Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dzisiaj N93, właściwie nie miałem zamiaru wogóle kupować nowej komórki, ale dziś przy wyjściu z marketu zajrzałem do komisu, na półeczce leżała rozłożona n93, pobawiłem się nią 5min i już jej nie oddałem.

 

Pierwsze wrażenia:

-Całkiem dobra jakość zdjęć jak na komórkę, (fajnym dodatkiem jest przysłona obiektywu), zoom optyczny działa naprawdę ciekawie, myślę że n93 będzie w stanie zastąpić mi kompakta w niektórych sytuacjach.

 

-Filmy kręcone przez telefon są dość dobre jednak do kamery sporo im jeszcze brakuje.

 

-Waga, telefon w porównaniu do e50 jest odczuwalnie cięższy

 

-Ciekawa konstrukcja obudowy (sama obudowa jest dośc solidnie wykonana),

 

Są to pierwsze wrażenia po godzinie zabawy. Ogólnie telefon sprawił na mnie pozytywne wrażenie od momentu gdy zobaczyłem go za szybą i cały czas znajduje w nim nowe zastosowania.

 

Polecam telefon każdemu kto szuka wielofunkcyjnego urządzenia będącego w stanie zmieścić się w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grudniu mi się kończy umowa z erą więc stwierdziłem że będę musiał zacząć zbierać money'a na coś lepszego niż telefon za magiczna złotówkę (czmu mi w salonie nie powiedzieli że cx-75 to badziew jakich mało? ) chodzi mi mianowicie o smartphone'a a dokładniej era MDA Vartio/Qtek 9100/ HTC Wizard/jak go tam jeszcze inaczej nazwą... obecnie w erze kosztuje on 2000zł i z tąd moje pytanie... jak jest z utrata wartości takich telefonów? mocno spadnie cena do listopada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizard nie jest niestety telefonem pierwszej nowosci, wiec ceny coraz bardziej leca w dol. Oczywiscie nie wszyscy o tym wiedza i chca za niego "tylko" 1400 z simlockiem orange. Od 2 mies co kilka godz. sprawdzam allegro za jakimis okazjami i nie jestem jedyny, bo juy kilka razy mnie uprzedzono. Tak wiec imho nie warto czekac do grudnia zeby za niego przeplacic, bo ten tel zanim bedzie za 1zl, to wyjdzie ze sprzedazy. Pozdrowienia z tramwaju;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam dla siebie jakiegoś telefonu komórkowego. Jestem raczej zwolennikiem nokii. Osobiście waham się pomiędzy modelem N72 a 6288. Doradźcie, który będzie bardziej niezawodny albo ewentualnie jestem otwarty na inne propozycje modeli. Przedział cenowy 800zł-1100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N72 ma kumpel, bawiłem się nią trochę i jak dla mnie wykonanie pozostawia wiele do życzenia, trzeszczy cała, plastik wygląda na dziwnie tandetny... No, ale Symbian..

6688 bawiłem się kilka dni, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym, na pewno nie za tą cenę. Na plus to tylko S40 3rd edition, ale to nic przy Symbianie przecież. Za droga zdecydowanie jak na to co sobą prezentuje. Tutaj wykonanie już fajniejsze niż w przypadku N72, ale mimo wszystko wolałbym chociażby 6131, bo robi prawie to samo (nie ma chyba 3g tylko) a jest sporo tańsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeby telefon komórkowy dla mojego taty. Z racji że już ma trochę latek głównymi priorytetami wyboru są. Czytelny wyświetlacz, duże guziki żeby był w miarę nowy. No i prosty w obsłudze.

