Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz budżetowego lapka bez SSD to zobaczysz co w tym fajnego.

Nie kupię budżetowego lapka, żeby się dowiedzieć bo:

- nie potrzebuję budżetowego lapka

- nie wyobrażam sobie pracy bez SSD

- Windows służy mi tylko i wyłącznie do odpalania paru gier - gdzieś od 2005 r. nie miałem go na żadnym lapku...

 

W internecie natomiast jakoś tych zalet specjalnie znaleźć nie mogę - stąd też moja prośba, żebyś mnie doinformował (wystarczy sam link) - bom ciekaw tej fajności.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki, wymieniłem wczoraj płytę główną i procesor. I pozytywne zaskoczenie mnie spotkało od win8, bo system się nie wywalił, przywitał mnie tylko ekran powitalny jak przy początkowym odpaleniu systemu. Musiałem jeszcze aktywować klucz jeszcze raz, wgrać sterowniki od nowej płyty i koniec. Wszystkie ustawienia, programy, wszystko śmiga. Jak dla mnie pozytyw. Nie wiem, jak to jest z win7, bo na nim czegoś takiego nie robiłem, więc może to już wcześniej dało się zrobić,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z Win 8 - nie zapamiętuje wybranego planu zasilania. Włączam komputer (Samsung NP530U4C), domyślnym profilem zasilania jest Oszczędzanie energii, przełączam na Wysoka wydajność, używam, zamykam. Włączam ponownie i system uruchamia się z ustawionym planem Oszczędzanie energii. I tak za każdym razem. Dzieje się tak niezależnie od tego czy komputer uruchamiany jest na baterii czy na zasilaczu. Szukałem co nieco na ten temat i znalazłem jeden post, gdzie ktoś miał taki problem z Asusem. Rozwiązaniem było odinstalowanie ASUS SmartGesture i instalacja czystego sterownika Elan. U mnie po pierwsze był to normalny sterownik Elan, bez żadnego oprogramowania Samsunga do zarządzania touchpadem, po drugie odinstalowanie go nie pomogło, ponieważ na domyślnym, windowsowym problem nadal występuje.

Spotkał się ktoś z czymś takim? Może da się w rejestrze zmienić jakiś klucz, by system uruchamiał się z ustawionym na sztywno planem Wysoka wydajność?

Aktualizacja do Win 8.1 nie pomogła. Poradziłem sobie z problemem drogą okrężną. W Harmonogramie zadań utworzyłem zadanie zmieniające profil zasilania na Wysoka wydajność (czy jakikolwiek inny) 2 minuty po uruchomieniu systemu.

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż...zainstalowałem se testowo w8, nie 8.1, i jakoś nie porywa mnie. Metro drażni. Wyłączyłem clasicshellem...

Jako że zainstalowałem na hdd, i jako że dla porównania na jednym z pozostałych kompów mam też tylko hdd, to oceniając subiektywnie...szału nie ma jeśli chodzi o czas uruchomienia.

Co do szybkości reakcji i responsywności systemu to jednak jazda bez ssd to kiła i mogiła...i też nie wydaje się być szybszy niż 7.

Wkurzają jednokolorowe okna, nie wyczaiłem jeszcze jak zmienić na przezroczyste. Ogółem międzymordzie wyglada jak krok w stecz, poza czasy wxp...

Potestuje w grach jeszcze ale cudów nie oczekuję.

 

Muszę tylko powiedzieć że podziwiam wszelkiej maści masturbatorów rozkochanych w tym systemie. Ot system. Działa. Wygląda gorzej, nie działa jakoś specjalnie lepiej.

Nie wiem czym sie podniecać...

Wkurza przy starcie, przez 30s sie zastanawiałem jak te kafle przeskoczyć zanim znalazłem ikone pulpitu, coby shela zainstalować...głupie, wiem...blah

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzają jednokolorowe okna, nie wyczaiłem jeszcze jak zmienić na przezroczyste.

