Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Adam83- Wrzucam EXIF, można doczytać jak to było zrobione, i jak można do tego dojść. :)

Wykonano za pomocą urządzenia:  CanonModel urządzenia:  Canon EOS 5DOprogramowanie:  Adobe Photoshop CS5 WindowsCzas ekspozycji:  28Wartość przysłony:  2,8Program ekspozycji:  9 (BULB)Czułość ISO:  3200Ogniskowa:  16

Balans bieli- 2800K daje nam fajne, chłodne barwy. Aczkolwiek proponuję robić w RAWach- łatwiej w takim wypadku jest wyciągać szczegóły i usuwać szumy, bo matryca mojego 5d, szczerze powiedziawszy- powyżej iso 400 zaczyna niedomagać...

Więc po prostu- jak? Poszukujesz mapy nieba na dany miesiąc, czekasz na to aż księżyca nie będzie, aparat na statyw, wężyk spustowy lub timer. I próbujesz- najprościej jest próbować, bo nie da się określić jasno, jak długo należy to naświetlać- bo to zależy od wielu czynników, tj. jasność obiektywu, ISO, czy też zanieczyszczenie powietrza (pył, chmury, wilgoć, i ŚWIATŁO z ośrodków miejskich...).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Pytanie czy to foto jest słabe ?

Co mógłbym poprawić ?

 

Cukierkowe kolory to nie efekt fotoshopa, jedyna obróbka to odszumianie bo iso było dosyć spore.

 

Proszę o konstruktywną krytykę :)

Edytowane przez IGI
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to foto jest słabe ?

Co mógłbym poprawić ?

 

Cukierkowe kolory to nie efekt fotoshopa, jedyna obróbka to odszumianie bo iso było dosyć spore.

 

Proszę o konstruktywną krytykę :)

 

 

IGI jak dla mnie malinka...

Ciekawe jak wyglada w wiekszej rozdzialce.

Ale samo ujecie bardzo mi sie podoba, ostrosc tez fajna, duzo gry swiatla i refleksow...

Dla mnie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za opinie. Sorki za takie pytanie ale swoje zdjęcia ciężko oceniać :). Foto wysłałem do konkursu na fotkę miesiąca w jednej z lokalnych gazet internetowych i nie przeszła wstępnej kwalifikacji i tak sobie pomyślałem że może po prostu słaba jest a ja sobie myślę niepotrzebnie że jest ok :P

Jeżeli jednak się podoba to widać nie podeszła pod gusta osób które kwalifikowały zdjęcia, a o gustach jak wiadomo nie dyskutuje się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo były lepsze zdjęcia.

 

Możliwe :) Wiesz mi ciężko swoje oceniać, łap linka - to fotki co się zakwalifikowały :)

Fotka miesiąca Elbląg w portEl.pl

 

Pozdrówka

 

W ogóle nie wiem czy interesujecie się żeglarstwem, ale z samym foto związana jest ciekawa historia, płynęliśmy tym jachciorem co na pierwszym planie do Tolkmicka na spotkanie z Zbigniewem Gutkowskim - koleś który zajął 2 miejsce w regatach Velux5Oceans - czyli regaty samotników dookoła świata, po drodze strasznie wiało i lało, jak wypływaliśmy to pogoda była w miarę, ale w międzyczasie nadeszły fajne chmurki i się rozpadało, wiało do 7b i była mega ulewa, widoczność taka że nic nie widzieliśmy powyżej 100 metrów, musiałem się GPS posługiwać żeby nie wpaść na mielochę :P.

Jak tylko dopłynęliśmy do Tolkmicka nagle przestało padać i wyszło słońce które widać na foto powyżej. Takie kapryśne mamy lato...

A tu foto w full res

 

http://einti.eu/pliki/IMG_8890.jpg

 

Foto strzelane w JPG obróbka była jak wspomniałem - usunięty szum i lekko po tym podostrzone żeby przywrócić ostrość po odszumianiu, więcej nie ruszałem :).

 

W ogóle mogę wrzucić trochę innych foto jak ktoś zainteresowany, ale głównie sport halowy, ciężki temat dla mojego sprzętu, ale coś tam się zawsze wybierze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam mieszkać na cywilizacyjnym zadupiu

1,5 roku jak przeniosłem się w podobne zadupie :wink: ma swoje uroki

 

 

 

kilka shotów i słup

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kwscore
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafwlkp- bliżej nieokreślony exif- 10sek x kilkanadziesiąt naświetleń, przesłona 2.8-3.5 (płynna regulacja bo kuleczka wypadła i ustawiłem na czuja), ISO chyba 800, 5d, 16mm fisheye. Do tego księżyc świecący w plecy.

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Dwie wersje tego samego zdjęcia, które robi lepsze wrażenie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...