zagrywki.

 

Marcin gratuluje wyjazdu na Tajwan, może tym razem nie będziesz widywał mieszkańców w kurtkach puchowych, gdzie ty w koszulce chodziłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba, to nie pierwszy raz z ich i nie tylko ich udzialem, o czym kazdy bardziej obeznany user wiedzial. Fajnie, ze to wyszlo i zakonczylo sie wiadomo jak, ale imho rok @ bot to za malo, w moim odczuciu. Life time ban @ xs i to sie widzi, chociaz kto wie, czy za rok, sie nam Andre nie pojawi na xs jako zwykly user a nie x. Co do Ciebie, to dostales tymczasowego, za to, ze 'nie mozna' robic potow w stylu KP. No spoko, kazdy ma swoje projekty, ale On na nie patentu, czy innych bajerow nie ma. Temat mozna by jeszcze pociagnac ( country cup ), ale sensu nie widze, bylo minelo.

 

Moze teraz Ci sie uda ;)

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to coś nowego? Wszędzie gdzie w grę wchodzą nagrody/kasa przekręty będą się pojawiały. Ryba jak zawsze pokazuje (nieistniejącego ;) ) skilla i uciera nosa konkurencji, która nie potrafi tego przełknąć - Nie będzie Polak pluł nam w twarz.

 

Pomyslalem: trudno, ten rok nie jest najlepszy. Trzeba bylo przelknac gorycz porazki i pogodzic sie z tym, ze nie lece na Tajwan w tym roku.

 

I to tylko potwierdza Twoje zdrowe podejście do tematu, nie pierwszy raz zresztą.

 

PS: Gratulacje wyniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak, jak nie mogą sobie dać rady okiełznać sprzętu to muszą oszukiwać bo jak to może być że polak jest lepszy od nich, dla nich jest to dyshonor...Ale tak jak by człowiek chciał z nimi porozmawiać to moją cie za śmiecie bo oni wiedzą wszytko lepiej i już. Szkoda gadać, jak ja to nazywam jest to wielkie buractwo i chamstwo i dodam na koniec że z nich to są wielki [gluteus maximus] a nie overclokerzy.

 

ps.Gratulacje wyników i coraz większych osiągnięć życzę pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...