Domyślnie chyba się nie da, gadżety też usunęli, dodali za to super hiper mega uberd duper metro . Nic tylko się cieszyć Dołączona grafika

Edytowane przez łopian
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza przy starcie, przez 30s sie zastanawiałem jak te kafle przeskoczyć zanim znalazłem ikone pulpitu, coby shela zainstalować...głupie, wiem...blah

Głupi system czy user? Nie zna ikony winkey na klawiaturze...? Matko jedyna! Klawiatury się uczć używać, chcesz mi powiedzieć że w poprzednich edycjach żeby wyszukać coś w pasku start (Win7) biegałeś myszką do lewego rogu?

Super duper uber metro...? A start z folderami i milionem rozwijalnych i przeskakujących jedna w drugą zakładek to lepszy był? :D Jak chcecie system dla idiotów w którym nie trzeba nic konfigurować i wszystko jest podane na tacy to zapraszam na http://store.apple.com/pl

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta...takiś mundry...

Zmuś mnie bym się uczył tera skrótów klawiaturowych, znam raptem z 4(+/-3), w tym win+r by se włączyć regedit i edytować rejestr...więcej do szczęścia mi nie trzeba.

Zmuś też wszystkich nowych nabywców by sie uczyli skrótów, juz widze ludków wiek 50+ jak wertują podręcznik obsługi(blah, dają na płycie tera jak coś lub link do strony) coby sie nauczyć zasranych skrótów...by włączyć głupi pulpit czy inną ciach!łe...lub gestów, tak, jestem tak głupi że wyczaiłem że toto obługuje jakieś tam gesty...robione myszą...

W ogóle to napisałbym jeszcze więcej, byś miał używanie, ale szkoda mi czasu na ciach!ły.

Pozdro, poćwicz kulturę wypowiedzi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregu, zastanów się w ogóle o czym Ty mówisz. Twoim całym argumentem jest to że jako jednostka NIE CHCESZ się przestawić na coś innego i dlatego coś jest GŁUPIE. Mnie to śmieszy po prostu. Rozumiem uznać coś za nieodpowiednie dla siebie, okey. Nie pasuje, nie używam i nie komentuje. Ale Ty mówisz że to jest głupie tylko dlatego że sam...cóż, nie chcesz się czegoś nauczyć.

Znasz win+r a tu do wyświetlenia pulpitu wystarczy sam "win". Wielka mi ciężka sprawa. Jakoś przekonałem wielu swoich klientów w tym dziadków >50 lat na użytkowanie Win8 i nie słyszałem ani jednego słowa niezadowolenia. Tyle, że to osoby z otwartym na zmiany umysłem.

 

Głupi przykład, konserwacja sprzętu u jednego z moich stałych kl., sprzęt złożony na P2020 z 2GB ramu i na dysku green (5400rpm) startuje wciąż (ponad 12m-cy) w 30sekund, ani razu nie wywalił BSOD.

 

Ty oceniasz na podstawie "podoba się nie podoba więc jest głupie" a ja na podstawie doświadczenia własnego i zaobserwowanego. Nie uważam więc, że muszę się z Tobą zgodzić lub co lepsza pracować nad swoją kulturą wypowiedzi. Ja jedynie dostosowuje się do rozmówcy, nic ponadto.

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregu, zastanów się w ogóle o czym Ty mówisz. Twoim całym argumentem jest to że jako jednostka NIE CHCESZ się przestawić na coś innego i dlatego coś jest GŁUPIE.

Dla wielu osób komputer to tylko/aż narzędzie pracy. Zmiany nie są mile widziane jeżeli nie niosą za sobą zwiększenia wydajności PRACY. Zmiana interfejsu systemu na taki który w NAJLEPSZYM wypadku pozwala osiągnąć taką samą wydajność pracy jest błędem.

