Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj taka mała dygresja o uguru abita

zacytuje post z pclab:

 

Mam pewien problem, a wlasciwie dwa i nie ja (ale ubogi rym czestochowski...).

 

Znajomy kupil sobie karte Abit 9550. Dokladnie taka: http://www.marketpc.pl/produkt,51934.php Pisalem juz o niej. I tu mam dobre i zle wiadomosci. Dobra to rewelacyjna jakosc obrazu i genialna podkrecalnosc (mozliwosc podwyzszania napiecia to jest to!). Karta na "dzien dobry" poszla na 500 (rdzen)/620 (pamieci). Moze nawet poszlaby i wyzej, ale tu zla wiadomosc. Przy tej probie poszedl zasilacz (Zalman, oj cos ostatnio ta firma niedomaga...). Na szczescie poza zasilka (na gwarancji) nic nie walnelo, poza procesorem Problem jest taki, ze znajomy ma Windowsa XP HE OEM przypisanego do plyty MSI KT4AV - stabilnej, lecz nie overclockerskiej. Zastanawiamy sie nad jednym z procesorow pokazanych tu: http://www.marketpc.pl/katalog.php?idk=456...0&mode=produkty wlasciwie nad dwoma mobilami. Jeden to 2200, a drugi to 2600. Rozmawialem ze sprzedawcami, ktorych mam nieco "uglaskanych' Byliby mi w stanie skolowac mobila 2000 1.35V o poborze mocy 35W, lub 2600 1.45V o poborze 45W. Gdyby plyta byla Abitem NF7-S wzialbym pierwszy, jednakze ta plyta pozwala na podniesienie woltazu jedynie o 0,1V. Z drugiej strony znajomy ceni sobie nie tylko wydajnosc, ale i cisze, wiec wykreci powiedzmy 183*12,5 (plyta na KT400A, nie pozwala ma FSB wieksze niz 186) )to bylby juz calkiem zadowolony. Ja wiem, ze oc to loteria, ale i na loterii mozna miec wieksze lub mniejsze szanse Co wiec radzicie?

 

 

 

Wychodzi na to,że karta to rewelka i tyle 9600xt bez problemu :-P

A ma byc niedługo wersja na pamięciach 2,8ns. Ciekawe jak z cenami ale podobno taniej niz za 9550xt gamecuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do karty GeCube'a 9550 Extreme'a i problem z nią związany :

 

już myślałem że sobie w spokoju pogram w half-life 2, ale nie gdzie tam. Odpalam, ustawiam 1280 x 1024, aa x2, reszta bez zmian. Po pierwszych 20 minutach wyskakuje cvu recover ... mówie sobie : no raz może wyskoczyć a co ... oczywiście od tej pory wyskakuje co 5 minut.

Pierwsze co, wyłączyłem recover ... bez zmian

Miałem zainstalowane ostatnie catalysty, zmieniłem więc na omegi .... bez zmian

Zmieniłem rozdziałkę i detale ... bez zmian

Wyłączyłem fastwrites ... bez zmian

Dałem na agp x4 ... bez zmian

Grafika nie jest i nie byla nigdy krecona, no chyba ze przez GeCuba

 

POMOCY !

 

Co dziwniejsze bla wyskakuje tylko przy hl2, przy nfsu2 nic takiego sie nie dzieje, 3dmarki normalnie bez artefaktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do karty GeCube'a 9550 Extreme'a i problem z nią związany :

 

już myślałem że sobie w spokoju pogram w half-life 2, ale nie gdzie tam. Odpalam, ustawiam 1280 x 1024, aa x2, reszta bez zmian. Po pierwszych 20 minutach wyskakuje cvu recover ... mówie sobie : no raz może wyskoczyć a co  ... oczywiście od tej pory wyskakuje co 5 minut.

Pierwsze co, wyłączyłem recover ... bez zmian

Miałem zainstalowane ostatnie catalysty, zmieniłem więc na omegi .... bez zmian

Zmieniłem rozdziałkę i detale ... bez zmian

Wyłączyłem fastwrites ... bez zmian

Dałem na agp x4 ... bez zmian

Grafika nie jest i nie byla nigdy krecona, no chyba ze przez GeCuba

 

POMOCY !

 

Co dziwniejsze bla wyskakuje tylko przy hl2, przy nfsu2 nic takiego sie nie dzieje, 3dmarki normalnie bez artefaktow.

1214252[/snapback]

Jeżeli masz kartę ver2.1 z rdzeniem taktowanym 445Mhz niby oryginalnie i tak się dzieje jak piszesz to masz kiepski egzemplarz .Ostatnio na 4 takie sztuki tylko jedna pracowała na takich ustawieniach rdzenia pozostałe różnie ale ostatnie stabilne wartości to[412,420,435MHZ] mimo oryginalnych 445MHZ.

