Skocz do zawartości
THORGAL

Jaki sprzet macie zamiar kupic za 5 lat ?

Rekomendowane odpowiedzi

[...]

napedy zupelnie nowe technologie - krazki po kilkadziesiat giga dostepne powszechnie za niewielka cene

karty dziwkowe i zestawy glosnikow - kompeltny real

ehh marzenia

 

NAst generacja procesorów ma byc wytwarzana nei z krzemu lecz węgla chyba. W chipe cos o tym pisali chyba :?

Coś wam po głowie niegrzecznego chodziło w ten piątkowy wieczór :)

 

LCD 19" to chyba żart był :) LOL

 

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć, co IMO będzie za kolejne 5 lat. Co prawda wówczas będę wydawał kasę na dziecko i dom, a komp zejdzie na plan czwarty :)

 

Typowy piec do gier:

8 rdzeni przy niskim poborze prądu,

6-8GB ramu,

grafika z 2GB,

SSD 256GB,

2TB storage,

Blue-ray RW x2,

1200W, PSU,

24" 200Hz dotykowy lub 3d ultralekki/cienki na ruchomym uchwycie montowanym do biurka, pozwalającym na standardowe ustawienie naprzeciw lub obniżenie w miejsce klawiatury.

Windows 7

 

High-end:

Dwuprocesorowy 16-core chłodzony kryształami gazu w trakcie grania i powietrzem w 2d,

16GB DDR4 3200MHz,

Płyta oparta o przełączniki światłowodowe,

Raid SSD 2x2TB,

Dualview-touchtable (monitor + biurko dotykowo-wyświetlaczowe) + siftables i bumptop z technologią haptics

Synchronizowanie urządzeń przenośnych i ładowanie ich poprzez indukcję elektryczną w interaktywnym biurku,

Dźwięk kierunkowy generowany z urządzenia celującego tylko w osobę grającą, tworzący drgania powietrza tylko przy uszach,

Cienkie pierścienie zakładane na opuszki palców, zastępujące rękawice, w połączeniu z dotykowym ekranem, dając więcej możliwości kontroli,

Indukcyjny PSU

Grafika z następcą procesorów strumieniowych i obsługą SHV (Super Hi Vision)

Następca interfejsu SATA

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 lat będzie 100/100 mbps w każdym domu :)

:lol: :lol:

Znając nasze realia, to prędzej będzie 100/1 mbps :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie tam do takiej prędkosci a co dopiero do łącza synchronicznego

Akurat 100Mb/s niedługo będzie dostępne w sieciach TV kablowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie, tylko tak jak dzis nie wszedzie. wiec co z tego, ze bedzie jak nie dla wszystkich :D

 

moze za 5 lat znikną przewody i wszystko w kompie bedzie bezprzewodowe. lacznie z gniazdkiem w scianie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach na ludzkich tkankach nerwowych będziemy mieli okazję wykonywać obliczenia na żywym komputerze!

 

Ps; Nic nie będzie bo to po 2012. Po euro będzie ;D Wielki błysk ze słońca spali cała elektronikę i Maniakalny będzie sprzedawał dzidy robione na łupanym CNC. Oczywiście najwyższej jakości ;]

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach na ludzkich tkankach nerwowych będziemy mieli okazję wykonywać obliczenia na żywym komputerze!

 

Ps; Nic nie będzie bo to po 2012. Po euro będzie ;D Wielki błysk ze słońca spali cała elektronikę i Maniakalny będzie sprzedawał dzidy robione na łupanym CNC. Oczywiście najwyższej jakości ;]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 lat będzie 100/100 mbps w każdym domu :)

Ciekawe, bo mamy 2009 a nadal są domy, gdzie nie ma komputera, są domy z kompem bez netu i są domy, gdzie Internet dostępny jest przy prędkości 512/640Kb/s, czyli bez rewelacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szybko idzie to naprzód

 

W 2003 roku pamiętam, że miałem internet w domu jako... no jeden z nielicznych w sensie otoczenia, rodziny, kumpli ;p

Sam komputer to też mimo wszystko niezły bajer był, w domowym zaciszu

 

A teraz? Nie znam chaty bez kompa, nawet na że tak powiem zadupiach, net też większosć ma. Idzie to szybko, największy "kop" zauważyłem tak chyba w 2005-2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo mamy 2009 a nadal są domy, gdzie nie ma komputera, są domy z kompem bez netu i są domy, gdzie Internet dostępny jest przy prędkości 512/640Kb/s, czyli bez rewelacji..

 

Ale szybko idzie to naprzód

 

W 2003 roku pamiętam, że miałem internet w domu jako... no jeden z nielicznych w sensie otoczenia, rodziny, kumpli ;p

Sam komputer to też mimo wszystko niezły bajer był, w domowym zaciszu

 

A teraz? Nie znam chaty bez kompa, nawet na że tak powiem zadupiach, net też większosć ma. Idzie to szybko, największy "kop" zauważyłem tak chyba w 2005-2006.