 

To tak jakby producenci aut zaczęli od dziś produkować samochody z joystickiem zamiast kierownicy i stwierdzili, że po dodatkowym czasie nauki kierowcy mają szansę osiągnąć sprawność/wprawę w jeżdżeniu na poziomie takim jaki mieli na kierownicy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, ale właśnie dlatego nie rozumiem całej wojny o win8. Gdyby jakoś znacząco zmienił wiele innych aspektów przez co koniecznym byłoby przejście na niego, a jednocześnie byłby nieprzyjazny dla nas, starych wyjadaczy, to wtedy okey. Ale 7mka wciąż żyje i będzie żyła jeszcze tyle co XP. Więc dlaczego tu tyle razy ludziom ból tyłek ściskał. Tak jak wspomniałem, system który poprawia cały czas w celu, jak to ująłeś, poprawy jakości, jest u jabłuszka. Windows zawsze wypuszczał jakiegoś gniota. O ile nie zasiadamy w zarządzie to należy się przyzwyczaić ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie klucicie ze glowa mala...

Starym wyjadaczom osemka nie podchodzi, z prostego powodu... jest inna, Jednak inna nie oznacza lepsza.

Wiele "ulatwien" poprostu powoduje wiele problemow...

Ja sam wiem ze te edycje Windowsa poprostu pomine, zaczekam na normalny system 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 o ile dobrze pamiętam (pierwszy PC marki Highscreen z Pentium 75MHz i dyskiem 700MB) Dołączona grafika Swoją droga mam jeszcze oryginalną płytę (!) z tym Windowsem 3.11.

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam ten system zwisa i powiewa, nic nowego nie wnosi, pograć na nim można. I pisze nie że mi sie podoba/nie podoba na podstawie nie widzi mi się, opinii z netu, ale też z doświadczenia. Nie tylko swego.

Nie działa toto szybciej, NIE ODPALA SIĘ SZYBCIEJ. To hibernacja przyśpiesza start(lub u mnie spowalnia, jak chce wejsc do 7 to mi pół 8 zdązy załadować...). Aplikacje, czy też gry nie działają szybciej. Może będą działać później.

Pracować(zakładając że nie grzebiemy i nie instalujemy żadnego startisback etc.) sie nie da (tak wydajnie i bezkonfliktowo jak na w7) - przynajmniej wg mego kumpla. Ja nie pracuje na kompie, ja używam...do grania. Itp.

A kumpel kupił lapka, 12gb ramu, dobry proc, jakaś tam grafa nie integra. 2 miechy próbował sie przestawic, nawet startisbacka zainstalował. Mówi że się nie da. Nie da się równie komfortowo odpalić 6 aplikacji bez przełączania ciągle do metra i szukania w nim tychze aplikacji. W menu start wszystko było 'pod ręką' czyli pod kursorem. Metro, i proba przerzucenia wyników roboty z jednego programu do 2(np photoshop do dreamweawera czy na odwrót) z jednoczenym oglądaniem w FF filmu instruktażowego/poradnika/kursu plus podgląd wyników w programie ostatecznym zajmowało mu 2-3 razy więcej czasu. Własnie przez metro. Ostatecznie zainstalował ubuntu...

FAKT - mozna wrzucić na pulpit skróty do aplikacji/programów. Można. Ale to samo można miec na w7. Z menu start, gdzie jak coś nie ma to rozwijając liste szybko sie znajdzie.

Ogółem to skasuje toto. Zainstalowałem dla testów, zobaczyłem, jeden soft mi nie działa, musiałbym upgrade kupić, więc olewam. DX11.2 tylko na ten sys to dla mnie wymuszenie.

Wymuszeniem jest też wpychanie na siłe tego interfejsu. A próba skłonienia mnie bym poznawał jakies nowe skróty klawiaturowe - mam wrażenie że to coś nie tak. Jakby się role odwróciły. System jest dla mnie, nie ja dla systemu.

Lubię postęp, lubię zmiany, ale... nie na siłę. Pewne zmiany nie są dobre. I ta zmiana interfejsu wg mnie, i nie tylko, patrząc na słupki popularności/sprzedaży, nie jest dobra.

