Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Chaos, grałem w FC na tym gainwardzie na 53.03(nie pamietam czy zwykłych czy omegach) i wygladało to normalnie.

hmm spróbuje .. thx .. editne posta i dam znac :)

 

EDIT: HMM I NA ZWYKLYCH I NA OMEGACH (QUALITY) JEST TO SAMO .. O DZIWO W GRZE NIBO I RESZTA WYGLADA GIT ..

NIE WIEM CO TO JEST .. moze cos mi w systemi po radeonach zostalo .. kolega na gainwardzie 4ti ma dobrze .. niedlugo bede mial takeigo do testów to zobacze ...

w kazdym razei gra chula na High (tylko cienie na low)

w szoku jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszłem całą grę i nie miałem problemu z celownikiem cała gra ma 3.5gb po instalce nawet dla dema się opłaca pograć prawdę mówiąc demo nie pokazuje to co oferuje ta gra najlepsze są 5 ostatnich rund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

gram na athlonie 2400+ i gf4 ti4200

na 1024 i wszystko na very high

fc chodzi plynie, czasami sie tylko przycina. ale to przez to ze mam syf w systemie. jade na det 56.72 one sprawily dopiero ze teksturki sa normalne

w starszych ( o wiele lepshych 40.72), tekstury walily sie, ze nie dalo sie grac. jestem gdzies w rundzie z noca. FC ZASLUGUJE NA MIANO GRY ROKU ( narazie) DOOM 3 przy tym jest tylko malutko pchelka zrobiona w pixelshaderze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] FC ZASLUGUJE NA MIANO GRY ROKU ( narazie) DOOM 3 przy tym jest tylko malutko pchelka zrobiona w pixelshaderze  :D

Nie do konca sie moge zgodzic. Gra dobra, jednak mechanizm podkradania sie do przeciwnikow moglby byc zdecydowanie lepiej dopracowany. Pod tym wzgledem Thief bije na glowe wszystko. Mowiac prawde, to juz w Wolfensteinie bylo lepiej. Czasami mam wrazenie, ze ci najemnicy maja oczy na plecach, a z odleglosci 20 m slysza bicie serca. Do czego sie jeszcze przyczepic? Ano niech bedzie: Wyspa bardzo ladna i wszystko cacy, ale jak dla mnie (choc jestem gdzies tak w 1/3), zaczyna byc troszke monotonnie. Lubie gry, gdzie zmienia sie scenografia -- raz pustynia, raz zamczysko w Alpach. Co prawda ratuje gre to, ze dzieje sie zarowno w pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni (o roznych porach doby), ale ciut za male to urozmaicenie. Swoja droga, ze nie wpadli na pomysl dynamicznie zmieniajacej sie pory dnia. Zaczynalby sie poziom wieczorem, a po godzinie byloby ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] FC ZASLUGUJE NA MIANO GRY ROKU ( narazie) DOOM 3 przy tym jest tylko malutko pchelka zrobiona w pixelshaderze  :D

Nie do konca sie moge zgodzic. Gra dobra, jednak mechanizm podkradania sie do przeciwnikow moglby byc zdecydowanie lepiej dopracowany. Pod tym wzgledem Thief bije na glowe wszystko. Mowiac prawde, to juz w Wolfensteinie bylo lepiej. Czasami mam wrazenie, ze ci najemnicy maja oczy na plecach, a z odleglosci 20 m slysza bicie serca. Do czego sie jeszcze przyczepic? Ano niech bedzie: Wyspa bardzo ladna i wszystko cacy, ale jak dla mnie (choc jestem gdzies tak w 1/3), zaczyna byc troszke monotonnie. Lubie gry, gdzie zmienia sie scenografia -- raz pustynia, raz zamczysko w Alpach. Co prawda ratuje gre to, ze dzieje sie zarowno w pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni (o roznych porach doby), ale ciut za male to urozmaicenie. Swoja droga, ze nie wpadli na pomysl dynamicznie zmieniajacej sie pory dnia. Zaczynalby sie poziom wieczorem, a po godzinie byloby ciemno.

