Skocz do zawartości
snc

Dragon Age

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem po reinstalacji Windowsa coś sie popiepszylo i teraz Dragon Age instalujac sie od razu wali polska wersje jezykowa bez opcji wyboru.

Wykluczam jakies smieci i wpisy w rejestrze bo na wszelki wypadek postawilem system jeszcze raz z obrazu gdzie mam tylko drivery i poprawki poinstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age choćby na najmniejszych detalach pójdzie na P4 2x3gh ( rdzeniowy), x1950 pro, 1,5gb ram?

 

dzięki za kazdą help - wile dni juz kombinuje jak stary sprzęt na AGP jeszcze zmodernizowac i ta knfiguracja jest najlepszą z dostepnych mi opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeszcze w temacie o który pytał ktoś ze 2-3 strony wcześniej (właśnie wsiąkłem w grę i przejrzałem cały wątek starając się pomijać spoilery) - te wszystkie różne "charakterystyczne miejsca" - drzewa, namioty itd. są dla mabari. Prawie wszyscy zaraz na początku pieska zostawiają w obozie i biegają w czysto ludzkim składzie (co jest naturalne biorąc pod uwagę ilość umiejętności specjalnych i możliwych do "zainstalowania" na piesku ulepszeń) - więc można to łatwo przegapić. Jak się podejdzie do takiego miejsca mając w drużynie pieska (a może konieczne jest kontrolowanie wtedy bezpośrednio pieska, już nie jestem pewny), to dostaje się parę XP za to, podobnie jak za otwieranie zamków czy rozbrajanie pułapek. Najłatwiej było stwierdzić to dosyć wcześnie w grze: w Lothering, gdzie raczej ma się jeszcze na tyle mało towarzyszy, że chodzi się z pieskiem - a pierwsze takie drzewo się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age choćby na najmniejszych detalach pójdzie na P4 2x3gh ( rdzeniowy), x1950 pro, 1,5gb ram?

 

dzięki za kazdą help - wile dni juz kombinuje jak stary sprzęt na AGP jeszcze zmodernizowac i ta knfiguracja jest najlepszą z dostepnych mi opcji

Spokojnie pójdzie, u mnie chodzi na tym co mam w podpisie w rozdzielczości 1280x960. Oczywiscie sprzet krecony, ale to i tak porównywalne z twoim zestawem.

Edytowane przez Rasiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeszcze w temacie o który pytał ktoś ze 2-3 strony wcześniej (właśnie wsiąkłem w grę i przejrzałem cały wątek starając się pomijać spoilery) - te wszystkie różne "charakterystyczne miejsca" - drzewa, namioty itd. są dla mabari. Prawie wszyscy zaraz na początku pieska zostawiają w obozie i biegają w czysto ludzkim składzie (co jest naturalne biorąc pod uwagę ilość umiejętności specjalnych i możliwych do "zainstalowania" na piesku ulepszeń) - więc można to łatwo przegapić. Jak się podejdzie do takiego miejsca mając w drużynie pieska (a może konieczne jest kontrolowanie wtedy bezpośrednio pieska, już nie jestem pewny), to dostaje się parę XP za to, podobnie jak za otwieranie zamków czy rozbrajanie pułapek. Najłatwiej było stwierdzić to dosyć wcześnie w grze: w Lothering, gdzie raczej ma się jeszcze na tyle mało towarzyszy, że chodzi się z pieskiem - a pierwsze takie drzewo się pojawia.

Ja pieska nie zostawiam, dla mnie to zabójca magów. Chodze w skladzie:

waynne

ogren

piesio

ja (łotrzych zabójca szampierz)

Piesia zawsze wysylam do ataku (przeważająca siła czy jakos tak) obala maga gryzie go 4 razy i po magu:P

Do tego szukanie przedmiotow, jak i fajne korelacje w druzynie "lubisz Ogrena co.." hehe

Ale w sumie drugi raz gre przechodze:P, jednak z całą świadomością polecam czworonoga;)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na samej końcówce gry i pojawił się taki problem:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "SPOILER"
Miałem do wyboru obronę Obozowiska lub Dzielnicy Handlowej. Wybrałem Obozowisko. Pokonałem wroga i jak chciałem wyjść to przyleciał smok i spalił/zniszczył most. Teraz stoję w miejscu i nie mogę stamtąd wyjść. Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą pojawił sie nowy patch 1.02 (37MB)

 

http://social.bioware.com/page/da-patches

 

Lista poprawek

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "SPOILER"

Wiele poprawek błędów dotyczących balansu, rozgrywki oraz skryptowania fabuły,

jest już zawartych w wersjach gry Dragon Age: Początek na konsole Xbox 360 oraz

PlayStation®3.