Odpowiedż

-po głębszej analizie tych kart okazuje się iż to rdzeń RV350 a nie RV360 mimo iż programy z poziomu systemu sygnalizują rdzeń RV360.[a wystarczy zgrać bios i sprawdzić go np.RaBit-em i wychodzi szydło z worka].Dlatego karta chce się zrestartować ale nie ma na czym ponieważ taktowanie rdzenia jest za wysokie jak na RV350 ale w biosie jest 445Mhz i nie może obniżyć tej wartości.Są to wartości potwierdzone dlatego radzę sprawdzić Ci czy akurat masz taki egzemplarz.

Sam problem jest tym dziwniejszy iż działający w pętli 3D-Mark 2003 działa bez problemu na 445 Mhz, natomiast nowe gry DOOM, HL2 wywalają się dość szybko.Ostatnio coś się kiepsko te karty udały a zaczęło się od obiżania wartości zegarów pamięci poprzez zamianę kości 2,2: 2,8 do 3,3 ns , a teraz kombinacja z rdzeniami :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj taka mała dygresja o uguru abita

zacytuje post z pclab:

 

Mam pewien problem, a wlasciwie dwa i nie ja (ale ubogi rym czestochowski...).

 

Znajomy kupil sobie karte Abit 9550. Dokladnie taka: 1213610[/snapback]

tylko ze bardzo trunda ja wogóle dostać, czy ktos sie orejtuje gdzie najtaniej i najpewniej moge zdobyć ta karte?? bo miałem brac gigabyte ale widze ze bedzie wart kilka zlotych dolozyc ma radiatory, dwa biosy itp. bajery wiec chyba warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chce kupić RADEONA 9550 128/128 ale nie wiem jakiej firmy, Saphire, Gigabyte, GeCube czy może jakaś inna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

write latency ustaw na 1,5 (oryginalnie jest na 1,0) i bez zadnych v-modow pojdzie na ponad 600!!

 

tylko tutaj uwaga: atitool (a przynajmniej wersja 0.22, ktorej ja uzywam) w porownaniu z rabitem zawyza ten parametr o 0,5!!!

jezeli wiec atitool pokazuje 1,5 tzn. ze jest 1,0!! (w atitool to sie nazywa Mem WR_LATENCY)

1210631[/snapback]

niestety nie pomogło zmieniłem parametr na 2 a attitool-u Riva tuner pokazuje 1,5 i generalnie nic nie dało przy pamieciach 600 nadal artefakty. Chyba bez vmodów się niobedzie. Gzie znajde informację iak wykonac najlepiej bez lutowania. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna co sie porobiło- koresponduje sobie na forum z gościem co kupil w sklepie karte która jest niby saphirem 9600xt. W praniu wyszło jednak,że ma taktowania 400/400 i za bardo nie chce sie nawet podkręcić. To juz szczyt wszystkiego! Na allegro kantują ale w sklepie! Zapłacił 380 zl za coś co pewnie jest 9550 saphira. Jak mu napisałem,że to pewnie wałek starał sie z nimi skontaktować na gg i mailem, ale go olewali. Doradziłem mu dzwonić, troche PIH-em postraszyć i ewentualnie wybrac sie osobiście. Właśnie doszla do mnie wiadomość,że łaskawie zgodzili sie na oddanie kasy za karte! Mam nadzieje,że faktycznie zwrocą facetowi pieniądze, ale wałek to zrobili do kwadratu. Ciekawe ile ludzi daje sie na to nabierać? Sam mi sie gostek przyznał,ze sam by sie nie pokapował i gdybym nie zasial mu ziarna niepewności to by pewnie sie długo nie kapnął. Postaram sie jeszcze dowiedzieć ,co to za sklep bo złodzieje i tyle :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 99Tomcat: Na Allegro sprzedają w porej ilości przypadków ci sami ludzie co w sklepach. Każdy kantuje ile wlezie.

Swoją drogą, to na Allegro obowiązują te same prawa i każdy może dochodzić swich praw tak samo jak w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 99Tomcat: Na Allegro sprzedają w porej ilości przypadków ci sami ludzie co w sklepach. Każdy kantuje ile wlezie.

Swoją drogą, to na Allegro obowiązują te same prawa i każdy może dochodzić swich praw tak samo jak w sklepie.

