Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Hahahahaha, no padłem, jaki sposób :lol2: Ale coś tam jest - dwa "stalkery" izotoniczne :mrgreen:

No co, przypadkiem na to wpadłem. miałem za dużo kasy, kupiłem Bulldoga, masę granatów i próbowałem robić rozpierduchę to tu, to tam. Najlepiej to wyszło właśnie w okolicach baru. Przy okazji dostałem sie na zaplecze barmana.

A sposób przynajmniej jest, przyznacie, logiczny - w przeciwieństwie do kucania i skakania nad strażnikiem (sic!)

Polecam zabawę z Bulldogiem - fajna sprawa, tylko kasy trzeba sporo.

Edytowane przez marekzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na krótką wypowiedź nt.

 

Przeczytałem chyba ze 150 str z tego topicu - z czego 130 powinno trafić do kosza.

 

Gram na sprzęcie z podpisu z paczem 1.0003.

 

Do etapu baza wojskowa było nawet spoko. Ustawienia wiadomo najniższe(1024 i static), ale od ataku na bazę mam pokaz slajdów. Nie pytajcie jak doszedłem do Prypeci(tam teraz bywam) - bo to była/jest katorga. Teraz postanowiłem wrócić się z tego miasteczka by jeszcze sie pobawić, ale to jest naprawdę masakra. Swap na 3-4gb, ale nic to nie daje. Ostatnio wrzuciłem też te ostrzejsze tekstury i testuję.

 

Powyższy wywód napisałem by pokazać mój niezwykły upór w tej grze. Stalker jest naprawdę fajną pozycją na rynku gier(niestety fajną i niesolidną). Klimacik jak dla mnie Falloutowy, rozwalone budynki, szalone psy, jakieś lokomotywy na polu. Ten świat żyje własnym życiem i Naznaczony wchodzi weń buciorami. Pomysł z anomaliami jest b. udany, przyjemnie się słucha ukraińskiej mowy, a piosenki przy ognisku grane na gitarze są takie swojskie:). Nie mam zupełnie problemów z HS - nawet pukawką Black cośtam - pistoletem nie było żadnych z tym problemów.

 

Minusy:

- wymagania sprzętowe

- jednak słaba muzyka i odgłos pukawek(mam słuchawki 5.1 i nie jest świetnie)

- przeciwnicy potrafią zabić z kilometra dwoma strzałami

 

Jak oglądam wasze skriny to żal du** ściska. Miodzio:)

 

Widzę, że oprócz użytkownika z R9500pro to ja mam najsłabszą grafikę z osób, które się tutaj wypowiadały. Tweaki niestety u mnie nic nie przyśpieszyły...a szkoda.

 

pozdrawiam stalkerów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzucilem sobie patcha 10004. nareszcie procesory dwurdzeniowe pokazuja moc. jest bomba, powiem wiecej wydajnosc wzrosla o jakies 50% jak u mnie. dziwi mnei tylko jedna sprawa: misje!!!! cholera jak tak mozna?? misja wypełniona a kretyn mi krzyczy ze nie. zabiaram sie za ratowanie STALKERA z frakcji Powinnosc (w dolinie mroku) i nawet nie dochodzę do fabryki a komputer mi jeczy ze misja zaliczona:| co jest grane?? takich kruczków jest cala masa, szkoda gadac. to wina tego patcha czy jak?? zaznaczam ze posiadam orginał kupiony pol roku temu w Mpiku.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz jest niestety. Pewne zadania w lokacjach, do ktorych wracasz , badz sa po drodze, sa przydzielane bez twojej wiedzy ( znisz oboz bandytow np.) Zalicznie ich na nasze konto, moze odbyc sie bez naszego udzialu.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam w sumie jaki jest sens wzucania patcha 600mb nowych tekstur na ten sprzet??

 

AMD3800+ DualCore. 1gb goodram (800mhz). Gf8600gt 256mb.

 

druga sprawa to to ze wzucilem moda na polepszenie efektów pogodowych :] jest wporzadku do czasu kiedy pada deszcz. pokazuja sie artefakty :\ wczesniej tego nie mialem a teraz klops. szkoda bylo by wyzucac go bo mgła oraz noc wygladają lepiej nizeli w pierwotnej wersji. prosze o rade ;) nieprzyjmuje jedynie tych związanych z zakupem nowej grafy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że oprócz użytkownika z R9500pro to ja mam najsłabszą grafikę z osób, które się tutaj wypowiadały. Tweaki niestety u mnie nic nie przyśpieszyły...a szkoda.

 

pozdrawiam stalkerów!

