Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Przestań. ;) O gustach się nie dyskutuje. ;] Komuś nie podobają się szumy - niech to powie, nie stresuj ludzi. :P Potem się zamkną w sobie i będziesz ich miał na sumieniu.

 

Ja tam też nie lubię szumowych fotek - i to bardzo, jeśli jednak sytuacja wymagała użycia dużego ISO i to widać - to nie czepiam się wcale - vide fotka BLANTMEN'a - ta z drzewami i wodą , ona jest ładna i tam szum mi wcale nie przeszkadza. ;]

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem akurat fote do topicu o choinkach i, bedac posiadaczem nowego statywu, postanowilem sprobowac HDRa. Wyszlo tak:

 

Dołączona grafika

 

Choinka jest jedynym zrodlem swiatla w pokoju, zdjecia zrodlowe mialy -2, -1, -0.33, 0, +0.33, +1, +2 EV. Robione w EasyHDR Basic.

Pomijajac beznadziejny kadr, jak wam sie to widzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle - wygląda jak tandetna kartka na święta ;) Zawsze takie dostawaliśmy od ciotki :P Ogólnie ładne, ale tak jak mówisz - kadr totalna tandeta. Krzesło be, drzwi na balkon (zgadłem ?) be, regał z książkami i telewizornia ujdzie, kawałek stołu be ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjecia z mojego nowego aparatu !! :wink:. Lustrzanka cyfrowa nikon d40 :P.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ale juz mam szala, bo obiekty byl 3 razy sciagany co wystarczylo na to abym mial juz kurz na matrycy ;/. Jest plamka dla bystrych oczu zauwazalna ;/. No i szef mnie zmarszczyl, bo powiedzial ze w lustrzankach tak jest za po 20 000 zdjec napewno pada migawka, koszt ~600zl :|.

 

Wesolych Swiat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurza stopa :wink:

 

 

Hm, mi sie zawsze wydawało że po 50 000 spustach się kaszani migawka :mellow:

 

I kurz na matrycy Oo? Po 3 otwarciach? WTF- może to masz na matówce- a nie na matrycy... Widać tylko w wizjerze czy na zdjeciach? Może syf w szkle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym się tym przejmował;)

 

Amatorskie wytrzymują pewnie te z 50000+. Ale myśle że może się wcześniej coś innego popsuć niż to;P

 

Puk,puk,puk w niemalowane- nic nie nie ma zepsuć. Ma działać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurza stopa :wink:

Hm, mi sie zawsze wydawało że po 50 000 spustach się kaszani migawka :mellow:

 

I kurz na matrycy Oo? Po 3 otwarciach? WTF- może to masz na matówce- a nie na matrycy... Widać tylko w wizjerze czy na zdjeciach? Może syf w szkle?

Byl 3 razy wyjmowany... 1 przy zakupie koles ktory w sklepie go sprzedawal otworzyl sprawdzil, rozlozyl i wsadzil do kartonu, 2 raz w domu jak go chcialem sobie zlozyc (rzeczy oczywistwa) no i juz kurrr byla plamka ;/. No to otworzylem wyczyscilem obiektyw, oczywscie matyrcy nie, bo lepiej NIE :P, no i teraz mam tak. Jedno plamke pewnie na matrycy bo na kazdym zdjeciu, z bardzo wyostrzonym okiem ja widac :P, i druga w wizjerze, to nie ma jej na zadnym zdjeciu, tak jak by maly wlosek to jest, czyscilem wizjer, od strony gdzie patrze ale gdzie tam to siedzi w srodku, a aparatu w srodku nie bede dotykac, ta matryca ojej :P ile lusterek :D :D, to co teraz? Dmuchac pewnie tez nie moge, nie? Jak to wyczyscic? Serwis :blink:? I 4 stowy dac :|?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widok na Tatry z pensjonatu "Giewond" w Murzasychle z majowego weekendu 2006r z Canona A610 :)

 

http://img185.imageshack.us/my.php?image=img1348hp9.jpg

Zdjęcie byłoby ładne gdybyś go nie spaskudził tym napisem na niebie :P

Trzeba było zrobićramkę czarną a w niej biały napis. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

 

Becikowe jest na dzieci a nie na aparat :P

 

[/OT]

Bedzie dziecko, bedzie becikowe. Bedzie becikowe, bedzie aparat :blurp: .

Hahahaha ..... hardware dla dzieciaka mamy ---- po pierwszym dziecku ---- więc zabierając Mu becikowe krzywdy Mu nie robimy :D Zresztą wciąż niewiadomo, czy koalicja dotrwa do marca, a następna może zlikwidować becikowe ;D

Lustro byłoby wcześniej, ale laptop musi być pierwszy (potrzebny do pracy), ważne żeby przed latem było :)

Co do konkretnego modelu, to się jeszcze nie wypowiadam, kto wie jak będą się wtedy kształtować ceny --- w miarę możliwości ma to być sprzęt troszeczkę bardziej zaawansowany ----- w szczególności interesuje Mnie ładne makro ( to zapewne w dużej mierze zależy od dodatkowej lufy) Szukając konkretnego modelu, zapewne zajrzę i tutaj po poradę :)

 

