Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Hanu sprobuj na Cat 4.6 ,ja poraz pierwszy od kiedy mam Radeona wrocilem do wczesniejszych sterownikow ,bo wydanie 4.7 popsulo mi dwie rzeczy. Na razie siedzie wlasnie na 4.6 i mam nadzieje ,ze bez obaw zainstaluje 4.8 :roll:

 

BTW jak to milo byc znowu na forum po urlopie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu: może przynajmniej mniej ze swapa korzysta?

 

Bo może kolejne 512 MB jednak nie są mi potrzebne ... ;)

Nie wiem czy ze swapa korzysta, bo mam teraz gigusia ramki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujący artykuł nt ATI vs NVidia w Far Cry (po rosyjsku - używać babelfisha):

http://www.ixbt.com/video2/fc12-2.shtml

 

A tu 2 ciekawe cytaty z tegoż artykułu (babelfish):

It is obvious that Radeon X800 XT with the use of "long" sheyderov are obtained the analogous increases that also GeForce 6800 ultra: again we see increase more than in 20% to demke Research, decent increase to demke Volcano and small increases on demkakh Training and Regulator. Let us compare results of both maps on one diagram.

However, that - the completely objective results: totally leadership NV40 on prepared NVIDIA demkakh disappeared; in the part from them radeon again escapes forward. Changes in official relize of patcha of on 1.2 21 July there was was at long last released the official version of patcha 1.2. I can only be glad at the fact that all conclusions made even in the first part of the article were confirmed, and also to the fact which for me it is not necessary to strongly complain about developers FarCry about their purely marketingovom behavior. But against this below in the conclusion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o róznicę pomiędzy wersją MYTH Rip 3xCD a orginalną 5xCD , MYTH rekompresował stratnie wszystkie dźwięki :( po dekompresji słychać kolosalna różnicę

no chyba że ktoś używa małych PC głośników za 45zł to wtedy moze nie usłyszeć różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony konkurencyjnego serwisu :

 

Patch 1.2 do Far Cry, jak wiemy, wprowadza zgodność z shader model 3.0. Idzie za tym dość spory wzrost wydajności na kartach z układami NV40 firmy NVIDIA, właśnie dzięki wykorzystaniu możliwości SM 3.0. Co by się stało, gdyby komendą zmienić shader model 3.0 na 2.0b ? Dostali byśmy efekt dokładnie taki sam wizualnie. Zmianom uległy by te instrukcje z PS 3.0, których nie ma w 2.0b, na ciąg instrukcji PS 2.0b. No i co z tego ? W sumie nic, gdyby nie fakt, że wyniki na kartach ATI Radeon X800 wzrastają tak samo, jak na NV40!!!

Posiadacze kart ATI mogli otrzymać wraz z patchem takiego samego „kopa”, jak posiadacze kart GeForce 6800. Widać jednak, że po raz kolejny klient-gracz jest robiony w przysłowiowego balona. NVIDIA, CryTek – my już dziękujemy.

 

I co o tym sadzic :?: Prawda to 3 nie :?: Sam sprawdzic nie moge... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie czytałeś moich wcześniejszych postów. Tutaj masz link do dyskusji na ten temat:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81464

Qrde - wyluzuj... podajesz linka do innego tematu sprzed kilku godzin i masz pretensje, ze ktos czegos nie przeczytal :?: 8O ... Nie bylo tu omawiane, wiec podalem info :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial juz problemy z ta gra na r9100 bo umnie woda na samym poczatku jest zielona detale próbołem na róznych poziomach ? dziala Wam patch 1,2 ... bo u mnie jak u poprzednika nie znajduje zainstalowanej gry :/ 3cd ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie czytałeś moich wcześniejszych postów. Tutaj masz link do dyskusji na ten temat:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81464

Qrde - wyluzuj... podajesz linka do innego tematu sprzed kilku godzin i masz pretensje, ze ktos czegos nie przeczytal :?: 8O ... Nie bylo tu omawiane, wiec podalem info :idea:
ehh...

O te posty mi chodziło (pierwszy sprzed dwóch dni)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=947210#947210

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=949161#949161

No ale wporzo, dobrze że zamieściłeś nowy link po polskiemu.

No offence ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze zadnej roznicy pomiedzy tym paczem a 1.1

Niby cos nowego, a po staremu.

Jedynie wczytywanie przebiega sprawniej na poczatku ale znowu w grze przycina czasami co nie bylo w paczu 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.farcry-thegame.com/uk/home.php

Ubisoft has taken the decision to withdraw this patch due to issues experienced by a number of users. An official statement follows:  

"Far Cry patch 1.2 has shown unexpected behaviour on specific hardware configurations. These matters are mainly due to incompatibilities with several optimisations brought lately to the code, with the intent to please a large number of users.  

We're currently asking CRYTEK to work on delivering a new patch as soon as possible. Until then we have decided to remove the patch 1.2 from the official UbiSoft websites."  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fetorman

 

sciagnij sobie progsa : HOC_FCBench.exe 1MB

zbenchmarkuj ciekaw jestem czy ci spadła wydajność

na twoim Radku

 

link do benchmarka

http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/...d/3/y/5851.html

jest juz wersja 1.2

ftp://www.jatekok.hu/hardwareoc/HardwareO...HOC_FCBench.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Umnie jak w podpisie patch 1.2 zmienił prawie wszystko na lepsze i zajbeiscie wyglada i chodzi płynnie w 1024 i detalach medium (tekstury tylko na high, cienie na low ).