Najsłabszy? - ja przeszedłem to (i wiele razy wracałem bawiąc sie w różne pomysły - np. z Bulldogiem) na sprzęcie: C1300 (Tualatin), GF4200TI (128MB), RAM=650MB. Gra w najniższych ustawieniach (zaraz co niektórzy mnie zjadą za to, że to profanacja), swap 4GB i gra chodzi całkiem przyzwoicie, czasami tylko przytnie na ok. 0,5 sek. (przy duzej zmianie otoczenia - doczytuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszy? - ja przeszedłem to (i wiele razy wracałem bawiąc sie w różne pomysły - np. z Bulldogiem) na sprzęcie: C1300 (Tualatin), GF4200TI (128MB), RAM=650MB. Gra w najniższych ustawieniach (zaraz co niektórzy mnie zjadą za to, że to profanacja), swap 4GB i gra chodzi całkiem przyzwoicie, czasami tylko przytnie na ok. 0,5 sek. (przy duzej zmianie otoczenia - doczytuje).

szacunek. a ja myślałem że jestem jedynym masochistą:)

 

pzdr

.

.

...szczerze, to Stalker odszedł w odstawkę przy nowym UT3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też własnie zatrzymałem się na Prypeci tylko, że nie wiem jak to się stało ale zapomnialem o misji z przewodnikiem w Kordonie ^^ i teraz albo powrót do Kordonu i prawdziwe zakonczenie, albo olewka i fałszywe zakonczenie ;] :P nieźle się rozdziawiłem^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzucilem sobie patcha 10004. nareszcie procesory dwurdzeniowe pokazuja moc. jest bomba, powiem wiecej wydajnosc wzrosla o jakies 50% jak u mnie. dziwi mnei tylko jedna sprawa: misje!!!! cholera jak tak mozna?? misja wypełniona a kretyn mi krzyczy ze nie. zabiaram sie za ratowanie STALKERA z frakcji Powinnosc (w dolinie mroku) i nawet nie dochodzę do fabryki a komputer mi jeczy ze misja zaliczona:| co jest grane?? takich kruczków jest cala masa, szkoda gadac. to wina tego patcha czy jak?? zaznaczam ze posiadam orginał kupiony pol roku temu w Mpiku.

pozdrawiam.

Wreszcie znalazłem troche czasu na dokończenie tej wspaniałej gry. Zarzuciłem patch 1.0004 i...klapa,bo stare sejwy nie działają.

Do tego arty podczas deszczu, cienie sie pierdzielą, AA sie przestawia samo z siebie i komp zaczął zaliczać bluescreeny i restarty :/

Nie wiem co w tym patchu poprawili,być może framerate poszedł do góry,ale przycinki i tak sie zdarzają,więc na nic to się zdało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam to co w podpisie tylko grafika już troszkę lepsza. 6800Xt z 12Ps i 6Vs Gpu=400Mhz Ram-800Mhz w 3dMarku03 - 11k Pkt.

no i gra w rodzialce 1024 i detalach minium mnie nie zachwyca płynnąścią. możecie coś poradzić?

sterowniki referencyjne od nVidii.

pozdrawiam i liczę na pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko to abyś grał na fulla ale ze static light (czyli w dx8 :) ).

co masz na myśli pisząc na FULL'a? Fullscreen? ale to raczej oczywiste. a co do static light - czy bardzo obniża wygląd gry?

chyba lepiej mieć wyższa rozdzialke i lepsze tekstury niż dynamic lights??? co wy na to?

 

i jeszcze jedno ważne pytanie. czy można w Stalkerze zapuścić sobie jakieś TimeDemo.

wiecie, tak jak to było w Quake3. to bym sobie sam mógł posprawdzać różne ustawienia.

i jak np. RivaTuner wskazuje liczbę klatek? dobrze? wyniki będą porównywalne jak na Frapsie?

pozdrawiam

Edytowane przez Geralt18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli pisząc na FULL'a? Fullscreen? ale to raczej oczywiste. a co do static light - czy bardzo obniża wygląd gry?

chyba lepiej mieć wyższa rozdzialke i lepsze tekstury niż dynamic lights??? co wy na to?

 

i jeszcze jedno ważne pytanie. czy można w Stalkerze zapuścić sobie jakieś TimeDemo.

wiecie, tak jak to było w Quake3. to bym sobie sam mógł posprawdzać różne ustawienia.

i jak np. RivaTuner wskazuje liczbę klatek? dobrze? wyniki będą porównywalne jak na Frapsie?

pozdrawiam

Miałem na myśli full detail plus static light. Dynamic light przestawia gre na tryb dx9 wiec jest duża różnica w FPSach.

 

A tak btw. W odgłosach otoczenia w stalkerze był taki smieszny odgłos (człowieka czy czegoś podobnego) który mi sie z czymś kojarzył ale nie mogłem sobie przypomnieć z czym. Przez przypadek obejrzałem korn - freak on a leash na youtube i właśnie ten odgłos usłyszałem http://www.youtube.com/watch?v=FRZ7Hihn3F0 (na koncu teledysku koło 4:20 :P). Prawda ze podobne ? :P

W nie teledyskowej wersji jest inny odgłos dlatego tak cieżko mi było skojarzyć ze to to.