Żeby nie było offtopu, zarzucam kolejne wypocinki :)

 

Dołączona grafika**Dołączona grafika**Dołączona grafika**Dołączona grafika

Dołączona grafika**Dołączona grafika**Dołączona grafika**Dołączona grafika

Dołączona grafika**Dołączona grafika

Wszystko robione z ręki ---- wtedy nie miałem jeszcze statywu ---- przez to nie zawsze jest super jakość :)

Ale za to Maj pełną gębą, co przy szaro-burej rzeczywistości na zewnątrz, zatrzymuje depresję za oknem ;D

 

Pozdrawiam!!!! --- F51 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zapowiadałem, ciąg dalszy życia Dantego ;]

 

...tym razem ziom pomagał mi ubierać prawdziwą Xmass Tree, jednakże była to bardzo zaborcza pomoc ;o

Dołączona grafika

 

jego zaangażowanie sprawiło, że praktycznie nie miałem co robić ;p

Dołączona grafika

 

w sumie byłem pełen podziwu tego co zrobił... tzn. "jego dziełu"

Dołączona grafika

 

gdy mieli przyjść pierwsi goście, wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik ;o nawet kot nie mógł sobie pospać bo Dante wkroczył...

Dołączona grafika

 

Dante jest jakby to powiedzieć, typem narcyza... cały czas dba o swoją sylwetkę :S po wigilijnej kolacji kazał mi wyjąć wagę bo chciał się zważyć, czy aby mu nie przybyło tam i tu.. imo deb, no ale cóż ;] z dumą zaprezentował swą "kogucią" wagę :OOO

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć po to się kupuje lustrzankę żeby mieć opcje zmiany obiektywów, a nie cały czas na jednym !!!

Cały urok lustrzanek na tym polega żeby móc zmienić obiektyw. Ja mam D50 od lipca i nie narzekam na syf na matrycy przy zmienianiu obiektywów a, mam ich 4 sztuki. A co do żywotności migawki wszystko się kiedyś zużywa a, że za klisze nie płacisz to i tak się jest do przodu.

 

A żeby tu tylko nie gadać to dam coś swojej produkcji.

Dołączona grafika

Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby tu tylko nie gadać to dam coś swojej produkcji.

http://img299.imageshack.us/img299/892/dsc0356as7.jpg

Co wy na to ?

Fajne niebo w tle ---- kiedyś w sieci znalazłem zdjęcie (chyba pstrykane gdzieś na Wyspach), przedstawiało ruiny zamku na zielonych wzgórzach, a nad tym wszystkim wisiały ciężkie, granatowe chmury .... masakra, miało się wrażenie, że na fotce zaraz rozpęta się burza :)

Myślę, że gdyby kwiatek był odrobinę jaśniejszy, to fotka dużo by zyskała na atrakcyjności :)

 

Pozdrawiam ---- F51 ....

Edytowane przez Frog51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef, ok może i robi dużo zdjęć ale nie zawsze ilość przekłada się na jakość. Na necie jest masa opinni, pochlobnych opinii o d70 i jakoś nie widzę sensu kupowania d40....ale każdy chwali to co ma;)

 

Proszę napisz mi jakie to jest tym matrych RBG bo nie mam pojęcia. Słyszałem o w sumie trzech typach, CCD, CMOS i SCCD. Tak dla poparcia napisz zasadę działania tej matrycy :D

 

Wyobraź sobie osoby mające np 4 stałki i muszą podczas np ślubu kilka razy zmieniać je. Czasem słyszałem o opinni, że matryca szybko brudzi sie ale bez przesady. Zapytam się jedno, trzymałeś aparat bagnetem do domu podczas zmiany lensa?

Sory za matryce, walnelo mi sie, ma byc CCD RGB tyle zamieszania..

Ja piernicze, dlaczego tak wiele osób na tym forum zachowuje się, jakby w szkole było? Przecież chyba wiecie, że chodzi o RGB color filter array - a że on nie wie, to lepiej sobie pojeździć po nim, niż po prostu powiedzieć?

Nom nie znam sie, i w sumie czesto to zauwazam, takze coraz czesciej sie obawiam cokolwiek napisac, zeby nie zostac wysmianym... A ze pomylilem literke, to odrazu wielki debil ze mnie itp... No coz szkoda...

 

Co do zmiany obiektywu, mam narazie jeden, ale nigdzie nie napisalem ze nie bede go zmienial, po prostu mam pecha po 3 wymianach , to znaczy to jest minimum to juz mam plamke, dobra D z nia, nie wazne. Tak trzymalem bagnetem do dolu, no chyba logiczne, nie :>.?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Sory za nieporozumienia z ta matryca, duzo krzyku o nic... :(.

 

Pzdr.

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale to są zwyczajne fotki albumowe :P Na każdym czegoś brakuje, albo jest czegoś za dużo (na B&W szkoda góry uciętej, pierwsza fotka -> wystająca czyjaś ręka po lewej).

Thx za komenta, ale ciezko cos fajnego zrobic jak sie jest pod wplywem % :>. Rzeczywiscie nie ma nic nadzwyczajnego,ale pomyslalem, ze jako pierwszy z sylwka zdac foty bedzie fajnie :). No i przedstawic moja muze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...