Skocz do zawartości
ULLISSES

słuchawki + karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek do gier do 300zł, głównie do nowego Battlefielda 3. Dobre pozycjonowanie jest dla mnie bardzo istotnym elementem. Jest mi obojętne, czy słuchawki są otwarte, czy zamknięte, jak również i to, czy będą miały mikrofon. Czy ktoś ma jakiś pomysł na słuchawki w tej cenie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nigdy nie miałeś do czynienia z porządnymi słuchawkami, bo zbyt oczywiste jest że pierd0lish bez pojęcia.

 

Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem to zauważył byś, że odnosiłem się w swojej wypowiedzi wyłącznie do pozycjonowania dźwięku w grach jakie uzyskałem na obydwóch słuchawkach.

Czyli w skrócie dźwięk 5.1 vs stereo + HRTF, a temat dotyczy słuchawek do gier. Wcinanie się tutaj z playerami przenośnymi czy wzmacniaczami słuchawkowymi jest totalnie pozbawione sensu trollu jeden.

Szczególnie, że zastosowanie dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego nie będzie miało żadnego wpływu na efekty 3D uzyskiwane w grach na danych słuchawkach.

Jakość dźwięku przy odsłuchu muzyki to inna sprawa i tu się zgodzę, ale to nie o tym temat.

 

Fakt, że słuchawki wielokanałowe są zdecydowanie mniej uniwersalne, niż stereo ale w grach FPS dają radę.

Jak ktoś chce mieć słuchawki z nastawieniem na gry FPS to polecam.

 

PS. Ja mam w sumie 4 różne zestawy, każde do czego innego i nie widzę tu możliwości zastąpienia ich jednymi super wypaśnymi.

 

EDIT:

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek do gier do 300zł, głównie do nowego Battlefielda 3. Dobre pozycjonowanie jest dla mnie bardzo istotnym elementem. Jest mi obojętne, czy słuchawki są otwarte, czy zamknięte, jak również i to, czy będą miały mikrofon. Czy ktoś ma jakiś pomysł na słuchawki w tej cenie ? :)

 

A przeglądałeś ten test KLIK.

Brakuje tu wprawdzie kilku nowości, ale warto zajrzeć.

Mikrofon to rzecz potrzebna bo chyba nie kupujesz ich do grania w single player?

Edytowane przez klami85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeglądałeś ten test KLIK.

Brakuje tu wprawdzie kilku nowości, ale warto zajrzeć.

Mikrofon to rzecz potrzebna bo chyba nie kupujesz ich do grania w single player?

 

Owszem. Przeglądałem, ale ten test ma prawie dwa lata i przypuszczam, że trochę mogło się od tego czasu zmienić. Na przykład bardzo często polecane Sennheisery HD 555, które są dobrze ocenione w tym teście już nie są tak łatwo dostępne jak kiedyś. Kiedyś już byłem prawie zdecydowany na Roccat Kave 5.1, ale przeglądając zagraniczne fora często pojawiały się opinie jakoby system 5.1 w słuchawkach był przereklamowany. Często polecany był wtedy model HD 555, który nie grzeszy dostępnością lub nowszy HD 558, który z kolei jest dla mnie za drogi.

 

Jeśli słuchawki nie będą miały wbudowanego mikrofonu, to dokupię do nich osobny (Prawdopodobnie ZM-MIC1 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś taniego zamiennika, badziewnych creative'ów hs-800, gdzie w dwóch egzemplarzach po około roku padał w którymś miejscu kabel od mikrofonu.

Mam możliwość kupna steelseries 3H VR za 120zł, tylko nie wiem jak z jego wytrzymałością, bo według recenzji na pclabie konstrukcja pałąka solidnie nie wygląda. Kabel w tych SS wydaję się być gruby, chociaż niekiedy może to być złudne. Z tego co widzę wersja VR ma regulacje głośności na czym bardzo mi zależy(brak wyciszania mikrofonu jakoś przeżyje), tylko na żadnych zdjęciach nie mogę się dopatrzyć w którym miejscu znajduję się.

 

Cieszyłbym się jakby ktoś przynajmniej korzystający z nich przez rok wypowiedział się na temat wytrzymałości.