 

A argument kolegi, domyślam sie sprzedawcy lapków z preinstalowanym w8, że klienci sie uczą(bo muszą) i są zadowoleni...to...

Pracowałem w sprzedaży w czasie gdy wyszedł akurat wiśta...bosz....widziałem jak sprzedawca(ja nie, oj nie, po prostu byłem zbyt uczciwy, nie nachalny, stąd mnie zwolnili potem) potrafi gwałtownie się przekonać do sprzedawania syfu, wiedząc że to syf, bo wiedział też ze od tego zależy jego premia...i sprzedawać te wiśte na lapkach na ktorych sie uruchamiała ona 3-6 min...i chodziła z non stop czerwoną diodą hdd przez 10-30 min po odpaleniu. Nawet w trybie prezentacji...I to się sprzedawało. I ludzie też byli zadowoleni. Bo musieli. Bo jak dasz 2k za lapka to mimo że muli, to musi być dobry! Pan sprzedawca tak mówił!

 

System ma potencjał. Może w wersji 8.2 jak będzie można wywalić metro kompletnie i będzie menu start sprzedaż mu skoczy. Tak to nie widze by mu sie powiodło.

Nie będzie potrzeby robienia startisback przez firmy 3, czy tak jak na tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=cFYmCuqUctQ podmieniać pliki explorera z 7 by wywalic kompletnie modernUI

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty znowu z tymi skrótami klawiaturowymi. Mówiłem o WinKey! Cholera. Przecież to tak jakby powiedzieć że nie znasz ctrl+alt+del...

Ale już zaczynam rozumieć skąd znienawidzenie. Jak sięgam pamięcią to zawsze tutaj byli tacy którym nie straszne było grzebnąć coś w systemie czy sprzęcie żeby było lepiej. Więc z argumentami, używam do gier i nie chcę NIC dotykać żeby było lepiej to proszę mi nie wyskakiwać :P Proste lekarstwo na bolączki win8 już podawałem i chyba nie ja jedyny:

Get-AppxPackage | Remove-AppxPackage -ErrorAction SilentlyContinue

Dzieki temu Win8 staje sie po prostu szybszym, ladniejszym i troche lepiej zorganizowanym (metro jako katalog skrotow) systemem. 

 

P.S. Bladego pojęcia nie mam co to kuźwa jest stratisback (?)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Bladego pojęcia nie mam co to kuźwa jest stratisback (?)

 

Aplikacja dodająca z powrotem menu start.

Nie działa toto szybciej, NIE ODPALA SIĘ SZYBCIEJ.

 

 

A który następny windows odpalał się szybciej? Zwykle co nowy system to większe wymagania. Coś z jak z softem Adobiego (np. Photoshop), co nowa wersja to wolniejsza, wymagająca lepszego sprzętu..

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do Win 8.1 mam problemy z połączeniem Bluetooth urządzenia się widzą daje ,żeby sparować niby jest ok a komunikacji nie ma. Na 8 nie było żadnych problemów z jakimkolwiek telefonem obecnie żadnego nie mogę podłączyć. Czy ktoś ma podobny problem (telefony Samsunga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając pierwsze parę dni pod znakiem zmiany przyzwyczajeń to jak dotąd jedyny problem z W8, dokładnie 8.1 to za-aktualizowany sterownik wi-fi pod chipset Ralinka (w mojej sieciówce takowy jest);
W8 miał zintegrowany ten zły, który nie widział 5GHz, W8.1 ma taki fajny że po wpięciu sieciówki i auto-instalacji wyrzucil smutną buźkę i zwis; 
Kwestia wrzucenia sieciówki, odpalenia, wyłączenia kompa, wyjęcia sieciówki, odpalenia kompa, usuniecia/podmiany plików, wyłączenie kompa, wpakowanie sieciówki, odpalenia kompa - dokończenia instalacji właściwego sterownika.

