Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

jak twoj kolega ingeruje w dzwiek zmniejszajac lub zwiekszajac poziom basow badz sopranow dawac poglos eax to jego sprzetu juz napewno nie kupie...

W kriejtivach "pro" sprzęcie tak trzeba, bo inaczej to to dudni i basuje sobie dowoli kiedy samo zechce. Ta taktyka może dobra nie jest z teoretycznego punktu widzenia, ale praktycznie jednak.. jest troche inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdziawki, no takie głośniczki komputerowe to żaden pro sprzęt wszak nie jest :P

 

Dlaczego na kX jak się odlączy praktycznie wszystkie wtyczki w DPS, i puszcza sygnał bezpośrednio dźwięk ma spore echo? Jakbym w łazience słuchał ;)

 

Ja nie mam nic do kX, i nie mówię, że creativa stery lepsze, napisałem to zresztą jako ciekawostke, może kogoś zainteresuje i spróbuje podobnych ustawień jak opisałem powyżej. Mi się nawet podobają.

Edytowane przez hirikawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakupiłem karte Audigy 4 OEM .Zainstalowalem oryginalne sterowniki dołaczone no niej.Dowiedzialem się niedawno że znacznie lepsze są te stery Kx Project.Zalezy mi głównie na słuchaniu muzyki

Mam pytanie zwiazane z instalacją KX-ów

1 czy abym mógł poprawnie je zainstalowac musze usunąć te z Creativa ?

2 zainstalowałem najnowsza wersje kxdrv3537-full (plik ok 4,1 mb) na koniec info instalacja przebiegla pomyslnie .... natomiast mój folder z Menu start KX Project jest pusty,gdy chce uruchomić KX mixera pojawia sie bład :(

 

z góry thx za wszelkie wskazówki i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

przeczytałem prawie cały ten temat, już któryś raz z kolei zresztą, przez co od dawna napalałem się na kartę z obsługą KXów. w końcu dziś kupiłem - audigy 2 zs sb0350. wyjąłem starą kartę, odinstalowałem drivery, ucieszony wkładam moje upragnione 2zs, instaluję KXy i gdy tylko usłyszałem pierwsze dźwięki to się mało nie popłakałem. od paru godzin próbuję cokolwiek zrobić, ale efekt zawsze jest tak samo żałosny.

dźwięk raz buczy, raz brzmi jakby wydobywał się z pod wody, raz trzeszczy, a raz odtwarza się jakby dwa razy - bucząc, po czym gra jeszcze raz tylko jakby jego echo. i powoli braknie mi sił.

w windowsie (xp z sp2) ustawione jest kx wave 0/1 i głośniki stereo (niestety mam tylko 2), konfig KXów z pierwszego posta i zawsze dźwięk jest po prostu fatalny. reinstal, reset, babranie w ustawieniach nie pomagają. jakieś pomysły?

chodzi o wszystkie dźwięki jakie tylko może wydawać system, nie tylko te odtwarzane foobarem. klikanie zamień przód/tył i zmiana wtyczek też nie pomagają. pomóżcie, bo chyba zaraz dostanę drgawek i zacznę proces samookaleczania z bezsilności -_-'

Edytowane przez klopsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam karte SB 4oem + kx, mikrofon podpiety do line-in przez mikser z przedwzmacniaczem i w windowsowym rejestratorze dźwięków wszystko ładnie mi się nagrywa, ale w Adobe Audition niechce i to jest własnie mój problem z którym zwracam się do was o pomoc. Niby w opcjach programu ustawiłem, że ma korzystać z kxów, ale nadal niechce nagrywać :angry: z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jaka masz konfiguracje kompa dokladnie?? (plyta glowna...)

 

zobacz dokladnie konfiguracje z mojego pierwszego posta (opcje w biosie, pliczek rejestru, zmien slot pci, sprawdz kabel itd...)

ecs k7s5a, duron 900, zasilacz 230.

kable ani slot PCI nie są winne, testowane oryginalne drivery i KXy.

i teraz pytanie: czy gigantyczny piard (dosłownie tak) wydobywający się z głośników to wina uszkodzonej karty, czy moze po prostu mój komp jest za słaby, żeby to A2 w pełni obsłużyć (podobno jest taka możliwość, a ja się na tyle nie znam)?