 

btw co daję wersja z USB, oprócz mniejszej kompatybilności z innym sprzętem?

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak może odbiegnę conieco od tematu. Mam aktualnie SS 4h, lecz conieco się psują i chcę je sprzedać jako uszkodzone. Nie działa lewa słuchawka, myślę że jest to wina kabla a naprawa to po prostu jego ucięcie i przelutowanie. Prawa działa ok, mikrofon też. Ile mogę dostać za taki zestaw na allegro? Nowe na allegro to około 140-150zł,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carek: słuchawki 4gammers sobie odpuść, nawet do gier. Jeśli słuchawki dobrze odwzorowują muzykę, z grami nie ma najmniejszego problemu (przykład - moje AKG K514, zarówno na koncert plenerowy, do muzyki czy gier).

 

btw co daję wersja z USB, oprócz mniejszej kompatybilności z innym sprzętem?
Nic więcej :)

 

 

draenei: Max 50zł, ale wątpię żeby ktoś kupił, to nie samochód czy telefon aby ktoś kupił na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mogę odkupić tanio od qmpla zestaw: MEDUSA STATION 5.1 SL-8796-SSV. Nie miałem jeszcze słuchawek 5.1 a więcej jak 100 zeta nie mam a te mogę mieć nawet taniej. Niestety jeszcze nie miałem okazji ich posłuchać z braku czasu. Opłaca się brać taki zestaw? Z tego co czytałem na necie to jakieś problemy z basami są w tym zestawie.

Edytowane przez max6ter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chcę kupić słuchawki jakich będę używał zarówno do gier jak i filmów/muzyki.

Budżet jaki chce na nie przeznaczyć to ~300 zł

Zastanawiam się nad poniższymi modelami

SŁUCHAWKI Sennheiser HD439 Kraków HD 439 Hit (2057382335) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

SŁUCHAWKI Sennheiser HD429 Kraków HD 429 Hit (2057382334) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

http://gamingland.pl/p488,sluchawki-sennheiser-hd-419.html

 

Ewentualnie SteelSeries Siberia V2, z tego co czytałem testy i recenzje to te Sibierie są naprawdę dobre no i mają zarówno regulację głośności na kablu jak i mikrofon a to też mi się przyda, jednak Sennheiser to Sennheiser.

Moja karta dźwiękowa to Creative X-Fi Xtreme Music (nie mylić z xtreme audio)

 

Edycja:

Już wybrałem, zamówiłem Sennheisery HD 380 Pro :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zly temat ale juz jestem zdesperowany :/. Kupilem sluchawki Wavemaster HPX-3090m sa one na usb. Problem jest taki ze podczas gry (w tym przypadku Battlefield 3) to co dzieje sie po prawej slychac w lewej sluchawce i na odwrot. Czym moze to byc spowodowane. Instalowalem sterowniki ze strony LINK ale one kliknieciu w ikonke zamulaja tak kompa ze nie da sie nic zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się nóż w kieszeni otwiera...

Zacznijmy od tego, że co po niektórzy mają chyba nie ludzkie uszy.

Bo ludzki ucho nie jest w stanie odróżnić od siebie sygnałów pochodzących z tak bliska. Daje to gorszy efekt przestrzenny niż w słuchawkach otwartych, czy nawet zamkniętych (Sennheiser HD380 Pro).

A co do słuchawek "4Gamers"...

JEDYNE DOBRE PRODUKUJE AKG.

Reszta to $hit nie warty nawet 1/4 ceny. Owszem, Creative'ovi zdarzyło się parę dobrych modeli (Tactic 3D Alpha i CAL!e), ale to wyjątek.

A więc, nie ma prawie w ogóle dobrych słuchawek z mikrofonem, poniżej 300zł.

A zresztą, co za problem, kupić mikrofon przyczepiany osobno do kabla? To też jest wygodne.

 

Nie dziwcie się, jeśli kupicie jakiś badziew, że np. coś nie działa, bo nikt przy produkcji tych słuchawek nawet nie starał się, dobrze lutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEDYNE DOBRE PRODUKUJE AKG.

