Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Tylko nie link do tamtego serwisu. Większość newsmenów nadaje się do machania z Strasburgerem w familiadzie. Ja obawiam się, że Mafia II będzie miała 1 wadę znaną z I części. Poza misjami w tym ogromnym mieście nie będzie co robić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie link do tamtego serwisu. Większość newsmenów nadaje się do machania z Strasburgerem w familiadzie. Ja obawiam się, że Mafia II będzie miała 1 wadę znaną z I części. Poza misjami w tym ogromnym mieście nie będzie co robić :/

 

Dokładnie, też się tego obawiam. Chciałbym mieć jeszcze trochę dobrej zabawy po ukończeniu fabuły w takich grach jak seria GTA(A tu mamy...) i Mafia, czego zabrakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie link do tamtego serwisu. Większość newsmenów nadaje się do machania z Strasburgerem w familiadzie. Ja obawiam się, że Mafia II będzie miała 1 wadę znaną z I części. Poza misjami w tym ogromnym mieście nie będzie co robić :/

 

Dla jednych wada dla innych zaleta. Ja jestem w tym drugim gronie. Mnie nie rajcuje pakowanie na siłowni, granie w billarda itd. Mafia 2 ma być dobra w tym czym 1 część stała się legendą, czyli wątkiem fabularnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

No mnie też odchudzanie postaci albo oglądanie telewizji w GTA nie pasjonuje, ale zdaje się, że można np. robić misje typu taksówkarz, glina - to jest fajne do sandboxa i się sprawdza.

 

Siłka odpada. Chodzi mi raczej o misje takie jak Alqonquin Assassins, kradzieże i wyścigi dla Bruciego czy misje dla przechodniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż marze by w fabule dwójki przewinął się wątek z Tommym, ale ten przyszły. Chce wiedzieć że jednak Tommy żyje i jest mu dobrze : ))

 

 

Nie ty jeden chciałbyś takie coś zobaczyć, ja mało co dzisiaj koledze nie wywaliłem bo powiedział że Mafia to gó***...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na to, że jednak ładowanie do bagażnika broni i trupów nie jest tylko plotką. Wyobrażam sobie misję w stylu przyjeżdżam do jakiejś speluny na odludziu elegancko parkuje, wyciągam tommyguna z bagażnika do brudnej roboty a po jej skończeniu zaciągam i upycham dwa trupy odjeżdżając za miasto by je zakopać :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie obecna tendencja do robienia z bohatera jeszcze większego heroesa. Wyskakuje zza beczek, dostaje serie z TG i żyje, no bo why not :/ 

 

Może jestem dziwny ale dla mnie dużą frajdą i "przedłużaczem" gry zawsze było staranie się nie przyjąć na klatę tony śrutu. A po tych gameplayach widzę, że to będzie co najwyżej moje własne założenie bo twórcy dali nam niezły limit życiowy. A szkoda naprawdę.

 

(no i te plamy "krwi" na całym ekranie gdy oberwiemy....szlag!)

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było w jedynce i nikt nie płakał. (Nawet plamy się zgadzają)

 

EDIT: Były, były. Dostałeś kulkę, to na "kamerę" chlapała krew.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Były, były. Dostałeś kulkę, to na "kamerę" chlapała krew.

Ale tak delikatnie :) Z pierwszą częścią też się nie zgadzam - kilka (4-5) z małego kalibru (1 z pompy, 2 ze scouta) i dead, a to nie dużo w porównaniu do innych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak delikatnie :) Z pierwszą częścią też się nie zgadzam - kilka (4-5) z małego kalibru (1 z pompy, 2 ze scouta) i dead, a to nie dużo w porównaniu do innych gier.

 

Zapewne pamiętasz też Colt Detective Special. To, to chyba spluwa na kapiszony była. 5 strzałów w głowe i przeciwnik wciąż miał się dobrze. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale przeciwnik! Ba, nawet czołówkę ze zderzakiem potrafili przeżyć czasami. A ja i kolega mamy na myśli żywotność bohatera naszego :) Ten już był dużo mniej wytrwały. W 2 jednak widać że dostanie pancerz na miarę Crysisa jakiegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia II: first PhysX Trailer | PhysXInfo.com - PhysX News

Czyli physX w akcji, mówcie sobie co chcecie, ale tego grom właśnie potrzeba. Sie rozkręca w końcu. Niemniej jednak nadal czuję niedosyt fizyczny ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Mafia II: first PhysX Trailer | PhysXInfo.com - PhysX News

Czyli physX w akcji, mówcie sobie co chcecie, ale tego grom właśnie potrzeba. Sie rozkręca w końcu. Niemniej jednak nadal czuję niedosyt fizyczny ;).