 

BALANS

- Sztylety zadają teraz 0,5 punktu obrażeń za każdy dodatkowy punkt zręczności

oraz 0,5 punktu obrażeń za każdy dodatkowy punkt siły, tak jak planowano

początkowo. Zwiększa to obrażenia zadawane sztyletem przez postaci o wysokiej

zręczności.

- Podczas walki, rezerwy many oraz wytrzymałości regenerują się szybciej jeśli

są bliskie wyczerpania. Pozwala to graczom na okazjonalne użycie zaklęcia lub

talentu w późniejszych etapach długich walk.

- Podczas eksploracji, mana i wytrzymałość regenerują się szybciej na wyższych

poziomach postaci. Zmniejsza to czas oczekiwania pomiędzy walkami.

- Zaklęcia Pole Siłowe, Miażdżące Więzienie, Stożek Zimna oraz Zamieć trwają

teraz krócej i/lub dłużej się odnawiają. Dzięki temu walczący nie będą mogli

już wzajemnie się blokować rzucając bez przerwy to samo zaklęcie.

- Czas odnowienia niektórych niskopoziomowych zdolności ciągłych uległ skróceniu.

Dzięki temu gracze nie są karani za ich przypadkowe wyłączenie.

- Niektóre starcia nie skalowały się prawidłowo, przez co walki były zdecydowanie

za trudne. Obecnie skalowanie jest prawidłowe.

- Pieniądze i okłady lecznicze znajdowane przy zwłokach wrogów pojawiają się w

bardziej ustandaryzowany sposób, dzięki czemu ekwipunek gracza nie jest tak

zaśmiecony.

 

ROZGRYWKA

- W rzadkich sytuacjach, można było zaznaczyć zwłoki przeciwników, choć nie było

przy nich żadnych przedmiotów. Zostało to naprawione.

- Członkowie drużyny, których taktyki bojowe miały ustawione zachowanie obronne,

nie będą już przestawać atakować po użyciu zaklęcia lub talentu.

- W rzadkich sytuacjach, ustawienia taktyk bojowych nie były w stanie ustalić,

czy postać posiada dość many lub wytrzymałości do użycia zdolności. Zostało to

naprawione.

- Talent Wezwanie do Boju nie powoduje już ciągłego odtwarzania przypisanego do

niego efektu dźwiękowego, jeśli jest aktywny podczas niektórych konwersacji.

- Talenty Wezwanie do Boju oraz Aura Bólu nie wyłączają się już przy

przechodzeniu pomiędzy obszarami lub w czasie rozmów.

 

FABUŁA (OSTRZEŻENIE PRZED SPOJLERAMI)

- Promocyjne przedmioty z zawartości do pobrania pozostają teraz w ekwipunku

gracza, nawet kiedy pod koniec wątku startowego krasnoludzkiego szlachcica

zwykłe przedmioty zostają usunięte.

- Jeśli z Głuszy Korcari przyniesiono fiolki krwi, ale nie zabrano traktatów,

to kolejne rozmowy z Duncanem nie powodują już powtórnego przyznawania

doświadczenia.

- Wątek osobisty Leliany można teraz zakończyć, jeśli gracz będzie stale

zwiększał jej aprobatę (za pośrednictwem prezentów), przed nawiązaniem rozmowy.

- Podczas oblężenia Redcliffe, wrogowie nie mogą już pojawiać się w miejscach,

które nie pasują do fabuły.

- Bann Teagan nie znika już, kiedy powinien być dostępny w wątku Urny Świętych

Prochów.

 

ZMIANY W WERSJI PC

- Kontrolowanie przywołanej istoty (jak na przykład zwierząt łowcy) podczas

przechodzenia pomiędzy obszarami nie powoduje już jej dziwnego zachowania.

- Stworzenie postaci w niestandardowym module nie powodowało jednoczesnego

utworzenia folderu na zapis stanu rozgrywki. Mogło to doprowadzić do uszkodzenia

zapisanych stanów z głównej kampanii. Usterka ta została naprawiona.