prosiłbym o możliwie szybką odpowiedź, bo sprzedawca nie będzie robił problemów jeśli karta jest faktycznie uszkodzona i zwróci mi pieniądze, ale chcę mieć pewność, że wina nie leży po mojej stronie, a jestem właśnie 'w trakcie' rozmów. (nie mam możliwości przetestowania karty na innym komputerze, dlatego szukam pomocy dla odległość ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam krótkie pytanie, czy bedzie jakas różnica w jakosci dzwięku po zastosowaniu pluginów do fooba ASIO w dzwiekówce z płyty głownej Epox ta co w sygnaturce, ale odrazu mówie że mam optycznym kablem połączone z Amplitunerem. Acha i czy wszystko działa bez problemu z wersją foobara 0.9.3 ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem ze słuchawaki, a dokładnie nie słyszę w nich niektórych odgłosów(te które miałem w głośniku centralnym). W surrounder+ ustawiłem dzwiek na 2.0 Stero Only, ale Speaker Mode utawia sie na 2.1. A gdy ustawiam na Headphones wyskakuje komunikat - "Headphones presets are not currently supported" :/ Jest jakaś inna wersja sterownika, aktualnie posiadam 5.10.00.3538.

 

Co zrobić abym słyszał wszystkie dzwięki/głosy w słuchawkach??

 

Pozdrawiam

Kamil

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich wtyczek potrzebuje do foobara 0.8.3? Mam asio i kxy, ale nigdzie nie mozna sciagnac foo_input_std i foo_mpg. Czy asio dziala dobrze bez tych wtyczek? A moze powinienem wrzucic foobara 0.9 i inne wtyczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich wtyczek potrzebuje do foobara 0.8.3? Mam asio i kxy, ale nigdzie nie mozna sciagnac foo_input_std i foo_mpg. Czy asio dziala dobrze bez tych wtyczek? A moze powinienem wrzucic foobara 0.9 i inne wtyczki?

Przede wszystkim, sciagnij sobie najnowszego foobara v.0.9.3 z tej strony

 

Drugie zalezy od tego co rozumiesz przez potrzebuje...

Jesli chodzi ci o to co bylo w 1 poscie to foo_out_asio i resampler SSRC (Otachan);

 

Przejrzyj tez polskie forum foobara --> klik

a w szczegolnosci topic z wtyczkami --> klik

 

pozdrawiam i zycze sukcesow w konfiguracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj tez polskie forum foobara --> klik

Właśnie sobie przeglądam to forum i jedni piszą, że ASIO jest super, a inni (większość chyba), ze nie ma róznicy między ASIO, a directsound. Powie mi ktoś jak to w koncu jest z tym ASIO??

 

P.S Jeśli ktoś sie zna na AUDIGY 2 ZS niech zajrzy http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2274641

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie przeglądam to forum i jedni piszą, że ASIO jest super, a inni (większość chyba), ze nie ma róznicy między ASIO, a directsound. Powie mi ktoś jak to w koncu jest z tym ASIO??

 

Zalezy na czym słuchasz muzyki

Ci co mówi ze nie słychac róznicy maja pewnie jakies zestawiki komputerowe 2.1 logitech np. na tym napewno niema róznicy w dziweku :lol: Przekonałem sie o tym na własnej skórze.

Edytowane przez gargamel2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy na czym słuchasz muzyki

Ci co mówi ze nie słychac róznicy maja pewnie jakies zestawiki komputerowe 2.1 logitech np. na tym napewno niema róznicy w dziweku Przekonałem sie o tym na własnej skórze.

łudź się dalej że słyszysz różnicę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łudź się dalej że słyszysz różnicę :lol:

ja sie nie łudze ja poprostu slysze roznice i to wcale nie mala - glownie rozchodzi sie o przestrzen... rozmiar sceny jaka buduja kolumny, szczegolnie jej glebia jak i precyzje wysokich tonow, bas jakby troche bardziej zwarty i detaliczniejszy - chociaz przy basie roznice sa nie za wielkie, ale tak jak wczesniej napisali jezeli posiadasz pierdziawki 2.1 czy 5.1 itp nawet jezeli to z-2300 to i tak nie uslyszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.

Posiadam Audigy 1

i sterowniki

kxdrv3537

a problem jest taki używam czesto skaypa i Ts tylko że w tej chwili osoba po drugiej stronie druta słyszy mnie i wszystkie dzwieki z winydy w tym siebie czyli gdzies jest jakies porzekierowanie ale nie mam pojecia jak to zrobic bo dzis poraz pierwszy uruchomilem ta karte lol

Pozdro i z gury dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania muzyki używam głównie słuchawek i mam pytanie co do trybu "Kieruj słuchawki na środek/subwoofer" Czy powinienem go włączyć? Nie słyszę żadnej różnicy miedzy włączonym i wyłączonym, do czego on właściwie służy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sami widzicie podstron do tego tematu jest, aż 50 i ciężko się znaleźć, a poza tym nie które linki nie działają więc bardzo proszę o odświeżenie tego topic'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...