Tak to wszystko działa stabilnie, każda gra/program (włącznie z GG 6.1) odpala się, nie resetuje się, nie zwiesza;
Nie działa gorzej od W7, może trochę lepiej;

A kafelki nawet zacząłem używać... więc ot wpadłem w pułpakę Microsoft'u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również zainstalowałem win8.1 - tak dla testu. (msdnaa)

Po kilku ('dziesięciu) K****** rzuconych w kierunku nowego interface - przypomniałem sobie tradycyjny skrót - Alt+F4 - ubijam toto nim się zdąży rozwinać Dołączona grafika

Obramowania bez przeźroczystości kolą w oczy ...

Firefox ma niewidzialne obramowanie Dołączona grafika

Opcja "Uruchom" nie wyświetla żadnych podpowiedzi (propozycji - aplikacji do uruchomienia)

 

Ot Vista w wersji Alpha ;D ale o dziwo jakoś wszystko działa..

w grach mam taki sam FPS, 3Dmark11 pokazuje o 60pkt mniej

+ fajny menadzer kopiowania - najpierw kopiuje potem pyta ^^ musze wybadać co on dokładniej robi i w jakiej kolejności ^^

 

Aa jeszcze na minus M$ zmusił mnie do założenia ichniego konta - musiałem po odhaczać różnorakie pozwolenia, podpisywać cyrografy ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa jeszcze na minus M$ zmusił mnie do założenia ichniego konta - musiałem po odhaczać różnorakie pozwolenia, podpisywać cyrografy ...

Nie trzeba zakładać ichniejszego konta. Wystarczy wpisać losowe dane parę razy (byle nie nic takiego nie istniało) i pojawia się opcja logowania "lokalnym" kontem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z Win 8 - nie zapamiętuje wybranego planu zasilania. Włączam komputer (Samsung NP530U4C), domyślnym profilem zasilania jest Oszczędzanie energii, przełączam na Wysoka wydajność, używam, zamykam. Włączam ponownie i system uruchamia się z ustawionym planem Oszczędzanie energii. I tak za każdym razem. Dzieje się tak niezależnie od tego czy komputer uruchamiany jest na baterii czy na zasilaczu. Szukałem co nieco na ten temat i znalazłem jeden post, gdzie ktoś miał taki problem z Asusem. Rozwiązaniem było odinstalowanie ASUS SmartGesture i instalacja czystego sterownika Elan. U mnie po pierwsze był to normalny sterownik Elan, bez żadnego oprogramowania Samsunga do zarządzania touchpadem, po drugie odinstalowanie go nie pomogło, ponieważ na domyślnym, windowsowym problem nadal występuje.

Spotkał się ktoś z czymś takim? Może da się w rejestrze zmienić jakiś klucz, by system uruchamiał się z ustawionym na sztywno planem Wysoka wydajność?

 

Winne jest oprogramowanie Samsunga, miałem to samo u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zakładać ichniejszego konta. Wystarczy wpisać losowe dane parę razy (byle nie nic takiego nie istniało) i pojawia się opcja logowania "lokalnym" kontem.

 

Pozdrawiam

M$ mi o tym nie powiedział - a nie miałem gdzie sprawdzić ;p

 

no nic, i tak google ma już moje dane  -  więc nie ma co patrzyć na takie [ciach!]ły ^^ Przynajmniej nikt mi nazwy skrzynki pocztowej nie zakosi.

 

ps: czy tylko ja odpalam teraz kalkulator z CMD ?  jakoś cholera ciężko się do niego dostać xD

co w ogóle się zmieniło w 8.1 względem win8  - bo jakoś nie dostrzegam ..

 

za stary chyba jestem na takie zmiany Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzisz na Metro i zaczynasz pisać KAL... i już masz, i to nawet dwie wersje, jedną dla Metro a drugą desktopową, którą (plus kilka innych często używanych programów) notabene przypiąłem sobie do paska zadań i na Metro nie muszę w ogóle zaglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...