- W przypadku postaci zaimportowanych z kreatora postaci czasami ustawiana była

niewłaściwa ikona klasy. Usterka ta została naprawiona.

- W menu opcji znajduje się teraz pozycja umożliwiająca automatyczne pobranie

zakupionej zawartości, która nie została jeszcze zainstalowana.

- Po zainstalowaniu nowej zawartości do pobrania, będzie się teraz pojawiać

komunikat z prośbą o ponowne uruchomienie gry.

- Niektóre elementy z promocyjnej zawartości do pobrania nie miały swoich ikon.

Usterka ta została naprawiona.

- Okazjonalnie, z różnych powodów, występował błąd podczas aktualizacji sieciowego

profilu gracza. Usterka ta została naprawiona.

Ktoś się orientuje jak przygotować łuk, aby zaliczyć to zadanie ?

Dołączona grafika

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac anglojezyczne fora natrafilem na cos takiego ze da sie zwiekszac lvl (ang. tier) przedmiotow, ktory jest zalezny od momentu (lvl) w jakim znajdzie sie dany przedmiot. Przykladowo zbroja szarego straznika z DLC znaleziona pod koniec gry jest powiedzmy ze smoczej kosci (podobno) a jak ja ja znalazlem dosyc wczesnie, z veridium. Zwiekszanie lvlu odbywa sie albo poprzez "magiczna" skrzynke w twierdzy z DLC lub sprzedanie w sklepie i odkupienie z wyzszym lvlem za odpowiednio wyzsza cene. Dziala komus cos takiego, bo mi jakos nie chce? A chcialbym na przyklad tarcze Dunacana ze smoczej kosci zeby pasowala mi kolorem do zbroi albo wspomniana wyzej zbroje szarego straznika (dowodcy chyba sie nazywa) na najwyzszym lvlu zeby miala lepsze statystyki.

 

edit:Wydaje mi sie ze to moze nie dzialac z powodu patcha ale nie probowalem bez niego grac wiec to nie potwierdzone.

Edytowane przez gr0chu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś się orientuje jak przygotować łuk, aby zaliczyć to zadanie ?

Nie trzeba przygotowywać łuku. Wystarczy, że uzbroisz swoją postać w jakikolwiek łuk i tyle (o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie trzeba przygotowywać łuku. Wystarczy, że uzbroisz swoją postać w jakikolwiek łuk i tyle (o ile dobrze pamiętam).

Dokładnie tak. Trzeba podejść we wskazane na mapie miejsce, będzie je widać, bo będzie zaznaczone charakterystycznym wskaźnikiem.

Następnie wyposażyć główną postać w dowolny łuk, kliknąć w miejsce i już strzelamy. Po chwili pojawi się grupka przeciwników do pokonania. Niezbyt wymagająca potyczka. I to wszystko.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupowac przedmioty po 100+ sztuk zlota (np. Staff of the magister Lord czy pas Andraste's Blessing w Circle of Magi)? Mam prawie 15lvl i jakis taki itemek wyglada kuszaco, choc kosztuja one chore ilosci pieniedzy i odnosze wrazenie, ze bedzie mnie w ciagu calej gry stac na jeden taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciągu całej gry miałem obrót na poziomie kilkuset sztuk złota i sprawiłem sobie ze 2-3 drogie przedmioty. Jeśli rzeczywiście jakiś przedmiot ci się podoba to kupuj, lepiej mieć coś fajnego niż skończyć grę z 100 złota w kieszeni, które na nic poźniej ci się nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trochę kasy jednak się zarabia, więc spokojnie można wydawać. Dodatkowo ja kupuję wszystkie książki dające dodatkowe zaklęcie, bo nie chce mi się czekać na robienie levelu. A już sobie sprawiłem pierścień za 87 suvenirów i już mam z 67 suv. w sakiewce, a jestem dopiero gdzieś w 1/3 Orznamaru i cały Denerim nie zaczęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze na wszystkie super sprzety od kupcow nas nie stac:P

Dlatego mozna spokojnie wypaść główną postac...

Jak bylem krasnoludem wojem 2h, kupilem mlotek za 150k do tego pierscien za 90k i kloc... wiecej nie kupisz bo sa inne wydatki

Łotrzykiem gralemt to cierń róży 147k do tego pancerzyk i [gluteus maximus]...