 

 

Bardzo dobrze powiedziane :!:

Zbyt malo urozmaicenia.

 

No ale nic grafika jest niezla.

Choc mogla byc lepsza :!: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ai. to wedlug mnie jest calkiem niezle. gram na 3 poziomie. i gdy chowam sie w krzakach kolesie mnie nie widza i przebiegaja obok. a ja ich wtedy wykanczam od tylu. fakt faktem ze czasami widza troche lepiej od przecietnego czlowieka. THIS IS ONLY THE GAME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w dooma tez mi sie podoba (za klimat) jenak far cry jest lepszy. A grafiki Far Cry do dooma nie porownuj bo to inna bajka na korzysc far cry. Rozjasnij sobie monitor w doomie na maxa a zobaczysz jak naprawde gra wyglada, gdyby nie ta ciemnosc gra wygladala by tandetnie. Co prawda ta ciemnosc najbardziej buduje klimat i brak mozliwosci uzywana latarki przez caly czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie małe pytanko.

 

Otóż posiadam GAINWARD GeForce 4Ti4200 i po włączeniu gry tekstury wody są jakieś dziwne. Najgorsze są te kałuze na początku w kanale. Mam sterowniki 61.76, na 61.77 jest to samo. Pare dni temu miałem GeForce 3Ti200 i wszystko było ok. Opcje grafy mam na jakość a nie na wydajność.

 

Czy ktoś wie czemu tak jest?

 

Aha mam DirectX9.d

 

W DOOM 3 jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem teraz z FarCry ze po kilku minutach grania robi sie zwis, myslalem ze to efekt instalacji patcha 1.2, ale usunalem go i wrocilem do 1.1 i nadal mam to samo, teraz znowu zainstalowalem 1.2 i problem sie powtarza :( Vpu Recover mam wylaczone. Podejrzewam ze moze karta jest za mocno podkrecona i to powoduje te zawieszanie sie gry, ale wczesniej przed patchem 1.2 nie mialem tego problemu, w innych grach wszystko dziala ok :? Jade na sterach softmod 4.2. Moze ktos wie jaka jest przyczyna zawieszania sie gry u mnie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ai. to wedlug mnie jest calkiem niezle. gram na 3 poziomie. i gdy chowam sie w krzakach kolesie mnie nie widza i przebiegaja obok. a ja ich wtedy wykanczam od tylu. fakt faktem ze czasami widza troche lepiej od przecietnego czlowieka. THIS IS ONLY THE GAME

Hm... Wychodze z pomieszczen w odkryty z jednej strony korytarz. Otwiera sie szeroki widok na wode, nad nia jest estakada i, w odleglosci ok. 250 m., kompleks budynkow (trzymaja tam Val). No wiec, skradam sie tym korytarzem, jest on na dodatek w cieniu, wysciubiam jedno oczko, co by zobaczyc jak sie chlopaki naparzaja z mutantami przed tym kompleksem. I co?.. I sie zaczyna! Nagle jeden rzuca inteligentna uwage "Slyszales cos?" (w halasie karabinow maszynowych uslyszal mnie, chociaz sie nie ruszam!), inny mu odpowiada (zna spryciarz jezyki -- pewnie Cenega go uczyla) "See you someting?" i zaczynaja przez te cwierc kilometra strzelac -- CELNIE! -- do mnie, wlasciwie do tego mojego oka, co je wystawilem, bo reszta za murkiem. Nawet, psia krew, snjperki nie potrzebuja. No, wg mnie to nie jest troche lepiej od przecietnego czlowieka, to zdolnosci niemal boskie, albo zwyczajnie niedorobka gry. Dla sprawdzenia powtarzalem ten epizod pare razy i zawsze bylo tak samo. Zauwazylem, ze spostrzegaja mnie, jak na nich spojrze. Dopoki tego nie zrobie, to wlasciwie nawet ukrywac sie specjalnie nie musze. Telepaci, cholera jasna. Tak sobie mysle, ze FarCry duzo by zyskal na grywalnosci, gdyby mechanizm skradania byl lepszy. Teraz to jest na zasadzie: idziesz sciezka -- slysza szybciej, idziesz trawa -- slysza pozniej. Tak czy owak -- giwera w garsc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z FarCry. Mianowicie mam radka 9600 i sprawdzałem fps, mam na full detalach ok 40klatek, ale co 2 sekundy strasznie mi chaczy. Mam 256 ddr 400, wiec moze dlatego, ze mam mało ramu, a procek to Barton 2500@3200, płyta abit nf7. Na low detalach tez tak chaczy, cos tu jest nietak:] pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrylem przypadkiem cos bardzo dziwnego. Otoz uzywam bezprzewodowej klawiatury Microsoftu, konkretnie Wireless Natural Mulimedia Keyboard. Jej klawisze funkcyjne maja podwojne opcje, oprocz F1...F12, jeszcze Save, Close, Open itd. Podczas gry w FarCry niektore z nich uruchamiaja cheaty, a konkretnie: All Weapon, Full Ammo i NoClip. Moze ktos, kto ma podobna klawiature, np. Logitecha sprawdzi, czy jest tak samo? A moze wszyscy juz o tym wiedza i niepotrzebnie powtarzam jakis watek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ai. to wedlug mnie jest calkiem niezle. gram na 3 poziomie. i gdy chowam sie w krzakach kolesie mnie nie widza i przebiegaja obok. a ja ich wtedy wykanczam od tylu. fakt faktem ze czasami widza troche lepiej od przecietnego czlowieka. THIS IS ONLY THE GAME