Senki PC 360, bardzo porządne słuchawki z mikrofonem, pozostawiają w tyle nie jedne "audio" słuchawki z przedziału low /middle. Niestety swoje kosztują, a za tę cenę lepiej kupić właśnie coś z "audio" plus dobry mikrofon. Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre słuchawki, to dla gracza podstawa udanej rozgrywki. Dzięki nim możemy bowiem spokojnie pograć w naszym pokoju i nie przeszkadzać innym domownikom strzałami kałasznikowa wydobywającymi się z kilkudzięsięcio bądź nawet kilkuset watowych głośników. Dodatkowo dobry zestaw pozwoli nam na zdecydowanie łatwiejsze określenie pozycji nadbiegającego zazwyczaj zza naszych pleców wroga. Musi być także wygodny, gdyż zapewne będzie używany podczas wielogodzinnych potyczek. No i oczywiście musi posiadać mikrofon gdyż komunikacja w grach wieloosobowych stanowi dzisiaj konieczność. Słuchawek na rynku jednak jest dużo. Jedne kuszą wielkimi napisami o przestrzenności, inne natomiast mówią o znakomitej jakości dźwięku, a jeszcze inne podobno oferują wszystko na raz. Czy znajdziemy coś co nas zadowoli? Z pewnością tak, a w celu dokonania najlepszego wyboru zapraszamy do wielkiego testu słuchawek dla graczy, który dla was przygotowaliśmy.

Wielki test słuchawek dla graczy - Porównanie modeli nausznych

 

Testujemy:

 

  • CM Storm Sirus
  • Corsair Vengeance 1500
  • Logitech G930
  • Ozone Strato Evo
  • Roccat Kave
  • Sennheiser PC163D
  • Sennheiser PC333D
  • SpeedLink Medusa NX
  • SpeedLink Medusa NX USB
  • Thermaltake Shock One
  • MadCatz Tritton AX Pro
  • MadCatz Tritton AX720
  • Brainwavz HM3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Pilnie potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek, kryteria przedstawiają się następująco:

Słuchawki zamknięte, dobrze izolujące otoczenie.

WYGODNE, nie żadne naciskające na małżowiny czy coś, uszy mają wchodzić całe i ma być możliwość przesiedzenia w nich kilku godzin bez odczucia nadmiernego dyskomfortu.

Mikrofon nie jest wymagany.

Słuchawki TYLKO do gier, nie zależy mi na specjalnej jakości dźwięku bo ja nie słyszę różnicy pomiędzy słuchawką do telemarketingu a słuchawkami do muzyki za 300zł.

Budżet, no i tu niestety ciężko, najlepiej do 140zł z wysyłką, opcja niewielkiej dopłaty tylko jeżeli słuchawki są NA PRAWDĘ warte tej wyższej ceny.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchaek za około 200zł. Ważne żeby były wygodne przy długim używaniu, miały regulację głośności na kablu oraz oczywiście jak najlepszy dźwięk. Będe je podpinał pod zintegrowaną kartę dźwiękową, i używał zarówno do gier jak i muzyki.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchawki do gier do 300zł to bardzo polecam Akg Ghs-1 Super pozycjonowanie, i co niespotykane przy słuchawkach dla graczy bardzo dobry dźwięk przy odtwarzaniu muzyki. Posiadam na sprzedaż takie nowe słuchawki w okazyjnej cenie, zapraszam na PW. Słuchawki sprzedaję gdyż dostałem nowe z wymiany gwarancyjnej a w międzyczasie zakupiłem lepsze ze wzmacniaczem słuchawkowym i potrzebuję kasy.

Edytowane przez burbil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o słuchawkach przeznaczonych przede wszystkim do grania to nigdy nie należy zapominać o Steelseries Siberia V2 USB (wersja USB, czyli z własną kartą dźwiękową jest jeszcze fajniejsza do grania).

 

Są to najczęściej wykorzystywane przez programerów słuchawki na świecie. Widziałem nawet graczy sponsorowanych przez Razera, którzy, gdy "nikt nie przatrzył" grali w Siberia V2.

 

Nie wiem ile obecnie kosztują w Polsce, ale na zachodzie gdzie czy wydasz na słuchawki 50 euro czy 100 euro nie robi wielkiej różnicy, są jedną z najlepszych propozycji na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoję przed wyborem nowych słuchawek do komputera (okazjonalnie do telewizora). Używane będą przede wszystkim do komunikacji z innymi, oraz rzadziej do filmów. W komputerze zainstalowana jest integra. Ważna dla mnie jest również wygoda.