1214986[/snapback]

no tak ale np PIH'em nie mozesz straszyc ludzie prywatnych, cwaniakow nigdy nie zabraknie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar sprzedać swoją grafe, czyli to co w podpisie + AC VGA Silencer Rev.3 + Radiatorki na pamięć, karta ma dziś dopiero 2 miechy i 1 tydzien,czyli jeszcze 34 miechy gwary, na wentyl tez jeszcze jest gwara chyba 8 miechow. Karta bankowo idzie na to co mam w podpisie, mam już 2 kolegów którzy kupili by ją za 315 zł i chyba sprzedam ją za tyle, jak myslice czy to bedzie w miare dobra cena dla mnie i kupujacego, zamiast tej karty kupie Abita R9550 Guru, pamieci Samsunga 3,6 ns, zmiana napiec w standardzie, 2 biosy i kilka innych przydatnych opcji, mam okazje kupic za niecale 360 zl. Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy karta Radeon 9550 firmy Xpert Vision nadaje się jakoś do kręcenia . . . i czy ktoś coś wie na temat produktów tej firmy . . . 

 

Aha karta ma na sobie 256 MB . .. .

1215112[/snapback]

Co do karty firmy jestem raczej sceptykiem i twierdze ze sa dosc nie pewne. Znajomy kupił sobie R9800Pro i ktos mu dal pozniej w prezencie R9550 wyzej wymienionej firmy i karta trafila do mnie i pierw bawilem sie ati toolem i lipa przy 350 na rdzeniu arty a ram tylko 480, pozniej poszedlem do kumpla bo myslalem ze to moj shitty zasilacz ale on ma jakiegos chiefteca 360W i to juz nie powinien byc zasilacz. Wymienilem u niego biosa i udalo sie wycisnac 365 stabilnie bez artow rdzen i 500(max) pamieci. pamiatki byly "elixir 4ns" ale cos sie nie dawaly jakos krecic a co do wersji 256mb nawet nie licz na 450 na pamiatkach bo dostaniesz pamieci 5 ns albo gorsze. Nie chcem nic mowic ale doplac pare zlotych i kup sobie szafirka gb albo zwyklego asusa( nie GE o ile masz kaske)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okim . ... ja to zawsze mam pecha do jakiś kapowatych kasrt . . .:P .. . . Sie zobaczy . . co da sie zrobić .. .:D. .. . ...

 

EDIT . . .. A ile sobie mogę potrącić za niego ?? .. . . Tak żeby mi i kupującemy w miare pasiło . .. :D. .. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie co tym ABITEM-Guru dobrze sie kręci czy nie???Bo w sirius.pl on tylko 346zł i się zastanawiam czy sobie nie kupić.Swego Hisa sprzedaję za 300zł :D i nie wiem co brać... chciałem Gigacuba 9550xt ale tych z wyższym taktowaniem nigdzie juz nie ma. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka!!!

chcem kupić radka 9550 XT moglibyście mi polecić jakomś konkretną firme, czy warto dopłacić te 50zł i brać 256mb, podobno można w niej odblokować 4 potoki by miała 8 ale jak to zrobić i za pomocą jakiego oprogramowania???

z góry dzienki za wszelka pomoc POZDRO :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomogło zmieniłem parametr na 2 a attitool-u Riva tuner pokazuje 1,5 i generalnie nic nie dało przy pamieciach 600 nadal artefakty. Chyba bez vmodów się niobedzie. Gzie znajde informację iak wykonac najlepiej bez lutowania. :mur:

1214739[/snapback]

uuuu... no to brzydko z jej strony ;)

u mnie poczatkowo pamieci szly jedunie na 283 wyzej juz pojawialy sie artefakty

na a po tym zabiegu z timingiem poszly stabilnie na 325 :D

 

podobna sytuacje mialem kiedys z sapphirem, tyle ze tam przed modyfikacja bylo jedynie 240 a po 255

 

o v-modzie na asusa jeszcze nie slysalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morszczacha miałeś rację ... gó***ana karta nawet rady nie daje i trzeba zmniejszyć taktowanie, co prawda wystarczy zjechać tylko do 432,0 i juz wszystko pieknie i ladnie w najwyzszych rozdzieloczościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek-SZU

 

co do jakiejs konkretnej firmy to ciezko mi cos podpowiedziec. mam GeCube rev 1.2, ale jest on niedostepny wiac raczej trudno go polecic. poczytaj podpisy innych forumowiczow i zobaczysz co ma spora popularnosc.

co do pamieci to mysle, ze nie ma co pakowac pieniedzy w dodatkowe 128mb (te 50 zl to lepiej przeznaczyc na zakup dobrego zasilacza jesli jeszcze takiego nie masz).