Hm... Wychodze z pomieszczen w odkryty z jednej strony korytarz. Otwiera sie szeroki widok na wode, nad nia jest estakada i, w odleglosci ok. 250 m., kompleks budynkow (trzymaja tam Val). No wiec, skradam sie tym korytarzem, jest on na dodatek w cieniu, wysciubiam jedno oczko, co by zobaczyc jak sie chlopaki naparzaja z mutantami przed tym kompleksem. I co?.. I sie zaczyna! Nagle jeden rzuca inteligentna uwage "Slyszales cos?" (w halasie karabinow maszynowych uslyszal mnie, chociaz sie nie ruszam!), inny mu odpowiada (zna spryciarz jezyki -- pewnie Cenega go uczyla) "See you someting?" i zaczynaja przez te cwierc kilometra strzelac -- CELNIE! -- do mnie, wlasciwie do tego mojego oka, co je wystawilem, bo reszta za murkiem. Nawet, psia krew, snjperki nie potrzebuja. No, wg mnie to nie jest troche lepiej od przecietnego czlowieka, to zdolnosci niemal boskie, albo zwyczajnie niedorobka gry. Dla sprawdzenia powtarzalem ten epizod pare razy i zawsze bylo tak samo. Zauwazylem, ze spostrzegaja mnie, jak na nich spojrze. Dopoki tego nie zrobie, to wlasciwie nawet ukrywac sie specjalnie nie musze. Telepaci, cholera jasna. Tak sobie mysle, ze FarCry duzo by zyskal na grywalnosci, gdyby mechanizm skradania byl lepszy. Teraz to jest na zasadzie: idziesz sciezka -- slysza szybciej, idziesz trawa -- slysza pozniej. Tak czy owak -- giwera w garsc!

Wychwalane AI w F-C :D

Jest tez pewnie misja, w ktorej z kilometra wala do Ciebie kolesie z rakiet.

Nic w tym nie jest dziwnego ale tak wlasnie jak piszesz. Nawet nie zdazysz sie rozejrzec po okolicy a kolesie Cie juz dopatrza nawet za drzewami.

Rakiety nawet nie maja takiego zasiegu bo wybuchaja w polowie swojej drogi. Powinny chyba wiedziec ze ich sprzet nie ma takiego zasiegu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to truizm ale musze...

pozyczyłem kość żeby mieć 1GB ramu. Panowie , wiem że już wiecie ale gra naprawde dosteja kopa podwójnego.