Najlepsze jest w grafice ze teraz wyglada jak na słabym FX - jestem w szoku totalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować z konsolą?

Wystarczy dopisać jedną linijke tekstu gdzie trzeba i quicksave jest dostępny pod dowolnym klawiszem.

Gdzie dopisać tą linijkę i co w niej wpisać? jeśli można zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Powiem tak - patch 1.2 ma zalety ale ma tez wady.Zaletami jest ogromy przyrost FPSow - posiadacze takich sprzetow jak np Jordi czy Nozgul beda mogli pogrywac sobie teraz ze wszystkim wlaczonym co jes tylk omozliwe (wlacznie z AA i Anizo) i nie zobacza zbytniej utraty plynnosci.Niestety patch ma tez wady,ktore przelozyly zalety na 2 meijsce :( Pierwsza wada to to,ze stare savy nie dzialaja i trza grac na nowo bo inaczej w czasde ladowania wyskakuje error patch cos tam.A teraz najwaznijsza wada - w grze nie ma radaru czyli w niektorych lokacjach niewiadomo gdzie isc,chyba ze sie zna cala gre na pamiec,wiec niestety - wracam do 1.1,ktory mi dziala nie wiele gorzej - srednia 30 FPSow (zdaza sie czasem 90) na wszystkim wlaczonym z Anizo X 2 mi styknie - pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro2 cos cis ie chyba potrzaskało. Mi sejwy działają, radar mam.

Dokładnie. Wszystko działa tak jak powinno.

 

 

 

Po co kombinować z konsolą?

Wystarczy dopisać jedną linijke tekstu gdzie trzeba i quicksave jest dostępny pod dowolnym klawiszem.

Gdzie dopisać tą linijkę i co w niej wpisać? jeśli można zapytać?

Strona 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro2

 

Gdzie ty masz przyrost FPS na karcie ATI ????

raczej stratę 2-3 FPS ,bynajmniej tak jest u mnie

 

czym żeśmierzył ten przyrost klatek na sekundę ;) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA patch" do Far Cry wycofany

 

tekst z http://www.frazpc.pl/

 

Nie trzeba było długo czekać, patch 1.2 do Far Cry został usunięty z serwerów UbiSoft!

 

Oficjalne stanowisko firmy brzmi tak: Patch 1.2 pokazał niespodziewane zachowanie na określonych konfiguracjach sprzętu. Wynika to głównie z faktu wprowadzenia do kodu gry bardzo wielu nowych optymalizacji. Aktualnie skierowano prośby do CryTek o jak najszybsze dostarczenie nowej łatki. Do czasu premiery nowego patcha, zdecydowano usunąć stary z oficjalnych stron internetowych UbiSoft.

Najbardziej dziwią te niespodziewane zachowania, które dziwnym trafem umknęły testerom. Pamiętamy jak premiera patcha była odkładana, głównie z chęci dopięcia wszystkiego na ostatni „guzik”. Jaka jest prawda, wiedzą już jednak wszyscy.

 

Patch do testów dostarczała serwisom NVIDIA. Według niepotwierdzonych wiadomości wiemy, że ona sama, zachęciła CryTek do użycia zmniejszonej precyzji shaderów. Wymaganiem shader model 3.0 jest precyzja 32 bitowa. Okazuje się jednak, że część shaderów jest 16 bitowa. Na kartach ATI mamy cały czas precyzję 24 bitową, która przez Microsoft uznana została jako 'full precision' (łącznie z 32 bitową). Natomiast 16 bitów, to nic innego, jak 'partial precision'…

 

 

Więc skończmy to biadolenie na temat nieudanego i nieoficjalnego patcha

 

 

hydro2

 

Jak ty na swym całkiem dobrym sprzęcie grywasz w FAR CRY

z ustawieniami Very High Ansio x4 i AA powiedzmy x4

to ja ciekaw jestem jak przechodzisz tą grę :)

klatkowanie dość często spotykane ,

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyrost wydajności jest duży :o .

Po zejściu z tamtego świata nagle save'y giną a niektóre etapy się nie wgrywają bo wywala critical error.I to jest ból.

Jednym słowem [gluteus maximus].

Nawet przy rozpoczęciu rozgrywki od nowa gra się nie zapisuje :arrow: brak save'ów.

Ale miłe zaskoczenie jeżeli chodzi o framerate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Panowie, przyrost wydajności jest duży :o .

Po zejściu z tamtego świata nagle save'y giną a niektóre etapy się nie wgrywają bo wywala critical error.I to jest ból.

Jednym słowem [gluteus maximus].

Nawet przy rozpoczęciu rozgrywki od nowa gra się nie zapisuje :arrow: brak save'ów.

Ale miłe zaskoczenie jeżeli chodzi o framerate.

wlasnie o tym mowie i tak ma wiekoszosc z tego co wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...