Które z tych słuchawek są bardziej odpowiednie :

Platronics Gamecom 377

Superlux HD681

 

Koss UR-40 odrzucam ze względu na słaby i krótki kabel (we wszystkich dotychczasowych słuchawkach zniszczyłem kabel).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upadła sprawa Beyerdynamiców, zatem szukam ultra wygodnych słuchawek głównie do grania. Mikrofonu nie potrzebuję, choć może być. Jakość dźwięku nie jest pierwszorzędną sprawą, mają być przede wszystkim wygodne i w miarę przewiewne. Używam teraz CAL!-i i za bardzo grzeją uszy, chociaż ładnie grają. Licytuję Sennki HD555 póki co, ale chętnie poznam opinie na temat innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Potrzebuje porady fachowcow :P a mianowicie chce zakupic sluchawki glownie do gier online tak w granicach 300zl (mic mam oddzielnie) i problem polega na tym czy jakosc dzwieku bedzie dobra jesli podlacze je do mojej karty zintegrowanej z plyta glowna (taka jak w sygnaturce) czy moze kupic jakas karte muzyczna i sluchawki z nizszej polki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steelseries 4H, Creative Tactic 3D, Ozone Onda ST, thermaltake Shock Black. Najlepiej jednak zawsze przymierzyć słuchawki, czy dobrze na łbie leżą i czy dźwięk odpowiada.

 

@Kasza - Twój post raczej mało wnosi (poza sarkazmem oczywiście :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie to miałem na myśli, mają być wygodne. W kwestii dźwięku i pozycjonowania w przestrzeni w tej cenie będą lepsze perełki z działu "audio". W sferze "słuchawki dla gracza" przepłacasz aż miło.

 

Godne uwagi są dopiero drogie słuchawki http://en-de.sennheiser.com/pc-360 , ale to tylko moja opinia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie to miałem na myśli, mają być wygodne. W kwestii dźwięku i pozycjonowania w przestrzeni w tej cenie będą lepsze perełki z działu "audio". W sferze "słuchawki dla gracza" przepłacasz aż miło.

 

Godne uwagi są dopiero drogie słuchawki http://en-de.sennheiser.com/pc-360 , ale to tylko moja opinia.

 

Oczywiście, że za 140zł nie dostaniesz muszli o jakości AKG Q czy ultrasone'ów, ale są też osoby, które nie mają kasy na sprzęt za 400-500zł (lub nawet za 1k) i szukają czegoś tańszego, licząc się z gorszą jakością. Warson chciał słuchawki z mikrofonem do 140zł i do tyluż dostał propozycje.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steelseries 4H, Creative Tactic 3D, Ozone Onda ST, thermaltake Shock Black. Najlepiej jednak zawsze przymierzyć słuchawki, czy dobrze na łbie leżą i czy dźwięk odpowiada.

- Dziękuję za pomoc, jeśli chodzi o przymierzenie to wydaje mi sie że będzie ciężko bo gdzie są takie sklepy gdzie można przymierzyć słuchawki?

 

Z takich modeli które podam niżej, osobiście które byś wybrał:

 

- OZONE GAMING ONDA ST

- PLANTRONICS GAMECOM 380

- CREATIVE TACTIC 3D

- STEELSESTERIES SIBERIA V2

- DeLuxe PRESTIGIO

- Ozone Spark

- Ozone Oxid

- Ozone Attack

- Creative HS-800 Fatality Gaming

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne, to szrot. W tej cenie może szukać jakichś tanich superluxów, albo najbezpieczniej Philipsy SHP3000 (lub wersja ekonomiczna SHP2500) i mikrofon zalmana wpinany na kabel. W ten sposób to będzie miało przynajmniej minimum jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem dzisiaj słuchawki Platronics Gamecom 380 i jestem w wielkim szoku bo... Nie chcą mi działać w panelu na przednim wejściu w obudowie ani w wieży... Działają tylko z tylnego wyjścia oraz w Laptopie. Czy wiecie może czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...