Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź Intelli Mouse Optical 1.1a :P

Też duża, boczne przyciski ma, tylko, ze jest symetryczna.

Jakość wykonania lepsza niż w przypadku ie3.0 ;p

Jest jeszcze MS Wheel Mouse Optical 1.1a, ale to juz z deczka mniejszy kaliber ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam od kilku dni allegro w poszukiwania jakichś okazji i się zastanawiam: czy polować na IE3 czy brać np. nowego Razera Diamondback chameleon, bo w fajnych cenach chodzą... A mozę Razera DeathAdder? Są w jakimś stopniu porównywalne z IE3 (oczywiście wiem, że to inna liga czyli low-sens vs mid/high-sens. Właściwie to gram w większość typów gier, więc myślę, że bez różnicy mi czy to będzie hi czy low. A tak poza tym to myślę, że im większa tym lepsza ;) Wygody nigdy za mało..

 

 

 

BTW. czy dzisiejsze IE3 też mają taką średnią kulturę pracy? Głośna rolka i przyciski.. no ale moja ma już hmm.. nie pamiętam, w każdym bądź razie jest to stara wersja.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Króciutkie pytanie. Jako bezprzewodowy następca MX510 do zastosowań ogólnych, głównie chodzi o wygodę użytkowania (małych mysz nie lubię):

1. MX 620 -> myślę głównie o niej

2. MX Revolution -> nie wiem kompletnie czy jest sens, zaletą byłby kształt i 2 kółka. Ale troszkę używałem mx400 (kształt jak w mx620) i leżała w porządku.

3. G9 Laser -> jedyne co może tutaj być ciekawe to ewentualna precyzja. Też nie wiem czy jest sens.

 

Wstępnie jestem nastawiony na opcję 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar zmienić myszkę komputerową. Obecnie posiadam jakiś szajs za 15zł. Myszka do codziennych prac, ale często lubię włączyć jakąś grę (np. fps'y)

 

Kumpel posiada mysz A4Tech X-750F , dzisiaj trochę nią posterowałem i całkiem dobrze się sprawowała. Cena także świetna bo jedyne 50zł. Co myślicie o tej myszce ? Czy jest jakaś lepsza w tej cenie, dobrze by było jak najtaniej i jak najlepiej. (główne pytanie) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka mysz byscie mi doradzili kupic, obecnie uzywam w domu i w pracy Logitecha BT58.

Nie mam duzych dloni i trzymam myche palcami nie klade calej lapy na niej, lubie tez czasami ja podniesc.

Gram teraz w Turoka i brakuje mi wiekszej czulosci, suwak maksymalnie przesunalem juz w prawo w opcjach gry. w opcji systemu tez nic nie pomaga jak zwieksze czulosc, mam oczywiscie na pulpicie wiecej sen ale w grze bez zmian.

Sory za taki lamerski opis ale jesli chodzi o myszy to sie tym za bardzo nie interesowalem.

Co do ceny to moga byc propozycje i drogich i tanszych gryzoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opcji systemu tez nic nie pomaga jak zwieksze czulosc, mam oczywiscie na pulpicie wiecej sen ale w grze bez zmian.

Nic dziwnego że to zaobserwowałeś - bo tak jest :) ... czułość dla pulpitu nie wpływa na czułość w grze.

 

Obecnie najbardziej opłacalnym zakupem jest Razer Chamaleon za ~80 PLN (1600 dpi) - sytuacja może ulec zmianie kiedy pojawią się A4tech Oscar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zastanawialem sie czy nie kupic Chamaleon'a za 90 zeta (mam za tyle w sklepie pod nosem wiec bez przesylki), ale odrzucaja mnie te kolorki i to ze duzo tansze myszy od a4tech maja praktycznie takie same (a wlasciwie lepsze jesli wierzyc testom uzytkownikow) parametry. problem w tym, ze jestem przyzwyczajony do myszy o "wrzecionowatym" ksztalcie, mniej wiecej takim jakie maja myszy razera, podczas gdy te od a4tech sa "garbate".

 

tak wiec pytanie nr 1 - czy sa na rynku dostepne jeszcze jakies myszy podobnej klasy o tym ksztalcie, ale w nizszej cenie?

i pytanie nr 2 - czy warto dorzucic te paredziesiat zlotych i kupic np diamondback 3g?

 

dla systemu 1600dpi w zupelnosci mi wystarczy, ale mam zamiar grac w bardzo wysokich rozdzielczosciach. czy dodatkowe 200dpi jest tego warte i czy jakosc wykonania 3g jest lepsza. z tematu o chameleon'ie jakos specjalnie nie wynikalo zeby jakosc wykonania i materialy byly najwyzszej jakosci (scieranie sie napisow, zolkniecie silikonu, skrzypienie itp).

 

z gory dzieki za wszelka pomoc w wyborze.

 

ps mysz ma bezproblemowo dzialac na qck wiec wszelkie lasery raczej odpadaja.