Włączyłem 1024, wszystko na Ultra High, bez AA ale z AFx4 i grafika mnie powaliła - wszystko płynnie, ze problemów z dzwiękiem i min. 30fps. Niestety pamięc musiałem oddać ale dla tesu odpaliłem to samo na 512MB. Efekt- problemy z dzwiękiem, swapowanie i min. 12fps. szok!

Pozostaje mi grac na średnich detalach ale to nie mam teraz sensu , kiedy zobaczyłem jaka śliczna jes ta gra....

 

czas dokupić ram...

 

 

UPDATE:

 

pożyczyłem na weekend troche ramu i mam zamiar zacząć w końcu grać. pytanie do właścicieli R360. Czy grać lepiej w 1024 Ultra z AF x4 czy High details i AA x 4 i AF x 8 ?? do bench pokazuje podobne wartosci :

 

30,71 1024 ULTRA AF x 8

34,75 1280 MAX AF x 8

45,46 1024 MAX AF x 8

33,52 1024 max AF x 16 AA x 4

31,92 1024 ultra bez AF bez AA

 

 

demo pier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam BIG problem z gra 8O Po kilku minutach robia mi sie zwisy, myslalem ze to wina patcha 1.2 odinstalowalem go, nadal to samo, pozniej myslalem ze to wina krecenia karty, jednak na wartosciach defaultowych tez gra mi sie zawiesza, w koncu zrobilem reinstal calego FarCry, patchy 1.1 i 1.2 nie instalowalem i nadal to samo, zawieszanie sie po kilku minutach :( Problem pojawil sie jak wgrale 1.2. Nie wiem teraz co moge jeszcze zrobic zeby normalnie grac :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam BIG problem z gra  8O Po kilku minutach robia mi sie zwisy, myslalem ze to wina patcha 1.2 odinstalowalem go, nadal to samo, pozniej myslalem ze to wina krecenia karty, jednak na wartosciach defaultowych tez gra mi sie zawiesza, w koncu zrobilem reinstal calego FarCry, patchy 1.1 i 1.2 nie instalowalem i nadal to samo, zawieszanie sie po kilku minutach  :( Problem pojawil sie jak wgrale 1.2. Nie wiem teraz co moge jeszcze zrobic zeby normalnie grac  :?:

Zoabcz czy nie zo0stały wpisy w rejestrze jak zostały to je wywal zaobcz czy nie ma jakis plików które zostały po odinstalowaniu gry jak zostały to je usuń ale oczywiście przed tym wszytkim usuń gre pożniej to co napisałem powyżej a później wgraj na nowwo a inne gierki się wieszają??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam BIG problem z gra  8O Po kilku minutach robia mi sie zwisy, myslalem ze to wina patcha 1.2 odinstalowalem go, nadal to samo, pozniej myslalem ze to wina krecenia karty, jednak na wartosciach defaultowych tez gra mi sie zawiesza, w koncu zrobilem reinstal calego FarCry, patchy 1.1 i 1.2 nie instalowalem i nadal to samo, zawieszanie sie po kilku minutach  :( Problem pojawil sie jak wgrale 1.2. Nie wiem teraz co moge jeszcze zrobic zeby normalnie grac  :?:

Zoabcz czy nie zo0stały wpisy w rejestrze jak zostały to je wywal zaobcz czy nie ma jakis plików które zostały po odinstalowaniu gry jak zostały to je usuń ale oczywiście przed tym wszytkim usuń gre pożniej to co napisałem powyżej a później wgraj na nowwo a inne gierki się wieszają??