.

 

 

Niestety, ale im dalej od miast tym gorzej z dostępnością do netu u nas. Więc nie zgodzie się z tym, że net ma większość. A o szybkich łączach to można już zapomnieć. Obecnie dostęp do szybkich łącz zawdzięczamy głównie kablówkom. Oczywiście pozostaje jeszcze TPSA, Netia, Dialog i inne sieci. Ale z tego co obserwuje po znajomych to coraz mniej osób korzysta z usług tych sieci, a więcej z kablówek (głównie UPC). Oczywiście mówię tu o łączach od 4-30 mbit/s. Większość nadal jedzie na 0.5-1 mbitowych łączach od tpsy czy ww. sieci. A jak wcześniej napisałem, po za miastem (na wioskach) i z takimi łączami bywa problem. Znam parę osób co korzysta z mobilnego dostępu do netu, bo na ich wioskach nawet Neostrady nie można podłączyć.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem jak ludzie w 1975 roku wyobrażali sobie komputery w roku 2000, czy 2010. I wnioski mam takie: Nie róbcie wiochy, bo dzieci będą miały z Was ubaw :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie wygłupiałem się w tym topicu sześć lat temu.

 

512kb to nie tak mało, do WWW, GG, Youtube i okazjonalnego eMule'a wystarcza - co jeszcze robi przeciętny użytkownik, a co wymaga kosmicznych transferów? Może jak bym w coś grał przez sieć, to bym stękał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam zasilacz... małą elektrownię na wodór

a miniaturyzacja procesu produkcji ? 112GHz chłodzone radiatorkiem 2x2cm :D

 

za sto lat ktoś ten topic odgrzebie z czeluści jakiegoś megadysku, na który zrzucił sobie całą archiwalną zawartość sieci i dopiero będzie miał polew. :P

 

a za pięć lat poproszę taki sprzęt jaki miał Tony Stark w swojej pracowni ;)

 

a co do netu - popieram Devil'a - w mniejszych środowiskach tak różowo nie jest, a już zwłaszcza tam, gdzie jest jedyna słuszna tepsa ;/ (4 miesiące się rozwodziłem z palantami, istny cyrk tak swoją drogą <_<)

 

edit:

Arni - mało pr0 te kółka :D

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde przeczytałem pierwszy post, tak sobie pomyślałem: 19 cali wtf? a potem zobaczyłem datę ;D

 

Teraz jakimś tam standardem jest chyba 21-32'? Full HD? z resztą sam nie wiem xD ale coraz częściej widzę kompy podpięte pod plazmy czy LCDeki wiszące na ścianie.

 

Powiem wam, że w 2003 sam bym o takim czymś nawet nie pomyślał a jeden taki LCDek wisi u mnie za ścianą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na wykładach na Politechnice. Mówili, że jeżeli chodzi o elektronikę to przyszłość da się przewidzieć. Poczytajcie sobie o prawie Moore'a i Rayu Kurzweilu. Oni się tym zajmowali i opracowali na to wzory :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Uwaga będę strzelał.

 

Procek Intel 32rdzenie taktowany jakimiś 2.5GHz

ram 16GB DDR5

grafika z procesorem 1.5GHz i 4GB pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei myślę, że po obecnym wyścigu nastąpi zastój. Krzem się "skończy" i będzie wielki ból producentów żeby przejść na nowy proces. Będzie trzeba masę siana na kampanię, badania, wprowadzenie i upowszechnienie tego na rynku.

Skoro 2010 ma być rokiem 28nm mimo że są problemy już z 45nm, to wróżę, że jeszcze 2-3 latka i zacznie się kombinowanie "co dalej?".

 

No więc za 5 lat mam zamiar kupić komputer... tani, energooszczędny i wydajny.

Nie rwałbym się na nic ponad 6 rdzeni. Dlaczego? Bo i jaki domowy system to obsłuży? Myślał ktoś o tym?

Ram na pewno się powiększy, dyski raczej nieznacznie. Jeśli już, to zwiększą się transfery.

Grafika? To jest dla mnie zagadka. Zaczną wreszcie ją integrować z procem, czy nadal będą robić wielkie kanapki pożerające setki Wat. Pewnie to 2. Chociaż liczę na znaczny spadek prądożerności.

Chciałbym aby do takiego kombajnu za te 5 lat wystarczał zasilacz laptopowy, ale to raczej nawet za 10lat nie będzie realne, bo pobór energii producenci mają raczej w D, chyba, że jest to regulowane jakimś prawem, albo ktoś ostro to skrytykuje.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...