Nokia 6310i w zupełności mu wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam dla siebie jakiegoś telefonu komórkowego. Jestem raczej zwolennikiem nokii. Osobiście waham się pomiędzy modelem N72 a 6288. Doradźcie, który będzie bardziej niezawodny albo ewentualnie jestem otwarty na inne propozycje modeli. Przedział cenowy 800zł-1100zł

Jeżeli może być używany upolować na allegro QTEK-a 9100 albo przy dużym szczęściu n73/n80, jeżeli nówka to może e50 i zostanie jeszcze na akcesoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mam swojego k800i i mam takie pytania:

a. czy da się jakoś wyłączyć pytanie "Nadal odtwarzać przez głośniki?" przy naciskaniu guzika play z boku? (wkurzające kiedy na chwilę wyłączam, a potem włączam i muszę szukać przycisku "tak")

b. jaki program do konwersji na pliki obsługiwane przez fon polecacie? który format lepszy - 3gp czy mp4?

c. czy da się sobie zrobić fotkę frontowym odtwarzaczem?

d. Kiedy chce wysłać fotę MMS to mi ją konwertuje (i dobrze bo tak jest za duża), problem w tym, że obcina ją aż do 29kb kiedy limit mam 100kb... czy da się zmienić w opcjach aby konwertował jakoś tak na 80kb (dla lepszej jakości)?

e. Rozdzielczość to wiadomo, że 320*240 ale jaki jest optymalny (jakość/waga) bitrate? ile fps jest w stanie wyświetlić telefon?

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a. czy da się jakoś wyłączyć pytanie "Nadal odtwarzać przez głośniki?" przy naciskaniu guzika play z boku? (wkurzające kiedy na chwilę wyłączam, a potem włączam i muszę szukać przycisku "tak")

Wątpię, takie komunikaty zwykle są "niewyłączalne" :P

b. jaki program do konwersji na pliki obsługiwane przez fon polecacie? który format lepszy - 3gp czy mp4?

Raczej mp4

c. czy da się sobie zrobić fotkę frontowym odtwarzaczem?

Zdjęcie odtwarzaczem? :| Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mam swojego k800i i mam takie pytania:

a. czy da się jakoś wyłączyć pytanie "Nadal odtwarzać przez głośniki?" przy naciskaniu guzika play z boku? (wkurzające kiedy na chwilę wyłączam, a potem włączam i muszę szukać przycisku "tak")

b. jaki program do konwersji na pliki obsługiwane przez fon polecacie? który format lepszy - 3gp czy mp4?

c. czy da się sobie zrobić fotkę frontowym odtwarzaczem?

d. Kiedy chce wysłać fotę MMS to mi ją konwertuje (i dobrze bo tak jest za duża), problem w tym, że obcina ją aż do 29kb kiedy limit mam 100kb... czy da się zmienić w opcjach aby konwertował jakoś tak na 80kb (dla lepszej jakości)?

e. Rozdzielczość to wiadomo, że 320*240 ale jaki jest optymalny (jakość/waga) bitrate? ile fps jest w stanie wyświetlić telefon?

a) Ten przycisk uruchamia ostatnio uzywana aplikacje: mp3 lub radio. Uruchom sobie radio i wylacz. U mnie bardzo rzadko pokazuje sie ten komunikat, zamiast tego pokazuje mi sie komunikat abym podlaczyl zestaw HF aby radio dzialalo.

 

b) Programow jest wiele, poszukaj sobie na google. Z reszta telefon obsluguje tylke formatow, ze nie wiem czy konwersja jest do czegos potrzebna.

 

c) Nie da sie zrobic frontowym aparatem (on dziala tylko w trybie wideorozmowy). To autoportretow masz lusterko przy glownym aparacie.

 

d) Przy wysylaniu MMS aparat konwertuje zdjecie do ustawionej przez Ciebie rozdzielczosci. W ustawieniach wiadomosci MMS jest cos takiego jak "skalowanie zdjec" a tam ustawic mozna: 160x120; 320x240 i 640x480. Im wyzsza rozdzielczosc tym oczywiscie wiecej zajmuje. Ale proponuje nie szalec bo nie ma sensu wysylac tak duzych zdjec mms'em (trzeba pamietac ze dodatkowe kb zabiera tresc wiadomosc-tekst i ewentualna melodyjka itd...).