Wlasnie dokladnie tak zrobilem, odinstalowalem gre ze wszystkimi plikami, pozniej wyczyscilem rejestr, zrobilem to tak dokladnie ze nawet wpisy od patchy usunalem i teraz ich zainstalowac nie moge same problemy zaczely mi sie pojawiac he :( A inne gierki 0 zwisow, cale szczescie wszystko chodzi super (MP2, NBA2003, Painkiller, NFS:U, CMR04) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dluzszym graniu w FC widzi sie niedorobki. macie racje ( ale czasami :)) mushe zmienic troche zdanie o FC. ale i tak gierka mi sie podoba. jezeli chodzi o AI to naprawde momentami widza dusho dusho lepiej od normalnych ludzikow. wkurza mnie to ze AI jest zapetlone. jezeli stoi sie na jakiejs wyspie daleko od AI. to robia oni ciagle to samo. mowia to samo. kolejnym bledem jest to ze nie widza przez kraty, tylko mysla sobie ze to sciana. dzieki temu wykonczylem kilku gosci w jednej kupie HEAD SHOTEM jak tylko sie wychylili zza kraty. nastepnie rybki. zrobione sa tak ze moshna nimi walic po calej planszy ( ciagle zyja) i nawet przesuwac nimi inne przedmioty np. lodke. Chowanie sie w trawie jest wzglednie dobre. jezeli idzie na ciebie AI i podwyzsza sie poziom zauwazenia to jak go zdejmiesz to spada od razu. lecz inne ai nie wiedza dokladnie gdzie jestes ale przybiegaja w odpowiednie miejsca.

FC nie jest hitem ( DOOM TESH NIE) , lecz poprostu dobrym shooterem. takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam BIG problem z gra  8O Po kilku minutach robia mi sie zwisy, myslalem ze to wina patcha 1.2 odinstalowalem go, nadal to samo, pozniej myslalem ze to wina krecenia karty, jednak na wartosciach defaultowych tez gra mi sie zawiesza, w koncu zrobilem reinstal calego FarCry, patchy 1.1 i 1.2 nie instalowalem i nadal to samo, zawieszanie sie po kilku minutach  :( Problem pojawil sie jak wgrale 1.2. Nie wiem teraz co moge jeszcze zrobic zeby normalnie grac  :?:

Zoabcz czy nie zo0stały wpisy w rejestrze jak zostały to je wywal zaobcz czy nie ma jakis plików które zostały po odinstalowaniu gry jak zostały to je usuń ale oczywiście przed tym wszytkim usuń gre pożniej to co napisałem powyżej a później wgraj na nowwo a inne gierki się wieszają??

Wlasnie dokladnie tak zrobilem, odinstalowalem gre ze wszystkimi plikami, pozniej wyczyscilem rejestr, zrobilem to tak dokladnie ze nawet wpisy od patchy usunalem i teraz ich zainstalowac nie moge same problemy zaczely mi sie pojawiac he :( A inne gierki 0 zwisow, cale szczescie wszystko chodzi super (MP2, NBA2003, Painkiller, NFS:U, CMR04) :)

 

No niestety ale jak będzisz chciqł sobie pograć tochyba będzie tzreba formata zrobioć bo gdzies w windowsie napewno siedzą jakieś pliki ale je znaleść to ...... szybciej zrobisz formata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dopiero mam sprzęt żeby odpalić Far Cry'a :D Musiałem wymienić grafikę geforce 4 mxradeon 9800pro>>>xt i dokupić pamieci .Mam tylko jedno pytanie bo nagrałem się już w podstawową wersję-co z tymi modami :?: Szukałem trochę po necie ale nieznalazłem żadnych plików do zassania.Odeslijcie mnie najlepiej do strony gdzie było o tym pisane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam pytanie w jakiej konfiguracji uzbrojenia chodzicie w grze. Ja np. mam karabin wyborowy, shotguna, wyrzutnie rakiet i karabinek automatyczny z lunetką celowniczą. Nie jestem pewien czy M4 nie byłby lepszym rozwiazaniem od shotguna zwłaszcza na potworki, bo shotgun jest dobry na bliskie odległosci i jest troche powolny przy strzelaniu.

 

MfG

 

karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja apropo AI to uwarzam ze w FC jest kiepskie, albo facet w korytarzu niewidzi jak w pelnym swietle stoje zaraz na przeciw niego, i zaczyna skradac sie w przeciwnym kierunku, albo tak jak ktos napisal zaczynaja strzelac do mnie z jakiejs nieludzkiej odleglosci, i to czasem niewazne czy laze po jakis krzakach czy nie :/ gram na 3 poziomie trudnosci, moze na wyrzszych poziomach lepiej to wyglada, ale jesli mieli by byc jeszcze bardziej celni to sobie podaruje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...