Takie małe fajne OT :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ze w stalkerze mozna wlaczyc MotionBlur? ;) Wyglada nawet niezle ale kiedy "dziala" fpsy leca troche w dol (przynajmniej u mnie). Wlaczyc go mozna w ten sposob:

-wchodzimy we wlasciwosci skrotu (jesli nie mamy to oczywiscie tworzymy) od stalkera.

-w sciezce dostepu dopisujemy -mblur

-odpalamy gre przez ten skrot

-w grze w konsoli wpisujemy r2_mblur 0.5 ;) i mamy motion blur

 

Jesli ktos chce go ustawic na stale to pewnie wystarczy zmodyfikowac plik ustawien. Nie jestem pewien ale motionblur moze wymagac SM3.0

-------------------------------

Ukazal sie patch 1.0005, niestety na razie tylko do wersji rosyjskiej, na dniach ma sie pojawic do pozostalych wersji jezykowych. Probuje znalezc changelog'a...

 

Changes patch 1.0005:

Implemented - compression option to switch off the network traffic on a server networked games (default is off).

This solves the problem of overloading the CPU servers with low productivity.

- A bug in the dialogue.

This error resulted in the fact that dialogues with a high degree of nesting zatsiklivalis.

- The possibility of creating servers for tournaments.

Access to the players on the list server implemented on the server (login and password).

Fixed-over 10 kreshey in multipleyer game

- Maintenance of statistics on MP-match points, the use of weapons, and so hit pozonnoe

ehhh, liczylem na cos innego. Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam malutenka prosbe a mianowicie jest moze jakas mapka z lokacjami takimi jak rozmieszczeni handlarze ? Kiedys gralem sobie w ta gre i mialem problem bo nie wiedzialem gdzie jest 2 handlarz a mialem soboro roznych rzeczy do sprzedania teraz chce znowu sobie zagrac tylko wlasnie jakas mapka by sie przydala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też własnie zatrzymałem się na Prypeci tylko, że nie wiem jak to się stało ale zapomnialem o misji z przewodnikiem w Kordonie ^^ i teraz albo powrót do Kordonu i prawdziwe zakonczenie, albo olewka i fałszywe zakonczenie ;] :P nieźle się rozdziawiłem^^

Jaka misja w Korodnie,możesz rozwinąć,ja wróciłem z X16 i mam właśnie iść w strone Prypeci i elektrowni jądrowej,domyślam się,że za niedługo koniec i nie wiem od czego zależy to jakie zakończenie dostane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem z przewodnikiem i kazał mi gdzieś iść spotkać się z doktorem, ale nie mogę tego zrobić, bo jak idę za strzałką na gpsie to w pewnym miejscu komputer każe mi wracać do poprzedniej strefy. Jeśli wrócę to znowu mi pokazuje, że powinienem wejść do tamtej w której przed chwilą byłem. Ogólnie każe mi kursować ciągle między dwoma tymi samymi strefami i nie bardzo wiem co robić. Zapisałem osobnego save'a, olałem sprawę i poszedłem do prypeci, ale będąc już bliziutko monolitu nie mam żadnej apteczki, bandaża, środka na zbicie promieniowania,prawie żadnych naboi (ogólnie niczego nie mam;-) ) i za cholerę nie dojdę do kamienia. Szukałem kodów na apteczki/zdrowie/cokolwiek, bo mi się nie chce od początku zasuwać tej misji. Ech.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewodnik mowi ze trzeba się spotkać z Doktorem, który jest w kryjówce Strieloka.

a kryjówka Strieloka była w kanałach - w poblizu tego wojskowego instytutu (Aprogrom - chyba).

chyba tam trzeba isć. właśnie się tam wybieram. jak co to napisze wiecej :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem questa od tego generala w barze na przyniesienie mu granatnika bulldog 6 - tylko ze problem jest taki ze juz wszystkich zabilem tam w magazynach i nie wiem skad mam to teraz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>, da sie to zrobic z pominieciem etapu dotyczacego kucharza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czolem wszystkim,

 

ostatnimi czasy stworzylem i wrzucilem do sieci npwego moda do stalkera.

 

nazywa sie to: S.T.A.L.K.E.R.Weather_Overhauled i jak sama nazwa wskazuje rzecz dotyczy nowego podejscia do tematu pogody w grze.

 

poniewaz jest to badz co badz rodzima produkcja (Łódź City :D) to postanowilaem polinkowac mojego moda na co ciekawszych polskich forach stalkerowych oraz w tym, szacownym topicu :P

 

oto link do dwoch glownych release threadow:

 

GSC forum

 

oblivion-lost.de forum

 

a ten jest do topicu "dyskusyjnego":

 

GSC forum - feedback thread

 

caly opis jest niestety po angielsku - i tak niestety musi zostac - mod funkcjonuje glownie na angielsko-jezycznych forach - mysle jednak ze wiekszosc zainteresowanych nie bedzie miala klopotow z instalacja etc.

 

zapraszam do zapoznania sie i ewentualnego skomentowania wrazen :)

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...