Magiem teraz gram, kostur+ szaty i [gluteus maximus]...

Ja tam cierpie na chroniczny brak kasy, mimo ze obrot 700k mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probuje zainstalowac DA i przy 25,5% wywala install data error i instalacja jest przerwana. Probowalem rozpakowac RARy z plyty do jednego katalogu, rozpakowalem wszystko ale podczas rozpakowywania wiele plikow bylo CRC corrupt i w efekcie w grze nie bylo niektorych tekstur jak np zbroi i postacie wygladaly jak chodzace swiecace zloto :/ Jakis pomysl co z tym zrobic? Z tego co widze dosc duzo osob ma z tym problem, system to Win7 64, to samo dzialo sie na Viscie 64, gra w polskiej wersji jezykowej. Wroce do domu i sprawdze czy da sie wypakowac na Linuxie... ktos spotkal sie z tym problemem i wie jak sie z nim uporac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś podczas instalacji dostępny tj. działający internet? Ja miałem ze dwa razy sytuacje przy obciążonym łączu i gra nie mogła zalogować się na mój profil. Oczywiście dało się grać, ale niektóre itemy zniknęły (zbroje, miecze itd.) tak jak u Ciebie. Może tu tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probuje zainstalowac DA i przy 25,5% wywala install data error i instalacja jest przerwana. Probowalem rozpakowac RARy z plyty do jednego katalogu, rozpakowalem wszystko ale podczas rozpakowywania wiele plikow bylo CRC corrupt i w efekcie w grze nie bylo niektorych tekstur jak np zbroi i postacie wygladaly jak chodzace swiecace zloto :/ Jakis pomysl co z tym zrobic? Z tego co widze dosc duzo osob ma z tym problem, system to Win7 64, to samo dzialo sie na Viscie 64, gra w polskiej wersji jezykowej. Wroce do domu i sprawdze czy da sie wypakowac na Linuxie... ktos spotkal sie z tym problemem i wie jak sie z nim uporac?

Może masz wersję z uwaloną płytą instalacyjną - były takie na początku dystrybucji. Jest o tym napisane w wątku i w recenzji DA. Poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś podczas instalacji dostępny tj. działający internet? Ja miałem ze dwa razy sytuacje przy obciążonym łączu i gra nie mogła zalogować się na mój profil. Oczywiście dało się grać, ale niektóre itemy zniknęły (zbroje, miecze itd.) tak jak u Ciebie. Może tu tkwi problem?

Nie widze zwiazku miedzy internetem a instalacja, blad pojawia sie przy rozpakowywaniu gry i na tym etapie dostep do internetu nie jest wymagany. Lacze 25/8mbit swoja droga wiec raczej bez problemowo.

 

Może masz wersję z uwaloną płytą instalacyjną - były takie na początku dystrybucji. Jest o tym napisane w wątku i w recenzji DA. Poczytaj.

Calkiem mozliwe, problem taki ze mieszkam w UK, a wysylanie plyt do Polski zeby mi je wymienili zajmie znajc zycie pare tygodni :/ Porazka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF? Czemu najzwyczajniej w świecie nie kupiłeś angielskiej wersji gry?

Nie ja kupowalem ta gre niestety.

 

A nie da sie wybrac na poczatku instalacji angielskiego jezyka? Wtedy powinno pojsc bez bolu, a trefne pliki mozesz sobie potem zgrac z plyty "na piechote", jak chcesz miec wersje PL.

Nie chodzi o same pliki jezykowe, wiele plikow jest skopanych i jak pisalem wczesniej - rozpakowalem wszystko ale podczas rozpakowywania wiele plikow bylo CRC corrupt i w efekcie w grze nie bylo niektorych tekstur jak np zbroi i postacie wygladaly jak chodzace swiecace zloto a tak sie grac nie da :angry:

 

edit:

Komp puszczony na default i wszystko smiga, instalacja bez problemow, rary wypakowuja sie ok.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie Trudno poszperam dalej sam.