 

Dobrze użyta fizyka w GTA IV podnosi rozgrywkę o dwa poziomy wyżej. Na tym trailerze fizyka wygląda dobrze, tylko ciekaw jestem jak to odbije się na wydajności bo to zaletą PhysX nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w każdy tytuł grałem z physx na on i nie narzekałem ( batman, metro 2033, just cause2, prison brake, mirrors edge). Chyba, że kogoś gnębi to, że bez physx jest 100 fps a z 50. Na chwilę obecną nie ma dramatu, aczkolwiek jakiegoś gts`a 250 jak będzie trzeba to się wmontuje. Jedynie w metro troszkę jak piznie granatem to widać 30 fps, ale nie boli mnie to jakoś.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie, ale nie to miałem na myśli. Bez physyx-a pewnie straci gra trochę na przyjemności z gameplay-a, bo pewnie wszystkich tych efektów w ogóle nie będzie bez phsyx-a. W co jak co, ale w mafie chciałbym zagrać ze wszystkimi takimi smaczkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty fajne ale troche pokruszonego tynku nie jest warte spadku wydajnosci o 50%. Jak dla mnie to caly ten physx jest niedopracowanym gadzetem, ktory zre za duzo zasobow. U mnie wlaczenie physx'a w metrze 2033 obnizalo fps do niegrywalnego poziomu. No sorry ale jak juz powiedzialem, takie efekty powinny w mniejszym stopniu obciazac gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że powinny mniej obciążać i być bardziej wydajne to jest odrębny temat. Ale rzeczywistość jest taka, że mamy co mamy i w Mafii 2 będzie taki a nie inny physyx. I to jest chyba jedyna gra w której będzie mi żal grać bez niego ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Cryostasis i Metro 2033, jak dla mnie 2 najciekawsze FPSy ostatnich lat i w obu PhysX daje du**. Czemu w takim metro od rzutu granatem frame rate spada do żałosnego poziomu skoro np. w GTA IV jak rzucę granat i kilka ludzi nim dostanie + latają jakieś kartony i samochody się wginają i jakoś aż tak nie tnie. I to wszystko robione na CPU. Fajnie, że takie coś jest ale skoro nawet posiadacze NV muszą to czasem wyłączyć żeby nie klatkowało to można to sobie o kant du** rozbić.

 

A tutaj ciekawe porównanie PhysX z konkurencją

Popular Physics Engines comparison: PhysX, Havok and ODE | PhysXInfo.com - PhysX Articles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązaniem jak zawsze jest twarda $waluta$ :lol2: Skoro nV płaci za wymóg implementacji fizyki, która zaciąga do pracy gpu, a nie cpu to żaden developer takiej propozycji nie odrzuci :D Śmieszne to jest, że kilka odłamków w powietrzu, zbita szyba i fajny dymek potrafią zarżnąć gpu ale skoro nie potrafi się popchnąć grafiki o poziom wyżej to inwestuje się w inne 'technologie' szlachtujące fps ;) Ktoś te nowe karty kupować musi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązaniem jak zawsze jest twarda $waluta$ :lol2: Skoro nV płaci za wymóg implementacji fizyki, która zaciąga do pracy gpu, a nie cpu to żaden developer takiej propozycji nie odrzuci :D Śmieszne to jest, że kilka odłamków w powietrzu, zbita szyba i fajny dymek potrafią zarżnąć gpu ale skoro nie potrafi się popchnąć grafiki o poziom wyżej to inwestuje się w inne 'technologie' szlachtujące fps ;) Ktoś te nowe karty kupować musi :)

 

Wcale nie bylbym zaskoczony gdyby okazalo sie, ze nvidia celowo ogranicza sprawnosc swoich kart w kwestii generowania efektow z physx'a. I sztucznie podnosi ta sprawnosc w coraz to nowszych modelach kart (co jak sie mozna domyslic posrednio nakreca sprzedaz) ;) No ale to juz podchodzi pod teorie spiskowe :D i nie pasuje do tematu o grze ;)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale co tam było takiego kapitalnego?:> Może inny film oglądałem?

 

Wow, można rozwalać szyby, skrzynie, drzwi i nawet... przebijać opony samochodów. No nie może być. Ta gra faktycznie popchnęła fizykę w grach do przodu. Litości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...