potoki owszem mozna odblokowacale w R9800 a nie w R9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam takie pytanie, mam radka 9550 sapphire pamieci elixir 5ns , czy moge wgrać bios sugerowany w tej recenzji http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221&rectr_str_numer=1 (na stronie jest do niego link) dedykowany na pamieci 4ns i czy jeśli nie zwieksze pamieci to bedzie hulac, kategoria dodatkowa czy moge to bezpiecznie zrobić jeśli nie mam pod reka karty na pci (opchnelem ją kupujac 9550 (oszczedziłem 20, to sie nazywa ironia losu chyba ;] ) tzn czy problem pojawia sie jeśli nie wpisze w flashbiosie -f czy jeśli dobiore zły bios bo z tekstu nie wynika to zbyt jasno. dzieki za jakies rady, na forum lub mail ;];]

 

ps. czy jak moge w biosiew ustawieniach napiec zmienic overvoltage na karcie graficznej (max o 0,3 V) to to cos zmieni ? czy zrobienie tegoż samego z procem pomaga (max o 10%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam takie pytanie, mam radka 9550 sapphire pamieci elixir 5ns , czy moge wgrać bios sugerowany w tej recenzji 1216119[/snapback]

hmmm wiesz co do hybrydowego biosu Power Colora bym sie chwile zastanowil bo jeżeli masz elixiry 5ns (prawdopodobnie 4ns jak to w szafikach jest najcześciej) to bym poszukal jakiegos biosu od 9600 Pro na elixirach i pozniej zmienił tylko w biosie vendora na SapphireTech, taktowania na wytestowany max i timingi pamiatek na gigabytowskie (3;4;2;4;8;3CL+3;3;2;2;24;14;CL+3,5;CL-0,5;CL-0,5;WL-1;WL-1).

Karta PCI to wybawienie lepiej pozycz od kogos albo kup cos za nawet 10 zlotych byle by bylo sprawne. Co do -f przy komendzie to musisz wpisac bo wkoncu wrzucasz tam bios od innej karty, a jak bios bedzie nie odpowiedni to po resie zobaczysz kropki paski kropki paski i tak dalej, albo wogole nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ASUS to tylko GE. Przecież ten zwykły ma 64bit szyne pamięci chyba, nie?

1215464[/snapback]

wiesz raczej nie bo zanim zdecydowałem sie na szafirka to w sklepach oferowali mi zwyklego asusa za 269zl i asusa GE za 297zl i wszystkie byly 128MB na 128 Bit. Jesli juz to moze to co gdzies widzialem (asus 9550se :?:) ale to juz nawet nie bylo podobne do znanych na karty plytke to taka fioletowa no i wyjscie ctr mialo na dodatkowym sledziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za info, przeszukam szroty albo spytam, i bez niej nie bede sie w to bawił, btw. po ruszeniu tego wypdało by jakas radiacje założyć i wlasnie sie zastanawiam czy jak potne alu radioator jakis stary na wymiary tych pamieci i go przykleje tasma termoprzewodzaca to da rade ? zawsze 20 zł do przodu. i jak jest z tym napieciem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za info, przeszukam szroty albo spytam, i bez niej nie bede sie w to bawił, btw. po ruszeniu tego wypdało by jakas radiacje założyć i wlasnie sie zastanawiam czy jak potne alu radioator jakis stary na wymiary tych pamieci i go przykleje tasma termoprzewodzaca to da rade ? zawsze 20 zł do przodu. i jak jest z tym napieciem ?

1216181[/snapback]

raczej napiecia w biosie nie zmienisz ale pewien to ja nie jestem, niech ktos inny sie wypowie na temat tego. A wlasciwie to zrob moda olowkowego moze, co? a radiatorki na pamiec daj na wszelki wypadek bo ja mam tak ze jak ustawilem pamieci na 540 to jak w Ati toolu wlacze 3D to sie grzeja a jak gram czy tam 2d siedze to sa zimne i moze lepiej uzyc tasmy miedzianej dwustronnej lepiej przewodzi cieplo od kleju jak na moje oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu... no to brzydko z jej strony ;)

u mnie poczatkowo pamieci szly jedunie na 283 wyzej juz pojawialy sie artefakty

na a po tym zabiegu z timingiem poszly stabilnie na 325 :D

 

podobna sytuacje mialem kiedys z sapphirem, tyle ze tam przed modyfikacja bylo jedynie 240 a po 255

 

o v-modzie na asusa jeszcze nie slysalem

1215804[/snapback]

Dzieki za dobre słowo niestety pamięci max 570 i dalej idze ale arty. Paramet zmienia sie i riva tuner pokazuje 1,5 na 600 sypie ale cos dziwnego po restrcie znowu wraca na 1.0? Chyba by trzeba przedytowac bios?

A pamięci na radiatorki coś dadzą? wydaje mis iz ok 10hz to chyba nie warto.

Wina kompa to chyba nie jest w środu jest ok 32C i zasilacz dość mocny modecom 350.

mowi sie trudno

 

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...