Edytowane przez migrena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Razer Diamond Back 3G ... raportowałem pewne problemy trakcji w odpowiednim temacie ale nie wiem czy każdy model tak ma ... podobno oparty na tym samym sensorze DeathAdder nie ma takich błędów .... ale z drugiej strony mało kto potrafi wykryć i przedstawić konkretnie niedociągnięcia danego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem o tych schodkach i licze (czyt. ludze sie) ze to tylko wina zuzycia podkladki. a moze przez konstrukcje myszki sensor sie eee... nagrzewa? ;) co by tego nie powodowalo to jest bardzo konkretne niedociagniecie (poza ewentualnym wycieraniem sie myszki). tylko ze brak chetnych do prob reprodukcji takiego zachowania. boja sie ludzie, ze sie okaze, ze maja droga mysz z takim felerem, czy jak?

 

mam mozliwosc kupna nienowego ale tez nieuzywanego 3g za ~100 (musze sie wywiedziec jak jest z gwarancja) wiec pomysle nad tym, moze ktos cos tam dopisze. a moze by tak kupic jakas uzywana x-718 za parenascie zlotych i sprobowac wepchnac jej bebechy do mojego starego logitecha? ciekawe czy taka akrobacja by mi sie udala.

 

zapomnialem o tym - z chameleonem nikt nie zglaszal podobnych problemow?

Edytowane przez migrena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam myszy jako ze moja Intellimouse Optical 1.1a po 7 latach zaczyna odmawiac posluszenstwa. Bylem z niej bardzo zadowolony.

 

Jestem leworeczny wiec wszystkie profilowane myszki odpadaja.

 

Zastanawiam sie pomiedzy Diamondback 3G a Lachesis. Troche pogrywam w CS:S i inne FPSy, poza tym potrzebuje precyzyjnej myszki do Photoshopa i Illustratora. Chce tez, zeby myszka posluzyla mi na dosc dlugo, jak moj Intellimouse. Uzywam zwyklego szmacianego pada i nie chce go zmieniac, jako ze na innych padach poslizg myszki mi nie pasowal, a na szmatce pracuje mi sie najlepiej.

 

Co brac? Jestem bardziej przekonany do Lachesisa jako ze w najnowszym firmware podobno mysz dziala bardzo dobrze na kazdym podlozu, poza tym bardziej mi sie podoba. Tylko nie wiem jak z trwaloscia tego gryzonia. Pomozcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jakby sie te klawisze tak powszechnie lamaly, to czesciej by bylo o tym slychac, nie sadzisz? ;) W koncu jest to dosc nietypowa "usterka".

 

BTW. nie obraz sie, ale zauwazylem, ze odkad zdarzylo Ci sie zlamac klawisz w A4Techu, to popadles w swego rodzaju paranoje w tym kierunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam myszy jako ze moja Intellimouse Optical 1.1a po 7 latach zaczyna odmawiac posluszenstwa. Bylem z niej bardzo zadowolony.

Hehehe, która inna mysz tyle wytrzyma? IMO 1.1 to naprawde jedna z najsolidniejszych konstrukcji... respect dla ms ;)

Zastanawiam sie pomiedzy Diamondback 3G a Lachesis.

Co brac? Jestem bardziej przekonany do Lachesisa jako ze w najnowszym firmware podobno mysz dziala bardzo dobrze na kazdym podlozu, poza tym bardziej mi sie podoba. Tylko nie wiem jak z trwaloscia tego gryzonia. Pomozcie!

Hehehe podobno copperhead to dobry stuff ;p

Jak dla mnie DB3G byłby taki pewniejszy ;] A 1800DPI chyba wystarczy, co ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. nie obraz sie, ale zauwazylem, ze odkad zdarzylo Ci sie zlamac klawisz w A4Techu, to popadles w swego rodzaju paranoje w tym kierunku...

Nie obrażam się :wink: - masz rację że od tego momentu zacząłem w ogóle zwracać na to znaczną uwagę ... to nawet nie paranoja co fobia ... gdybym złamał klawisz w myszy za 200 PLN to nie byłbym zachwycony biorąc pod uwagę że gw. tego raczej nie obejmuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak musiales nawalac w tego A4Techa, ze ten klawisz padl :P juz juz ponad 1,5 roku bawie sie ta muszka i nic :P nawet wyglada jak nowka, a lubie ostro pograc w FPP lub MMO :)

Nic specjalnego z nią nie robiłem ... Logitech Mouse Man wheel który mam już kilka lat, jest nadal w stanie idealnym ... więc nie moja wina że obudowa A4tech pękła po nie całym roku (skoro inna moja mysz wytrzymała kilka lat i nadal jest sprawna).

 

Teraz celuję w A4tech Oscar - tu już nic nie powinno pękać.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić nową myszkę i najbardziej odpowiada mi MX518. Jest tylko jedno ale - we wszystkich myszkach jakie ostatnio miałem (logitech click+, a4tech, copperhead) padł prawy przycisk. Czy nie powinienem poszukać więc czegoś wytrzymalszego? O padających przyciskach MX518 sporo się naczytałem, może w tej nowej wersji (z sensorem 1800dpi) poprawili też przyciski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się poradzić co do kupna myszki do 150zł. Którą polecacie?. Mam na oku DeathAddera.

Czy mógłby ktoś także wypowiedzieć się na temat myszki Fatal1ty Gaming Mouse 2020? Bo trudno dowiedzieć się o niej coś jednoznacznego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...