Gra wlasnie ukonczona i nie powiem na pewno jest fajna ale spadkobierca BG to oczywisty chwyt reklamowy niewiele majacy wspolnego z rzeczywistoscia. No i moim zdaniem Wiedzmin bije te gre na glowe co najmniej pod wzgledem questow i klimatu. Wystaczy do niego dodac pare smokow, Yennefer albo Triss do wyboru jako magow lub jakies krasnoludy, wampiry, Cahiry i inne postacie do druzyny i interakcje miedzy nimi i Dragon Age lezy i kwiczy, bo tak na prawde to ta gra niczym nie powala. Jedyne co mi sie naprawde podobalo to modele zbroi, ktorych jest niewiele swoja droga, za to miecze i tarcze to jakas porazka. Najlepsze tarcze w grze to jakies kwadratowe cos, ni to pawez, ni to puklerz (bo male toto jakies jest). Moze sie nie znam ale nie wydaje mi sie zeby cos takiego funkcjonowalo kiedykolwiek w rzeczywistosci i bylo praktyczne. Porzadna tarcza jak na przyklad te od krasnoludzkich patronow wygladaja juz ok ale statystyki ze pozal sie boze. Miecze tez jakies dziwne, 4 rodzaje (jednorecznych) modeli a ten najlepszy, wykuty z gwiezdnego metalu to jakis zart, podobnie jak pilomiecz, ktory wyglada jak jakas dziwna hybryda topora z mieczem. Jeszcze pare rzeczy bym tej grze zarzucil ale to sa drobiazgi. Podsumowujac fajne ale grubo przereklamowane.

Edytowane przez gr0chu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie Trudno poszperam dalej sam.

Gra wlasnie ukonczona i nie powiem na pewno jest fajna ale spadkobierca BG to oczywisty chwyt reklamowy niewiele majacy wspolnego z rzeczywistoscia. No i moim zdaniem Wiedzmin bije te gre na glowe co najmniej pod wzgledem questow i klimatu. Wystaczy do niego dodac pare smokow, Yennefer albo Triss do wyboru jako magow lub jakies krasnoludy, wampiry, Cahiry i inne postacie do druzyny i interakcje miedzy nimi i Dragon Age lezy i kwiczy, bo tak na prawde to ta gra niczym nie powala. Jedyne co mi sie naprawde podobalo to modele zbroi, ktorych jest niewiele swoja droga, za to miecze i tarcze to jakas porazka. Najlepsze tarcze w grze to jakies kwadratowe cos, ni to pawez, ni to puklerz (bo male toto jakies jest). Moze sie nie znam ale nie wydaje mi sie zeby cos takiego funkcjonowalo kiedykolwiek w rzeczywistosci i bylo praktyczne. Porzadna tarcza jak na przyklad te od krasnoludzkich patronow wygladaja juz ok ale statystyki ze pozal sie boze. Miecze tez jakies dziwne, 4 rodzaje (jednorecznych) modeli a ten najlepszy, wykuty z gwiezdnego metalu to jakis zart, podobnie jak pilomiecz, ktory wyglada jak jakas dziwna hybryda topora z mieczem. Jeszcze pare rzeczy bym tej grze zarzucil ale to sa drobiazgi. Podsumowujac fajne ale grubo przereklamowane.

Gdyby babcia miala wasy to by byla dziadkiem ;) Jesli chodzi o kwestie ekwipunku to Wiedzmin na tle DA lezy i kwiczy. Mnie wiedzmin nie porwal, tak wiec jak widac ile ludzi tyle gustow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaczy do niego dodac pare smokow, Yennefer albo Triss do wyboru jako magow lub jakies krasnoludy, wampiry, Cahiry i inne postacie do druzyny i interakcje miedzy nimi i Dragon Age lezy i kwiczy, bo tak na prawde to ta gra niczym nie powala.

Wieśka zaliczylem pro gra...ale

smoki byly

krasnoludy tez

wampiry??? pewnie cos podobnegoby sie znalazlo

Interakcje miedzy ludzmi bardzo dobre

Wiesiek to inna gra niz DA....i porownywanie ich jest bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina przeszedłem i mi się bardzo podobał, ale zdecydowanie wolę DA. Przede wszystkim za możliwość gry drużyną, ale też za konstrukcje gry i ogólnie za sam wykreowany świat. Świat wymyślony przez Sapkowskiego traktuję jako odskocznię od kanonu ze swoimi nawiązaniami do naszej kultury, ale zmuszony wybierać zdecydowałbym się na klasykę fantasy jakim jest DA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...