 

e) Ostatniego pytania nie rozumiem - Rozdzielczosc ekranu wynosi 320x240. Optymalny bitrate - to jest cecha plikow muzycznych. Lepiej formuluj pytania bo nikt zbytnio nie bedzie sie domyslal o co Ci chodzi.

Jesli chodzi Ci o filmy nagrywane przez ten telefon to nie zachwycaja. Marna rozdzielczosc 170 na nie pamietam ile przy chyba 15fps. Z odtwarzaniem jest lepiej - filmy leca plynnie (czyli ~25-26 fps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem to ja mam pytanie:

 

Czym najlepiej, najtrwalej przykleić szybkę do telefonu która odleciała w skutek niedbałego przyklejenia przez producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e) Ostatniego pytania nie rozumiem - Rozdzielczosc ekranu wynosi 320x240. Optymalny bitrate - to jest cecha plikow muzycznych. Lepiej formuluj pytania bo nikt zbytnio nie bedzie sie domyslal o co Ci chodzi.

Jesli chodzi Ci o filmy nagrywane przez ten telefon to nie zachwycaja. Marna rozdzielczosc 170 na nie pamietam ile przy chyba 15fps. Z odtwarzaniem jest lepiej - filmy leca plynnie (czyli ~25-26 fps).

Zapomniałem dodać, że chodzi o konwersję;

chodzi mi o to, że w programach video to mp4 można wybrać [rodzielczość, klatki na sec, bitrate i jeszcze kilka innych] i...

- rozdzielczość filmiku, który chcę otrzymać robię pod ekran czyli 320x240

- klatki na sekundę właśnie nie wiem ile dać, bo 15 to chyba za mało a 30 nie wiem czy warto jeśli tel by miał tego nie wykorzystać (czyli po prostu ile dać, żeby jak najlepsza jakość obsługiwana przez telefon była)

- bitrate też jest wielką zagadką dla mnie; chciałbym się dowiedzieć ile przy 320x240 i powiedzmy 25fps powinienem wybrać aby jakość była jak najlepsza w granicach możliwości k800i

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze jedno pytanie zadać muszę bo to mnie niepokoi...

kiedy zgrywam filmiki na mp4 (różne i różnymi programami), które na kompie normalnie śmigają po wrzuceniu na telefon i najechaniu na nie zawieszają mi komórkę i w ogóle kom na jakaś minutę jest nie do ruszenia.

Ktoś wie w czym może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje telefonu do 230 - 270zł max (im bliżej 250 tym lepiej)

 

Czego oczekuje:

* dzwonki mp3

* 65k kolorów (najlepiej minimum 128*160pixeli)

* Bluetooth (jeśli będzie miniUSB to sie obejdę bez)

* aparat niekonieczny

* żeby nie była to stara konstrukcja sprzed 2-3 lat

* rodzaj obudowy nie jest ważny (Clamshell/Block)

* wap/midp2/itp

* zależy mi żeby tel był kompletny i na gwarancji - może być używany ale musi być w bardzo dobrym stanie

* nie chce SE (k300i/k310i/k700i mi się nie podobają) z Samsungów tez nie ma nic ciekawego w tej cenie, przynajmniej nie dla mnie

i to by było na tyle.

 

Pod uwagę biorę 2/3 zgoła odmienne telefony bo Nokię 6060 i Motkę L2/L6.

Za nieco ponad 320zł można kupić n6230 ale nie będę dopłacał do zbędnego slotu kart pamięci.

 

6060 to prosta, zwarta clamshellowa konstrukcja bez żadnych wodotrysków, cena trochę niższa niż w przypadku motki, wygodna do pisania, no i Nokia to Nokia ;)

na drugim biegunie przyciągająca wzrok Motka z BT i większą pamięcią.

Znam właścicieli i jednego i drugiego tel i nikt nie nażeka

 

No i mam dylemata bo sam nie wiem czego chcę ;) a muszę się szybko zdecydować bo 4 dzień jadę ma Noki 2600 z rosyjską klawiaturą i angielskim językiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...